Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » 72 szűz lány a mennyországban,...

72 szűz lány a mennyországban, akiket azok a muszlim férfiak kapnak meg, akik nem muszlimokat ölnek meg? Hol lehet ennek utánaolvasni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 7. 02:07
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:

12:19 vagyok


"De nem megy oda a Parlament, a Debreceni Református Nagytemplom, az esztergomi bazilika vagy a szegedi Pick gyár elé szarni. Miért? Nem nem ott a helye :)"

ha már itt tartunk egy muszlimnak szabad csúnyán beszélni?


ezt eddig értem, de azt nem értem hogy miért teheti meg ezt mégis a mennyben, holott nincs is teste, amivel ürítsen.

tehát ha az alkohol megszennyezi a lelket, miért lehet borozni a mennyben?


"Az öngyilkos merénylet is gyilkosság, és a többi ábrahamita vallással együtt a osztja az iszlám azt a nézetet mindenek fölött, hogy "Ne ölj!"."

viszont abban az esetben ha valaki életét feláldozza másokért, pl megment 2 embert a saját élete árán, az már mártír ugye? vagy akkor ölt?


"a Koránban vannak szúrák, amik a "hitetlenek" elpusztítására szólítanak fel."

ez általában egy hatalmas ferdítés, mert azok a részek hadiállapotról szólnak.

az már kevésbé kimagyarázható, hogy "Harcoljatok ellenük, amíg nem lesz többé megkísértés, s míg a hitvallás csupán Allahé lesz!"

hogy ez az iszlám dominanciáját, vagy egyistenhitet jelent, nem tudom, de nem túl toleráns. természetesen abból a feltételezésből indulunk ki, hogy aki nem hisz istenben annak nem kell betartani a parancsolatokat, hogy ne ölj, stb.

kérdés hogy muszlim vagyok e ha megteszek mindent, (böjt adakozás, ártatlan élet) de nem tudok hinni sem istenben, sem angyalokban.


"Plusz külön téma az Izrael-gyűlölet,"

ahhoz nem kell muszlimnak lenni hogy valaki ne szeresse a tömeggyilkosokat. természetes lenne hogy a magyarok is fellázadnak, ha egyszer csak fél magyarország "cigányorsággá" változna. hogy is volt a trianon? már elfelejtettük?


"Miért nem állítják le a muszlim vezetők a terrorizmust, ha a hitetek szerint a gyilkosság bűn?"

mert a szelídebb emberek sosem szeretnek belebonyolódni a durvábbak dolgaiba. a kereszténység sem parancsolt megálljt az amerikai népirtásnak, az egyszerű, szegény, békés emberek mit tehetnek a hatalmasok ellen?

2011. aug. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:

"Huh, várjatok, akkor megpróbálok sorba válaszolni, szóljatok, ha valamit kihagytam xD


re.: tegnap 09:36


Mohamedet (béke legyen vele) ugye elűzték Mekkából és Medinába ment, ezt ismerjük úgy, mint az arab időszámítás kezdetét.


...


"


Kösz a választ, erre mindig is kíváncsi voltam és őszintén szólva nem gondoltam volna hogy ilyen normális stílusban fogsz válaszolni. Remélem sok hozzád hasonlóan jó fej muszlim hitű van még :)

2011. aug. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:

Kedves 75%-os kommentelő!

Úgy látom tőled tényleg érdemes kérdezni úgyhogy itt van még valami:

Mi a véleményed erről?

[link]


Tömören: Juszuf Nadarkhani Iránban elhagyta az iszlám hitet, keresztény lett, ezért halálra ítélték (az ítéletet még tudtommal nem hajtották végre).


Béke veled!

2011. aug. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
58%

Ebből is látszik, hogy a Korán a sötétségbe taszítja az embert.

Tiszta butaságokat írnak benne.

2011. aug. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:

Egyáltalán ha valaki öl, miért jobb attól aki senkit sem öl meg?

Érdekes.

2011. aug. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
Hát igen.Gyanúsan emberi elképzelés az a túlvilági jutalomról,hogy nagy csöcsű szűzlányok kényeztetnek borvedelés közben.Ha ez isteni sugalmazás,akkor eléggé le kellett jönnie a szintünkre.
2011. aug. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
100%

re.: ma 08:48


Olvastam más pár válaszodat ezen az oldalon, és sokra tartom őket, most pedig köszönöm a kérdéseidet.


Az agymosott muszlimtömegekkel szemben való igaz, hogy az én imám (bizonyosan több száz emberével együtt) nem elég. Mivel én nem vagyok semmilyen vallási vezetői tisztségben, ahonnan szólhatnék, csupán egy egyszerű egyetemista, így az életemmel próbálok először is a hitemmel kapcsolatos sztereotípiákra cáfolatot adni, másodszorra pedig ellentmondani a saját önző céljaikra testvéreinket halálba küldő "muszlim" vallási vezetőknek. Több lakótelepi szemetes mellett szoktunk elhelyezni barátnőmmel (ő nem muszlim) zacskókat, mindegyikben 3 szendviccsel, valamint képzés nélküli munkaajánlatokat helyezünk ki a hajléktalanszállókon és a környékükön. Amikor egyszer csereprogramon voltunk, ott az egyetemen kiépített rendszere volt ennek a közösségi munkának, óvodában segítettünk kifesteni, majd a barátnőm íróasztalfiók-darabjaiból jótékonysági előadást adtunk 3 szaktársunkkal, a pénzből pedig egy vallások közötti 2 napos tábort szerveztünk. Tehát sok mindent nem tehetek, de a legjobb igyekezetem szerint próbálok életemmel ellenpéldát mutatni. Lehet, hogy nem tudok majd vele semmit elérni, de nem kell úgy lefeküdnöm, hogy ma is ugyanannyi ember hiszi azt, hogy minden muszlim pólója alatt ott a TNT.


"de úgy tudom, a Koránban vannak szúrák, amik a »hitetlenek« elpusztítására szólítanak fel"


Jól tudod, pl.: 2:191 vagy 5:33, és igen, pont ezek azok, amiket az elferdítők alkalmaznak. Egy dologról feledkeznek el. Ezek a versek nem támadó háborúról szólnak, főleg nem világi célokkal. „Akik fegyvert fognak Allah s a küldötte ellen, s csak abban serények, hogy romlást idézzenek elő a földön, azoknak az a jutalma, hogy megöletnek” – itt pontosan látható, hogy akik fegyvert fognak Allah (Subhanahu Wa Ta'ala) és követői ellen. Tehát, akinek a nemzetéből valaki Afganisztánban vagy Irakban megöld valakit, az nem büntethető úgy, hogy belerepül az ember a munkahelyének tornyába. Az idézet második része: „s csak abban serények”. Ez a passzus a Bibliában annak felelne meg, hogy „az vesse rá az első követ, aki ilyet még nem tett”, azaz valóban nem újraírja a törvényt, hanem úgy megszigorítja, hogy lehetetlen immár annak a nevében megkövezni valakit. Itt is ilyenről van szó. Hány olyan ember van, aki csak a gyilkolászásban serénykedik? CSAK. Egy se. A felvilágosodás óta tudjuk, hogy nincs tökéletesen jó és tökéletesen rossz ember, következésképpen senki sem lehet CSAK és kizárólag Allah (Subhanahu Wa Ta'ala) és követői ellen fegyverkezésben serény, kell, hogy legyen valami pozitívum benne. S már nem hajtható ez végre, máris minden jogalapját a terrorra egy pillanat alatt el kellene, hogy veszítse az uszító vezetőknek. A probléma nem másabb, mint a Keresztes Háborúk idején. A legtöbb alulképzett, kevésbé tanult embert könnyebb egy isten nevében ölni küldeni, de egy iskolát végzett töröknek, albánnak vagy bosnyáknak már eszébe se jutna ilyenekre hallgatni.


„És ha valóban igaz, amit írsz, de a "nagy vallási vezetők", akiknek hatalmukban állna, mégsem tesznek semmit a terrorizmus ellen, az még nagyobb szégyen.”


Egyet értünk. Egy dologgal árnyalmán csak a kérdést. Nekem semmi bajom azzal, hogy minden nemzetnek joga van a saját sorsát kormányozni, hogy joga van a nemzeti önrendelkezésre. De azzal igenis bajom van, ha ezt a terrorizmus eszközeivel teszik. Igen, ma a muszlimok jelentős része él ezzel, de Izrael állam megalakulása előtt az izraelita terrorszervezetek szintén ezzel akarták kivívni az ország szabadságát, így amikor elítélik a terrorizmust a híradásokban, akkor megcsóválom a fejem, hogy volt a ti történelmetekben is egy ilyen fejezet. De ettől függetlenül nekem se Izraellel, se a zsidókkal nincs bajom, mivel nekem csak és kizárólag EMBEREKKEL van bajom, azaz a zsidó terroristákkal ugyanúgy, mint a muszlim terroristákkal. Vívta már ki egy nép is terrorizmussal a szabadságát? Nem. Akkor pedig nem tudom, hogy az ilyen szervezetek miről beszélnek :)


Végezetül a kérdéseidre válaszolnék sorjában. 1. Azért nem állítják le, mert nem áll az érdekükben. Ha leállítanák, még az alacsonyan iskolázott afgán is megkérdezné, hogy hogy lehet valami jó tegnap, ma meg nem. Elveszítenék a hitelüket, a tekintélyüket, s így a HATALMUKAT. Ezek a „dzsihád”-ok nem a hitről szólnak, hanem róluk. A szerencsétlen muszlim testvérek pedig parasztok/gyalogok önző kezükben. 2. Szintén ezért. Annak, hogyha „követsz engem, az istenem megjutalmaz” hatalmas története van az emberiség históriájában. Most sincs ez máshogy. Ha azt mondaná, hogy „robbants Londonba, mert azt mondom”, a füle botját se mozdítaná. De ha azt mondja, hogy „robbant Londonban, mert az isten azt mondja”, mindjárt megteszi, sőt, ha ezzel még jutalmat is ád (pl.: a Koránban nem szereplő 72 szüzet), akkor pedig már fanatikusi őrületbe tudja tartani, ameddig csak végre nem hajtja a „lelki vezetője” parancsát. 3. Azért, mert felismerték ők is a média hatalmát. Nem csak termékeket lehet eladni, hanem a fanatikusság terjesztésének hihetetlen előmozdítójává is meg lehet tenni. A legszörnyűbb, a gyerekek agymosása, hisz az emberi morál ebben a korban alakul ki. Ergo, ha már ekkor azt hallja, hogy Izrael gonosz, Izrael gonosz, ..., akkor ezt fogadja el alapfeletevésnek, ahonnan a későbbi világot majd szemléli, ami erősebb, mintha egy szerető környezetben lévő gyereknek (akinek ez az alapfeltevése) kellene ezzel a „dogmával” szembesülnie. Ezért, barátom. De hátha reménysugarat jelenthet, hogy igenis vannak muszlim vezetők, akik felszólaltak az uszító vezetők ellen. A multikulturalizmusnak én is aláírom, hogy számos rákfenéje van, de egy dolgot meg fog szülni: felnő egy olyan muszlim generáció Európában és Amerikában, akik ugyan muszlim hitben, de a görög-római jogrend és az európai kultúrkör által szocializálódtak, tehát az ők alkotta értelmiség visszaszól majd az uszítóknak és új utat kíván, megtisztítván az iszlámot. Legalábbis, ez az én reményem.

Remélem tudtam segíteni, ha van még kérdésed, kíváncsian várom.


Béke veled! ;) السلام عليكم

2011. aug. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:

re.: ma 15:07


Köszönöm :) Örülök, hogy választ tudtam adni egy kérdésre, mely már régóta foglalkoztatott. Úgy legyen, ahogy mondod, reméljük közösen, hogy a civilizált világba született vagy "átkeresztelkedett" jó fej muszlimok egyszer rádöbbentik az agymosottakat, hogy a Mátrixban élnek :D

2011. aug. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:

RE: tegnap 15:20


Igen, sajnos hallottam róla, de enne a cikknek a formájában még nem olvastam. „…Szégyen a mi komfortkereszténységünk… amelyik mélán tűri a keresztényüldözést, sőt vaskos üzleteket köt a keresztényüldöző országokkal…” – ezek a szövegrészei nagyon megfogtak. Elmondom mi az én véleményem. Addig, ameddig a 21. századba az iszlám azon a szinten van, mint a kereszténység a „sötét” középkorban, addig senki, de senki se várja, hogy az emberek felismerjék a muszlimok által igaznak vélt dolgokat, mert mit látnak? Öldöklést, halált, gyűlöletet. Nem épp ezek azok az érvek, amiért az ember egy vallást követ.


Egy nagyon fontos dolgot üzennék minden muszlimnak és minden embernek így általánosságban. Egy olyan kérdést, amit én naponta többször teszek fel magamnak: honnan tudom, hogy igazam van? Egyszerűnek tűnhet, de ez egy hatalmas erejű kérdés. A legritkább esetekben lehet az ember 100%-ig biztos valamiben pl.: 1+2=3 a tízes számrendszerben, a neuronendikrin tumorok 3 cm fölött kontrasztanyaggal felfedezhetőek CT-vel, vagy, hogy Michael Jackson már nem fog koncertet adni a Népstadiumban a névnapomon. De az esetek nagy többségében igaz az, hogy az ember nem tud, hanem IGAZNAK VÉL dolgokat. Gondolkozzunk el, hogy mit fogadunk el igaznak, akit pedig sosem láttunk. Tudom, hogy a DNS kétláncú? Nem, csak igaznak hiszem, mert azt mondták nekem. De ettől függetlenül igaz? Igen, mert ma már én is megnézhetem. Tudom, hogy a világ lapos és nem gömbölyű? Persze, hogy tudom igaznak hiszem, mert ezt mondták nekem. De ettől függetlenül igaz? A francokat, az :D. Magyarul, cselekedeteink hatalmas százaléka az alapján történik, hogy mit fogadunk el igaznak, hisz 1. az ember mindent nem tudhat, mert ha születésétől haláláig olvasna, akkor sem tudná befogadni a mindenséget, 2. ha minden cselekedetünket megkérdőjeleznénk, akkor pedig egyhelyben állna a világ. Csak az utóbbival az a baj, hogy egy cselekedetnek nagy lehet az ára, nagy emberek ilyen cselekedeteinek meg még nagyobb ára van. Azaz, ha muszlimok ezrei fölött befolyással bíró vezető igaznak véli, hogy bele kell repülni egy-két óvodába, akkor ennek a tudatában is fog cselekedni: megparancsolja az embereinek, hogy hajtsák végre. De ha megkérdezné magát, hogy „igaz ügyért harcolunk vagy csak igaznak vélt ügyért”, mindjárt nem hallnának meg ezrek. Tudom, hogy ez episztemológiai kérdés, de nekem ezt jelenti ennek az embernek a tragédiája, hogy azért kell meghalnia, mert az emberek többsége még képtelen arra, hogy elválassza azt, ami igaz, és amit igaznak mondanak nekik, legyen ez akár az, hogy egy szerető családapát fel kell akasztani. Borzalmas. Imádkozom érte, mert kissé úgy érzem miatta magam, mint anno Luther: itt állok, mást nem tehetek. Te mit gondolsz Juszuf Nadarkhaniról?


Béke veled! السلام عليكم

2011. aug. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:

RE: tegnap 15:52


Lehet, hogy sok dolgot tartasz benne butaságnak, de lehet, hogy még annál is többet értelmezel félre. Nem mindig igaz, amit igaznak vélsz. Sokáig azt hittem, hogy az egyik csoporttársam varázserővel bír, mert azt mondta az óvónéni, hogy "Kislányom, te minden bolhából elefántot csinálsz!" :D Következő udvari foglalkozás után odamentem hozzá, hogy megkérdezzem, hogyan csinálja, mert akkor nagyon szerettem az elefántokat. Nem hiszem, hogy azóta is valaki akkorát röhögött volna rajtam, mint az a kis szintén négy éves csoporttársam :D


RE: tegnap 15:53


Na ez az! Sőt, megkockáztatom, hogy rosszabb is már akkor.


RE: tegnap 16:04


Igen :D érezhető a különbség a Korán szövege és egy-két ehhez hasonló "igaznak" beállított hadith között, mint amibe a 72 szűzike is szerepel :)


Béke veletek! السلام عليكم

2011. aug. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!