Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem államvallás a Római Katolikus?

Figyelt kérdés
2011. jún. 11. 15:23
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

"nem kell ahhoz katolikusnak lenned, hogy normálisabban viselkedj, mint a muszlimok."


Katolikus előtanulmányok nélkül mégis hogyan ismerné fel valaki az Iszlámban és a materializmusban magát a Sátánt? Simán áttérnének az iszlámra vagy behódolnának a materializmusnak, hogyha előtte nem hallják Jézus igéjét!

2011. jún. 11. 16:00
 12/35 anonim válasza:
68%
Az ilyen kérdéseket kérjük a vallás (szektások) témakörben feltenni.
2011. jún. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
92%

"Kik viselkednek normálisabban? A katolikusok, vagy a muszlimok?"


Mivel mindkettő vallási irányzat nevében embereket öltek, így köszönöm, de egyik sem normális szerintem. Bort isznak, hugyot prédikálnak stb.

2011. jún. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
83%

Miért? Azt 51,9% római katolikus miatt? És a maradék 48,1%-kal mi lesz? Beidézed az inkvizíció elé és eretnekségért megégeted?

Tudod, az állam és az egyház szétválasztása már egy ideje megtörtént.

2011. jún. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
88%

"Katolikus előtanulmányok nélkül mégis hogyan ismerné fel valaki az Iszlámban és a materializmusban magát a Sátánt?"


Tényleg nem fogod fel, hogy ma már a vallás nem annyira jelentős, mint a középkorban?


Sátán? bizonyítsd hogy létezik.

nem megy?

akkor...

2011. jún. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
82%

"De pl. manapság, hogy iszlámveszély van"


Miért is van iszlám veszély?

Ha téged frusztrál, ha burkás nőket látsz az utcán, az a te bajod. De másokra ezt ne vetítsd ki, ha kérhetem!


"Katolikus előtanulmányok nélkül mégis hogyan ismerné fel valaki az Iszlámban és a materializmusban magát a Sátánt?"


Ha a Sátánt véled felfedezni az iszlámban, akkor nem vagy katolikus. Akkor egy gonosz soviniszta vagy. A katolikus erkölcs egyik alaptézise pont a szeretet és mások tisztelete. Ha a muzulmánokat sátánistának tartod, pont azt sérted meg, amit el akarsz érni.


"Simán áttérnének az iszlámra"


Még mindig nem értem, hogy ez miért probléma.


Egy katolikus

2011. jún. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim válasza:
92%
Én református vagyok, és nagyon nem örülnék ennek.
2011. jún. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
91%
Mert vallásszabadság van. A keresztény egyháznak is van a római katolikuson kívül nagyon sok felekezete, miért pont azt választanád ki? Én római katolikusra lettem keresztelve, mégsem az a hitem. Ennek nincs semmi értelme. Anélkül is ismerem a keresztény elveket, hogy hívő lennék. Tiszteletben tartom bárki vallását (kivétel, ha az kizsákmányoló vagy törvénytelen), és elvárom, hogy mindenki tartsa tiszteletben az enyémet. Szerencsére ez már nem a középkor, hogy abban kell hinned, amit mondanak.
2011. jún. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
76%
Az kéne még. Legyél csak te katolikus, de a többieket hagyd ki ebből. Ha modern emberként még mindig egy 2000 éves könyvet tartasz követendőnek az a saját szegénységi bizonyítványod.
2011. jún. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:

"Tényleg nem fogod fel, hogy ma már a vallás nem annyira jelentős, mint a középkorban?"


Ja, meg is van az eredménye:


[link]


[link]


[link]


"Sátán? bizonyítsd hogy létezik."


Az előző három linkem bizonyíték a "létezésére".


"A keresztény egyháznak is van a római katolikuson kívül nagyon sok felekezete, miért pont azt választanád ki?"


Mert a római katolikusnál mindenre egyház által jóvá hagyott dogmák vannak, nempedig "szabadgondolkodás" amitől elkanászodik a hívek hite.


"Ha modern emberként még mindig egy 2000 éves könyvet tartasz követendőnek"


Ateista vagyok, de ettől függetlenül úgy gondolom, hogy a keresztény erkölcsre, nézetekre szükség van, hogy ne törjön ki anarchia és a legtöbb ember csak akkor tud viselkedni, hogyha megtanítjuk vele, hogy Istentől rettegjen és mindenben a Sátánt lássa.

2011. jún. 11. 18:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!