Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi tévő legyek ebben a helyzet...

Mi tévő legyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Rengeteg gondolat kering a fejemben, néhány szeretnék most kiemelni, hogy megértsétek a helyzetemet. Nos. 18 éves fiú vagyok. Elég prűd. Húsvét óta vívódom. Itt van a fejemben Isten, a Biblia és az, hogy én római katolikus vagyok. Nem tudom mit érzek, szeretnék közelebb kerülni Istenhez. De nem tudom, hogy ezt az egyházon keresztül, vagy mégis hogyan? Ez nem képmutatás? Úgy érzem szükségem lenne valami lelki vezetőre (amúgy pszichológushoz is járok). Mi bűn és mi nem? Kinek "kell" megfelelnem? Istennek vagy az egyháznak. Hogyan éljek? Annyi sok ilyen kérdésem van. Képmutatás lenne ha templomba mennék? Mit csináljak? Nem tudom ezt kivel megbeszélni...
2011. máj. 28. 22:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Én egy baháí vagyok római katolikus múlttal.

problémádra van megoldás, de nem lehet megmondani a receptet, mert azt neked kell megtalálnod, helyetted senki nem fogja megkeresni.

a következő lépésekre szánd el magad:

1. Engedd el a félelmeidet, és dönts úgy, hogy én most keresek, megkeresem Istent, megkeresem azt a módot, hogy a legjobban tudjam tisztelni istent, hogy még közelebb kerülhessek a Teremtőhöz, hogy még jobban ragaszkodjam Istenhez.

Ha ezt eldöntötted, akkor vedd elő a Bibliát, és olvasd el az egészet elejétől a végéig, de ne csak olvasgasd, hanem értelmezd is, tegyél fel magadnak kérdéseket, és válaszolj is rá. Aztán vegyél elő egy katolikus katekizmust, és azt is rágd át, majd vesd össze a Bibliával, és újból tegyél fel magadnak kérdéseket, és el fogod tudni dönteni, hogy tudsz-e azonosulni a katolikus vallás tanításaival, vagy nem. Ha igen, akkor a problémáid meg vannak oldva elvileg, és egy jó papot kell keresni, aki tovább erősít a hitedben. Azonban nagyon valószínű, hogy nálad az leheta helyzet, hogy nem tudsz azonosulni a katolikus egyház tanításaival, és ilyenkor sincs tragédia, mert van megoldás a problémára.

Nagyon nagy szerencsénk van nekünk XXI. századi embereknek, mivel van egy csodálatos kommunikációs rendszer, amelyetúgy hívnak, hogy Internet, és az Interneten rengeteg információ van fent.

2. Kövektkező lépésként először is a különböző keresztény irányzatokat ismerd meg, ilvasd el a Biblia-értelmezéseiket, az ő Bibliafordításaikat, vagy egyszerűen csak menj rá a különböző keresztény felekezetek honlapjaira, és ott bogarásszál. Mindenhol van egy telefonszám, vagy e-mailcím, ahol kérdéseket lehet feltenni, stb.

Ha az összes keresztény irányzatot végigbogarásztad, és nagyon úgy tűnik, hogy a Biblia nem ad választ a kérdéseidre, akkor körül kell nézni a többi világvallás között. Azt is tudnod kell, hogyha vallást váltasz, és olyan vallás mellett döntesz, amely a kereszténységen kívülesik, az az egész életedet megváltoztathatja, sőt az új vallás felvételével, legyen az buddhista, hindú, iszlám, zsidó (ugyanis erre is van lehetőség, ha éppen zsidó akarnál lenni Isten tudja csak, hogy miért), vagy éppen baháí, akkor egyik napról a másikra gyökeresen meg fog változni az életed, ami mentálisan elég megterhelő lehet, ezért ha a mentális egészség nem tökéletes, akkor a vallásváltás tragédiába torkolhat, vagyis nagyon felerősítheti a mentális problémát, ezért ezügyben előzetesen konzultálnod kell majd a kezelő pszichológusoddal. Ha kereszténységen belül maradnál, akkor is lehetnek az életedben kisebb-nagyobb változások, főleg ha a karizmatikus kereszténységhez csatlakoznál, vagy egyéb irányzatokhoz, ilyen esetben is a kezelő pszichológussal kellene majd konzultálni, hogy minél zökkenőmentesebb legyen a váltás, és ne az legyen a vége, hogy egy pszichiátriai osztályon kötsz ki.

Küldök egy linket, ami segít elindulni: itt rengeteg mindent találsz, és az összes vallásról vannak itt leírások, meg ezoterikus dolgok, stb. Szóval minden van itt, ennél jobb útkereső magazin nem létezik magyar nyelven.

Életmódmagazin útkeresőknek: www.ahimsa.hu

Felebaráti, és testvéri üdvözlettel: Annazara

2011. máj. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nos elveszni nem is olyan könnyű. Vannak nálad sokkal bűnösebb emberek, akiknek Jézus megbocsájtott. Jézus krisztus ugyanis éppen, hogy a bűnösökhöz jött!


Most hétvégén hallottam ezzel kapcsolatosan egy kiváló igehirdetést Végh Jüzseftől, aki nem mellesleg pszichológus, és éppen erről a témáról beszélt! Ha érdekel hallgasd meg:

[link] Az igehirdetésének címe a bethániai vacsora volt! Remélem hasznodra válik, és közelebb visz Jézushoz, Istenhez!


Üdv. Péter

2011. máj. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szerintem keress lelki vezetőt és ha lehet akkor valamilyen közösséget is ahova járhatsz. Pesti vagy? Ha igen akkor tudok ajánlani is közösséget és lelki vezetőt is.

Templomba is jó ötlet menni (nem képmutatás), ha komolyan veszed és lélekben valóban részt veszel a misén akkor nagyon sokat tud segíteni.

Ha Istenhez szeretnél közelebb kerülni, akkor pedig ajánlom hogy próbáld ki a szemlélődő imát. Ha érdekel írj egy mailt és akkor írok róla többet.

Fontos lenne gyónni és rendszeresen áldozni is, de ebben majd a lelki vezető segít.

2011. máj. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Sajnos vidéki vagyok...
2011. máj. 31. 16:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!