Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Beleszerettem egy fiatal...

Gerlice12 kérdése:

Beleszerettem egy fiatal katolikus atyába, mit tegyek, hogy ne szenvedjek ennyire?

Figyelt kérdés
Én 20 éves vagyok Ő pedig 26 - lelkitámaszomra, lelkitársamra leltem benne. Elfelejteni nem tudom, ahhoz túl sokat látom, még ha el is határozom, hogy most ezentúl már nem találkozom vele, mindig keresztezik egymást útjaink. Nagyon megértő, kedves, humoros, nagyon jól néz ki, közösségi lény, remek tanácsokat tud adni... szóval mondhatni tökéletes. Egy a baj, hogy nagyon elhivatott. Én egyátalán nem akarom tönkretenni a hivatását, tehát nem akarom elcsábítani... de akor mit kéne tennem??? Még mielőtt beleőrülnék....
2011. máj. 18. 14:26
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:

Hátha nem is annyira elhivatott. Még egy püspököt is el lehet bizonytalanítani" [link]

Ha meg mégis igazán elhivatott, akkor úgysem tudsz mit csinálni.

2011. máj. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
Ha tényleg szereted is és nemcsak szerelmes vagy bele, akkor elengeded, hogy teljesíthesse a küldetést, amire kiválasztatott.nem lett volna belőle felszentelt pap, ha nem ez lenne a sorsa.Érzelmek jönnek és elmúlnak, de a szeretet nem érzelem, mert fölötte van minden más érzelemnek.Tedd fel magadnak a kérdést, hogy nem-e azt akarod bízonyitani magadnak, hogy annyira szeret téged, hogy még a sorsfeladatát is feladja miattad, mert hogy szeret az nyilvánvaló.Ennél többet ne várj, mert ennél többet nem adhat.Majd amikor összead benneteket a majdani pároddal mosolyogva persze, akkor nem lennék a helyébe, de a többért a kevesebbről tudni kell lemondani.Nem kell nem gondolni rá,az érzelmeidről is beszélhetsz neki nyugodtan, ha lelki társadként szereted főleg vele beszéld meg, mert ő az egyetlen, aki méltó rá.NE akard birtokolni, és akkor sok szenvedéstől megkíméled mindkettőtöket.
2011. máj. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Először is nagyon szépen köszönöm ezeket a megindító szavakat, nagyon hálás vagyok érte mindegyikőtöknek! Nagyon sokat töprengtem mostanában efölött a kérdés fölött, megmondani vagy elhallgatni előle az érzelmeimet, itt is remek érveket és ellenérveket kaptam a kérdésemre, szóval össze vagyok zavarodva. DE... Tegnap találkoztam Vele, bejött egy kávéra :) nagyon sokat beszélgettünk, kettesben voltunk és effelé a téma felé irányítottam a beszélgetést. Először csak arra kérdeztem rá, mi a véleménye azokról a papokról, akik szerelmesek lesznek, netán emiatt elhagyják a hivatásukat. Nagyon zavarban volt, ez az amit nem akartam, nem akarom Őt kínos szituációkba hajszolni. De aztán elmondta, hogy ezért senkit nem lehet elítélni, a szerelmet nem lehet leküzdeni - namost nem sokkal ezután erre a kijelentésére rácáfolt. Utána kérdeztem, hogy Ő már volt-e szerelmes. Elmondta, hogy igen, de még mielőtt pap lett, de aztán ez az érzés elmúlt, és Isten iránti szeretete győzött, az sokkal nagyobb volt. Ezekután már féltem neki beszélni az érzéseimről, mert úgy tűnt a mondandójából, hogy Isten iránti szeretete mindennél nagyobb. De ezekután rákérdezett, hogy miért érdekelnek ilyen dolgok, merthogy még sosem kérdeztem Őt ilyesmiről. Ekkor persze én jöttem zavarba, de annyira, hogy csak dadogni tudtam, vörös voltam ... szóval el lehet képzelni. Nem tudtam mit mondani, azt hiszem ha eddig nem is sejtette mit érzek, ezekután, már biztos az érzéseimben. Olyan rendes volt, hogy megsimogatta a kezem nyugtatásképp, de amit utána mondott, az elég egyértelmű, konkrét és nem utolsó sorban felzaklató volt(nem tudom azért szó szerint idézni, de kb így volt): szerelmek jönnek-mennek, de a szeretet az örök. Ezt értsd meg és próbáld meg leküzdeni a fellángolást, csak így maradhat meg két ember egymás szeretetében, mert a szerelem sokmindent képes lerombolni, emberi életeket, hivatásokat, kapcsolatokat - és szerintem nem akarjátok egymást elveszíteni, legalábbis ő téged biztos nem, mert abban biztos lehetsz, hogy ő benned egy nagyon fontos barátra talált, fontos vagy neki. Lehet nem érted meg, amit mondok, de ez a helyes megoldás, ne csak magadra, magatokra gondolj, vedd észre, hogy körülöttetek emberek is élnek, akik nem néznek mindent jó szemmel. ( Nekem egyértelmű volt, hogy az ő alatt magára gondol, tehát... )

Ebből, bármennyire is jó szándékkal nézem, arra tudok következtetni, hogy tökéletesen tudja, hogy szerelmes vagyok belé, és ezzel a pár mondattal tudatta, hogy vagy kiszeretek belőle, vagy befejeződött a dolog kettőnk között. Mert az igaz, hogy a szerelem elmúlik, és szeretet váltja fel, de mit csináljak addig? Nyíltan nem mondtam el neki, de szerintem ő pontosan tudta, mindegy, legalább tudom hányadán állunk, mostmár. Ezután a beszélgetés után aztán már csak olyan kínos csendek voltak, és nem sokkal később haza is ment. De hétvégére megint közös programot beszéltünk meg. Remélem nem riasztottam el nagyon...

Ugye szerintetek is egyértelmű a véleménye?

2011. máj. 24. 10:27
 34/44 anonim ***** válasza:

igen,kedves Kérdező. Ez nagyon szép. Sokat tanultam én is az előzőből, köszönöm.

A végtelen örök Isten iránt érzett szerelem végtelen.

A szerelmes ezt éli meg- a legnagyszerűbb pillanatban(!):

a másikban ezt az örök végetelent pillantja meg -emberi álruhában. Azután (jön-megy) ez a látás elhalványul - és ha nem megy át egy megértő szeretetbe - amely alapja az, hogy tudom (hiszen átéltem!), hogy ott él benne Isten- nagyon furcsa kiábrándulós, csalódós dolgok jöhetnek.


És mert lélek is végtelen -ezért tudja ez az érzést érezni.

2011. máj. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
"...vedd észre, hogy körülöttetek emberek is élnek, akik nem néznek mindent jó szemmel" Nekem ebből a részből az tűnik ki, mintha a környezetének, a többi embernek akarna megfelelni azzal, hogy nem tér le az útról :/
2011. máj. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 A kérdező kommentje:
Lehethogy a környezettől fél... de akkor mit csináljak? Nem akarom rákényszeríteni, hogy színt valljon, azzal csak erőszakosnak és nyomulósnak tűnnék. Eszerint pedig magától soha nem fog lépést tenni az irányomba, amit meg is értek. Soha nem tartottam fontosnak a testiséget, csak annyit szeretnék tudni, ő is érez-e irántam valamit. Mert a kétely kibírhatatlan...
2011. máj. 24. 10:59
 37/44 anonim ***** válasza:

nem a környezettől fél - ez nagyon levinné a hivatástudatát

A környezet félremagyarázhat, vádolhat, rágalmazhat olyannal, ami nem is igaz - ettől viszont félhet.


Szeret Téged - ez egyértelmű. De fogadd el, hogy a többi hozzáforduló hívőt is ugyanúgy szereti. Ez a dolog jellegéből adatik. Sőt az ellenségeit is ugyanúgy szereti. Ez Krisztus lényegi tanítása: olyan szeretetet vár el, ahol semmilyen előítélet, megkülönböztetés,birtoklásvágy és fokozat(! ezt jobban-azt kevésbé) NINCS. Ez olyan, tiszta osztatlan fény, mit a tiszta napsugár - válogatás, ítélkezés nélkül száll alá a világra - és a csak a teremtmény tudja elzárni magát előle. Az árnyékot is csak a teremtmény veti.

A Nap: csak áradó szeretettel sugárzik.

Jézus mondja:

a mint én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást.

(Jn13,34)

2011. máj. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:
Lehet igaz és csak úgy szeret mint a többi hívőt, csak velem többet van és én pár jelet félre értelmeztem és most azért tartok itt, ahol: beleszerettem, visszavonhatatlanul. Sajnálom, nem tudom elfojtani magamban ezt az érzést, nem teszem tönkre a papi pályáját, csak szenvedek csendben, a szeretetében, majd elmúlik a szerelem is, valamikor, egyszer...
2011. máj. 24. 13:36
 39/44 dudiska ***** válasza:
Mondd meg neki ezt az internetes oldalt,hogy milyen és jó mik vannak rajta.Így nem kell vele beszélned se felismeri magát.Hátha bejönne!
2011. máj. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim válasza:

Szerintem ha magadnak jót akarsz húzz el tőle mint ( hogy stilszerű legyek ) az Ördög a tömjénfüsttől. Mert:

- Ha össze is jön vele, tíz év múlva is bántani fog a lelkiismeret, azért, hogy otthagyta a hivatását.

- Őt is ugyanezért.

- barátok meg sohasem lesztek. Ez duma. Szerelmesekből csak a regényekben lesznek jóbarátok.

- Ha ilyen szépen le tudott rázni, nem érez irántad sokat.

- Amíg ilyen prűd és ostoba a világ jó része, addig szegény papoknak csak ez jut, de hát ők választották, a választását meg tisztességesebb dolog tiszteletben tartani, és nem próbára tenni.

2011. máj. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!