Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az a Mária-tisztelet?

Mi az a Mária-tisztelet?

Figyelt kérdés
2011. szept. 3. 17:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok,

senkit nem akartam megbántatni a hitében, de egy kicsi kiegészítés:


"Mi katolikusok tiszteljük Máriát, de nem imádjuk. Az csak Istennek jár. Máriára úgy tekintünk mint a mennyei Édesanyánkra."

Pál apostol szerint mennyei anyánk a mennyei Jeruzsálem.


"Az "imádkozás" kifejezés nem pontos, mert mint írtam, őt nem imádjuk. Hanem kérjük őt, hogy járjon közben értünk Jézusnál."


A Biblia szerint az egyetlen közbenjáró Jézus.


De a kérdésre végül is tökéletes választ adott katolikus testvérem: a Mária tisztelet lényege, hogy közbenjárónak tartják és imádkoznak hozzá, tisztelik mint mennyei édesanyát. Egyedül a katolikus egyházra jellemző imádási forma.

2011. szept. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Kedves 69%-es%!


Mindegyik igaz, amit mondtál. :) Csak a két közbenjárás és a két anyaság között különbség van. Mária Jézusnál jár közben, ugyanúgy, mint a szentek, Jézus pedig az Atyánál. Mária az Újszövetség, amely maga Jézus Krisztus, az örömhír frigyládája.

2011. szept. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Minden egyháznak és egyénnek jogában áll olyan Istent választani és imádni, amilyet akar. Azonban a Máriakultusz, vagy Máriatisztelet esetében, nem Jézust Istenítik, és ez nem kereszténység, hanem katolicizmus. Amikor ugyanis Máriát felruházzák Isteni tulajdonságokkal, az a bálványimádás.
2011. szept. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
A dialektikai bukfenc ott keletkezik, hogy létrejön egyfajta isten-komplexusom és én magam eldöntöm azt, hogy mik isteni és mik kegyelmi tulajdonságok. Lehet az evangéliummal kukacoskodni, de nem érdemes.
2011. szept. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Aha. Na de miért kellene Jézusnál közbenjárni? Mi ez a hivatalos formátum? Ő azt mondta, hogy aki szeret engem az szereti az én Atyámat, és ahhoz megyünk és annál lakozunk. Ha Jézus és az Atya a szívedben lakik minek közbenjáró?

Tényleg nem kukacoskodásból, de valahogy ezt nem tudom megérteni.

2011. szept. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
46%

"Aha. Na de miért kellene Jézusnál közbenjárni? Mi ez a hivatalos formátum? Ő azt mondta, hogy aki szeret engem az szereti az én Atyámat, és ahhoz megyünk és annál lakozunk. Ha Jézus és az Atya a szívedben lakik minek közbenjáró?"


Ez konkrétan sehol sincsen a Bibliában. Isten minden létező dologban különböző fokozatokban jelen van, ugyanis a teremtett világ a kegyelme és jelenléte nélkül összeesne.


Azonban ez nem biztosék a tökéletes állhatatosságra, ezért kell az Egyházban egymásért imádkozni. Pál is a közösségekért rendszeresen imádkozott. Ezt teszik a szentek is fenn rendületlen.

2011. szept. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Hogyan határoznátok meg a tiszteletet és az imádást, és mikortól neveznétek a túlzott tiszteletet imádásnak?
2011. szept. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Hogyan határoznátok meg a tiszteletet és az imádást, és mikortól neveznétek a túlzott tiszteletet imádásnak?"


Az imádás és a tisztelet nem külön "fokozatok", hanem mindkettő céljában is elkülönülő aktus. Az imádat a felettünk állónak teljes önátadást [a házasságban levő önátadás más] jelent, amelyet csak Isten illet meg, a tisztelet pedig csupán hódolatot. Lehet Istennek is "hódolni", de az képmutatás lenne, azt jelenti, hogy _csak_ azt akarjuk, amije van, és nem pedig önmagát.


A szentek/angyalok előtti hódolat csupán egy gesztus, hogy őket is kérjük, hogy közbenjárjanak értünk.

2011. szept. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!