Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi fiatalok, mesélné...

Jehova Tanúi fiatalok, mesélnétek nekem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék én is Tanú lenni, néhány év múlva. Tizenéves, illetve huszon-egynéhány évesek válaszára lennék kíváncsi. Azt szeretném tudni, miben más az életetek, mint a többi tizenévesé? Miket nem csináltok például? Eljártok bulizni? Szerettek iskolába járni? Az osztálytársaitokkal milyen a viszonyotok? A szüleitek is Tanúk, vagy csak ti? Azért is írtam ki a kérdést, hogy így kicsit megismerhessek korban hozzám hasonló Tanúkat.:) Köszi előre is a válaszokat!:)

16 éves lány.


2011. szept. 2. 19:29
1 2 3 4
 11/38 Sághegyi Csaba ***** válasza:
77%
Kis kiegészítés: a linkelt szótárban nem működik a fordítás, mert ógörög. Ezért menj a korábban már linkelt oldalra: [link] és ott az egérrel szavakra való kattintással jelenik meg alul a szótár.
2011. szept. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
21%

Nahát! Neked megvan "Isten eredeti szava"? Nagyon kiváltságos lehetsz. Ugyan mond már meg légy oly kedves, hogy mikori datálású az általad idézett ógörög másolat Isten Szavából?


Egy Bibliai szótár szerint is vita tárgya a Róma 9:5. Nyelvtanilag tökéletesen vonatkoztatható Jézusra. A vers akkor így szólna: "Krisztus, aki Isten mindenek felett, áldott legyen mindörökké. Ámen." De Krisztus még így sem lenne teljesen egyenlő Istennel, hanem csak isteni természetű lénynek tekinthetnénk a leírás alapján, mivel a theosz szó névelő nélkül áll. A szövegösszefüggés(!) alapján is sokkal valószínűbb magyarázat viszont az, hogy a kijelentés Istenre vonatkozó doxológia (Istent dicsőítő ima, illetve ének)


Én érveltem, ehelyett te csak egy másolatra, mint végső tekintélyre hivatkozol.

2011. szept. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
37%
Örülök, hogy szeretnéd még jobban megismerni Jehova Tanúit, és korodbeli fiataloktól szeretnél hallani arról, hogy miként élik a mindennapi életüket. Én ma már nem vagyok olyan fiatal mint te, de nem bántam meg, hogy Jehova Tanúja lettem. Én 18 éves koromban merítkeztem alá. A Biblia tanításainak és a tanácsának megértése, nekem csak a javamra volt, és nem érzem még most sem úgy, hogy valami jót kihagytam volna az életemből. Én azt javaslom, ha ismersz Jehova Tanúit, vagy ha talákozol velük, és nem korodbeliek, kérd meg őket, hogy hozzanak össze veledkoru fiatalokkal, akik már Jehova Tanúi, hogy meg tudj beszélni velük olyan kérdéseket, amelyekre ők tudnak leginkáb válaszolni. Egy másik lehetőség, ha tudod hogy hol van a Királyságtermük és mikór tartanak ott yasárnap összejövetelt, látogass el oda és vegyél részt rajta. Szivesen fognak látni, ezenkívül láthatod, hogy a fiatalok hogyan szolnak hozzá a tanulmányozott anyaghoz. Egy rendezőt megkérhetsz arra, hogy segítsen összehozni olyan fiatalokkal akik a segítségedre lehetnek. (A ruhájukon kitüző található rendező felirattal.)Ez semilyen kötelezetséggel nem jár. Biztos lehetsz abban, hogy mindkét lehetőség esetében a Tanúk a segítségedre lesznek. Az javaslom, hogy ne hallgass másokra, hanem saját magad győződj meg Jehova Tanúi tanításairól, ismej meg fiatal tanukat, és köss verük barátságot. Ha így teszel, nem csak a kérdéseidre kaphatsz választ tőlük, hanem tapasztalhatod azt is, hogy amit elmondtak neked, hogyan működik a mindennapi életükben. Ezek után már a saját meggyőződésed által tudod eldönteni, hogy szeretnéd-e velük szolgálni Jehovát, vagy sem.
2011. szept. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 Sághegyi Csaba ***** válasza:
80%

A válasz írója 39%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:57


Az én érvem mindössze annyi, hogy olvasom, ami a Bibliában van, és állításotok miatt már régóta összevetem a görög szöveggel. És ezért világos, hogy amit olvasok, az igaz, mert meg van írva. Állításod pedig egyszerűen azért nem igaz, mert nem az van megírva, ahogy olvashatod magad is.


Ám ilyen állapotnál a tények nem működnek, mert azok ellenére ragaszkodás van a hazugságokhoz. Eddig kétszer jártak hozzám tanúk, és amikor csak annyit tudtak mondani az igazra, hogy nem igaz, akkor elmentek. Sajnos sokan vergődnek ilyen megkötözöttségben, hogy amiről láthatják, hogy igaz, azt nem igaznak hiszik, mert démoni hipnózis áldozatai. Nem csak tanúkra gondolok, hanem általam ismert ateistákra, buddhistákra... a lényeg uyanaz: makacs szajkózása a hazugságnak, és a szemük előtt levő igazság hazugságnak titulálása. Csak Isten tudja őket felébreszteni.

2011. szept. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
24%

Kedves válaszoló, gondolkozz már el alaposan. A szövegkörnyezet és a Bibliai összefüggések figyelembevétele helyett betű szerint érvelsz. Holott nem ez az egyetlen olyan vers a bibliában, amit elvileg - a fentiek figyelembe vétele nélkül - többféleképpen lehet fordítani és értelmezni. Ezért vannak a Bibliafordítások között ilyen eltérések.


De mindig nagyon fontos, hogy a szövegösszefüggést is figyelembe vegyük, különben olyan "igazságokra" jutunk, amit a Biblia nem tanít.

2011. szept. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 Sághegyi Csaba ***** válasza:
54%

A Biblia azt tanítja, amit ír. A különböző fordítások leggyakrabban belemagyarázások miatt vannak. Például ahol behemót van írva, amire akkoriban nem volt magyar megfelelő, amikor először fordították, ott az újabb fordítások vízilovat írnak. Ahol égetés van írva, ott tetoválást. Ahol a föld elosztódását ír, oda népek szétválását írnak.

Ezeket az újfordításból hoztam példának. Mindeddig a Károlit találtam a legkevésbé pontatlannak, sokféle fordítást olvasok.


Ami pedig meg van írva, az meg van írva. Bármilyen "de" ellenkezés Isten szavával, aminek jutalma lesz, de nem halál...

2011. szept. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:
Ma 16:25-ös, köszönöm!:):) Neked is írtam privátot:)
2011. szept. 3. 21:00
 18/38 anonim ***** válasza:
70%

A válasz írója 67%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 18:25


39%-os Tanúval ne foglalkozz, szerinte csak az igaz, ami az őrtorony című förmedvényben van.

2011. szept. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
16%

"Mindeddig a Károlit találtam a legkevésbé pontatlannak..."


Mihez képest?!


Itt nem "de ellenkezésről" van szó (legalábbis nem részemről), hanem józan, racionális és következetes érvelésről, mely neked - a saját ideológiád védelmében -, ezek szerint nem erősséged.


"A Biblia azt tanítja, amit ír"? A Biblia azt is írja, hogy "Nincs Isten". Tehát ez is igaz?!

2011. szept. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
15%

Kedves kérdező!


Nem derült ki a fentiekből, hogy milyen kapcsolatod van a Tanúkkal, vagy hogy miért szeretnél Tanúként megkeresztelkedni. A társulatnak vannak könyveik pl Fiatalok kérdezik 1. és 2. kötet és van dvd-jük is ugyanezzel a témával. Segíthetnek a hogy választ kapjál a kérdéseidre.


Szép napot: Bea

2011. szept. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!