Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az baj ha nem hiszek istenben?

Az baj ha nem hiszek istenben?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudok istenben hinni.Én csak abban hiszek amit látok.És még nem láttam egy repülő embert 30m hosszú lepedőben.Sokan küldtek már templomba,de nekem azok unalmasak.Szal ez baj ,vagy sem?
2011. okt. 1. 08:51
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
94%

A kérdésre a válasz attól függ, hogyan definiálod azt, hogy "baj", és azt, hogy "Isten". :)


Megtehetjük, hogy csak abban hiszünk, amit látunk, de nem mindegy, hogy melyik részünkkel akarunk látni. :) Aki hisz, az nem a szemével néz a láthatókra, hanem a szellemével a láthatatlanokra. Én, mivel úgy hiszek, mintha látnám a láthatatlant, ezért tulajdonképpen én sem teszek mást, mint hogy abban hiszek, amit látok. Nem a szememmel, hanem a szellememmel. Ha úgy tetszik, állandóan látom Istent, és le sem veszem róla a (lelki) szemeimet, mint ahogy a kutyák sem veszik le a szemüket a gazdájuk kezéről, hanem állandóan azt lesik, mi lesz a következő lépés.


Hadd idézzek ezúttal nem a Bibliából, hanem egy irodalmi műből:

"Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan." (Antoine de Saint-Exupéry: A kis herceg)


Egy a biztos: én sosem fogom megbánni, hogy hiszek Őbenne, de te még megbánhatod, hogy nem hittél benne. Nekem nem baj, hogy nem hiszel, az a kérdés, hogy neked baj-e. A döntés a tiéd.


(Tp.)

2011. okt. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

"Az élet csodája a természetből alakult ki,és nem mende-monda ős történetekből!"



Nos te az-e világi életnek örvendezel,nem a természetnek.És a magyar nyelv amelyet most használni tudsz az sem a mai kor kezdetéből származik.Ha pedig jobban megnyitod szemeidet ,láthatod hogy nem a természetben élsz hanem zsendült egészséges életben ,és egy lakásban amely a te kényelmedet szolgálja.És még a természetet sem ismered igazán ,nem láttál mindent.Az Univerzum pedig a mai tudománynak sem tárta fel magát.Remélem eljön az idő és felismered az Igazságot amelyet még nem ismersz.

2011. okt. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!