Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi fogott meg benneteket egy...

Mi fogott meg benneteket egy a tiétekétől különböző vallásban?

Figyelt kérdés
Arra lennék tehát kíváncsi, hogy valamely vallás elkötelezett gyakorlója milyen szépségre, értékre lett figyelmes valamelyik másik vallásban? (nem felekezetben, hanem másik vallásban). Köszönöm!
2011. júl. 14. 20:00
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
55%
Például a buddhisták nem csak rizsáznak a békéről és harmóniáról, hanem úgy is élnek. Nekik csakugyan az életük részévé válnak azok a tanítások, amelyeket magukénak vallanak.
2011. júl. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
3%
Miért is? Buddhisták nem háborúznak? Na ne!
2011. júl. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
44%
Kedves mab, látom téged nagyon érdekelnek a vallási kérdések :) Én is szívesen társalgok különféle vallások hatásairól, egyebekről. Római katolikus vagyok, bár sem az egyházban, sem Isten létezésében nem hiszek. A buddhizmust tudom mondani én is. Az eszmerendszere, a hozzáállása az emberekhez nagyon is jó és "emberközeli". A szcientológiai egyház eszméi is helyesek, csak az a gond, hogy túlságosan manipulatívak, sőt veszélyesek tudnak lenni sokszor, a gazdasági hatalmuk túl nagy. De ezt mondhatnám több más nyugati egyházra is. Némelyik túl bigott, kirekesztő, másik manipulatív, gazdasági érdekekhez fűzhető, stb. De a buddhizmusról és a keleti gondolkodásról kevés negatívat tudok mondani, ők a legelfogadóbbak, számukra a legfontosabb az ember belső felépülése, maga az Ember, mint egyén. Máshol az egyéniségeket elnyomják.
2011. júl. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
0%
Ha rózsaszín szemüvegen át nézed...
2011. júl. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
55%
Kedves 40%-os. Te vagy egy elvakult hívő vagy, vagy egy begyöpösödött ateista. Egyik sem jó. Kicsit nézz szét a világban, olvass, tanulj, és hidd el, sokkal intelligensebb leszel.
2011. júl. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
87%
Te min keresztül nézed, 40%-os jehovás barátom? Mert látszólag személyes sértésnek veszed, hogy léteznek más vallások is a te fantasztikus szektádon kívül.
2011. júl. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
61%

Egyébként egetlen szóval sem mondtam, hogy a buddhisták között nincsenek rossz emberek. Vannak, de a 90%-uk szerintem követi a tanításukat, hisz ezért lesz valaki buddhista. A többi vallásnál maguk a vezetők sem követik, nemhogy a hívek... római katolikusnál ha azt mondom, hogy a hívők 10%-a él keresztényi életet (és ez nem mások kiutálását jelenti), akkor azt hiszem, sokat mondtam... míg nem hívő ismerőseim legnagyobb része sokkal inkább keresztényi gondolkodású, mint a templomban buzgón imádkozó, rosszindulatú, keserű emberek. De ezt elmondhatom a többi vallásra is. A szcientológusok ,hitgyülisek túlságosan pénzközpontúak, manipulatívak, a jehovák túlságosan elvakultak, és nem tudnak értelmesen vitatkozni (legtöbbjük, akik jönnek hozzám, mnidig beengeden őket, legtöbbször mások, mert szeretek vallásról vitatkozni, de velük nem lehet.. a biblia íg, meg úgy, pedig az elején közlöm, hogy a biblia nem érdekel. Olvastam, nem is egyszer, egy mesekönyvnek tartom, másnak nem. A SAJÁT véleményüket szeretném hallani bizonyos dolgokról... hát a biblia azt írja, hogy... na itt szoktam megköszönni és elküldeni őket. nem mondom, hogy mind ilyen. De sok.)

A hinduk, muszlimok könnyen fanatizálhatóak, ez is negatívum. És még sorolhatnám.


A keleti filozófiák viszont nagyon is érdekesek, nem mondják, hogy létezik egy felsőbb hatalom: azt mondják, hogy te magad lehetsz számodra ez a hatalom. Ajánlanék néhány filozófiai könyvet hívőknek, nem hívőknek egyaránt.


Kiemelem: ez az én SZEMÉLYES véleményem! Lehet, hogy tévedek, lehet, hogy nem. Attól, hogy lepontoztok, nem fogom másképp gondolni.

2011. júl. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
87%

A buddhista államok is folytatnak háborút, de csak akkor ha támadás éri őket. Ez honvédő háború, ami megengedett, meg így ésszerű, mert ki az a barom, aki nem védi meg a hazáját, ha megtámadják?

Üdv: 29/L

2011. júl. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Magam buddhista vagyok, de az általam oly félelemmel (csúnya előítélet)szemlélt iszlám misztikus irányzatának,a szufizmusnak a híres: Madarak konferenciája című költeményét említeném, mint olyasmit amely a tőlem legtávolabb álló vallási hagyományból is lenyűgözött. A zsidó misztika középkori gondolkodói is fantasztikusak. Sokáig riasztott a konfucianizmus ám mostanra nagyon megszerettem Meng ce szépséges párbeszédeit.
2011. júl. 14. 22:19
 10/39 anonim ***** válasza:
56%

Hát igen, a 21:00-ás válaszoló szépen összefoglalta azt a felületes ismeretet, mely alapján elindulni, melyből kiindulni nagyon veszélyes, mert hiszékenységre építeni egy világnézetet dőreség...


Én abban hiszek, hogy egy igazság van, nem majdnem hétmilliárd. Ha ez elvakultság, akkor az vagyok.

2011. júl. 15. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!