Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek ha, Mózes, Buddha,...

Szerintetek ha, Mózes, Buddha, Jézus, Lao-ce, Mohamed találkoznának szót értenének egymással?

Figyelt kérdés
2011. júl. 29. 19:43
 151/178 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nagyon érdekes volt a szócsatátok, nem titkolom, hogy én sokkal inkább a Te oldaladon állok. (Indológus hallgatóként ez nem túl meglepő szerintem :)) Nekem olyan kérdésem lenne, hogy tanultál valahol szanszkritul vagy páliul?

2011. okt. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 152/178 anonim ***** válasza:
93%

Miből gondolod hogy a túlvilágon nem értenek szót egymással?

Jézus és Mózes a Mennyországban beszélget, Buddha meg a többi a Pokolban ég.

Átmeditálhatod az egész életedet de

csak Jézus az út a Mennyországba.

2011. okt. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 153/178 anonim ***** válasza:

"Jézus és Mózes a Mennyországban beszélget, Buddha meg a többi a Pokolban ég.

Átmeditálhatod az egész életedet de

csak Jézus az út a Mennyországba."


Az utolsó mondattal abszolút egyetértek és ezt a TÉNYT mindenkinek el kéne fogadnia.

No nem baj, majd a halála után úgyis Jézus vár mindenkit, legkésöbb majd akkor kell Öt végre mint Megváltót felismerni...


Buddha "meg a többiek" nem kell, hogy a pokolban legyenek!

Buddha egy jó ember volt, jót akart (sajnos Mohamednál a dolog már nem ilyen egyértelmü), akik a földi létükben Isten felismeréséig nem jutottak el, de nem az ö hibájukból, hanem mert a "jó hír" nem jutott még el hozzájuk.

Azok természetesen morális alapon lesznek majd megítélve: jók voltak, nem voltak jók.

2011. okt. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 154/178 anonim ***** válasza:
89%

A megtérés gyümölcse a megigazulás, ami azt jelenti, hogy Isten Jézus Krisztus igazságát a megtértnek tulajdonítja, aki felszabadul a végső kárhoztató ítélet, a bűn és a bűntudat érzése alól, és hiszi, hogy Jézus Krisztus által örök életet nyert.


- a bűnbánat, amely belső akarati döntésre épül, és Isten szerinti megszomorodás a bűn miatt,


- a megalázkodás Isten előtt, amelyben a megtérő elismeri bűnösségét,


- Jézus Krisztus engesztelő áldoztának személyes elfogadása és az ő nevének segítségül hívása,


- a bűnök őszinte, töredelmes szívű megvallása,


- elszakadás a bűnös cselekedetektől és életmódtól, ezek elhagyása, és odaszánás Jézus Krisztus követésére.

2011. okt. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 155/178 A kérdező kommentje:

Kedves 00:42!


Köszönöm a kommented. Csak tibetiül és japánul tanultam. A páli és a szanszkrit szövegekbe szútra és szutta elemzések közepette volt időnk bepillantani. dr. Pressing Lajos szokott nagyon pontos elemzéseket tartani szógyökök színtjéig lehatolva.

2011. okt. 24. 10:28
 156/178 A kérdező kommentje:

"Tény"



szerintem e fogalom nem azt jelenti amire te használod.


vagy ha igen:


akkor:


Te egy létforgatagban kötött világi Istent imádsz, aki senkin nem tud segíteni. Na ez Tény.

2011. okt. 24. 10:31
 157/178 A kérdező kommentje:
Aki a pokollal fenyegetőzik az középkori inkvízitorok inkarnációja és semmi egyéb. Szadista Istenedhez gratulálok..
2011. okt. 24. 10:32
 158/178 anonim ***** válasza:
90%

Kedves Utolsó!


Ezeket a mondataidat akkor Jézus Krisztusnak szánod, ugye?

Mert Ö maga beszélt pokolról és mennyröl...


Az egyetelen, aki visszajött a halálból az emberiség egész történetében!!! (Se Buddha, se Mohamed, se senki..)Halála után még 40 napig a Földön tartózkodott...

Ö már csak tudta, mit beszél!


Èn mindenesetre inkább Neki hiszek és nem Neked!


De a nagyon nyakas embereknek tudom ajánlani a halálközeli élmény-videókat is (YouTube), van már egy csomó, még a pokolról is...

2011. okt. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 159/178 anonim ***** válasza:

"Te egy létforgatagban kötött világi Istent imádsz, aki senkin nem tud segíteni. Na ez Tény."


"létforgatagban kötött világi Isten... "

Ne haragudj, de micsoda badarság ez?! Van "nemvilági" Isten is?? Ès rajtad az segít?!


Hogy ezek a buddhisták mennyi szamárságot magyaráznak be az embereknek, amit még SENKI nem ellenörzött Magyarországon le. (Mert itt, Nyugaton már igen, hála Istennek! Itt már megjelent egy-két nagyon jó "leleplezö" könyv, még M.o.-on nem kaphatók. De ezekhez sajnos nem paliul, szanszkritul vagy tibetiül kell tudni, hanem csak németül vagy angolul...)


"...Istent imádsz, aki senkin nem tud segíteni. Na ez Tény."


Honnan veszel már ilyen sületlenségeket?!

Rajtam már x-er segített, abszolút konkrét módon, minden "be(le)képzelés" kizárva!!!

És nemcsak nekem, hanem millió és millió embernek, nap mint nap!!! (Téged is Ö tart életben és ad meg mindent Neked...)


De ha Te befogod a szemed, hogy ne láss és bedugod a füled, hogy ne hallj...

Ha nem hallgatsz arra, aki talán ezen a téren többet tud, mint Te... Tapasztalatból (!) többet tud...

Nekem olyan Isten-élményeim voltak már, olyan "Isten-bizonyítékaim", hogy ketté állna töle a füled.


Rengeteg irodalmat is tudnék Neked ajánlani, de....

A hit Isten ajándéka, és ezt az ajándékot Te még nem kaptad meg.

2011. okt. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 160/178 A kérdező kommentje:

Igen van világfeletti ösvény és ennek tanítója és az ezen járók közössége. nekem nincs szükségem a Te könyveidre filozófiailag és történelmileg alulművelt barátom.


Ha Krisztusodra vetted, akkor lelked rajta, engem nem érdekel

2011. okt. 24. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!