Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek ha, Mózes, Buddha,...

Szerintetek ha, Mózes, Buddha, Jézus, Lao-ce, Mohamed találkoznának szót értenének egymással?

Figyelt kérdés
2011. júl. 29. 19:43
 121/178 anonim ***** válasza:
18%

Látod, egy keresztény nem viselkedne velem így.

Ez a különbség a Buddha követöi és Jézus Krisztus követöi között: a szeretet!

2011. szept. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/178 A kérdező kommentje:

Új vitapartnered egyébként egy tisztességes keresztény. Magam meg egy buddhista lennék. Az én kommentjeim dőlt betűkkel íródnak mint kérdezőé, ez egy kis segítség annak meghatározásához hogy kihez is beszélsz éppen!


Én a magam részéről befejeztem a veled való párbeszédet, mert Te csupán kinyilatkoztatsz és ez engem hidegen hagy!


LAMA DON GONPO JETSUN YANG LA CSACELA OM ARA PAZANA DHI!

2011. szept. 3. 18:02
 123/178 A kérdező kommentje:

Mivel minden kommented és linked tendenciózus, térítő, agresszív és nem az elsődleges irodalmakra és forrásokra hivatkozik, ezért valamennyi hozzászólásod érdektelen, értelmetlen, érdemtelen.


Om AH HUM VAJRA GURU PADMA SZIDDHI HUM!



Viszont minden bejegyzésedre válaszul megtanítalak egy mantrára!

2011. szept. 3. 18:05
 124/178 anonim ***** válasza:
85%

a kérdésre meg nem is válaszoltam, annyira elragadott a hév....

szerintem mindenképpen szót értenének egymással. sőt egy véleményen lennének, mert mind megtalálták Istent.

Isten pedig egy van! nevezzük bárhogy, járjuk bármelyik utat amit felkínál nekünk hozzá jutunk el.


ja és kedves 45%os válaszoló.....

mik a félreértések a válaszaimban?

2011. szept. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/178 anonim ***** válasza:
28%

Sziasztok!


Utolsó, végre egy értékes válasz a sok hablatyolás között.

Én is így gondolom ezt teljes szívemből.


Kívánom neked, hogy örökké csak nevesss, hiperszuperboldog legyél mindig, és áldjon meg téged az Isten.


Üdv: Napirai

2011. szept. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/178 anonim ***** válasza:
90%

Halló Mindenki, aki ezt olvasni fogja!


1. http://www.youtube.com/watch?v=O9iJ5ZVpkTs&NR=1

2. http://www.youtube.com/watch?v=fw6AzzLDSrg

3. http://www.youtube.com/watch?v=NRRdVK0GY3M


Földi életünk lefolyása és sikere, ill. majd halálunk, de föképp az utána következö dolgok érdekében, úgy gondolom, hogy (egyáltalán) nem mindegy, milyen vallás gyakorlását választjuk magunknak.

(Sajnos a mai „civilizált“ embernek még erre is lehetösége van, hogy a vallásokban válogasson, mint egy spitituális áruházban, ahol azt veszem magamhoz, azt teszem a kosaramba, ami nekem éppen tetszik (jobban mondva ami nekem kényelmes, kellemes, tetszetös), nem azt, ami tényleg hasznos lenne és jót tenne...)


Èn nem azért írkálok itt, mert nem tudok elviselni más világnézeteket, nem „tolerálok“ más vallásokat. De öszintén szólva pont a mások iránti szeretet (és felelösségérzet) visz rá arra, hogy megpróbáljam kinyitni a szemét a másiknak, amikor látom, hogy egy olyan útra tér, olyan cél(ok) felé siet, ami veszélyes, ami téves, ami zsákutca, ahonnan nehéz visszafordúlni, vagy ahonnan nincs is visszaút....

Kérlek Titeket, tehát ne kritikának, (vagy legalábbis építö kritikának), hanem mindenképpen jóindulatú figyelmeztetésnek, (remélhetöleg hasznos) információnak vegyétek, amiket írok.


Ez a 3 magyar videó , úgynevezett „halálközeli élménybeszámoló“.

(Nagyon örültem, hogy végre van már magyarul is 1-2 ilyen témájú a net-en és így végre mindenki megértheti...) Ilyen beszámolók már milliószámra vannak különben, rengeteg könyv, tudományos értekezések, fórumok léteznek ezzel a témával kapcsolatban.

Az érdekes csak az, hogy kultúrális, vallási, villágnézeti hovatartozásoktól függetlenül, ezek az élménybeszámolók mind ugyanazt mondják, az illetök ugyanazt tapasztalták meg.

Hogy egy hindu Indiában, vagy egy amerikai, vagy egy európai, egy afrikai...., mind ugyanazt élték meg.


Most tudom, megint irritálni foglak Titeket, de kénytelen vagyok leírni megint az „igazat“, hogy amit megéltek, megtapasztaltak az pontosan az, amit a kereszténység már 2000 éve állít.

Nem több és nem kevesebb, egy az egyben AZ.

Ezalatt elsösorban persze a katolikus tanok (Luther sokat lefaragott), hiszen a szó maga is ezt jelenti: „mindenkire vonatkozólag igaz“.


Tehát EZ fog történni mindenkivel, MINDEN emberrel, ha haldoklik, ha meghal!

(Veled is, kedves „mab“!)


Nem a „világ fölötti vagy alatti“ vagy nem tudom milyen „istenekkel“ fog az ember találkozni, nem a lélekvándorlást, reinkarnációt fogja megélni, nem a karmájával fog szembesülni...., nem!


Azzal az EGY, SZERETET-böl álló, könyörületes, TEREMTÖ, egész világot átható (ill. képezö!) Istennel fogja szemben találni magát, aki a Biblián keresztül –mindenki számára, nemcsak a katolikusok számára! -kinyilatkozta magát, és azt mondta: „Èn vagyok a te Istened, senki más sem elöttem, sem utánam nem volt és nem lesz, más Isten rajtam kívül nincs, stb.“!


Ez a 3 videó tehát „AZ“ igazság!

Ès ezt az igazságot CSAK a Bibliában találjuk meg, mert Isten Maga beszél magáról benne és Maga mondja meg, hol az út, melyik az az út, amin mennünk kell, amin Ö (!) szeretné, hogy menjünk…

Mi nem választhatjuk meg szabadon az utunkat (megüdvösülésünket), függö helyzetben vagyunk Istentöl, Isten akaratától!


Ez a 3 videó bizonyítja azt is, hogy minden ember egy bizonyos (Isten által kigondolt) feladatra lett megteremtve, amit CSAK ö egyedül tud elvégezni ezen a Földön, ebben a földi életben. Minden egyes ember abszolút egyedi (egyedi feladattal) és pótolhatatlan...

(Ilyenkor összeszorul a szívem, ha a sok kaparásra gondolok világszerte….

Ki tudja, talán ezért van ennyi természeti katasztrófa is, mert a bün nem marad büntetlenül, visszahullik ránk.)


Ezt az individuális feladatot is csak akkor talál(hat)juk meg, ha Istent kérjük, hogy mutassa meg nekünk, vezessen oda minket hozzá.

(Saját tapasztalat!)


Ezért válhat tehát veszélyessé, ha egy másik vallásban keressük a boldogságunkat, ami nem EHHEZ ( !!!) az Istenhez (Jézushoz) vezet. (Tehát a bibliai Istenhez, Aki csak egy van.)

Abban a sorsdöntö szituációban ugyanis, amikor magunk is csak lassan jövünk rá, hogy meghaltunk (földi értelemben), és nem jut eszünkbe, nem gondolunk –automatikusan- Jézusra, nem hívjuk segítségül, (miért is hívnánk, amikor egész életünkben nem foglalkoztunk Vele, nem rögzödött meg bennünk, nem « automatizálódott », illetve más ( idegen istenekkel) voltunk elfoglalva??), akkor ez a hiány végzetes lehet…


Ha végignézitek a videókat, fogjátok tudni, miért!


Tehát összefoglalva:

teorétikusan midegy lehetne, hogy ki mit, miben hisz…

Èn hihetek abban, hogy Hamburgba utazom, akkor is, ha a vonat, amin ülök Nyiregyházára megy.

Akkor is hihetem, hogy Hamburgba utazom, ha a vonatom éppen Párizsba megy.

De Hamburgba csak akkor fogok eljutni, ha azon a vonaton ülök, ami tényleg Hamburgba megy!


Hát csak ennyit, minden jót!

2011. szept. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/178 anonim ***** válasza:
90%

Kiegészítés:

"Mi nem választhatjuk meg szabadon az utunkat (megüdvösülésünket), függö helyzetben vagyunk Istentöl, Isten akaratától!"


Illetve, ha mégis megválasztjuk, ha a saját fejünk után megyünk (mert Isten szabad akaratot adott az embernek), abból nem fog sok jó kisülni...

2011. szept. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/178 anonim ***** válasza:
100%

kedves 45%os válaszoló.

válaszolj kérlek az alábbi kérdéseimre!

Krisnán keresztül miért nem juthatok el az igazsághoz, mikor ő is Isten földi megtestesülése?

Isten miért adja osztályrészül az örök szenvedést, kárhozatot pár földi bűnért?

És miért változtatták meg a Szent írást? miért vették ki belőle a reinkarnáció tanát?

benne volt, ez tény. nem én találom ki.

amég benne volt újjászületett az ember, ahogy kivették belőle már nem? hogy van ez?

2011. szept. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/178 anonim ***** válasza:
90%

Kedves 72%-os!


Mivel már igen késö van, most csak egy rövid válasz, amikre hamar megy:


"Isten miért adja osztályrészül az örök szenvedést, kárhozatot pár földi bűnért? "


Ez így nem igaz!

Isten MINDENT (!) megbocsát, de elvárja, hogy megbánjuk és(lehetöség szerint) meg is gyónjuk a büneinket.


"És miért változtatták meg a Szent írást? miért vették ki belőle a reinkarnáció tanát?

benne volt, ez tény. nem én találom ki.

amég benne volt újjászületett az ember, ahogy kivették belőle már nem? hogy van ez?"


Ez sem így van!

Ez egy elterjedt "rágalom" a kat. egyházról, ami nem igaz.

De utána fogok nézni.


"Krisnán keresztül miért nem juthatok el az igazsághoz, mikor ő is Isten földi megtestesülése?"

Ne haragudj, nem akarlak megbántani, de Krisna "istenségében" én erösen kételkedem.

Indiában minden századik yogi magát "istennek" nyivánítja ma is ki, ez ott szokás... Jelenleg pld. a Sathya Sai Babát.... Hallottál már róla?


Ha Krisna tényleg Isten lett volna, akkor arról az ókor tudott volna, mint ahogy pld. Jézus születését évszázadokkal hamarabb már a próféták megjósolták.

De Isten is beszélt volna erröl a "tettéröl", ha nem csak Jézusként, hanem már Krisnaként is megjelent volna a Földön... Isten nem titkolózik.

Azonkívül milyen tulajdonságokkal rendelkezett Krisna?

(összehasonlítva pld. Jézussal.)Miyen tanokat hirdetett, mit tett konkrétan az emberiségért??

(Jézus meghalt a követöi -és az összes ember- büneiért..., csodákat tett, uralkodott a természeti erök felett, embereket keltett életre stb., halála után még visszajött...

Láthatatlanúl ma is müködik közöttünk, gyógyít, sok Szentnek megjelent és jelenik meg, még ma is...

Csinálja ezt Krisna is?


"Krisnán keresztül miért nem juthatok el az igazsághoz, mikor ő is Isten földi megtestesülése? "

Isten KONKRÈTAN kéri, hogy CSAK Benne (ill. Jézusban) higgyünk! Ha helyes lenne Krisnában hinnünk, akkor azt ajánlaná, azt mondta volna!

Megnézted már a 3 videót? Azt hiszem, ezek is választ adhatnak...


Jó éjszakát!

2011. szept. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/178 A kérdező kommentje:

Minden érdeklődőnek:


Tiszteletreméltó Láma Kalszang szeptember 17.-én Padmaszambhava - meghatalmazást ad!


a Padmaszambhava imádság:


Hum! Oddiyána országának

észak-nyugati vidékén,

a lótuszvirág szívéből kikelve,

a legscodálatra méltóbb

szellem teljesítményeket készen,

magaddal hozva láttad meg a napvilágot

és lettél híressé,

mint a Lótuszból Született!

Hozzád kit számos Dákini serege övez,

a lábad nyomában lépkedve imádkozom,

jöjj és kegyesen áldj meg engem!


OM AH HUM VAJRA GURU PADMA SZIDDHI HUM!

2011. szept. 5. 00:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!