Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi fiatalok, mesélné...

Jehova Tanúi fiatalok, mesélnétek nekem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék én is Tanú lenni, néhány év múlva. Tizenéves, illetve huszon-egynéhány évesek válaszára lennék kíváncsi. Azt szeretném tudni, miben más az életetek, mint a többi tizenévesé? Miket nem csináltok például? Eljártok bulizni? Szerettek iskolába járni? Az osztálytársaitokkal milyen a viszonyotok? A szüleitek is Tanúk, vagy csak ti? Azért is írtam ki a kérdést, hogy így kicsit megismerhessek korban hozzám hasonló Tanúkat.:) Köszi előre is a válaszokat!:)

16 éves lány.


2011. szept. 2. 19:29
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:
Bea,köszönöm! Neked is írtam privátot!:)
2011. szept. 5. 17:50
 22/38 Sághegyi Csaba ***** válasza:
100%

"Mindeddig a Károlit találtam a legkevésbé pontatlannak..."

"Mihez képest?!"


Azokhoz az igékhez képest, amelyeket összevetettem az eredeti nyelvű szöveggel. Vannak hibák a károliban is, ő sem merte szó szerint fordítani, hogy mágusok jöttek meglátogatni a kis Jézust.

2011. szept. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 Sághegyi Csaba ***** válasza:
87%

"A Biblia azt is írja, hogy "Nincs Isten". Tehát ez is igaz?!"

Íme, szavaid a bizonyíték, hogy összefüggéstelenül beszélsz. Ahonnan ezt az igét kiragadtad, azt a többiek kedvéért idézem:

Zsoltárok könyve:53:2 Ezt mondta a balgatag az ő szívében: Nincs Isten.


Ilyen gyenge húzásokkal nem tudsz megzavarni, Isten mondta nekem egy szolgája által, hogy senki embernek ne higgyek, bárki is az, hanem egyedül Isten Szavának. Azóta tartom magam ehhez, így ismerek fel minden eretnekséget, ami elválaszt Istentől.


Kedves kérdező! Elhiszem, hogy szimpatikus neked a Jehova Tanúinak a teológiája, de hidd el Isten szavának, hogy az a szellem, amely kedvessé tette ezt neked, örökre el akar választani Istentől. Nézd csak meg, Isten szava mit mond a hamisításokról, amelyek mást mutatnak be az igaz helyett:

2 Kor. 11,3

Félek azonban, hogy a miként a kígyó a maga álnokságával megcsalta Évát, akként a ti gondolataitok is megrontatnak és eltávolodnak a Krisztus iránt való egyenességtől.

 1 Móz.3,4  1 Móz.3,13

2 Kor. 11,4

Mert hogyha az, a ki jő, más Jézust prédikál, a kit nem prédikáltunk, vagy más lelket vesztek, a mit nem vettetek, vagy más evangyéliomot, a mit be nem fogadtatok, szépen eltűrnétek.


Ébredj fel! Isten hív!

2011. szept. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
0%

Ugye nem gondolod komolyan, hogy "megtévesztés" volt ennek a két szónak a kiragadása? Éppen arra a következetlenségedre hívtam fel a figyelmet, hogy a problémás verseddel te valóban nem vetted figyelembe a Biblia más, egyértelmű szövegeit! Egyoldalúan és egy hamis teória miatt félrefordított módon adod elő a Szentírást.

És újra arra hivatkozol, hogy az "eredetiből" veszed az értelmezést, csakhogy nincs eredeti, csak későbbi másolatok vannak, bocsika - ez hamis érv!


És abban szintén egészen biztos lehetsz, hogy ha egy bizonyos szöveg értelmezése ellentétbe kerül a Biblia más részeivel, akkor ott valami hiba van.


Egyébként innen vettem: (Zsoltárok 10:4) A gonosz az ő fölényességében nem tudakozódik; Ez minden gondolata: „Nincs Isten.”

2011. szept. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 Sághegyi Csaba ***** válasza:
85%

Tessék, hibásan idézed, amit mondtam. Ez az egyik.

Másik, hogy eredeti tekercs valóban nincs, ahogy senki sem mondta ezt, én is tudom mivel jól felkészült vagyok a legkorábbi másolatokat illetően. De eredeti szöveg eredeti nyelven van.

Értelmezésről ugyan nem beszélt senki, de ha már szóba hoztad, akkor mondom: aki értelmez, az te vagy. Én pedig egyszerűen idézem az írást. Ahol azt állítják, hogy rossz a fordítás, ott (ha tudom) megmutatom azt is, hogy mit írt le anno maga az író, ami ránk maradt a másolatokban.


Ahol értelmezés van, ott kezdődik az eretnekség, a kiforgatás. Ahol meg ragaszkodnak ahhoz, ami írva van, ott van ragaszkodás Isten szavához.

Ide vág egy fontos tudnivaló még. Tényleg akad olyan rész itt-ott, amit mai füllel nehezen értünk meg. De magyarázókra itt sincs szükség. Ismerni kell a korabeli nyelvi szlengeket, és figyelembe kell venni, hogy kiknek íródott a szakasz, és miért. Példa erre a hosszú haj kérdése. Erről Pál írta a korintusiaknak, hogy ez csúfság. Az akkori Görögországban csak a szexuálisan perverz férfiak növesztették meg a hajukat. Így tudjuk, hogy itt Pál azt mondja, hogy ne legyenek hasonlóak a perverzekhez.

Ennyi az "értelmezés" ha már nagyon annak akarjuk nevezni.

De ettől függetlenül igazak a bibliai tények:

- Egy Isten van

- Az egy Isten magát néha többesszámban mondja.

- Az atyát a Biblia Istennek nevezi.

- Jézusról is kijelenti, hogy Isten, és azonosítja Istennel, akit a pusztában kísértettek. (görög szöveg!!!)

- A Szent Lélekről, mint személyről beszél, aki imádkozik értünk (Róma 8:26)

- Az ApCsel 5:4 szerint aki a Szent Léleknek hazudik, Istennek hazudik.

- Az ApCsel 28:25 szerint Ézsaiáson keresztül a Szent Lélek szólt. És ugye, mint tudjuk, Isten szólt Ézsaiáson át.

- Az 1János 5:7 szerint az Atya, az Ige (azaz Jézus, lásd János 1.), és a Szent Lélek egy.

- Rengeteg helyen meg van írva, hogy üdvösség egyedül a Jézusban való hitben van.


Ez pedig Isten szava, nem az enyém. Kár tagadnod, okoskodnod, de attól még ez marad megírva. Aki pedig Isten nevében hazudik, az jutalmát veszi.

2011. szept. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
16%

Igen, arra sajnos rá kell jönni, hogy neked érvelni nem lehet, mert csak a magadét fújod, anélkül, hogy meghallanád a másik világos érveit.


Egy Isten van - ebben egyetértünk.

A többesszámról leírtam azt, ami nyilvánvaló. Ezen kívül pedig, ha többesszám szerepel Istennel kapcsolatban, akkor Jézussal együtt értendő, hiszen mint "mestermunkása" szerepelt Jézus az Atyja, Jehova mellett.


"- Az atyát a Biblia Istennek nevezi. - Jézusról is kijelenti, hogy Isten..."


Istennek IS nevezi, ami nem tulajdonnév a Bibliában. Ezen kívül Istennek nevez a Biblia még embereket, angyalokat, hamis isteneket és magát Sátánt is.


"... és azonosítja Istennel"


Tévedés! Jézust sehol sem azonosítja Istennel a Szentírás. Egyébként minden későbbi vita elkerülése érdekében, Ő maga tehette volna meg az Írásokban ezt, de még az "azonosítás" gondolatától is távol van Jézus szellemisége.


"- A Szent Lélekről, mint személyről beszél, aki imádkozik értünk (Róma 8:26)"


A halálról, mint "utolsó ellenségről" beszél, na és? Ha azt mondom, hogy "szól a rádió", akkor az azt jelenti, hogy a rádió él és személy?!


"- Az ApCsel 5:4 szerint aki a Szent Léleknek hazudik, Istennek hazudik."


Ha egy király kibocsátott rendeletét valaki megszegi, akkor csupán a rendeletnek szegül ellen? Vagy netán teljesen értelemszerűen, annak a kibocsátójának is?


"- Az ApCsel 28:25 szerint Ézsaiáson keresztül a Szent Lélek szólt. És ugye, mint tudjuk, Isten szólt Ézsaiáson át."


Bezony! Bár néhány bibliavers azt mondja, hogy a szellem "szólt", más helyekről világosan kiderül, hogy ezt angyalokon vagy embereken keresztül tette, úgy ahogy ezt te is jól látod:

(Csel 4:24, 25; 28:25; Máté 10:19, 20; vesd össze a Cselekedetek 20:23-at a 21:10, 11-gyel). De most akkor mi van? Jehova a szent szellemét IRÁNYÍTJA, ez tény. Az egy irányított erő, melyet arra használ fel, amire csak akar. Többek között arra is, hogy általa embereken keresztül "szóljon". Ettől még a szent szellem nem lesz különálló létező "személy", a mitikus háromság egyik tagja.


"- Az 1János 5:7 szerint az Atya, az Ige (azaz Jézus, lásd János 1.), és a Szent Lélek egy."


És elérkeztél a háromságimádók egy nagy csalijához, amit már sok fordítás kihagyott a Bibliából, hiszen megállapítható, hogy utólagos BETOLDÁS!


A Károli ezt írja: "Mert hárman vannak, a kik bizonyságot tesznek a mennyben, az Atya, az Íge és a Szent Lélek: és ez a három egy. És hárman vannak, a kik bizonyságot tesznek a földön, a Lélek, a víz és a vér; és ez a három is egy."

Az ÚV fordításból viszont hiányzik az, hogy "a mennyben, az Atya, az Íge és a Szent Lélek: és ez a három egy. És hárman vannak, a kik bizonyságot tesznek a földön."

Ezt, a háromságot támogató részletet a Kat., ÚRB, KNB és Csia sem tartalmazza.


Vajon pl. a katolikus egyház miért nem rakja bele ezt a verset a fordításába, holott minden általuk lehetségesnek vélt érvet felhasználnak a háromság teóriájuk támogatása érdekében?! Ezzel indokolják:


"Ez egyetlenegy görög szövegben sincs meg, sőt még a Szent Jeromos-féle fordítás régebbi példányaiból is hiányzik" (707. o.).


Na tessék, a háromság legősibb támogatója is elismeri, hogy itt kérem szépen betoldás történt! És te ezzel érvelsz?

Akkor el lehet mondani, hogy a háromság érdekében még hamisításra is vetemedtek egyesek? Ha olyan szövegek betoldására adta magát néhány ember, mint pl. ez is (mert van több is egyes fordításokban!), akkor ez nem annak a bizonyítéka, hogy a "kedves" fordítónak nem volt a Biblia ezen témában elég világos és buzgalmában csaláshoz folyamodott?


És miért nem "elég világos" a Biblia ezen témában?! Az igazság az, hogy a Biblia teljesen világos, vagyis szó sincs benne semmiféle "háromság eszme"! Az egy későbbi korokban beleerőszakolt pogány tanítás.


Egyébként az 1János 5:6–8 nemcsak a szellemről mondja, hogy "tanúskodik", hanem a ’vízről és a vérről’ is. Ezért ezeknek a bibliaverseknek egyik kijelentése sem bizonyíték arra, hogy a szent szellem személy.


"- Rengeteg helyen meg van írva, hogy üdvösség egyedül a Jézusban való hitben van."


És vajon Kinek az akaratából?! Jézus Kinek az akaratát teljesítette? Ő maga mondta ki, benne van a bibliában.

2011. szept. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 Sághegyi Csaba ***** válasza:
94%

"neked érvelni nem lehet, mert csak a magadét fújod"

Világos, Isten szavát a magamé fújásának mondod.


"Istennek IS nevezi, ami nem tulajdonnév a Bibliában."

Isten sehol sem tulajdonnév, az egy státusz, egy állapot.


"Ezen kívül Istennek nevez a Biblia még embereket, angyalokat, hamis isteneket és magát Sátánt is. "

Embereket igen, amikor arról beszél Isten az ószövetségben, hogy mennyi jót tudnánk tenni. Jézus is utalt rá. Hirtelen nem ugrik be, hogy angyalokat hol nevez Istennek a Biblia, ha gondolod, küldj igét róla. A hamis isteneket, ahol isteneknek nevezi, ott mindig a benne hívők szemszögéből nevezi meg. Illetve egyszer Pál apostol a maga szemszögéből "úgynevezett isteneknek" hívja őket. A sátán pedig azért van emlegetve e világ isteneként, mert az ember bűnesete a kezére játszotta a hatalmat a világ fölött.

Láthatod, hogy amikre utalsz, ott bizonyos szempontból vannak istennek nevezve, akik, vagy amik annak vannak. Míg Jézusról azt mondja, hogy mindeneknek felette örökké áldandó Isten.


"Jézust sehol sem azonosítja Istennel a Szentírás."

Akkor még egyszer, csak egyetlen igét a sok közül.

1Korintus 10:9

Károli: Se a Krisztust ne kísértsük, amint közülök kísértették némelyek, és elveszének a kígyók miatt.

Ógörög: μηδὲ ἐκπειράζωμεν τὸν ⌐ κύριον, ¬ καθώς τινες αὐτῶν ἐπείρασαν, καὶ ὑπὸ τῶν ὄφεων ἀπώλλυντο.

Ógörög szótárazott fordítása: Se pedig kísértsük a/az Krisztust amint néhányak ő (közülük) megkísértették és által a/az kígyók elvesztek.

Isten igéje azt mondja, hogy hazudsz...


"Az egy irányított erő, melyet arra használ fel, amire csak akar."

Ismét meghazudtolod Isten szavát. Erő nem tud imádkozni, erő ellen nem lehet vétkezni. Valamint szótárazgass szépen, a Szent Lélek az "akiről" és nem "amiről" szó van. Ez is csak egy kitaláció minden alap nélkül, ahogy a tizenvalahány világvége időpont is az volt, ami elmaradt. Annyit legalább fejlődtek a tanúk, hogy kitalációikat nem kötik már eljövendő időponthoz. De attól még Isten szava mutatja, hogy mást mondanak, mint ami írva van.


"És elérkeztél a háromságimádók egy nagy csalijához, amit már sok fordítás kihagyott a Bibliából, hiszen megállapítható, hogy utólagos BETOLDÁS! "

Na, itt végre igazságot írsz, amit eddig nem tudtam. Ellenőriztem a görög szöveget, valóban nincs benne. Meglepett, nem is kicsit, de legalább tudom, hogy nincs ott. Mindazonáltal ez is példája, hogy miért kell összevetni az eredeti szöveggel azt, ami a kezünkben van. Valamint ennek a versrésznek a hiánya nincs hatással a korábban idézett versekre.


"Akkor el lehet mondani, hogy a háromság érdekében még hamisításra is vetemedtek egyesek?"

Igen, hamisítási kísérletek kisebb-nagyobb mértékben mindig történtek. Ezért hála Istennek, hogy megőrizte az ellenőrizhető kijelentését úgy, ahogy azt átadta.

A többi Bibliafordítás hibáihoz képest azonban mindenképpen eltörpül az ÚV ferdítés. Ami igeverseket sikerült a neten elérnem belőle, vagy megjegyeztem a tanúk "bibliájából", azok nagy többségében megállapítottam, hogy eltérő. Akkor pedig inkább hiszek a görög szövegnek.

Érdekes, hogy erre a károlis betoldásra felhívod a figyelmet, míg az 1korintus 10:9-ről hazudtál korábban. Én egyszerűen nem tudtam eddig az idézett betoldásról, míg te tudtál a valódi szövegről ott, amit idéztem, mégis nem igaznak mondod. Ebből világos, hogy nem az igazság érdekel, hacsak akkor nem, ha fel tudod használni a teológiád érdekében. Ha ellene szól, akkor az már hazugság neked, pedig nem az.


"És miért nem "elég világos" a Biblia ezen témában?! Az igazság az, hogy a Biblia teljesen világos, vagyis szó sincs benne semmiféle "háromság eszme"! Az egy későbbi korokban beleerőszakolt pogány tanítás."

Szóval az idézett igék nem igazak, értem én, de már unalmas a lemez. Önmagam nem fogom ismételni.


"És vajon Kinek az akaratából?!"

Témaváltás, figyelemelterelés. Attól még igaz marad.


Amúgy komolyan mondom, hogy köszönöm, hogy felhívtad a figyelmem a betoldásra. 16 év Bibliatanulmányozás után csak most tudtam meg ezt. Ugyanígy nyitott vagyok minden tényre, az a lényeg, hogy ne teológiai tanítás, hanem Isten szava legyen.

2011. szept. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
16%

"Láthatod, hogy amikre utalsz, ott bizonyos szempontból vannak istennek nevezve, akik, vagy amik annak vannak. Míg Jézusról azt mondja, hogy mindeneknek felette örökké áldandó Isten."


Azért vannak Istennek írva, mert azok, akikről szól, magas rangot betöltő személyek, melyek némelyike persze kitalált. A "Mindenható Isten" címet viszont értelemszerűen senki más nem birtokolja, csak Jehova. Jézusra sehol sem mondja a Biblia, hogy "Mindenható".


Tehát nem! Jézusról nem ezt mondja, valójában mit is ír a Róma 15:5, 6-ban, mely először is különbséget tesz Isten és Jézus között, majd felszólítja az olvasót, hogy ’dicsőítse Jézus Krisztusnak, a mi Urunknak Istenét és Atyját’?:


"A kitartást és vigasztalást nyújtó Isten pedig adja meg nektek, hogy legyen ugyanolyan a gondolkodásmódotok, mint amilyen Krisztus Jézusé volt, hogy egy akarattal, egy szájjal dicsőítsétek Jézus Krisztusnak, a mi Urunknak Istenét és Atyját."


Jézus maga is elismerte, de a Biblia sok helyen szintén világossá teszi, hogy Jézusnak ugyanúgy "Istene" Jehova, mint nekünk, Akit Jézussal együtt imádnunk kell!


De olvasd el ezeket is:


(2Korintusz 1:3) "Áldott legyen Jézus Krisztusnak, a mi Urunknak Istene és Atyja, a gyöngéd irgalmasságok Atyja és minden vigasztalás Istene"


(Efézus 1:3) "Áldott legyen Jézus Krisztusnak, a mi Urunknak Istene és Atyja, mivel minden szellemi áldással megáldott minket az égi helyeken Krisztussal egységben"


Már ebből is egyértelmű az, hogy helytelen vallási tanítás szerint értelmezed a Róma 9:5-öt, de ha tovább olvasol, akkor a közvetlen szövegkörnyezetből is kitűnik, hogy ott Pál több példán keresztül is Isten felsőbbségét hangsúlyozza.


-------------



(1Korintusz 10:9) "Se Jehovát ne tegyük próbára, mint ahogy egyesek azok közül próbára tették, csak hogy elvesszenek a kígyók által."


A héber szövegben JHVH van, akiből nem lett Jézus, Ő Jehova maradt!


(Róma 8:26) "Hasonlóképpen a szellem is segítségére siet gyengeségünknek; mert hogy mi az, amiért imádkoznunk kellene — mert hogy imádkoznunk kell —, azt nem tudjuk, de a szellem maga emel szót érdekünkben ki nem mondott sóhajtásokkal."


Van, hogy nem tudjuk pontosan, miért imádkozzunk? Belső sóhajtásaink gyakran kifejezhetetlenek maradnak, mert nem értjük teljesen helyzetünket vagy tanácstalanok vagyunk, mit is mondjunk Jehovának. Ilyen esetekben a szent szellem közbenjárhat értünk. Pál a fentieket írta (Róma 8:26).

Hogyan "esedezik a szellem értünk"? Isten Szavában a mi helyzetünkkel összefüggő ihletett próféciák és imák is vannak, melyeket Jehova éppen a szent szellemén keresztül jegyeztetett le az érdekünkben. Mintha megengedné, hogy ezek közbenjárjanak értünk. Isten ezeket úgy fogadja el, mintha mi imádkoznánk ezeket, és mintha tudnánk, mi a jelentésük a mi esetünkben és aszerint tesz eleget nekik.

(Zsoltárok 69., 102., 126.; Ésaiás 12. fejezet)


És vajon lehet-e vétkezni a Jehova Isten által irányított szent szellem ellen? Csakúgy, mintha maga Isten ellen vétkeznénk. De ezt már világosan szemléltettem.


""És vajon Kinek az akaratából?!"

Témaváltás, figyelemelterelés. Attól még igaz marad."


Szó sincs erről! Még csak nem is igaz szó szerint az eredeti megállapításod. Az eddig idézet Bibliai szövegek is tanúskodnak Jézuson túl, a Mindenható abszolút kiemelt szerepéről, akinek mindenek előtt hálával tartozunk és akinek Jézus is kimutatta és kimutatja ma is a háláját.


"A többi Bibliafordítás hibáihoz képest azonban mindenképpen eltörpül az ÚV ferdítés."


Na látod, ez az elterelés!

A lényeg pedig az, hogy ha a Biblia állítólagos alaptanítását (mely nincs is benne), ilyen eszközökkel kell "védeni" és megtámogatni, akkor ez jól jellemzi, hogy kitől származik a háromság dogma. A "hazugság atyjától".

2011. szept. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 Sághegyi Csaba ***** válasza:
68%

" Jézusra sehol sem mondja a Biblia, hogy "Mindenható". "

Máté 28:18 Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön.


"Tehát nem! Jézusról nem ezt mondja, valójában mit is ír a Róma 15:5, 6-ban, mely először is különbséget tesz Isten és Jézus között, majd felszólítja az olvasót, hogy ’dicsőítse Jézus Krisztusnak, a mi Urunknak Istenét és Atyját’?: "

Különbséget tesz a személyükre nézve. Természetes, hogy a fiú alázatot gyakorol az apja előtt. Hiszen éppen az apjának engedelmeskedett, amikor dicsőségét elhagyva megtestesült. Ugyanígy az apjától kapta újra a hatalmat mindenek felett. Továbbá Jézus istensége itt sincs tagadó formában.


"Jézus maga is elismerte, de a Biblia sok helyen szintén világossá teszi, hogy Jézusnak ugyanúgy "Istene" Jehova, mint nekünk, Akit Jézussal együtt imádnunk kell!"

Világos, de ez még mindig nem állítja az ellenkezőjét azoknak a verseknek, amiket korábban linkeltem, csak arra mutatnak rá, hogy Jézus jó fia az apjának.


"Pál több példán keresztül is Isten felsőbbségét hangsúlyozza. "

Sőt, az Atya felsőbbségét még Jézus is hangsúlyozta több helyen. Jóllehet, a filippi 2:6 szerint, amikor még Isten formájában volt, egyenlő az Istennel (az ÚV fordítás ezt az igeverset is hamisítja, míg a görög szöveg a károlit igazolja), mégis engedelmeskedett apjának, mert ő az apja. Vissza is kapta minden hatalmát az Atyától, csak éppen megdicsőült emberi testben, amilyenné mi is leszünk a feltámadáskor, vagy ha életünkben ragad el az Úr, akkor átváltozással kapunk olyan testet. Továbbá még mindig nem látok olyan igét, amely kerek perec mondja, hogy Jézus nem Isten.


"(1Korintusz 10:9) "Se Jehovát ne tegyük próbára, mint ahogy egyesek azok közül próbára tették, csak hogy elvesszenek a kígyók által."

"A héber szövegben JHVH van, akiből nem lett Jézus, Ő Jehova maradt! "

Milyen héber szöveg? Görögül írta Pál a levelet. Arra az eseményre utal, ahol a 4.Mózes 21 szerint JHVH-t kísértették, miközben Pál azt mondja, hogy Krisztust kísértették. Ez van megírva. Ha milliószor mást mondasz, az sem változtatja meg, amit Pál leírt.


"Van, hogy nem tudjuk pontosan, miért imádkozzunk? Belső sóhajtásaink gyakran kifejezhetetlenek maradnak, mert nem értjük teljesen helyzetünket vagy tanácstalanok vagyunk, mit is mondjunk Jehovának. Ilyen esetekben a szent szellem közbenjárhat értünk. Pál a fentieket írta (Róma 8:26).

Hogyan "esedezik a szellem értünk"? Isten Szavában a mi helyzetünkkel összefüggő ihletett próféciák és imák is vannak, melyeket Jehova éppen a szent szellemén keresztül jegyeztetett le az érdekünkben. Mintha megengedné, hogy ezek közbenjárjanak értünk. Isten ezeket úgy fogadja el, mintha mi imádkoznánk ezeket, és mintha tudnánk, mi a jelentésük a mi esetünkben és aszerint tesz eleget nekik. "

Ez nekem eléggé magas, mindenesetre nem is érdekel, csakis Isten szava érdekel.


"""És vajon Kinek az akaratából?!"

Témaváltás, figyelemelterelés. Attól még igaz marad."

Szó sincs erről! Még csak nem is igaz szó szerint az eredeti megállapításod. Az eddig idézet Bibliai szövegek is tanúskodnak Jézuson túl, a Mindenható abszolút kiemelt szerepéről, akinek mindenek előtt hálával tartozunk és akinek Jézus is kimutatta és kimutatja ma is a háláját. "

Na, akkor memóriafrissítésképpen újra elmondom, hogy arról volt szó, hogy kiben van üdvösség. Több ige nyilván mondja, hogy a Jézusban való hitben. Ezeket biztosan ismered. Megjegyzem, akárhány tanút kérdeztem, egy sem volt biztos az üdvösségében. Én az vagyok.


""A többi Bibliafordítás hibáihoz képest azonban mindenképpen eltörpül az ÚV ferdítés."

Na látod, ez az elterelés!

A lényeg pedig az, hogy ha a Biblia állítólagos alaptanítását (mely nincs is benne), ilyen eszközökkel kell "védeni" és megtámogatni, akkor ez jól jellemzi, hogy kitől származik a háromság dogma. A "hazugság atyjától"."

Egyáltalán nem tereltem, elismertem, hogy a károliban betoldás van. Amit pedig alaptanításnak nevezel, az részemről megállapítás korábban már idézett írások alapján. Magam is ellene vagyok bármiféle betoldásnak, ám a megállapításom nem egy tanítás, hanem összegzése annak, amit a Biblia mond. Így az, amit háromságnak állapítok meg, akkor is egyenesen a Bibliából van, ha maga a háromság szó nincs benne. Mivel szelektív a memóriád, megint idézem a Biblia tanítását, amelyek együtt mutatnak arra, amit háromságnak szokás nevezni:

- Egy Isten van

- Az egy Isten magát néha többesszámban mondja.

- Az atyát a Biblia Istennek nevezi.

- Jézusról is kijelenti, hogy Isten, és azonosítja Istennel, akit a pusztában kísértettek. (görög szöveg!!!)

- A Szent Lélekről, mint személyről beszél, aki imádkozik értünk (Róma 8:26)

- Az ApCsel 5:4 szerint aki a Szent Léleknek hazudik, Istennek hazudik.

- Az ApCsel 28:25 szerint Ézsaiáson keresztül a Szent Lélek szólt. És ugye, mint tudjuk, Isten szólt Ézsaiáson át.

Értelemszerűen az 1Jánost kihagytam, mivel megtudtam, hogy az nem Isten szava. Ám a fentiek nem a hazugság atyjától vannak, hanem Istentől, vigyázz, mit beszélsz, mert káromkodtál.


Például a Bibliában nincs az a szó, hogy "elragadtatás", mégis tanítja a Biblia, hogy Isten el fogja ragadni az egyházat. Így az elragadtatás nem belemagyarázás, hanem bibliai igazság.

2011. szept. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
16%

(Dán 7:14) "Majd uralkodói hatalmat, méltóságot és királyságot kapott, hogy a népek, nemzetek és nyelvi csoportok mind őt szolgálják. Uralma időtlen időkig tartó uralom, amely nem múlik el, és királysága nem semmisül meg."


Kitől kapta? Akitől kapta, önmagát is "átadta" Jézusnak?


(Máté 11:27) "Mindent átadott nekem az Atyám, és senki sem ismeri teljesen a Fiút, csak az Atya, és az Atyát sem ismeri teljesen senki, csak a Fiú, és mindaz, akinek a Fiú ki akarja őt nyilatkoztatni."


Itt a kérdéseim ugyanazok, de nehogy a háromság védelmére akard felhasználni e verset, mint oly sokan. Mert ugyanis ezek szerint "teljesen" megismerhető másnak is Jehova, vagyis legalább annyira, mint Jézusnak.


(Ef 1:21) "sokkal feljebb minden kormányzatnál, hatalomnál, erőnél, felsőbbségnél és minden névnél, melyet említenek, nemcsak ebben a világrendszerben, hanem az eljövendőben is."


Ha elolvasod az előző verseket is a 15-ös verstől, világos lesz, hogy Jehova megmentési munkájában Jézus is egy "eszköz", egy nagyon fontos eszköz ugyan, de Jehova akarata határoz meg mindent!


(Fil 2:9) "Az Isten éppen ezért magasabb állásba is emelte, és kedvesen megadta neki a nevet, amely minden más névnek felette áll"


Tehát csak viszonylagos hatalomról beszélhetünk, mely csak a Mindenható Isten jóvoltából Jézusé. A viszonylagosság pedig a háromság dogmának ellent mond.


(János 17:1-5) "Ezeket mondta Jézus, és szemét az égre emelve ezt mondta: 'Atyám, eljött az óra; dicsőítsd meg fiadat, hogy fiad is megdicsőítsen téged, mint ahogy hatalmat adtál neki minden test fölött, hogy örök életet adjon mindazoknak, akiket neki adtál. Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról.'"


Teljesen világos! Nem Jézus az "egyedüli igaz Isten", hanem Jehova.


(János 17:6) "Nyilvánvalóvá tettem a nevedet azoknak az embereknek, akiket nekem adtál a világból. A tieid voltak, te pedig nekem adtad őket, és megtartották a szavadat."


Nem voltak Jézuséi, a "háromság második személye" mégsem volt egyenlő hatalomban (sem)?


(Csel 3:12-13) "Amikor Péter ezt látta, így szólt a néphez: „Izrael férfiai, miért csodálkoztok ezen, vagy miért meredtek ránk úgy, mintha a saját erőnkkel vagy Isten iránti odaadásunkkal értük volna el, hogy ő járjon? Ábrahám, Izsák és Jákob Istene, ősatyáink Istene megdicsőítette Szolgáját, Jézust, akit ti kiszolgáltattatok és megtagadtatok Pilátus színe előtt, mikor ő már úgy döntött, hogy szabadon bocsátja."


Péter pedig az Ézsiás 52:13 próféciájára hivatkozik, melyből szintén igazolódik Jehova és Jézus igazi kapcsolata és viszonya.

Igen, Jézusban van a megmentés és ezért hinni kell benne, de kinek az akaratából? Jehováéból! Éppen ezért egyedül hozzá imádkozunk és neki adunk hálát, de Jézuson, mint közbenjárón keresztül.


"Arra az eseményre utal, ahol a 4.Mózes 21 szerint JHVH-t kísértették, miközben Pál azt mondja, hogy Krisztust kísértették. Ez van megírva. Ha milliószor mást mondasz, az sem változtatja meg, amit Pál leírt."


Igen, pontosan arra az eseményre utal. Éppen ezért Pál biztos nem Jézust irt. Pál mindig világos különbséget tett Jézus és Jehova között, akiknek értelemszerűen a dicsőségük sem egy és nem tagjai egy misztikus háromságnak, hanem ugyanúgy különálló személyek és lények, mint mi. Hogy a későbbi másolatokban mi van, már más kérdés. Amikor kezdtek a görög filozófia egyes elemei teret nyerni a hitehagyott kereszténységben, sajnos a szövegek érthetősége és pontossága sem úszta meg sérülések nélkül. Lásd: előző válaszomban említett hamisítási kísérletek.


A háromság érveket egytől-egyig megcáfolták már. A listádat én is.

2011. szept. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!