Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen alkalmakkor volna...

Milyen alkalmakkor volna számotokra nem annyira zavaró, ha fel keresnélek benneteket a Királyság jó hírével?

Figyelt kérdés
Mint Jehova Tanúja én is eleget teszek Jézusnak a Máté 28:19-20-ban adott megbizatásának. Ezáltal is ki kivánom fejezni a Jehova és az embertársaim iránti szeretetemet. De úgy szeretném ezt megtenni, hogy lehetőleg ne olyankor tegyem meg, amikor éppen rendkívül zavaró. Azt szeretném megtudni, hogy ti hogy látjátok ezt a dolgot, milyen lehetőségek volnának elfogadhatók számotokra? Az E-mail cimemen szivesen várom, ha kérdéseitek vannak, vagy valamire választ szeretnétek kapni a Biblia tanítását illetően. Véleményeiteket az oldalra várom!
2011. okt. 10. 12:57
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Számodra mikor volna elfogadható, hogy egy másik valláshoz tartozó ember elmenjen Hozzád és a családodhoz, hogy elbeszélgessen Veletek a tanaikról? Főleg a Biblia tanítását illetően.
2011. okt. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm az edigi válaszaitokat, és ha van még véleményetek, nyugodtan írjátok meg. Ma már nem olyan a világ mint rég, több műszakba kell dolgozni, tizenkét órázni és nem is beszálve a folyamatos műszakról. De azért szeretném az Isten adta szabad akarat adta döntési lehetőséget megadni annak aki csak akarja, hogy saját maga döntsön arról, hogy szeretne-e Istennek tetsző módon élni vagy sem. Természetesen hogy ezt valaki eltudja dönteni, ahhóz tudnia kell, hogy maga Isten milyen imádatot vár el azoktól, akik szeretnék szolgálni őt. Mi csupán az embereknek a figyelmét arra szeretnénk felhívni, hogy Isten milyen imádatot vár el tőlünk. Ezután az Isten adta szabad akarat alapján hozhatja meg mindenki a döntését. Azok, akik szeretnék jobban megismerni Istent és az Ő szándékát segítünk a szükséges ismeret megszerzésében.
2011. okt. 12. 14:28
 23/24 anonim ***** válasza:

Az a baj tudod - és most megpróbálom a ti szemléletetek szerint megközelíteni valamennyire - hogy az embereket elhomályosítja a Sátán ténykedése, és hamissága, így mint igaz vallás, amiként tartjátok is magatok, sokaknak ugyanolyan hamis, mint amiről ti mondjátok ugyanezt.

Szabad akarat ide, vagy oda, egy vallástalant, megrögzött szkeptikust, ateistát nehezen győzöl meg Isten létéről, és itt kezdődik az igazi kihívás: hiszen az imádata csak a létében nyert teljes bizonyság után, és a szeretete mellett valósul meg, viszont aki csak a szemének hisz, és nem az általatok elétárt kész tényeknek, a sorok mögött lévő "igazságot" nem fogja meglátni, hiszen az írott szó, nem kézzel fogható.

(egyébként éppen tegnap este olvastam az ehavi vagy múlthavi folyóiratotokban, hogy Isten milyen imádatot vár el az emberektől.)


Azt szabad tudni, hány éves vagy? Óvatosan fogalmazol, és szépen, szerintem még fiatal lehetsz. Ezt abból is gondolom, hogy próbálsz nem "zavaró" lenni. :)

2011. okt. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Én 47 éves vagyok. A célom nem meggyőzni az embereket, hanem azokat az embereket megtalálni akik őszintén közeledni szeretnének Istenhez, de nem tudják hogyan tegyék meg ezt. Vannak ilyen emberek és nem is egyel találkoztam. A megközelítésben pedig Jézus példáját próbálom követni, aki tekintettel volt az emberekre.
2011. okt. 12. 17:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!