Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi fiatalok, mesélné...

Jehova Tanúi fiatalok, mesélnétek nekem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék én is Tanú lenni, néhány év múlva. Tizenéves, illetve huszon-egynéhány évesek válaszára lennék kíváncsi. Azt szeretném tudni, miben más az életetek, mint a többi tizenévesé? Miket nem csináltok például? Eljártok bulizni? Szerettek iskolába járni? Az osztálytársaitokkal milyen a viszonyotok? A szüleitek is Tanúk, vagy csak ti? Azért is írtam ki a kérdést, hogy így kicsit megismerhessek korban hozzám hasonló Tanúkat.:) Köszi előre is a válaszokat!:)

16 éves lány.


2011. szept. 2. 19:29
1 2 3 4
 31/38 Sághegyi Csaba ***** válasza:
51%

"Tehát csak viszonylagos hatalomról beszélhetünk, mely csak a Mindenható Isten jóvoltából Jézusé. A viszonylagosság pedig a háromság dogmának ellent mond. "

Az, hogy az Atya dönti el, Jézus pedig enged az Atyának, nem mond ellen mindazoknak a verseknek, amelyek nyíltan Istennek mondják őt. Egy volt az istennel a lényegét, az isteni természetét tekintve, ahogy rengetegszer mondta János evangéliumában, és ahogy megannyi más igevers is mondja. Ezt hagyta el, az Atya kedvéért, és a mi üdvösségünkért, ahogy a korábban idézett filippi vers mondja, és rangot illetően ugyanazt kapta vissza, amije volt: mindent. Egyedül az Atya nagyobb nála, de ez még mindig nem magyarázza a verseket, ahol Istennek van Jézus nevezve, és hogy Pál miért azonosítja az Istennel, akit kísértettek.


"Nem Jézus az "egyedüli igaz Isten", hanem Jehova."

És ugyanaz a Szentírás Jehovával azonosítja Krisztust, és a Szent Lelket is. Igen, Jehova az egyedül igaz Isten. Többször nem fogom idézni, hogy több személyről van megírva, hogy azonos az Istennel. Olvasgasd, amiket idéztem.


"Péter pedig az Ézsiás 52:13 próféciájára hivatkozik, melyből szintén igazolódik Jehova és Jézus igazi kapcsolata és viszonya. "

Igazi viszonya? Jézust sokfélének mondja a Biblia. Szolgának, fiúnak, báránynak, oroszlánnak, bírónak, Isten fiának, és Istennek. Ezek mind mind meg vannak írva. Melyik az igazi? Mindegyik!


"Igen, pontosan arra az eseményre utal. Éppen ezért Pál biztos nem Jézust irt. Pál mindig világos különbséget tett Jézus és Jehova között, akiknek értelemszerűen a dicsőségük sem egy és nem tagjai egy misztikus háromságnak, hanem ugyanúgy különálló személyek és lények, mint mi. Hogy a későbbi másolatokban mi van, már más kérdés. Amikor kezdtek a görög filozófia egyes elemei teret nyerni a hitehagyott kereszténységben, sajnos a szövegek érthetősége és pontossága sem úszta meg sérülések nélkül. Lásd: előző válaszomban említett hamisítási kísérletek. "

Gyanítom, erre bizonyítékot nem tudsz mutatni egyrészt. Másrészt elég béna Istenünk volna, ha még a kijelentésére sem tudna vigyázni. Nem a félrefordításokra gondolok, hanem az eredeti szövegek másolásaira. Ha bizonyíték nélkül állítod a fentit, akkor neked nincs biztos alapod. Ha pedig nincs biztos alapod, akkor miért is igyekszel meggyőzni egy kérdéses dolog felől? Mert van egy véleményed? Az engem nem érdekel, mert engem ebben a kérdésben csak az érdekel, hogy Isten mit mond. Tehát ha tudsz, akkor mutass bizonyítékot.


"A háromság érveket egytől-egyig megcáfolták már. A listádat én is."

????????????????????????????????????????????????????

Megcáfolni igeverseket? Elvesztetted az eszed? Ami le van írva, nem tudod megcáfolni! Csak elutasítani.

Érved szerint az Atya, és a Fiú egymáshoz való viszonya határozza meg az isteni mivoltot, tehát az isteni mivolt hatalmi, vagy erőviszony. Én pedig azt mondom, hogy ez emberi okoskodás, ami önellentmondásokat generál a Bibliában. Ugyanis mivel az isteni mivolt a korlátolt emberi megismerés előtt egy misztérium, így nem ismerhetjük meg. Kijelentést, azt kaptunk róla. Így az isteni mivoltot kijelentés útján kaphatjuk csak meg valakiről. A kijelentés pedig három személyt említ ugyanannak az Istennek. Ezt nem tudod megcáfolni, hiszen ezek le vannak írva, hogy amikor JHVH-t kísértették, akkor Krisztust kísértették, hogy amikor Isten szólt, akkor a Szent Lélek szólt. És nem érdekelnek sem a hatalmi viszonyokat bemutató igeversek, sem a hamisítások, sem a hazugságok, mert ezek nem cáfolják a fent említetteket, ahogy az Írás nem cáfolhatja meg saját magát, mert akkor nincs miben hinnünk.


Kár ugyanazt szajkóznod, erősítgetned. Nem saját véleménnyel vagyok ugyanis makacs, hanem igeversekkel, amelyeken nem változtat semmi. Szóval ha van hiteles bizonyítékod a Jézust, és a Szent Lelket Istennel azonosító versek hamisítására, akkor az nyilvánvalóan érdekel, ahogy örültem e betoldós infónak is. Le is tudtam ellenőrizni, és beépíteni a nagy egészbe. De mellébeszélésektől kímélj meg légy szíves. Vagy bizonyítékot, vagy semmit! Amíg pedig az nincs, addig az marad a porondon, hogy a Biblia szerint egy Isten három személyben is ugyanaz, jóllehet, ezek között a személyek között is van valamilyen viszony.

2011. szept. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
21%

"Az, hogy az Atya dönti el, Jézus pedig enged az Atyának, nem mond ellen mindazoknak a verseknek, amelyek nyíltan Istennek mondják őt."


Nem mond ellent, hiszen NEM Mindenható Istennek mondják, hanem határozottan különbséget tesznek a Mindenható Isten és Jézus között. Így - ahogy már mondtam - sokakat, pl. Mózest is Istennek nevezi a Biblia!

Tény, hogy Jézus Krisztus hatalma viszonylagos és nem "egyenlő" az Atyjával hatalomban sem - ez viszont ellentmond a háromság dogmának.


"Egy volt az istennel a lényegét, az isteni természetét tekintve, ahogy rengetegszer mondta János evangéliumában..."


Igen, és ezzel még egyet is értenék, ha te is úgy értelmeznéd a saját szavaidat, ahogy a Biblia szerint kéne! "Egylényegű", ha azt nézzük, hogy szellemszemély - úgy, ahogy mi emberi voltunkban is "egylényegűek" vagyunk. És "isteni természetű" is, hiszen ezt mondja a Szentírás. Viszont ebből nem következik a háromság vad mítosza, hiszen Jézus volt az, aki meg is magyarázta, hogy az "egyek", "egység" kifejezést hogyan érti:


Jézus a János 17:21, 22 verseiben azért imádkozott Istenhez, hogy tanítványai "mindannyian egyek legyenek, úgy ahogyan te Atyám, egységben vagy velem, és én veled, hogy ők is egységben legyenek velünk,... hogy egyek legyenek, mint ahogy mi egyek vagyunk". Vajon Jézus azért imádkozott, hogy az összes tanítványa mind egyetlen istenséggé legyenek? Nem! Jézus félreérthetetlenül azért imádkozott, hogy egységben legyenek egyazon gondolatmenetben és szándékban, mint ahogyan ő és az Atyja egyek voltak. (Lásd még 1Korinthus 1:10.)


Az "egy" (hen) szó semlegesnemű, szó szerint "egy (dolog)", ami az együttműködésben való egységüket jelzi. Jézus ugyanezt a szót használja a János 10:30-ban az Atyjával való kapcsolatának leírására. Ugyanezt a szót használta a János 17:21, 22-ben is. Így amikor az "egy" (hen) szót használta ezekben az esetekben, akkor szándékbeli és gondolatbeli egységről beszélt.


"Ezt hagyta el, az Atya kedvéért, és a mi üdvösségünkért, ahogy a korábban idézett filippi vers mondja, és rangot illetően ugyanazt kapta vissza, amije volt: mindent. Egyedül az Atya nagyobb nála..."


Tehát akkor a "minden" nem abszolút értelemben vett minden? Nem, ez teljesen világos a Bibliában. Mellesleg nem "ugyanazt" kapta vissza Jézus a szavaid szerint a "minden" formában, hanem a korábbi dicsőségénél jóval többet! Az Ő dicsőségének a mértékéről NEM BESZÉL a Biblia, csak azt tudjuk, hogy azelőtt nem birtokolt hatalmat kapott Jehovától. Ez is arra mutat, hogy Jézus valóban "csak" egy szolgája Istenének, mint mindenki más, aki hűséggel ragaszkodik az Életadó Istenhez. Persze, mindenki másnak nem adatott annyiféle nagyszerű név, mint Jézusnak, hiszen kiemelt szerepe van Jehova munkájában (ezeket soroltad fel).


"... de ez még mindig nem magyarázza a verseket, ahol Istennek van Jézus nevezve, és hogy Pál miért azonosítja az Istennel, akit kísértettek."


Mózes és még sokan Istennek vannak nevezve, tehát ez a szón való állandó lovaglás, hamis érv! Pál egyértelműen a héber szövegekből idéz, ahol Jehova héber neve van, a többi szemfényvesztés a részedről! Lelked rajta, ha a Biblia nyilvánvaló tanítása ellenére is kitartasz egy hamis értelmezés mellett.


""Nem Jézus az "egyedüli igaz Isten", hanem Jehova."

És ugyanaz a Szentírás Jehovával azonosítja Krisztust, és a Szent Lelket is."


Ez NEM IGAZ!


""Péter pedig az Ézsiás 52:13 próféciájára hivatkozik, melyből szintén igazolódik Jehova és Jézus igazi kapcsolata és viszonya. "

Igazi viszonya? Jézust sokfélének mondja a Biblia. Szolgának, fiúnak, báránynak, oroszlánnak, bírónak, Isten fiának, és Istennek. Ezek mind mind meg vannak írva. Melyik az igazi? Mindegyik!"


És ezek közül melyik neve jogosítja fel, hogy a háromság második személyének gondoljátok és miért? Semmilyen jogos érv nincs, csak az ellenkezőjére.


"Amikor kezdtek a görög filozófia egyes elemei teret nyerni a hitehagyott kereszténységben, sajnos a szövegek érthetősége és pontossága sem úszta meg sérülések nélkül. Lásd: előző válaszomban említett hamisítási kísérletek.


Gyanítom, erre bizonyítékot nem tudsz mutatni egyrészt."


Az utolsó két bekezdésnél kezdődik a háromság történetének az összefoglalója:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__1..


"Másrészt elég béna Istenünk volna, ha még a kijelentésére sem tudna vigyázni. Nem a félrefordításokra gondolok, hanem az eredeti szövegek másolásaira."


A másolók sem voltak már ihletettek. És bár hihetetlenül alapos és precíz munkát végeztek, de ők is emberből voltak. Ezen eltéréseket, melyen óhatatlanul adódtak, ragyogóan helyre lehet rakni, ha összehasonlítjuk egymással a rendelkezésre álló kéziratokat. Persze a mi vitás ügyünkben fontos megvizsgálni minden rendelkezésre álló ókori irományt, ami a tárgyal kapcsolatos, mert sajnos bizonyos - már részletezett okoknál fogva, furcsa dolgok történtek. Pl. a háromságos vers betoldása is igen korán, a 4-ik században megtörtént.


"Érved szerint az Atya, és a Fiú egymáshoz való viszonya határozza meg az isteni mivoltot, tehát az isteni mivolt hatalmi, vagy erőviszony."


"Isteni mivolt"??? Ez neked mit jelent? Azt kell pontosan látnod, hogy az "Isten" címet a Biblia hogyan használja. Kikre és miért? Én leírtam az egyszerű igazságot erről. Ezért nem elégséges indok az, hogy Jézusra IS használták az Isten címet, mivel ez nem jelent mást, mint amikor pl. emberekre is használták. A többi belemagyarázás!


Az eredeti nyelveken, amelyeken a Biblia íródott, az "isten" szóval hatalmas személyekre is utaltak, vagy olyan egyénekre, akik isteni természetűek, vagy szoros kapcsolatban állnak a Mindenható Istennel.


"A kijelentés pedig három személyt említ ugyanannak az Istennek."


Belemagyarázás egy hamis tan kedvéért!

2011. szept. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
21%

"Ezt nem tudod megcáfolni, hiszen ezek le vannak írva, hogy amikor JHVH-t kísértették, akkor Krisztust kísértették..."


Jézusról a Máté 4:1 elmondja, hogy "az Ördög megkísértette". Sátán, miután megmutatta Jézusnak "a világ összes királyságait és azok dicsőségét", ezt mondta neki: "Mindezt neked adom, ha leborulva imádsz engem" (Máté 4:8, 9). Sátán megpróbálta Jézust hűtlenségre bírni Istennel szemben.


De mi értelme lenne a lojalitás próbájának, ha Jézus maga lenne a Mindenható Isten? Vajon Isten képes lenne önmaga ellen lázadni? Nem, ellenben az angyalok és az emberek képesek Isten ellen lázadni, és erre volt is példa. Jézus megkísértése csak abban az esetben lenne ésszerű, ha ő nem lenne Isten, hanem csupán egy különálló személy, egy másik élőlény, mint például egy angyal vagy egy ember, akinek saját szabad akarata van, és aki hűtlenné is válhat, ha éppen ehhez lenne kedve.


Másrészt, elképzelhetetlen, hogy Isten vétkezne és hűtlen lenne önmagához. "Tevékenysége tökéletes... a hűség Istene... igazságos és egyenes ő" (5Mózes 32:4). Ha tehát Jézus Isten lett volna, soha nem lehetett volna őt megkísérteni (Jakab 1:13).


Jézus, mivel nem volt Isten, hűtlenné is válhatott volna. De ő hű maradt, és azt mondta: "Távozz tőlem, Sátán! Mert meg van írva: ’Jehovát, a te Istenedet imádd, és csak neki végezz szent szolgálatot!’ " (Máté 4:10).

2011. szept. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
82%

A válasz írója 39%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 15:48

Privát e-mail a válasz írójának


Nem lenne egyszerűbb, ha adnál egy linket az Őrtorony nevű mesekönyvhöz?

2011. szept. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
30%

23f.

Szia. En sem vagyok meg alameritkezve, de szeretnek.

Hidd el, nincs jobb mint Istent szolgalni!

Gyulekezeten belul ojan baratokra lelhetsz, akikben bizhatsz, s akik tenyleg ojanok mintha a testvereid lennenek.

Tapasztalatbol tudom.

Itt nagyon sok ember akar teged lebeszelni errol. De vajon, tenyleg a te joleted nekik a fontos, vagy csak, a tanukkal unszimpatizalnak, es ezert hoznak fel neked folyamatosan ellenerveket.

En is fiatalok kozt vagyok, es lattam mar par fiatalt, akik eltavolodtak Jehovatol. Mind meg banta.

Ha van kerdesed, nyugodtan irj!

Nekem is van sok korodbeli baratom,fiuk lanyok.

2011. szept. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Én most leszek 15 éves és meg vagyok keresztelkedve. Jehova Tanúi a szüleim is. Igazából az életünk annyiban más, hogy tartózkodunk minden olyan dologtól amelyet a Biblia megtilt. Például nem dohányzunk, nem fogyasztunk mértéktelenül alkoholt, nem kábítószerezünk és nem követünk el paráznaságot. Szórakozni mi is szoktunk, de megfelelő módon és megfelelő személyekkel. Megválasztjuk a barátainkat!

Ha eljutsz arra a pontra amikor elhatározod, hogy megkeresztelkedsz biztos lehetsz benne, hogy a lehető legjobb döntést hozod!!!!!

2012. febr. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
Szia Én is Tanú vagyok és 16 éves! Ebbe a vallásba bele születtem! Hidd el ez az út a legjobb amit tehetsz az életeddel!! Bár még csak most fogok megkeresztelkedni. De meggyőződésem, hogy ez a legjobb élet út. Sok örömet tartogat, és megelégedést ez az élet forma! Remélem te is megtapasztalod majd!! :) Üdv.
2012. júl. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim válasza:
szia kedves kérdező.Én 19 éves vagyok és már megvagyok keresztelkedve 16 évesen kereszteltek meg.nagyon örülök hogy Jehova Tanuja lettem mivel nagyon sok örömmel jár rengeteg barátom lett akikell tényleg jol lehet érezni magad és mindig jo tanácsokat adnak ezenkivül sok kiváltságal jár mert Isten nagyon megáld.
2012. júl. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!