Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek ha, Mózes, Buddha,...

Szerintetek ha, Mózes, Buddha, Jézus, Lao-ce, Mohamed találkoznának szót értenének egymással?

Figyelt kérdés
2011. júl. 29. 19:43
 131/178 anonim ***** válasza:

""Krisnán keresztül miért nem juthatok el az igazsághoz, mikor ő is Isten földi megtestesülése? "

Isten KONKRÈTAN kéri, hogy CSAK Benne (ill. Jézusban) higgyünk! Ha helyes lenne Krisnában hinnünk, akkor azt ajánlaná, azt mondta volna! "


tudod, azt mondta. a Védák ugyanis sokkal a Biblia előtt léteztek, és jóval Jézus előtt.

de veled tényleg befejeztem, egy idióta vagy.

2011. szept. 5. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/178 anonim ***** válasza:

00:58-nak!


"a Védák ugyanis sokkal a Biblia előtt léteztek, és jóval Jézus előtt."


Na és? Hol a probléma??

Nem tudod, hogy idö csak itt lent van a Földön?!

Istennél minden örök, Isten Isten volt az Védák idejében, Jézus idejében, meg ma is.


És ha Jézus késöbb élt (mert késöbb volt kedve a Földre inkarnálódni) és Isten Öt akarta a világ megváltójának a kereszthalállal feláldozni (a Te büneidért is, mert pld. kicsit agresszív a modorod) és nem Krisnát, akkor mi van???

2011. szept. 5. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/178 anonim ***** válasza:

00:58-nak!


Tudod, elöbb nézd meg az elsö 2 videót, hogy végre megérts alapvetö dolgokat, mielött nekiesel a másiknak...

A szeretet az nem egy illúzió (ezt Te írtad egyszer?), de az idö igen. Istennél (ill. a halálunk után) nincs már idö.

Ennélfogva tulajdonképpen a világmindenségben minden egyidejüleg történik és egy helyben is: mert ahol nincs idö, ott nem lehet távolság sem. (ezt igazolja a 2. videó)

Ennélfogva minden benne van Istenben, mi is...(csak érdekességként!)

Ezt nehéz felfognunk, (mert itt a Földön csak 3 diemnzió van, különben meg multi), de majd halálunk után minden világos lesz.

Èrted már?

2011. szept. 5. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/178 A kérdező kommentje:

NAMO TASSA BHAGAVATO ARAHATO SAMMA SAMBUDDHASSA!


TISZTELET ADASSÉK A MAGASZTOSNAK, A SZENTNEK, A TÖKÉLETESEN FELÉBREDETTNEK!

2011. szept. 5. 05:38
 135/178 A kérdező kommentje:

Most már tényleg elég 45%-os! Szerintem Te viselkedsz mérhetetlenül tolakodóan, agresszíven és műveletlenül. Somás véleményeket fogalmazol meg ember milliók hitéről, aki ellent mer mondani neked (legyen az pl. buddhista avagy egy keresztény aki nyitott más gondolkodásmódokra) az szerinted rosszféle: az egyik esetben a hite miatt az (miközben te szekálod a személyemet és gyalázod a vallásomat, illetve hordasz róla össze-vissza mindenféle sületlenséget, nem átalva azt hazudni, hogy valaha gyakoroltad, miközben ordít, hogy nem is ismered) a másik esetben szimplán rossz modorú (bezzeg te egy arany boci vagy). Hajtogatod a magadét csak nem papírból, így aztán nem lesz belőle se repülő se kis hajó. Képzeld számtalan más videót lehetne ide linkelni amely nem téged igazolna. Válaszod persze kész: démonok. Nos, a démoni magatartást eleddig te prezentáltad: üzeneted Jézus Krisztus mögé bújva ez: -Én jó vagyok, ti rosszak vagytok! Továbbá egyik utolsó kommentedben leleplezed magad. Ha szerinted a szabad akarat miatt választunk rosszat, akkor erről ki tehet? Aki a szabad akaratot adta. Ha meg nem, azaz a választásunk a következő van spenót, meg spenót meg spenót vagy éhen döglesz, akkor miféle szabadságról is beszélünk? A te szabadságod mindössze erre terjed ki: vagy Jézus vagy szétrúgom a töködet! Már elnézést a fogalmazásért de lényegében ezt állítod. Nos ez jelentésében, stílusában és mindenhogyan: Modortalan, gyalázatos, szemtelen, felületes, visszataszító, démoni (ha már úgy szereted őket) és egy sötét velejéig gonosz Istent feltételez, aki elvetemült szadista. Gondolom a keresztények Istene nem ilyen, ebből következik, hogy a te Istened, aggassál rá bármilyen nevet nem azonos azzal, ha igen akkor meg köszönöm a magam részéről nem kérek belőle. Sajnállak téged, mert a földön élő oly sok nagyszerű embertől akik mégoly nagyszerű nem keresztény -katolikus kultúrákban élnek, gyakorlatilag a kultúrájuk, az őseik a családjuk MEGTAGADÁSÁT követeled s ha ezt nem teszik akkor a pokolba küldöd őket. Légy oly kedves és sokadik ez irányú kérésemet vegyed végre figyelembe: és Távozz Tőlem Sántán! Akkor gyere vissza ha képes leszel tolerálni mások hitét és meghagyod nekik a jogot, hogy saját hitüket saját vallásuk forrásiból értsék értelmezzék, ne pedig a te vagy akárki külső interpretációjából. Ez a szellemi tisztesség alapvető minimuma!


Köszönettel!

2011. szept. 5. 06:08
 136/178 A kérdező kommentje:
Ja, és eszedbe ne jusson magadra mint mártírra tekinteni, az aki másokat provokál nem lehet mártír. Tehát a megtámadott szerepében ne tetszelegjél. Gyakorold hitedet békében és ne zaklass másokat!
2011. szept. 5. 06:14
 137/178 anonim ***** válasza:
Spiritualitásunk szintjét viselkedésünk mutatja meg leginkább.
2011. szept. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/178 anonim ***** válasza:
62%

Sziasztok!

Szerintem szólni kellene a moderátornak, hogy zárja le ezt a kérdést, mert itt most már csak meddő vita folyik, amelynek olvasására többet én nem fogom pazarolni az időmet.

Üdv: Napirai

2011. szept. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/178 anonim ***** válasza:

Ezt minden olvasónak küldöm:


"A legkiválóbb adomány a szeretet


1 Szólhatok az emberek vagy az angyalok nyelvén, ha szeretet nincs bennem, csak zengő érc vagyok vagy pengő cimbalom.

2 Lehet prófétáló tehetségem, ismerhetem az összes titkokat és mind a tudományokat, hitemmel elmozdíthatom a hegyeket, ha szeretet nincs bennem, mit sem érek.

3 Szétoszthatom mindenemet a nélkülözők közt, odaadhatom a testemet is égőáldozatul, ha szeretet nincs bennem, mit sem használ nekem.

4 A szeretet türelmes, a szeretet jóságos, a szeretet nem féltékeny, nem kérkedik, nem is kevély.

5 Nem tapintatlan, nem keresi a maga javát, nem gerjed haragra, a rosszat nem rója fel.

6 Nem örül a gonoszságnak, örömét az igazság győzelmében leli.

7 Mindent eltűr, mindent elhisz, mindent remél, mindent elvisel.

8 S a szeretet nem szűnik meg soha. A prófétálás végetér, a nyelvek elhallgatnak, a tudomány elenyészik.

9 Most megismerésünk csak töredékes, és töredékes a prófétálásunk is.

10 Ha azonban elérkezik a tökéletes, ami töredékes, az véget ér.

11 Gyermekkoromban úgy beszéltem, mint a gyerek, úgy gondolkoztam, mint a gyerek, úgy ítéltem, mint a gyerek. De amikor elértem a férfikort, elhagytam a gyerek szokásait.

12 Ma még csak tükörben, homályosan látunk, akkor majd színről színre. Most még csak töredékes a tudásom, akkor majd úgy ismerek mindent, ahogy most engem ismernek.

13 Addig megmarad a hit, a remény és a szeretet, ez a három, de közülük a legnagyobb a szeretet."


(1 Kor 13,4-8)

2011. szept. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/178 anonim ***** válasza:
62%

"Ennélfogva minden benne van Istenben, mi is...(csak érdekességként!) "


alepvető Hindu tan te ostoba!

ebből is látszik, hogy gőzöd sincs más vallásokról, de rögtön elítéled azokat.

2011. szept. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!