Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » 72 szűz lány a mennyországban,...

72 szűz lány a mennyországban, akiket azok a muszlim férfiak kapnak meg, akik nem muszlimokat ölnek meg? Hol lehet ennek utánaolvasni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 7. 02:07
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
100%

tehát a mennyországban nincsenek szabályok?


én úgy tudtam, hogy több fordítás is megjelent, és a hitelességük nem volt teljes, csak bizonyos körök ismerték el, és bizonyosak nem. olvastam olyanokat is, amik akár egy mondat értelmezését teljesen más megvilágításba tették


ebben a kérdésben tudnál segíteni?

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..

2011. aug. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:

A Paradicsomban nem úgy létezik már az ember, mint a Földön, ne érts félre, nem arra céloztam, hogy anarchista állapotban mindent el lehet követni, hanem arra, hogy ne akarjam itt magamnak követelni azt, ami csak ott lehet az enyém. Amúgy nem a bor a lényeg ebben az idézetben, főleg, mivel az a fordításokban el is veszik (pl.: angolban "Indeed, for the righteous is attainment / Gardens and grapevines / and full-breasted companions of equal age"). Az iszlám lényege, hogy aláveted magad Allahnak (subhanahu Wa Ta'ala), elismered Uradnak és Istenednek, s életedben példát mutatsz az 5 alappillérről: adakozás, ima, hitvallás, mekkai zarándoklat, böjt :)

Ahogy a keresztények Bibliája is veszt a jelentéséből minden fordítással, úgy a Korán is, ezért fontos, hogy legjobb tudásunk szerint igyekezzünk követni Urunkat, aki irgalmas és kegyelmes Úr.


Egy pillanat és átnézek a másik kérdésre is :)


Béke veled! ;) السلام عليكم

2011. aug. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
100%

22:31-esnek:

Mint muszlimnak mi a véleményed a Mohamed által kirabolt karavánokról meg a háborúskodásról?

Mit mond a két kivégzett pogányról, Asma bint Marwan-ról és Abu 'Afak-ról? (forrás: wikipédia)


Nem kötekedésből kérdezem, tényleg kíváncsi vagyok a véleményedre.

2011. aug. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:

biztosan a műveletlenségem teszi, de nem igazán értem mitől lesz valaki rossz ember a földön valamiért, amit megtehet a mennyben.

meg aztán pontosan ezért sem tudom elképzelni milyen a mennyben lenni lélekként, ahol nincs test. hogyan iszik, szeretkezik akinek nincs teste?


jó lenne ha létezne valami iszlám gyik oldal, ahol a fontosabb kérdésekre választ adnak. találtam ilyet angolul, de nem magyarul.

2011. aug. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
76%

Hát igen, a matek nekik se az erősségük...

1,57 milliárd muszlimnak csak fele legyen férfi.Ha mind hirtelen felrobbantaná magát,akkor 56,52 milliárd szüzet kéne gyártania szegény Allahnak az akcióban kiéhezett srácok számára...

Nóóóórmáááális???????

2011. aug. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:

Huh, várjatok, akkor megpróbálok sorba válaszolni, szóljatok, ha valamit kihagytam xD


re.: tegnap 09:36


Mohamedet (béke legyen vele) ugye elűzték Mekkából és Medinába ment, ezt ismerjük úgy, mint az arab időszámítás kezdetét. Tették ezt azért, mert abban az időben értelemszerűen még száz és száz iszlám előtti törzsi vallás, kígyótisztelet, stb... dívott a környéken, s hasonl emberek irányították Mekkát, mely többek között a gazdag szír kereskedelem miatt virágzott. A karavánok szabolátása segítségével meg tudták gyöngíteni az ellent, akit végül, a csupán 300 mekkai (hmm, hol is hallottam hasonlót :D), legyőzött a csatatéren is, így az autokratikus mekkai uralmat megdöntötték. De ez sovány vígasz lenne az embereknek, akiket megöltek. Az iszlám hittudósok válaszából tudhatjuk, hogy mivel a Medinába menekvőket kirabolták, kisemmizték azzal, hogy nem engedték a Kába kőhöz őket, így a cselekedet egy válasz volt mindazoknak, akik bármilyen szinten is részt vllaltak Mekka működésében, mert ezzel indirekt módon ők is támogatták azt, hogy a muszlimok ne tudjanak eleget tenni vallásuknak. Mint gyakorló muszlim elítélem a tettet, mert minden ember élete szent. Mivel a Korán szó szerint a mennyekből származik, így a tanításai megkérdőjelezhetetlenek: Ne ölj! Mohamed (béke legyen vele) is ember volt, s mint ilyen vétkezhetett. Amint ez a törtémetből kiderült, vétkezett is. Őszintén remélem, hogy minden hasonló vallási köntösbe öltöztetett gyilkosság egyszer csak a történelem könyv lapjairól fog majd gyerekeinkre köszönni.

2011. aug. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:

RE: tegnap 12:19


Nem, közel se vagy műveletlen. Attól lesz valami rossz a Földön, mert Allah (Subhanahu Wa Ta'ala) kijelentette az ő prófétájának, Mohamednek (béke legyen vele), hogy egy adott cselekedet az a földön. Fontos ürítened? Természetesen, hisz ürítés nélkül a testben felgyülemlenek a méreganyagok, sőt jönne a fertőzés, vérmérgezés, halál. Ezért elmegy az ember a WC-be és könnyebbít magán. De nem megy oda a Parlament, a Debreceni Református Nagytemplom, az esztergomi bazilika vagy a szegedi Pick gyár elé szarni. Miért? Nem nem ott a helye :)

2011. aug. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:

re.: tegnap 20:02


Semmi baja senkinek a számolásával sem, inkább te tévedtél egy kisebb logikai kelepcébe. Miért? Az ábrahamita vallások elismernek egy mindenható istenséget, aki korlátlan hatalommal rendelkezik. Ebből fakadóan, ha minden muszlim férfi meghalna, semmi nehézségbe nem ütközne annyi szüzet teremteni nekik. Ez ez egyik ok, amiért ez a megállapításod téved.


A másik az, hogy, aki felrobbantja magát, az mindenhová kerülhet, csupán a Paradicsomba nem. Ezt nem tudhattad, szóval ezt nem is nevezhetem téves megállapításnak, mert a tévében, a regényekben, sorozatokban itt vannak a muszlimok, akiket a vezetőik mártírhalálra küldenek. De sajnos itt is van a kutya elásva. Az öngyilkos merénylet is gyilkosság, és a többi ábrahamita vallással együtt a osztja az iszlám azt a nézetet mindenek fölött, hogy "Ne ölj!". Imádkozom azért, hogy egyszer felnyíljon azon muszlimok szeme, akiket a vezetőik irányítanak és nem a Korán. Remélem segíthettem!


Béke veled! ;) السلام عليكم

2011. aug. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne,ha tényleg csinálnál valamit,mert tiszta para a világ,hogy mikor és hol pukkan el a következő őrült.
2011. aug. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:

ma 00:10


Végigolvastam a válaszaidat; van, amit el tudok fogadni, van, amit nem. A stílusod mindenesetre tényleg békésnek tűnik, ezért is írok.


"...aki felrobbantja magát, az mindenhová kerülhet, csupán a Paradicsomba nem. (...) Az öngyilkos merénylet is gyilkosság..."


Maximálisan egyetértek az előttem szólóval: Ha tényleg így gondolod, csinálhatnál valamit. Az imán kívül is; az itt kevés a fanatizált, agymosott tömegekkel szemben.


Nem akarok vitát nyitni, de úgy tudom, a Koránban vannak szúrák, amik a "hitetlenek" elpusztítására szólítanak fel. Ezt nekem muszlimok mondták, tehát elhiszem.

Más kérdés, hogy ők sem tartották be, így még élek... :)


Ha pedig vannak ilyen szúrák, akkor ezekre hivatkozva a vezetők milliókat biztathatnak, uszíthatnak - és sajnos meg is teszik, mint magad is írtad.


Plusz külön téma az Izrael-gyűlölet, az elpusztítására való törekvés. Nyíltan bevallották, sőt, írásban rögzítették (az Al Kaida alapító okmányában, ha jól tudom)... Ez szégyen, a muszlim világ szégyene.

És ha valóban igaz, amit írsz, de a "nagy vallási vezetők", akiknek hatalmukban állna, mégsem tesznek semmit a terrorizmus ellen, az még nagyobb szégyen.


Tehát kérdéseim: Miért nem állítják le a muszlim vezetők a terrorizmust, ha a hitetek szerint a gyilkosság bűn? Miért engedik, hogy az emberek abba a tévhitbe ringassák magukat, hogy a sahidok jutalmat kapnak? És miért engedik, hogy egy-egy öngyilkos merénylőt "sztároljanak" a vezetők és a fanatikusok + a gyerekek egy része vágyjon sahiddá válni + menjen a tv-ben az agymosás normális mesék és gyerekműsorok helyett Izrael-gyűlöletre tanítva?


MIÉRT?


Válaszodat előre is köszönöm.

2011. aug. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!