Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » 72 szűz lány a mennyországban,...

72 szűz lány a mennyországban, akiket azok a muszlim férfiak kapnak meg, akik nem muszlimokat ölnek meg? Hol lehet ennek utánaolvasni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 7. 02:07
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:

A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:52


Köszönöm a válaszod. Most csak átfutottam, de késő van már ahhoz, hogy értsem is... :)


Köszönöm az általad olvasott válaszaim "méltatását". :)


Viszonzásképp elmondhatom, hogy - bár keveset olvastam tőled, gondolom, nem rég regisztráltál - volt olyan válaszod, amitől leesett az állam... :)

Pontosan a barátnőddel való - most is említett - kapcsolatodról, az önkéntes munkátokról; nomeg arról a bizonyos tortás hasonlatról... :)


Meg szabad kérdezni, hogy honnan jöttél? Vagy magyar vagy és felvetted a muszlim vallást? Utóbbira tippelek. :)

És mit jelent az arab betűs írás a válaszaidban?

Ezeket talán még fel tudom fogni éjszaka is. :)

2011. aug. 10. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:

12:19 vagyok


én is kíváncsi vagyok, de tekintve hogy egy magyarul beszélő egyetemistáról van szó, szinte nem csoda hogy nem osztja a robbantgatós hozzáállást

az pedig dicséretes, amit tettek, szerintem a nyomort nem az aprószórással hanem a munkaadással lehet felszámolni. persze ehhez is kell 1 háttér

2011. aug. 10. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:

A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:52


Ismét köszönöm a válaszod. Friss fejjel sikerült rendesen átrágnom magam rajta. :)


Minden elismerésem a felfogásodért, a hozzáállásodért, az őszinteségedért, az emberségedért. Nem a muszlim vallásra gondolok; az írásaim alapján valószínűleg világos, hogy keresztény vagyok. :)

De ebből az "embertípusból" kellene több mindenhol, sokkal-sokkal több; akik tevékenyen segítenek másoknak, nem csak a szájuk jár. Azokról nem is beszélve, akik a "Mit érdekel engem a más nyomora!" szlogen szerint élnek.


Elfogadom, amiket írtál, két megjegyzéssel:


1. Velem most eggyel szaporodott azoknak a száma, akik nem hiszik azt, hogy minden muszlim pólója alatt TNT van. :)

Na, jó, eddig sem hittem így; ismertem light-os muszlim családokat, velük sem volt semmi gond.

(Valamelyik kérdésben hosszabban írtam erről, így nem ismétlem magam; de ha érdekel, megkeresem és belinkelem a kérdést, vagy bemásolom a választ szívesen.)


2. Sajnos a helyzet ettől nem fog változni egyelőre; még ha folyamatosan, naponta nagyságrendekkel növekedne is a normálisan gondolkodók száma, akkor is eltartana jó ideig, mire mindenki észhez térne. Addig pedig emberek tömegei vannak veszélyben. Ráadásul ennek a változásnak egyelőre semmi nyomát nem látni.


Köszönöm a felajánlást, de nincs több kérdésem.

/Az éjszakaiakon kívül. :) /


Nem akarok vitát kezdeni sem, mert innen már csak egy fél lépés lenne a "Kinek van igaza, Izraelnek vagy a palesztinoknak?" kérdés, azt meg szerintem ne kezdjük el.


Ehhez kapcsolódva a tegnap 14:56-os, 68 %-os válaszolónak: Utána kellene néznie kicsit a valóságnak, mielőtt bármely népet vagy embert tömeggyilkosnak kiált ki. Vannak anyagok a neten is bőven, amelyek nem elfogultan tálalják a dolgokat. Magyarországot meg végképp nem kellene belekeverni, amúgy sem jó a hasonlat.


De ha már itt tartunk: Tudom, hogy jelen helyzetben nincs esélye a békének; de álmodozni lehet róla, mint pl. a West Bank Story c. rövid musical alkotói is. Belinkelem azok kedvéért, akik esetleg nem ismerik; kb. 2 X 11 perc. Jó szórakozást! :)


http://www.youtube.com/watch?v=261RKcneZcE&feature=related


http://www.youtube.com/watch?v=D1Q6FOvxP1Q&feature=related


Mielőtt valaki beszól: Nem gondolom, hogy komolyan ez a megoldás; a sztori amúgy is egy kicsit csöpögős. Csak szeretnék néhány kellemes percet szerezni másoknak. :)

2011. aug. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:

Nem láttam még ezt a videót.Nem mondanám jónak.

Megfelelőbbnek érzem a zseniális kifejezést rá....:)

Köszi,már csak ezért is érdemes volt írni ide.

2011. aug. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:

A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:52


:)))


Köszönöm! Már örülök, hogy felraktam. :)


Szerintem is zseniális. Most már levetkőzöm eddigi szerénységemet. :)

Tavaly bukkantam rá a YT-on, és utánaolvastam: Izraeli szerző - rendező, de mindent a két nép arányos részvételével, közösen készítettek a felek.

Pl. hogy a Kosher King és a Hummus Hut tábora ugyanannyiszor "kezdeményezzen" v. tűnjön fel jó / rossz színben; meg ilyesmik).

Mindkét stílusú zenét egy izraeli szerző írta, de nagyon autentikus lett; ennek is utánajártam: több hasonló stílusú zenét is írt.

Ja,és természetesen a szereplőket is így válogatták ki, igazságosan. Még az akcentusuk is stimmel... :)

Persze, ez és néhány poén csak a sokadik megnézés után jutott el a tudatomig, de nem baj. :)


Ha érdekelnek a részletek, a wikiről el lehet indulni; de a Google-t se kíméld. :)


[link]

2011. aug. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:

Válasz: Berta Wooster


Igen, a utóbbi a helyes. Magyar vagyok, aki iszlám hitre tért. Ateista családba születtem, majd aztán visszatértem őseim katolikus vallásához, amibe elvileg valamiért csak megkereszteltek. Gimnázium alatt tértem meg Allahhoz (Subhanahu Wa Ta'ala). Több okra vezethető ez vissza, részint a hit ellentmondásaira (pl.:az emberek által megszavazott megállapítások az egyetemes zsinatokon, vagy a tévedhetetlennek tartott Biblia sok számbeli eltérése az Ótestamentumban) valamint arra, hogy a Koránt olvasva éreztem azt az eltöltő bizonyosságot, amit sosem, egyik hit szent könyvének olvasata során sem. Mivel ez senknek se tetszett, se az ateistáknak, se a keresztényeknek, összehozta őket az a tudat, hogy én ezzel elárulom őseimet, akik vérüket áldozták a muszlim térhódítás ellen (hiába nevezem én azt oszmán térhódításnak). Ez egyike volt azoknak a hatásoknak, amiatt a vallási alapú megkülönbözetést én max kínpadon tudnám támogatni, ott is csak a fájdalomtól.


Az arab betűs a "Béke veletek" arabul, az "Egri csillagokból" ismerős "ászálám álejkum", csak hogy azonosíthatóak legyenek a válaszaim :)


A West Bank Story meg hatalmas! :D A kinek van igaza, az izraelieknek vagy a palesztinoknak kérdés nálam azok közé tartozik, ahol egyik félnek sem lehet 100%-ig igaza. Mindketten tettek szörnyű dolgokat, de abba nem tudnék állást foglalni, és nem is tudom, hogy szükséges-e, hogy ki felé billenne a mérlek karja.


Béke veled! ;) السلام عليكم

2011. aug. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:

12:19 vagyok


nem meglepő ez sem, az átlag embernek fogalma sincs a történelemről, aminek nem az események hanem az okok a fontos pontjai

az ugye már teljesen mellékes, hogy a kereszténység milyen térhódításokat vitt véghez, vagy hogy az ő őseik hogyan árulták el a "pogányságot" a kereszténységgel.

mellesleg a korán ereje valóban abban rejlik, hogy következetesebb mű, mint a biblia, mert nem összeollózott dolog.

2011. aug. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:

"Borzalmas. Imádkozom érte, mert kissé úgy érzem miatta magam, mint anno Luther: itt állok, mást nem tehetek. Te mit gondolsz Juszuf Nadarkhaniról?"


Szerintem ha kivégzik akkor vértanú lesz, de ha elengedik már akkor is egy hős (vagy nevezhetjük szentnek is), hiszen már évek óta börtönben van, nem láthatja a családját, nem dolgozhat, stb...


Ezt találtam neked (Példabeszéd a két fiúról):

[link]


Csak azért küldöm mert

2011. aug. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
... rólad szól. (Véletlenül félkészen küldtem el az üzenetet, bocs)
2011. aug. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:

A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 21:30


Köszönöm a választ. Érdekes történet lehet a tiéd... :)


S bár más a meggyőződésem a Biblia hitelességét vagy a látszólagos ellentmondásokat illetően, ill. a bizonyosságról is, a többivel egyetértek. :)


Isten áldjon!

2011. aug. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!