Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen alkalmakkor volna...

Milyen alkalmakkor volna számotokra nem annyira zavaró, ha fel keresnélek benneteket a Királyság jó hírével?

Figyelt kérdés
Mint Jehova Tanúja én is eleget teszek Jézusnak a Máté 28:19-20-ban adott megbizatásának. Ezáltal is ki kivánom fejezni a Jehova és az embertársaim iránti szeretetemet. De úgy szeretném ezt megtenni, hogy lehetőleg ne olyankor tegyem meg, amikor éppen rendkívül zavaró. Azt szeretném megtudni, hogy ti hogy látjátok ezt a dolgot, milyen lehetőségek volnának elfogadhatók számotokra? Az E-mail cimemen szivesen várom, ha kérdéseitek vannak, vagy valamire választ szeretnétek kapni a Biblia tanítását illetően. Véleményeiteket az oldalra várom!
2011. okt. 10. 12:57
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés. Hétvégén semmiképpen mert akkor örülök, hogy kicsit együtt van a család. Napközben dolgozunk, munka után főzés, ill. szintén egy kicsit együtt a család, bevásárlás, beszélgetés.

Nem igazán illik bele idegen ebbe a képbe.

De mi olvassuk így is a Bibliát, JT-i nélkül.

2011. okt. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem inkább magányos emberekhez menjetek, ők még talán örülnek is nektek.

Család és kialakult programok mellett tényleg elég zavaróak tudtok lenni. Az ember nem akar bunkó lenni, amit néhányatok ki is használ.

14:31-es vagyok.

2011. okt. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
soha ne gyere. sőt. maradj otthon örökre, és ne menny senkihez.
2011. okt. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
84%
elfogadható lehetőségek szerintem:szórólapozás utcán,szórólap terjesztése postaládákba helyezve,plakátok kihelyezése,videóanyag terjesztése interneten.akit érdekel,az elmegy az előadásokra,és megtud mindent Jehováról.akit nem érdekel,az akkor sem fog elmenni,ha becsöngetsz hozzá,és meg akarod magyarázni neki,hogy a saját érdeke,hogy Jehova tanúja legyen.a becsengetős térítést sokan nem szeretik,és ez akkor sem lesz máshogyan,ha te "nem annyira zavaró" időpontokban szeretnél menni.ha valóban a szeretetedet szeretnéd kifejezni mások iránt,akkor ezt vedd figyelembe.én ezért nem javaslom a becsöngetést,semmilyen időpontban.persze,ha azt mondod,hogy megéri,mert 10-ből x embert meg tudsz téríteni,akkor csináld,de vállald fel szerető szívvel azt,ha valaki elzavar,rád csukja az ajtót.
2011. okt. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

"szórólap terjesztése postaládákba"

Ezt leszámítva a többivel egyetértek.

2011. okt. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
70%

Hétvégén (főleg vasárnap) amikor a család együtt van, és pihenni is próbálnak, nem ajánlott menni. Hétköznap sokan munkában vannak délelőtt-délután, szóval itt is lehetnek kiesések, de amikor 4-5-6 után beesnek a házba, lakásba, már a legkisebb gondjuk, hogy a Királyság jó hírét egyáltalán meghallgassák.

Tudom, hogy személyesen kell mennetek prédikálni, de olyan, hogy megfelelő idő, nincs. Aki pedig rossz véleménnyel van rólatok - nos, neki minden időben zavaró, hogy látogatást tesztek nála.

Abban egyetértek, hogy aki eddig sem állt kötélnek, ezután sem fog, még ha nálatok kötelező is a fél-1 évenkénti látogatás ugyanazon a területen. (Persze tudom akkor más végzi a prédikálást ott, nincs fix bejárható terület, amire osztanának titeket kötelezően örökérvényűen).

Tehát sajnos bele kell nyugodnod, hogy a prédikálás ideje alatt sokan csúnyán küldenek el, vagy úgy néznek rád, a normálisabbja megköszöni, hogy próbálkoztatok, de ki is fejti, hogy ő megingathatatlan a hitében, nem kell a "rizsa". Nem mindenki küld el titeket, ezt már biztos tapasztaltad, szóval ne csüggedj. Viszont tényleg bele kell törődni, hogy nincs olyan, hogy jó időpont.

2011. okt. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Volt itt a GYK-en egy kérdés, hogy hogyan lettél vallásos amire Nutu nevű válaszoló a következőt írta:

Olyan embereket láttam magam körül, akikre rácsodálkoztam, mert nem értettem, mitől boldogabbak, mint én. Illetve csak egyet, de az az egy ember elég volt ahhoz, hogy elindítson az úton, amin aztán később magam kezdtem el menni.


Nem lehetne nektek is ezt a fajta térítést követnetek?

Tedd vonzóvá az Istenhez tartozást a boldogságoddal, békéddel és amikor valakinek ez felkelti az érdeklődését, beszélj neki az Úrhoz fűződő kapcsolatodról.

Apropó,tudod/tudjátok mit jelent az Úrhoz tartozni? Rábízni magad, engedni, hogy Szentlelke által vezessen, tanítson,beszélgetni vele, elfogadni amit ad neked,követni Őt?

Amíg ezekre nem tudsz határozott igennel válaszolni, addig ne akarj mást megtéríteni.

Számomra egyébként egyetlen igaz egyház létezik .Nem földi eredetű és a neve: Krisztus teste.

2011. okt. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
"Téríteni." Érdekes, milyen pejoratív értelmet kapott ez a szó...
2011. okt. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Kérdező: Jehova tanúi szoktak otthon egyedül imádkozni hosszabban?
2011. okt. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

"..számotokra nem annyira zavaró.."

Tehát ha csak kicsit lenne zavaró, akkor már lelkiismeretfurdalás nélkül becsöngetnél? :D

2011. okt. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!