Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Beleszerettem egy fiatal...

Gerlice12 kérdése:

Beleszerettem egy fiatal katolikus atyába, mit tegyek, hogy ne szenvedjek ennyire?

Figyelt kérdés
Én 20 éves vagyok Ő pedig 26 - lelkitámaszomra, lelkitársamra leltem benne. Elfelejteni nem tudom, ahhoz túl sokat látom, még ha el is határozom, hogy most ezentúl már nem találkozom vele, mindig keresztezik egymást útjaink. Nagyon megértő, kedves, humoros, nagyon jól néz ki, közösségi lény, remek tanácsokat tud adni... szóval mondhatni tökéletes. Egy a baj, hogy nagyon elhivatott. Én egyátalán nem akarom tönkretenni a hivatását, tehát nem akarom elcsábítani... de akor mit kéne tennem??? Még mielőtt beleőrülnék....
2011. máj. 18. 14:26
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:
református pár meg sehogysem lennénk.... tudod mindketten hívő katolikusok vagyunk... az nem csak úgy megy, hogy kilépünk a katolikus egyházból, és átkeresztelkedünk reformátusnak... hogy nézne ki, hogy katolikus papból hirtelen református házasember lesz.... ez már tényleg abszurd lenne... és én sem hagynám el soha a hitemet...
2011. máj. 18. 22:57
 22/44 anonim ***** válasza:
Bár én nem vagyok vallásos, azért bele tudom képzelni magam a helyedbe. Szerintem én is azt tenném, hogy elmondanám neki, amit érzek, aztán abból konkrétumot is lehet levonni. Jobb ezt megbeszélni, mert egyébként csak a szenvedés lesz. Ha úgyis szereted, akkor jobb, ha tisztában vagy a dolgokkal, főleg, ha már 2 éve így érzel. Aztán, ha megszakítja veled a kapcsolatot, akkor tudni fogod, hogy semmiképp sem őt rendelték neked és bár nehéz lesz, de tovább tudsz majd lépni és más férfiak társaságát keresni. Isten útjai kifürkészhetetlenek, vagy mit is szoktak mondani...
2011. máj. 19. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
Miért hogy nézne ki? Szerintem semmi baj nem lenne vele, hiszen ne ma hitedet hagytad el, csak felekezetet váltottál. Ugyanazt az Istent szolgálnátok így is, csak cölibátus nélkül. De amúgy Isten terve fontosabb, ez tény, de ha titeket egymásnak szánt, én nem hagynám hogy ilyen régi szokások mint a cölibátus közénk álljanak.
2011. máj. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 dudiska ***** válasza:
Nagyon jól ki van iskolázva a lelkiismeretetek mindkettőtöknek,jó erkölcsre vall az amit írtál,de nem jó sokáig ilyen helyzetben lenni,mert akik ismernek titeket úgy is felismerik,hogy van valami köztetek.Ha viszont van valamilyen vonzódása feléd vagy talán már beléd is szeretett, sokáig nem tudja titokba tartani ő se,mert tökélettlen ember ő is.Türelem,amúgy meg ha elhagyja valaki az egyházát amihez eddig tartozott,nem Istent hagyja el ezzel a lépéssel.
2011. máj. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
Én kérdeztem, hogy nem jelez-e. :) Hát nekem úgy tűnik, hogy DE. Ennyi infoból én simán azt mondanám, hogy nem hátrálna meg, ha színt vallanál neki. Miért vagy ennyire ezellen? Attól még nem lenne rosszabb pap, és te sem lennél rossz nő. Más eset lenne az, ha minden szépen mosolygó nőt meghúzna, de itt nem erről van szó. Szerintem összeilletek, úgyhogy szaporodjatok és sokasodjatok... :) haha
2011. máj. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
Egyetértek 16:52!!
2011. máj. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
49%

Imádkozz érte, ne saját magadért és az érzéseid miatti szenvedésedet ajánld fel.Sátán minden embernél jobban gyűlöli a papokat ezért ők többszörösen ki vannak téve támadásainak.Most éppen téged szemelt ki eszköznek.Ismerd fel a cselszövéseit és próbálj meg ellenállni. Ha felismered, hogy milyen aljas célokra próbál téged felhasználni, talán józanabbul tudod értékelni a dolgokat és könnyebben úrrá leszel érzéseiden.

Szívből kívánom, hogy átalakuljanak az érzelmeid jobb irányba.


Ima a papokért:

Jézus Krisztus, Örök főpásztor! Te választottad ki szolgáidat, hogy Neked, mint papok, az evangélium terjesztésével és a szentségek kiszolgáltatásával szolgáljanak.

Vedd őket Isteni Szívedre, hogy olyanok legyenek, mint Te: szelídek és alázatosak, irgalmasak és türelmesek, szentek és buzgók, hogy lelkeket mentsenek!

Védd meg őket az ördög támadásaitól és a világ csábításaitól!

Bocsáss meg nekik, ha bűnbe estek! Adj nekik erőt, ha elgyengülnek és állj mellettük, ha meginog a hitük, és add meg nekik a hűség és az engedelmesség kegyelmét!


Változtasd őket az átváltoztatás alatt Hozzád egyre hasonlóvá!

Adj nekünk szent papokat, szent szerzeteseket és szent laikusokat, akik minden erejükkel egyházadban országodért dolgoznak!

Uram, hallgasd meg kérésünket Jézus Krisztus nevében!

Neked, örök Főpásztor az Atyával és Szentlélekkel együtt dicsőség és hála mindörökké! Ámen.

Miatyánk, Üdvözlégy, Dicsőség


"hogy mennyire szentéletű egy pap, mindenekelőtt a hívők közösségétől, az egyházközösség embereitől függ. A közösségnek segítenie kell őt imáival; megbecsüléssel, tisztelettel kell viszonyulniuk hozzá és támogatásukról kell biztosítaniuk.

Ha egy pap bűnt követ el, akkor ne csak nála keressétek az okokat és ne csak őt okoljátok, hanem keressétek a hibát a közösségben, amely megtagadta tőle a tiszteletet, a megbecsülést, a támogatást, és alig, vagy nem eleget imádkozott érte.”

.

Tudják, testvéreim az Úrban, ha a pap vét, Isten előtt az egész közösség felelős. Isten előtt a pap szent életéért a közösség felelős.

.

Az ördög gyűlöli a katolikusokat, de a papokat még jobban!

.

Gyűlöli az egyházunkat, mert amíg vannak papok, addig lesz Átváltoztatás.

.

Tudnunk kell, hogy a pap keze Istent érinti, teljes hatalmat kapott arra, hogy lehívja Istent az égből, szavára megtörténik az átváltozás egy darab normál kenyérben. A kenyér és a bor az Úr testévé és vérévé lesz. A pap az Úr felkentje, akit a Mennyei Atya elfogad.

.

Tudják, ha a pap felemeli az ostyát, érezhető az Úr jelenléte, és mindenki térdre esik, még a démonok is!


Ezért kötelességünk imádkozni a papokért, akik ellen a démon szakadatlanul küzd" részlet Dr. Gloria Polo Ortiz tanúságtételéből

2011. máj. 22. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:

de szépet írtál előző, 02:07 !!! Köszönöm!!!!!

és hogy felhívtad figyelmünket a mi felelősségünkre is!


Uram, hallgasd meg kérésünket Jézus Krisztus nevében!

2011. máj. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
Drukkolok, hogy megtaláljátok a lelki békéteket!:) Majd megírod mi történt?
2011. máj. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 skarma ***** válasza:

Ez nem biztos, de talán abban az esetben, ha letudnál mondani a testiségekről, és csak a tiszta szerelem maradna, azt tudná viszonozni úgy, hogy becsületesen megmarad papnak.

Ha ez nem megy, szerintem is beszélj vele, bármit válaszol, legalább nem fogsz sötétben tapogatózni, mint most.

És kérlek írd meg a fejleményeket, mert nagyon szurkolok,de szerintem nem csak én.

Sok sikert!!

2011. máj. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!