Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Neandervölgyi, és a többi...

A Neandervölgyi, és a többi ősember lelke is a mennyországba került?

Figyelt kérdés
2011. júl. 5. 20:09
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó:

A pokolba vagy mennybe kerülés nem függ a vallásodtól, ha jó életet éltél lehetsz keresztény, muszlim, zsidó, buddhista, pogány, ateista akkor is vár Isten országa.

2011. júl. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
100%

Kedves mostani utolsó! :)

Az előtted író vagyok. Az amit mondasz, már tényleg korrektnek hangzik, de mi a helyzet az említett példával, hogy mondjuk egy japán polgár jó életet él, de a végén valami miatt harakirit követ el, azaz öngyilkol. Akkor is a mennybe kerül?

2011. júl. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
69%

Ha a Biblia és Jézus szavait követjük, akkor a japán nép pogány vallást követ. És a mi Istenünk azt mondta ne kövessetek pogány vallást, ne imádjatok bálványokat. Mi másképpen érzünk mint ők, mi az egy igaz Istent szeretjük és benne hiszünk. Ha az öngyílkosság nem bűn, akkor a gyilkolászás, lopás miért az? Pl. az őserdőben élő népeknek szabad kivégezni a szomszédos törzs népét, meg megenni a gyerekeket. Ő is lehet attól jó ember ha gyílkol. Ha valaki annyira szegény, hogy bankot rabol, nem-e lehet ő is jó ember. És folytathatám a végtelenségig...

Ne törődjetek senkivel, Isten igazságos, próbálj élni a Biblia szerint az ítélkezés pedig az Istené, ahogy Ő mondta.

2011. júl. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
36%

Én lopok csalok hazudok hétfőtől péntekig, de minden szombaton megyek gyónni.

Neandervölgyi ugyan nem vagyok, de ha Isten kegyes akkor vasárnap halok meg s a menyországba kerülök, de ha hét közben akkor szopok és a pokolba jutok.

2013. jan. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

@ Piros Disznó:


Ezt biztos poénnak szántad, pedig egyáltalán nem vicces.

Van egy rossz hírem: ezzel a hozzáállással "nincs kegyelem", MINDEN nap szívás...

2013. jan. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

Poénnak szántam, de elég sok hivőre igaz.

Aki meg nem hivő de tisztességes ember az megy a pokolba mert nem ismeri el Jézus Krisztust...

2013. jan. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

"Én lopok csalok hazudok hétfőtől péntekig, de minden szombaton megyek gyónni."


A gyónáskor elmondott bűnbánati imának a része az hogy "erősen fogadom hogy Isten segítségével a jóra törekszem, a bűnt és a bűnre vezető alkalmat kerülöm".

Aki ezt nem őszintén mondja annak a gyónása valószínűleg szentségtörésnek minősül mivel Istent próbálja kijátszani, becsapni.


"Aki meg nem hivő de tisztességes ember az megy a pokolba mert nem ismeri el Jézus Krisztust..."


Halála után még mindenki találkozik Jézussal, ekkor még meggondolhatja magát. De erre kicsi az esély mert aki egész életében elutasította Jézust az valószínűleg halála után is ezt fogja tenni. A kárhozathoz elég ha valaki elutasítja Istent mivel ez azt jelenti hogy őt nem lehet megmenteni.

Van itt egy érdekes leírás:


[link]


Az írásban szereplő lány nem tett semmi rosszat, azért kárhozott el mert elutasította Istent és ebben makacsul kitartott.

És érdekes meggondolni hogy a Bibliai Lázár és a dúsgazdag történetében szereplő gazdag ember se tett semmi nagy gonoszságot (a bűne "csak" mulasztás volt) és mégis elkárhozott.

Ezért szerintem az hogy valaki tisztességes életet él az sokszor kevés az üdvösséghez.

2013. jan. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
Kifizetődőbb a gyilkosság utáni őszinte bűnbánat.
2013. jan. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
67%
Úgy szeretnék olyan polihisztor lenni mint Péter, mindenhez ért, a biológiához,antropológiához,biokémiához,sejtbiológiához!
2013. ápr. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
76%

Sziasztok!


Természetesen nem értek mindenhez és nem vagyok polihisztor!

Ez azonban érdekes és elgondolkodtató:

[link]


Üdv. Péter

2013. ápr. 2. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!