Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem államvallás a Római Katolikus?

Figyelt kérdés
2011. jún. 11. 15:23
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
95%

"Ateista vagyok, de ettől függetlenül úgy gondolom, hogy a keresztény erkölcsre, nézetekre szükség van, hogy ne törjön ki anarchia és a legtöbb ember csak akkor tud viselkedni, hogyha megtanítjuk vele, hogy Istentől rettegjen és mindenben a Sátánt lássa."


Akkor nem ateista vagy, hanem hülye.

Volt már egy pár rendszer az elmúlt évszázadokban, amely a félelemre alapozott. Pl. a nácizmus és a marxizmus-leninizmus, hogy csak a legújabbakat említsem.

Félelemmel nem érsz el semmit. Jellemző, hogy te csak azt látod, meg a vallásban, hogy jó kis rémmese, amivel lehet ijesztgetni a gyerekeket, hogy jók legyenek. A Sátán nem a mumus, Jézus pedig nem a szőke herceg fejér lovon, aki megment. A katolicizmus nem abból áll, hogy tedd meg, ami írva vagyon, különben mégy a pokolra. Ez csak valami középkori agymenés. Megalománia, cezarománia, nevezd, aminek akarod.

Isten nem akarja, hogy félj tőle. Azt akarja, hogy boldog legyél és ehhez ad egy "programot". De ha az egész életedet rettegésben éled le, hogy "jaj, eggyel több hamburgert ettem meg a kelleténél, akkor most a pokolra jutok?" akkor nem leszel boldog. Isten nem Hitler, Sztálin, Pol Pot, Rákosi, Kadafi, Száleh, Asszad, vagy akármelyik másik agyament diktátor. Ő nem félelemmel akar kormányozni, hanem szeretettel. Ebbe pedig nem fér bele a te eltorzult világképed a pokollal való fenyegetőzéssel.

A katolicizmus nem arra törekszik, hogy a rettegő birka embereknek odadobjon pár parancsot, hogy "állj fél lábon, vagy elkárhozol!", hanem az, hogy megértesse a hívekkel Isten igéjét és azt, hogy miért kell úgy élniük, ahogy Isten tanítja. Megértés és nem megfélemlítés. Meg kéne tanulnod a különbséget, mielőtt világot megváltani indulsz, mert így max. egy újabb véreskezű diktátor lesz belőled.

2011. jún. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de te h*lye vagy... Nem vagyok katolikus, de mégsem vertem tanárt (sőt, kitűnő tanuló voltam), nem vagyok homoszexuális, de pl. a szexbolt nem tudom miért fáj neked. A párom vette el a szüzességem, hozzá szeretnék menni feleségül, és képzeld szoktam szexboltokból venni csipkés fűzőt, mert szeretem. Ez mitől taszítja anarchiába a társadalmat? A dogmákban pont az a borzalmas, hogy kikapcsolja a gondolkodást. Nem azért kell óvakodni a tanárveréstől, mert sátáni dolog, hanem mert undorító. Nem vissza kell menni az időben, hanem előre. Normális nevelés kell, és normális magyarázatok. A természet szellemében hiszek, miért vagyok rosszabb, mint egy katolikus. Ugyanolyan rendes ember vagyok.
2011. jún. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
27%

"A dogmákban pont az a borzalmas, hogy kikapcsolja a gondolkodást."


Ha arra célzol amire gondolok, akkor pont, hogy nem.

Ezt magyarázom. A vallásnak nem az a lényege, hogy nesze, fogd meg és tartsd be, különben elkárhozol, hanem, hogy értsd meg és tedd a magadévá. Tehát nagyon is kell gondolkodni.

2011. jún. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

Az általad belinkelt dolgok (szex, tanárverés) már réges régen megvoltak.

Pedofil undormányokról hallottál-e?

Na és arról, hogy nagyra becsült egyházad szolgái élen járnak a felekezetek között a pedofilságban? Én inkább irtanám őket, nem hogy még támogassam is. Álszent bagázs.

Ja és lehet, hogy az a pár pondró, akik tanárt vernek, lehet, hogy római katolikusnak vannak keresztelve.


nevetséges az érvrendszered:

ennyi erővel jobb az iszlám, (ez csak egy eszmefuttatás), mert ott olyan mértékű a prüdéria, mint sehol máshol.

"Sátán? bizonyítsd hogy létezik."


Az előző három linkem bizonyíték a "létezésére". "


A linkjeid a szexuális étvágyra, illetve a primitívségre bizonyítékok, nem egy kitalált "démon"ra.

"szabadgondolkodás" amitől elkanászodik a hívek hite.

"


A pedofil papjaid ugye nem kanászodtak el?

Komolyan mondom ,hogy feldühít az ostobaságod

Inkább tiltani kéne az összes vallást, de persze ezt nem lehet. Ez van!


"keresztény erkölcsre, nézetekre szükség van, hogy ne törjön ki anarchia és a legtöbb ember csak akkor tud viselkedni, hogyha megtanítjuk vele, hogy Istentől rettegjen és mindenben a Sátánt lássa."


Tehát te azt hiszed, (ateistaként), hogy mindenkit manipulálni kell a közjó érdekében!

Kösd fel magad! Kösd fel!!!

a közjó érdekében!

2011. jún. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
71%
Arra a dogmára célzom, hogy pl. ne tiszteletlenkedj, mert sátáni. Ebben semmi megértetés nincs, és sajnos nagyon sok vallási vezetőnek ennyi a magyarázata.
2011. jún. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
89%
Amúgy, kedves kérdező, pont azok miatt a torz elvek miatt vetik meg annyian a vallásokat, amiket te propagálsz. Egy ilyen vallásra, amilyennek te a katolicizmust tartod, senkinek nincs szüksége. Legfeljebb néhány szadista, cezaro- és megalomániás baromnak, aki azon élvezkedik, hogy másokat elnyom.
2011. jún. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
5%
A keresztény erkölcsök nagyjából rendben is volnának. De azért én nem alapoznék rá: http://www.youtube.com/watch?v=WOE_0aOy_Zg
2011. jún. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

Már csak az hiányzik!...

Nincs még elég szélhámos Magyarországon?

2011. jún. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
78%

Kedves kérdező!


Te kevered a szezont a fazonnal. A katolicizmus a Szeretet Egyháza, az Istenük pedig a Megbocsájtás Istene, vagyis ugyanolyan elbírálásba kerül az az ember, aki egész életében bűnözött, de a halálos ágyán megbánást tanúsít, mint aki Szűz Mária reinkarnációjaként élte le az életét.


Az iszlámról/iszlámveszélyről pedig csak annyit, h az eredeti, igazi iszlám, ahogy a neve is mondja, a békéről szól. Az h aberrált emberek aberrált módon értelmeznek/félreértelmeznek/szándékosan félremagyaráznak belőle dolgokat, az emberi természetből adódik, önmagában a valláshoz semmi köze. Egyébiránt pedig az iszlám tanításai a zsidó, és a keresztény valláson alapszanak, vagyis ha ab ovo elítéled az iszlámot, azzal a kereszténységet is alapjaiban rengeted meg. Ezen nem ártana elgondolkozni, mielőtt baromságokat írsz...


Szóval azt mondod vallási diktatúrát kellene bevezetni ahhoz, h kordában tartsuk az emberiséget, folyamatos rettegésben tartva őket, h mikor csap le Isten haragja?! Rossz hírem van, erre a katolikus eszme nem alkalmas a már fentebb említettek miatt. A bosszúvágyó istenkép a zsidó vallásra jellemző, azon belül is csak az ultra-ortodox ágára. Az erkölcsisége pedig kb ugyanaz, mint a kereszténységnek, mivel (láss csodát) a zsidó vallásból alakult ki.


Ezeken a dolgokon nem ártana elmélkedned kicsit, és művelődni a különböző vallások terén, még mielőtt ilyen elmés, de megalapozatlan ötletekkel rukkolsz elő.

2011. jún. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
78%

A linkjeiddel kapcsolatban pedig csak annyit:


1.) Tipp: Ne írj be speciális kulcsszavakat a keresőmezőbe, és nem fogsz megbotránkozni. Véletlenül ilyen címre mindenesetre nem tudtál tévedni, az biztos, ha meg nem volt véletlen, akkor magadra vess, te farizeus!


2.) A tanár, és egyéb verésekre nem a vallási bigottság nyújt megoldást, hanem az erős, és működőképes törvényhozó szervek.

2011. jún. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!