Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Neandervölgyi, és a többi...

A Neandervölgyi, és a többi ősember lelke is a mennyországba került?

Figyelt kérdés
2011. júl. 5. 20:09
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:

Utolsó: Érdekes amit írtál és ezt nem rosszindulatból mondom.


Jó kérdés, hogy mi lett az ősemberekkel, úgy tudom az Egyház hivatalos álláspontja szerint csak az embereknek van lelkük ezt meg gondolom a Homo sapiens sapiens-re értik.

Szóval talán ők még állatoknak minősültek. Bár a neandervölgyi már temette halottait, így szerintem nem nevezhetők lelketlen állatnak.

2011. júl. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
54%

Ha már felmerültek az Ica-kövek, én melléjük tenném az Acambaro-ban (vagy mellett?) talált leleteket: szintén emberek és dínók együtt... :-)


[link]


Sokak szerint hoax az egész, helyi lakosok készítették a szobrokat jó pénzért és a hírnévért.

Viszont állítólag radiocarbonos vizsgálattal kb. 6500 évesnek becsülik őket, tehát mégsem "mai csirkék".

2011. júl. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
36%

"A neandervölgyi és a többi ősember csontját akkor ki a rosseb sz*rta, ha ezek nem is léteztek? Dinoszauroszok sem voltak akkor? Akkor miért léteznek azok a többemeletes állkapocs maradványok? "


Ne hülyéskedj már, én bármikor összeütök neked egy dinót. A rómaiak miért nem találtak dino-t? Ha én meg tudom csinálni, akkor a tudósok még jobban. A nácik kísérleteztek emberekkel, szörnyszülötteket hoztak létre, talán innen a neandervölgyi. A tudósok állítják, hogy több 10 ezer éves. Te hiszel nekik? Ha Jézusnak nem hiszel, akkor jöttment tudósnak igen és miért? Nem veszed észre, hogy az emberek össze-vissza hazudnak?

Ha bekapcsolod a TV-t rájössz, hogy a hazugság világában élsz. Hazugság a politika, hogy mit vegyél a boltban, mi használ és mi árt később derül ki, hogy hazugság volt. A feleséged azt mondja, hogy szeret, 5 év múlva kiderül hazugság volt :)

Vagy egyél sok vitamint, utána kiderül a sok vitamin árt, túladagolás, nem ismert veszélyforrás.

2011. júl. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:
Ez igaz, de vallási fanatikusokon kívül nem jön senki se azzal, hogy nem igaziak. A pár milliárd emberből
2011. júl. 5. 22:44
 15/41 anonim ***** válasza:
67%
Náci kisérletek szörnyszölöttek meg miegymás??
2011. júl. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
67%
te ezt kitől hallottad? még hogy náci kisérletek. és még írsz olyat hogy jöttment tudósok...
2011. júl. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:
Én amúgy nem vagyok ateista, ezt a kérdést sem azért tettem ki hogy odaszúrjak vkiknek. Csak tényleg érdekel, mit mondtok erről ti
2011. júl. 5. 23:02
 18/41 anonim ***** válasza:
81%
Én értelek! Én sem akarok megbántani senkit, csak tudod elég fura volt, hogy először náci kísérleteket emleget a válaszoló, aminek eredményei a Neandervölgyi emberek, vagy épp, hogy őslények csontvázait üti össze se perc alatt- vagyis véleménye, hogy jöttment tudósoknak és tudománynak nem szabad hinni... Én sem hiszek el mindent amit a tévében látok, de azért röhelyes számomra, hogy náci kísérletek szörnyszülötteit emlegeti, vagy az, hogy tudósokat jöttment embereknek állít be, holott talán egy élet munkája van abban amit egy ,,jöttment" tudós csinál. Ez az én véleményem. Nem bántásként írom, talán egy kicsit én is hiszek Istenben, de szerintem ez mindenkinek sajátos, hogy miben találja meg Istent. Ha így szemlélem a dolgot és elhiszem, hogy van mennyország akkor azt mondom, hogy oda csak azok kerülnek akik hisznek a Kereszténységben és a Mennyországban. Ha így nézem a dolgot akkor a kérdésedre a válasz nem, mert az ősemberek nem ismerték a Kereszténységet és nem hittek ebben a Mennyországban, amiben én -tegyük fel- hiszek. Talán ők olyan túlvilági életre kerültek amit a vallásuk alapján találtak ki.
2011. júl. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
100%

Ömm, hát én nem vagyok teológus, de azt mondom, először nem, mint bárki más, aki Jézus előtt halt meg, mivel az Üdvösségre csak Krisztus által lehet jutni. De Jézus a halálakor "alászállt a poklokra", és elvitte a megváltást a korábban meghalt embereknek.


A kérdés persze inkább az, hogy a neandervölgyi és más előember esetében lehet-e beszélni bűnről. Szerintem nem.

2011. júl. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
79%

Szia!


Kb. 100 évvel ezelőtt elhitették a világgal, hogy a neandervölgyi ember görnyedt volt és majomszerű. Ez a téves elgondolás néhány neandervölgyi csontbetegségére, például izületi gyulladásra és angolkorra alapozódott. A neandervölgyiek újkeletű fog és röntgenvizsgálatai kiderítették, hogy emberek voltak, akik lassabban fejlődtek ki és sokkal tovább éltek mit a mai emberek. A neandervölgyi embert, a heidelbergi embert és a Cro-Magon-i embert ma már teljesen emberinek tartják. Művészek róluk készült rajzai, főleg a húsos részek ábrázolásai egészen képzeletbeliek, és a bizonyítékok nem támasztják alá.


A többi ősember majomszerű fosszilis maradványairól szóló történetek igazából tulzásokba eső kijelentések. Most már egyetemesen elismerik például, hogy a pildowni ember beurgatás volt, mégis sok tankönyvben a mai napig szerepel. Aztán itt van a híres Ramapithecus, amiről szintén kiderült, hogy Louis Leakey és társai inkorrekt módon emberi álkapocsra emlékeztető módon rakták össze és a valóságban csak egy emberszabású majom volt. Aztán az egyetlen Nebraska emberre vonatkozó bitzonyítékról kiderült, hogy diszófog volt. Negyven évvel azután, hogy felfedezte a "jávai embert", Eugen Dobuis beismerte, hogy egy gibbonhoz volt hasonló. Sok szakértő a "pekingi ember" koponyadarabjait emberszabású majmok darabjainak tartja. A Homo erectus besorolást a legtöbb szakértő olyan kategóriának tekinti, amelyet sosem lett volna szabad létrehozni. A Homo habilis első hitelesített végtagcsonkjait nemrégiben fedezték fel. Ezek világosan megmutatják, emberszabású majomszerű méretei , arányai voltak, és sohasem lett volna szabad emberinek (Homo) besorolni. Az Australopithecus néhány részletes számítógépes vizsgálata kimutatta, hogy testméretei, és arányai egyáltalán nem alkotnak átmenetet az ember és a ma élő emberszabásúak között, ez alapján valószínű, hogy nem más mint egy kihalt emberszabású majom.


Sok modern kinézetű ember csontjait találták meg mély, háborítatlan kőzetekben, melyek - az evolócióelmélet szerint - jóval azelőtt alakultak ki, hogy az ember kezdett megjelenni. Ilyen példa a Calveras koponya, a Castelenodo csontvázak, Reck csontváza és sok másik. Érdekes módon ezekről nem igazán lehet hallani...


A kérdésedre válaszolva: a mennyország a Biblia szerint Isten kormányzásának helye. A halott emberek a Szentírás alapján a sírba kerülnek (lásd héber seol, görög hádész kifejezés, melyeket sok fordítás pokolnak fordít). A Biblia szerint ezek az emberek itt pihennek a feltámadásig, mely két lépcsőben valósul meg. Az első lépcsőben az igazak fognak feltámadni Krisztus visszajövetelekor és Krisztus ezeket az embereket viszi a mennybe, ahol 1000 évig fognak élni (Lásd. Jelenések könyve 20. fejezete.) Ezután támadnak fel a többi halottak Isten végső ítéletére, amikor megsemmisíti a bűnt és azokat akik azonosultak a bűnükkel. Ezután Isten újjáteremti a Földet és az emberek ezen az újjáteremtett Földön fognak élni a Teremtés eredeti rendje szerint (Lásd Jelenések könyve 21-22. fejezeteit).


Üdv. Péter

2011. júl. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!