Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Beleszerettem egy fiatal...

Gerlice12 kérdése:

Beleszerettem egy fiatal katolikus atyába, mit tegyek, hogy ne szenvedjek ennyire?

Figyelt kérdés
Én 20 éves vagyok Ő pedig 26 - lelkitámaszomra, lelkitársamra leltem benne. Elfelejteni nem tudom, ahhoz túl sokat látom, még ha el is határozom, hogy most ezentúl már nem találkozom vele, mindig keresztezik egymást útjaink. Nagyon megértő, kedves, humoros, nagyon jól néz ki, közösségi lény, remek tanácsokat tud adni... szóval mondhatni tökéletes. Egy a baj, hogy nagyon elhivatott. Én egyátalán nem akarom tönkretenni a hivatását, tehát nem akarom elcsábítani... de akor mit kéne tennem??? Még mielőtt beleőrülnék....
2011. máj. 18. 14:26
1 2 3 4 5
 11/44 A kérdező kommentje:
félek, ha elmondom neki, már másként fog rám nézni, vagy ami mégroszabb, többé majd szóba sem áll velem... mert ez nála elég gyengepont! Volt egy lány az életében még kispap korában, mikor megtudta mit érez a lány, szó nélkül fejezte be vele, még a barátságot is, mert szerinte ha tovább folytatják, esetleg valamelyikük veszélybe kerülhetett volna. Én pedig nem akarom elveszíteni a benne talált jóbarátot. Annyira kétségbe vagyok esve. Nem akarom elveszíteni....
2011. máj. 18. 15:30
 12/44 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj hogy ezt írom, de szerintem ne beszéld meg vele..Próbálj meg új dolgokba belevágni, kezdj el egy új sportot, menj néha el futni, tanulj meg főzni, az a lényeg, hogy mindig csinálj valamit, hiszen így közben nem gondolsz Rá. Sajnos ez csak átmeneti dolog, talán az egy megoldás lenne ha elkezdenél komolyan ismerkedni (másokkal) és találnál egy olyan embert, aki mellett szívesen meg tudsz lenni úgy, hogy a fiatal papot ne térítsd le választott útjáról.
2011. máj. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
szerintem is mondd el neki, mert lehet hogy ő is így érez, csak fél lépni, ez így hül*yén hangzik, de akkor is, bármi lehetséges. nem akarnád elcsábítani, ok, de ha már tényleg ilyen régóta tart, akkor lehet, hogy mégis meg kellene próbálnod... ok, én is vallásos vagyok, szóval nem akarlak bűnös dlgokra késztetni, de lehet, h akkor jobb lenne..
2011. máj. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:

Szerintem azért próbáld meg... Mit veszíthetsz? Maximum elküld, de ha el akarod felejteni, ígyis-úgyis meg kell válnod tőle. Szóval szerintem mondd el neki az utolsó kommentedet, teljes egészében. :) Értékelni fogja az őszinteséged.

Amúgy mifelénk az összes papnak van félhivatalos kapcsolata, a felsőbb papokat is beleértve, ezért nem is is dorgálják meg a többit. Ha csak nem valami iszonyú bigottkatolikus helyen élsz, az emberek 90%-a meg sem fog lepődni.

Az meg könnyen meglehet, hogy a régebben ismert lány más volt, mint te, és hogy azóta megváltozott a véleménye.

Nem mutat semmi jelet?

2011. máj. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:

Na szóval, azért kellene megbeszélnetek, mert:

1. Azt állítod sokat, jól beszélgettek, meglelted benne a lelki társadat. Ergo meg tudjátok értelmesen beszélni. Feltételezem, vagytok ennyire intelligensek.

2. Ha nem teszed, benned fog maradni a "mi lett volna, ha..."

3. Megnyugszol, mert tisztáztad vele a dolgot.

4. Mivel a leírásod alapján kedves, fegyelmes ember, biztos nem fog elküldeni melegebb éghajlatra, maximum udvariasan közli veled, hogy számára csak egy jó barát vagy.

5. Konkrétumot kapsz, nem csak spekulálsz.

6. Az sem kizárt, hogy ő is viszonozza. Volt már ilyesmire példa.

A megbeszélés alatt természetesen azt értem, hogy mindent elmondasz. A félelmeidet is ezzel kapcsolatban, nem csak a tényállást.

2011. máj. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 Vree ***** válasza:

Sajnos itt csak két út létezik. Vagy téged választ vagy a hivatását. Vagy ráveszed hogy adja fel önként hogy pap legyen (még ez talán a legtisztább út - egy férfi és nő házassága is szent dolog, bár ez a karierrjébe fog kerülni), vagy elcsábítod papként, amivel őt tönkreteszed és te sem kapod meg amit akarsz (hacsak nem kizárólag a szexre hajtasz). A harmadik lehetőség hogy elfelejted. Elvileg van egy negyedik opció is - ha be tudod érni testi szerelem nélkül hogy csak simán a közelében lehess, akkor vállalj te is papi hivatást. De ha azzal az előre megfontolt szándékkal teszed ezt hogy nem tudod nem lesz e olyan hogy még többet akarsz akkor a lehető legroszzabb megoldás.


Szerintem udvariasan puhatolózz az érzelmei felől, hogy hajlandó lenne-e feladni a papságot ha szerelmes lenne, és ha ahhoz túl erős a hivatástudata vagy nem tekint úgy rád akkor kérd a segítségét hogy túl tudj lépni ezen. Magyarázd el hogy az elválás túl fájdalmas lenne és inkább azt szeretnéd hogy ő segítsen benne, és ígérd meg hogy nem próbálod majd ezt a helyzetet kihasználni. (Ha az derül ki hogy tényleg csak erősödnek az érzelmeid a közelében, akkor neki van igaza és az elszakadásotokkal többet segít neked.)

2011. máj. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
Ja, azt, hogy ezt-azt csinálj pl. sportolj, figyelj másra, próbáld elfelejteni (szóval amiket írtak), akkor javaslom, ha már közölte, hogy ő nem szerelme beléd.
2011. máj. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 tetris ***** válasza:
35%

Nem értek a papi hivatáshoz, de egy kis kufircolás, némi etye-petye nem fér bele? Vagy ha belemegy egy kis játszadozásba, akkor már nem is lehet jó pap?

Figyuzz! Szerintem kapd el a kis papot, aztán legfeljebb majd meggyónjátok. Fiatalok vagytok, azt meg a Jóisten is megérti majd.

2011. máj. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
Csábítsd el és legyetek egy boldog református pár!
2011. máj. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 A kérdező kommentje:

köszönöm ezt a sok jó tanácsot, bíztatást.... tulajdonképpen, azt szűrtem le, hogy mindenképpen nekem lesz rossz.... mert ha elmondom neki és visszautasít, az maga lesz a pokol, ha nem mondom el, abba beleőrülök, ha elmondom és ő is viszonozná - de csak szeretőnek tartana (amit biztos nem tenne meg, mert Ő nem ilyen) de ez is egy opció, abból nem kérnék soha... bármennyire is szeretem, mert nekem nem csak testi kapcsolat kell, ha pedig feladná miattam a hivatását.... azt soha nem tudnám megbocsátani magamnak... meg lehet később ő is megutálna miatta, h miattam adta fel a hivatását...

Vmelyikőtök kérdezte, h nem jelez-e felém... néha vannak kétértelmű mondatai-persze zavarában rögtön korrigál-akkor olyan édes :) aztán van amikor ÚGY néz, vannak véletlen érintések, sokat beszélünk telefonon... meg már bátyám is észrevette, hogy mikor itt van nálunk... és többen is beszélgetünk, Ő mintha csak nekem beszélne... :) ez olyan jól esik... de én nem szeretnémletéríteni a HITE útjáról...

2011. máj. 18. 22:53
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!