Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi, szerintetek...

Jehova Tanúi, szerintetek Krisztus teremtmény vagy Isten?

Figyelt kérdés
Alá támasztanátok az állításotokat Bibliai idézettel?
2011. júl. 19. 00:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

kedves 09:11

az első szótól az utolsóig igazad van, de nekem úgy tűnik, hogy a kérdező tényleg őszinte kíváncsiságból tette fel a kérdését, szegényt ne dorongoljuk le. a többi meg, aki vitatkozni szeret, hadd pufogjon magában. ahogy te írtad, Isten a maga idejében megítél mindenkit, elvégre egyedül Ő képes igazságosan ítélni, kemény stílusú válaszok ne gondoltassák azt másokkal, hogy mi vagy te ítélkezni akarunk/akarsz.

2011. júl. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

A válasz írója 22%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 09:11



Tehát, ahogy a szavaidból kiveszem, a kérdésemre a válaszold, hogy a Jehova Tanúi kijelentik, hogy Krisztus ember. Csak ember, éppúgy, ahogy te vagy én. Jól értelmezem? Ha nem Isten, mert Isten csak egy van, a saját kijelentése alapján, akkor mindenki más teremtmény, legyen az növény, csillag, föld, állat, angyal, avagy ember. Mivel Krisztust ezek közűl csak az ember kategóriába tudnánk beleépíteni, így kijelented, hogy Krisztus, kinek neve Jézus, teremtmény, ember. Jól következtettem ki? Csak hogy igen, avagy nem.

2011. júl. 20. 15:53
 13/22 anonim ***** válasza:

szia, nem a 09:11-es vagyok

Jehova Tanúi abban hisznek, hogy a földre jövetele előtt Jézus szellemi testben élt az égben, a földre jövetelekor úgymond eltűnt az égből, hús-vér testben megszületett, és a feltámadását követően visszatért a mennybe, tehát megszűnt emberi testben létezni, és most ismét szellemi testben él az Atyával

2011. júl. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

"Tapogassátok meg az én kezeimet és lábaimat, hogy én magam vagyok: tapogassatok meg engem, és lássatok; mert a léleknek nincs húsa (szarx=hústest; test) és csontja, amint látjátok, hogy nékem van!"

Lukács 24,39.

2011. júl. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
35%

Az ószövetség nagy igazsága ,hogy csak egy Isten van .

Ez az Isten az újszövetségben kijelenti ,bemutatja magát,mint Atya Isten,Fiú Isten ,és Szent Szellem Isten.

Ha ezt nemlátod meg az írásokból teljesen értelmetlen az egész biblia .

Sehol nemolvastam olyat a bibliában ,hogy az a hazug aki elhiszi a háromságtant.A biblia nemtanítja a háromság tant,egy szerűen kijelenti,de ehez Isten Szelleme kell hogy megértsd.

2011. júl. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
10%

"Ez az Isten az újszövetségben kijelenti ,bemutatja magát,mint Atya Isten,Fiú Isten ,és Szent Szellem Isten.

Ha ezt nemlátod meg az írásokból teljesen értelmetlen az egész biblia . "

Sehol nincsen olyan ige az egész Bibliában, amely a fenti állítással azonos lenne. Ha ez igaz volna, akkor mindhárom Legfelségesebb Isten is lenne, de nem az, hanem csak az Atya egyedül. Maga Jézus mondja: "és ama magasságos [görögben: legmagasabb, Legfelsőbb, Magasságos] Istennek fiai lesztek." (Lk 6:35), tehát a Legfelségesebb Istenről beszél, Aki őt elpecsételte, az Isten. (vö. Jn 6:27) Sehol nincsen olyan kijelentés, hogy „Fiú Isten”, különösen nincs, hogy „Legfelségesebb Fiú Isten”; sehol nincs olyan kijelentés, hogy „Szent Szellem Isten”, különösen nincs hogy „Legfelségesebb Szent Szellem Isten”. Jézus a Legfelségesebb Istent nem magával azonosította, hanem azzal, Aki az ő és a Mi Istenünk: (Jn 20:17; Jel 17:3)


Ismét és megint és továbbra is azt erőltetni, hogy „Ha ezt nemlátod meg az írásokból teljesen értelmetlen az egész biblia” - bizony azonosít téged. Háromságfilozófus vagy és az emberi filozófiádat állítod be igazságnak, holott képtelen vagy elfogadni, hogy a Legfelségesebb Isten nem vonatkozik senkire, hanem csak egyedül az Atyára!!! Erre van számtalan ige, de arra, hogy Isten „,bemutatja magát,mint Atya Isten,Fiú Isten ,és Szent Szellem Isten.” - nincsen egy se! A belemagyarázásaid a 2Pt 3:16-ba esnek. És az is világos, hogy a filozófiáddal azonosítod magadat azokkal, akikről a Róma 10:3 szól. Ismét mondom, nem vita tárgya a Legfelségesebb Isten személye, mert ezt az ÓSZ és az ÚSZ is világosan, érthetően kinyilatkoztatta. Egy közel kétezer éves tévelygés akkor volt kb. egy napos, amikor valaki kitalálta, azon a napon kellett volna észbe kapnia az illetőnek, hogy megálljt parancsoljon a saját filozófálásának, de nem tette. (Jk 1:14-15) Ez aztán óceánná dagadt azóta. Teljesen mindegy azonban, hogy mióta tekereg a kígyó farka, hiszen ez a bölcsesség emberi gondolat szerinti és nem Krisztus szerint való, ennélfogva nincs jövője!

2011. júl. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
10%

Jézusnak (metokhosz) társai voltak az angyalok. (vö. Zsidók 1:9; Lukács 5:7) De hogy lehettek a társai, ha ő maga nem volt angyal?


Jézus tehát eredetileg szellemteremtmény volt, aki a Legfelségesebb Isten Fiaként (vö. Lk 1:32)emberré lett, majd a feltámadása után visszatért a szellembirodalomba, és helyet foglalt az Atyja jobbján. "Egyszülött isten"-nek is nevezi a Biblia (Jn 1:18), de ő mégsem azonos a Legfelségesebb, egyedül igaz Istennel, Aki nyilván nem egyszülöttje senkinek. A háromságfilozófia szerint valóságos Isten volt, de ezt a Biblia így sehol nem írja, viszont azt írja, hogy Máriát a Legfelségesebb (Isten) ereje árnyékozta be (Lk 1:35), de ez az Isten nem azonos Jézus Krisztussal. Isten pedig csak egyetlen egy van, tehát az nem azonos Jézus Krisztussal.

[Fenti idézetben a Jelenések 17:3 helyesen 3:12].

2011. júl. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
9%

"Sehol nemolvastam olyat a bibliában ,hogy az a hazug aki elhiszi a háromságtant.A biblia nemtanítja a háromság tant..."


Nem olvastál benne olyant? Mivel fel sem merült a háromság mítosz gondolata!!

És jól mondod - a Biblia nem tanítja a háromságtant.

2011. júl. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%

A kérdés:


"Jehova Tanúi, szerintetek Krisztus teremtmény vagy Isten?"


Miért? Szerinted egy teremtmény nem lehet "Isten"?

Nem olvastad-é, hogy pl. Mózest is Istennek nevezte Jehova?!

2011. szept. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
0%
Kol 1:15–17, Kat.: „Ő [Jézus] a láthatatlan Isten képmása, minden teremtmény elsőszülötte . . . Mindent általa és érte teremtetett. Ő előbb van mindennél.”
2012. febr. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!