Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak én vagyok már hívő a...

Csak én vagyok már hívő a fiatalok körében?

Figyelt kérdés

Mért van, hogy a legelterjedtebb vallást ennyire nem veszik komolyan? minek keresztelkednek akkor meg az emberek? ha hitetlen keresztelkedik az a vallás gyalázása. (már csak keresztelő jános és a zsidók esetéből adódóan is)


16 éves fiú vagyok és még SENKIVEL sem találkoztam, aki igaz hívőnek vallaná magát. sem időssel sem fiatallal.

leginkább az aggaszt, hogy ahogy haladunk előre a korral egyre kevésbé részesülnek az új generációk a vallásban. előbb-utóbb a világrendszer teljesen eltörli az életünkből ezt az alapvető normát.


hiába írtam ezeket le... 18 éven aluliak még csak rá sem néznek erre a témakörre, szal nem sok esélye van, hogy hívőt találjak..


2011. júl. 24. 21:28
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
18 alatti vagyok és hívő. Nem vagyunk valami sokan, az igaz, de azért én ismerek még hozzám hasonló fiatalokat. 17/L
2011. júl. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

bocsi, most jön a kontra:

"a kereszténység ma már nem a legelterjedtebb vallás"

ez nem igaz, a kereszténység ~60%-kal vezet. a legelterjedtebb főága a katolikus. ennél a főágnál vannak más elterjedtebb hitek, de a kereszténység 4 főágát egyként kezelve ez a legelterjedtebb.


"Nem tehetek róla, hogy megkereszteltek, ettől még nem kell vallásosnak lennem.."

természetesen nem a csecsemőkre gondoltam... nagyon sokat felnőttként keresztelkednek meg. de ha már csecsemőknél tartunk: elég értelmetlen dolog, hogy nem nem hívő ember egy újszülöttre a tudatán kívül vallást "erőszakol". persze ezt már nem veszik komolyan és mindig a szándék a lényeg, de ez mindenképp nagy ostobaságnak a jele.


az egyház rég le van züllesztve. nem éri meg templomba menni. nem akarok senkit elrettenteni, de ha az egyház vezetői és a papok nem megvilágosult emberek, akkor csak egy nevetséges bohóckodás alakul a templomokban.főleg mióta kiderült hogy 16. benedek szabadkőműves azóta a hívőknek kerülniük kell a vatikánt.



"Lehet lepontozni... A vallásnak akkor volt jelentősége, amikor az emberek még nem értettek a természettudományhoz. Isteni adomány volt, ha a termés remeknek bizonyult. Átoknak nevezték a betegségeket. Nem tudták mi a csuda az a villám, azt is isteni eredetűnek állították be.

Mivel manapság egyértelmű, bizonyított tények állnak rendelkezésünkre, nem szükséges magunktól kitalálnunk értelmetlen hablatyokat magyarázás képp."


egy hívőnek ezt hiába magyarázod... de ezt szerintem te is tudod. a villámnak a görög valláshoz van köze, ahol az istenek a "tökéletes" emberek voltak, de nem volt közük a kereszténység istenéhez, aki nem egy anyagi testtel rendelkező lény, hanem a tiszta tudat, ami a világot tudatosan teremtette - velünk együtt. és ha tudománynál tartasz: a kvantumfizika és a kémia elért arra a szintre, hogy elméletek születnek a részecskéket alkotó kvarkok anyagáról, ami a tiszta energia, azaz tudat. minden nagy felfedezés (relativitás elmélet, atomok, fekete lyukak, és még sorolhatnám) elméletek beigazolásával váltak hivatalos tényekké. kb 100 év és perdöntő tudományos bizonyítékunk lesz isten létezésére, a jelenleti teljesen nyilvánvalóakon kívül.

---------------------

A válasz írója 67%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:23


nem 'kell' úgy hinnünk ahogy azt mások mondják. nem muszáj imát mondani. az imának is annyi a lényege, hogy valami közvetlen, egyszerű formában hálát adjunk. van akinek ehez nem kell imát mondania ( bár én többször szoktam egy héten, ha nem tetszik, menj világgá)


hogy az előbb írók tényleg fiatalok voltak-e az nem lehet bebizonyítani, úgy ahogy bárki más szavának hitelességet sem, szóval a kérdésem értelmetlen. :))

2011. júl. 24. 23:02
 13/22 anonim ***** válasza:

Én hívő vagyok.


Mondjuk tény hogy kisebbségben vagyok a nihilista ateistákkal szemben.

2011. júl. 25. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

jahh itt.

18/L, De jelenleg nagyon kezd elvesztődni a lábam alatt a talaj, nem úgy viselkedtem, ahogy 1 kereszténynek kellene. Bibliát sem olvasok :S

2011. júl. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek joga van abban hinni, amiben akar, alkotmányos jog. És az is alkotmányos jog, hogy nem hiszek semmiben. Ha nem tetszik ,ne nézz körül. Ez van. A vallás egyszerűen ki megy a divatból, mert csak egy divat. Teljesen mind1, hogy igaz vagy sem, hogy Isten létezik e vagy sem, úgysem attól kerülsz a Mennyországba, mert hívő vagy, hanem a tetteid fogják meghatározni azt.

Én nem vagyok hívő, de bérmálkoztam, mert maga a téma érdekel, érdekesnek tartom a bibliát, mint regényt, érdekesnek találom a vallást, és minden hasonló dolgot, de nekem túl meseszerű. Viszont teljes mértékben tiszteletben tartom mindenkinek a vallását és úgy gondolom ugyanez elvárható tőled is. Tartsd tiszteletben, hogy az emberek ma már nem hisznek. Egyébként bocsi, engem is megkereszteltek, de erről nem tehetek, elnézést, hogy nem tudtam felszólalni csecsemő koromban...

Ja és az ,hogy valami a legelterjedtebb még nem biztos, hogy az az igazi :))) ugyanannyi erővel elképzelhető a reinkarnáció is. Ismét leírom, tartsd tiszteletben mások meggyőződését, mert ezzel a mentalitással csak mások ellenszenvét váltod ki.

2011. júl. 26. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

az előzőnek:


sajnálom, hogy nem olvastál el mindent, amit leírtam. és baj csak a teremtő megtagadásából származó erkölcstelenség, ami mára globális formát ölt.(lásd: a divat és a hit egy mondatban volt megfogalmazva az előző hozzászólásban, ami alapjában kicsit ellentmondásos)

de inkább offolom a témát, mert név nélkül bekiabálgatva nem sok mindent lehet elérni.

2011. júl. 26. 12:43
 17/22 anonim válasza:
78%
Én nem vagyok vallásos, de hiszek Istenben és ezt nem is szégyenlem,sőt ha a barátom a szájára veszi Istent rászólok,bár már nem teszi mert tudja,hogy engem zavar! Próbálok olyan életet élni amit Isten is jónak láthat, és nem csak akkor imátkozom,ha valamire szükségem van mint az emberek 90%-a akiknek ha beteg valakijük,vagy ők egyből megy a szöveg,hogy: Segíts Istenem,meg ha valaki mondjuk meggyógyul"Hála Istennek" stb. Az emberek sajnos ilyen felszinesek...Te ne légy az, nem ciki,hogy vallásos vagy,bár a papok kuruzslók, én gyónni sem mennék el egyhez sem! 18/L
2011. júl. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

„Én nem vagyok vallásos...”


Azért mutatkoznak jelei.

2011. júl. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
15/L, katolikus keresztény vagyok, és igenis gyakran látogatom ezt a témakört :D
2011. júl. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

szia!:)én egy 19 éves, hívő, gyakorló katolikus vagyok. sőt még járok egy közösségbe is,az Antióchiába, ami direkt katolikus fiataloknak(középiskolásoknak,egyetemistáknak) van. ez a közösség több városban is megtalálható,és hidd el nagyon sok hívő fiatal van.

[link]

ja és én nem "tenyésztett" katolikus vagyok, hanem kb 3 éve tértem meg,és a katolikus vallást(egyházat) találtam a legmegfelelőbbnek arra,hogy a hitemet gyakorlohassam.(mégis csak ez a legrégibb egyház.)

19/L

2011. júl. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!