Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi, szerintetek...

Jehova Tanúi, szerintetek Krisztus teremtmény vagy Isten?

Figyelt kérdés
Alá támasztanátok az állításotokat Bibliai idézettel?
2011. júl. 19. 00:24
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Az én meglátásom szerint(nem vagyok Jehova de nem értek velük egyet):

Jézus, a nevében is benne van:Szabadító

"János 6,35 Jézus pedig monda nékik: Én vagyok az életnek ama kenyere ; aki hozzám jön,semmiképpen meg nem éhezik,és aki hisz bennem, meg nem szomjúhozik soha."


"János 10,11 Én vagyok a jó pásztor: a jó pásztor életét adja a juhokért


János 10,9 Én vagyok az ajtó: ha valaki énrajtam megy be, üdvözül….


János 11,25 Monda néki Jézus: Én vagyok a feltámadás és az élet: aki hisz énbennem, ha meghal is, él.


Ézsaiás 9,6 Mert egy gyermek születik nékünk, Fiú adatik nékünk, és az uralom az Ő vállán lészen, és hívják nevét: Csodálatosnak,Tanácsosnak,hatalmas Istennek,örökkévalóság Atyjának, békesség Fejedelmének.


A Teremtés pedig így szól(részlet a Bibliából):

"Kezdetben teremtette Isten az eget és a földet." 1Móz. 1:1


Ez a lényeg:

És monda Isten: Teremtsünk embert a mi képünkre és hasonlatosságunkra; és uralkodjék a tenger halain, az ég madarain, a barmokon, mind az egész földön, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokon.


Teremtsünk embert....Többesszámban.Istennel volt még valaki..



"Õ a láthatatlan Isten képe, az elsõszülött minden teremtmény közül.Kol 1: 15


Mert benne teremtetett minden a mennyen és a földön, a láthatók és a láthatatlanok, akár trónusok, akár uralmak, akár fejedelemségek, akár hatalmasságok: minden általa és reá nézve teremtetett. Õ elõbb volt mindennél, és minden Õbenne áll fenn. Kol 1: 16-19



Mivel tehát már elfogadtátok Krisztus Jézust, az Urat, éljetek is Õbenne. Gyökerezzetek meg és épüljetek fel Õbenne, erõsödjetek meg a hit által, amint tanultátok, és hálaadásotok legyen egyre bõségesebb. Vigyázzatok, hogy rabul ne ejtsen valaki titeket olyan bölcselkedéssel és üres megtévesztéssel, amely az emberek hagyományához, a világ elemeihez, és nem Krisztushoz alkalmazkodik.Kol 2: 6-10

2012. febr. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

A Jehova szó jelentése semmit sem jelent:de

JHVH :(Jahve).Örökkévaló

2012. febr. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!