Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem zavar, hogy Jézust állandó...

Nem zavar, hogy Jézust állandóan úgy mutatják hogy keresztre van feszítve?

Figyelt kérdés
Miért nem mutatják úgy, hogy vidám, hogy imádkozik, ehelyett egy félmeztelen, keresztrefeszített embert mutatnak, egyesek árulnak pénzért. Ha a te gyerekedet megölnék, hogyan akarnál rá emlékezni, halottan, vagy amikor vidám volt?
2011. szept. 7. 12:59
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
47%
2011. szept. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Jézus meghalt ,hogy kifizesse a bűn zsoldját.

Harmadnapra feltámadt a halálból .Legyőzte a halált.

Mindenki aki hisz benne ,örökéletetkap ,vagyis az örökkévalóságban velele lessz,és nem a kárhozatban ,Isten nélkül.

A hit Isten ajándéka ,ha nemtudsz hinni, kérd meg hogy adjon hitet neked is.És olvasd a Bibliát,János evangáliuma ,és a többiek.

2011. szept. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
48%

Ha tegyuk fel, egy altalad szeretett szemelyt megalaznanak oktalanul mint Jezust, s meg fel is akasztanak. Te mit ereznel ha a kotelet a nyakabol kivennek, es azt imadnak? Szerinted Isten mit erezhet amikor latja hogy mindennap emberek millioi borulnak le a gyilkos eszkoz elott?

Ha gondolod valaszolok a kerdeseidre a Bibliabol!

2011. szept. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem helyén való, de még szerencse, hogy nem mindenhol így van..Engem taszít az ilyesmi!Akármit is jelképez, szentháromság, vagy bármi más, mégiscsak egy kifeszített szenvedő testet látunk..nagyon negatív képet fest..
2011. szept. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
a kereszt az egy középkori kivégző eszköz könyörgöm, nem egy keresztény jelkép! ha giotinnal végezték volna ki (ha akkoriban lett volna olyan) vagy kötéllel, most minden utcasarkon lógna egy akasztófa vagy egy giotin egy levágott fejjel??? A megváltás nem fejeződött be a keresztre feszítésnél, a feltámadásban teljesedett be. szerintem is jobb lenne, ha már az ember ennyire ragaszkodik a jelképekhez, szobrokhoz (ami a Biblia szerint egyébként TILOS) akkor már inkább én is szívesebben nézném a feltámadott Krisztust minden utcasarkon. Nem lehet hogy ezért ilyen törvény alapú ez a magyar kereszténység, mert mindenki csak a bűnig jut el? Az hogy a bűn meg is lett semmisítve, ez lenne a keresztén hit lényege, és ezt annál nehezebb is elhinni (ha így őszintén belegondol az ember) mondjuk amikor bajba kerülsz, vagy beteg vagy stb. Akkor arra kéne gondolni (hinni), hogy JÉzus elvette a kereszten a betegségedet, és akkor hit által garantáltnak kellene lennie a gyógyulásnak is. Kérdezem én hány ilyen erős hitű ember van? én szeretnék ilyen lenni.
2012. júl. 14. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!