Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem zavar, hogy Jézust állandó...

Nem zavar, hogy Jézust állandóan úgy mutatják hogy keresztre van feszítve?

Figyelt kérdés
Miért nem mutatják úgy, hogy vidám, hogy imádkozik, ehelyett egy félmeztelen, keresztrefeszített embert mutatnak, egyesek árulnak pénzért. Ha a te gyerekedet megölnék, hogyan akarnál rá emlékezni, halottan, vagy amikor vidám volt?
2011. szept. 7. 12:59
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Sokszor nem kereszten ábrázolják, de mivel a kereszténység jelképe egy gerendához szögelt fazon, tényleg elég általános az ábrázolás. Ettől függetlenül néha kimondottan vidámnak is ábrázolják:

[link]

Engem nem zavar egyik sem, bár nem vagyok keresztény.

2011. szept. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

13:16 vagyok. Tudom, hogy nem a google-ra gondoltál, de így hirtelen nem tudtam odavarázsolni neked egy templomot. De egyszer menj be úgy néhányba, hogy célzottan keresed Jézus ábrázolásait. Vagy egy keresztény könyvesboltban, mindegy is, hol.

De azt a Google is nagyon szépen mutatja, hogy nem igaz a kérdésed, mert Jézust nem állandóan úgy mutatják, hogy keresztre van feszítve.

2011. szept. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Én nem vagyok tisztában azzal, hogy mit jelent a megváltás szó. Megszülettem a Földre és én egyedül vagyok felelős a cselekedeteimért.


"hogy mi volt az ára, hogy békém legyen Istennel"

nem értem, mi volt a gond az emberiség és az Atya között? Jézus a keresztrefeszítéssel bebizonyította az Atya létezését, megmutatta a maximális hitet, és azt, hogy bízzunk az Atyában, és vállaljuk érte a halált is, mert a Földi élet csak egy része az egész létnek, és halhatatlanok vagyunk. nem tudom, milyen megváltásról és bűnről volt szó...

2011. szept. 7. 16:25
 14/25 A kérdező kommentje:

16:23

Igen a Googli sok képed kidob, a legelterjedtebb a keresztes kép, és én azt éreztem, hogy sokszor nem mutatják meg a másik arcát, hanem csak az egyiket, és ez zavar, hogy lehet valakire azt mondani (jogosan), hogy a szeretet hírnöke, amikor csak az egyik arcát "reklámozzák", a szomorút, a halottat. Láttatok már róla szemből készült képet?

2011. szept. 7. 16:32
 15/25 anonim ***** válasza:
Jézus keresztre feszítése a felénk való szeretetének legnagyobb jele volt, ezért emlékezünk erre. Hogy elvállalta a szenvedést, még a halált is értünk. Nem fordult ellenünk, még mikor megöltük, akkor sem.
2011. szept. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
89%
Engem zavar. Jézus feltámadt!!
2011. szept. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

20:19

Ezt nem értem, miért fordult volna ellenünk?


"a felénk való szeretetének legnagyobb jele volt, ezért emlékezünk erre."

? ezt sem igazán értem.

2011. szept. 7. 22:48
 18/25 yuda ***** válasza:
100%

21.31-essel értek egyet.

Ha Jézus megszületésétől emberként- csak ezt a a szűk keresztmetszetét is látja valaki az életének (de ennél több volt), akkor egyértelmű, hogy nem a keresztrefeszítés volt a leghosszabb idő, hanem a feltámadás-hiszen ma is él nemigaz?

Ha ezt nem hiszi valaki, hogy Jézus ma is él, mert feltámadt és a kereszt üres, akkor komoly problémák vannak a hitével, sőt megelőlegezem-nincs is hite!


Aki olyanokat írt, hogy Jézus megváltó munkája a kereszten volt- annak írnám, hogy a biblia folytatódik, nem itt ért véget és a megváltás sem ezzel fejeződött be, hanem a feltámadás, és utána is voltak még kiemelkedően fontos dolgok. pl. a vért fel kellett vinnie a mennyei szentélybe és bemutatnia.testének el kellett változnia romolhatatlanná. . .stb..stb.

Egyébként sem helyénvaló az ábrázolása a tízparancsolat miatt, pláne hogy nem is élethű, hiszen a festményeknél (szobroknál)egy modell áll portrét. :)

Kizárt, hogy ezt mindenki végiggondolja, hiszen akkor kinevetné saját magát is.

2011. szept. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
47%
Utolsónak: [link]
2011. szept. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

20:19 vagyok


Arra akartam utalni, hogy Jézus visszautasíthatta volna a szenvedést emberként (ha nem hirdeti tovább az üzenetét) és istenként is (ha isteni erejével nem hagyja, hogy megöljék). A végtelen Isten annyira szeretett minket, hogy nemcsak eljött közénk, hanem hagyta, hogy bántsuk, megverjük és végül megöljük.


"Senkinek nincs nagyobb szeretete, mint aki életét adja barátaiért.."

Szeretett minket, ezért eljött, tanított, hogy valójában milyen az Isten (szerető Atya), és amikor meg akartuk ölni, azt is hagyta.


Tény, feltámadt. De szerintem akkor is jó emlékezni rá, hogy mennyi szenvedést vállalt értünk. Nem teljes a kép, ha csak a mosolygó, tanító Jézust szemléled.

2011. szept. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!