Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki az a személy, aki tiszta...

Lsandor kérdése:

Ki az a személy, aki tiszta szívvel arra vágyik, hogy megtudja mit is tanít valójában a Biblia?

Figyelt kérdés
Kérdezz és válaszolok Biblia alapján
2011. okt. 16. 10:32
 61/102 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt Kérdező!


Szeretnék reagálni egy kijelentésedre:


"hogy lássátok azt, hogy próféták jártak közöttetek. Akkor majd tudni fogjátok, hogy az amit mi mondtunk, az igazság. De akkor már késő lesz"


Gondolom tisztában vagy vele hogy gyakorlatilag minden Egyház azt mondja, hogy Ők az igazi Egyház náluk az igazság. Nem csak Ti, hanem a Katolikusok is azt mondják például, hogy ők az igazi Egyház. De ha a kereszténységen kívül megyünk akkro láthatjuk azt, hogy más vallási közösségek is pályáznak erre a címre. Például a Muzulmánok is azt mondják hogy náluk az igazság, a Hundiuzmusban hívők, de még az okkult egyesületek tagai is.


Jómagam tanulmányoztam már egy pár Egyház, vallási közösség szokásait. Például engem eredetileg Katolikusnak neveltek, gyerekkoromban jártak hozzánk is Jehova Tanúi is, megismerkedtem a Mormonokkal is, karizmatikus keresztényekkel, sőt, még az okkult dolgokat is tanulányozta, illetve volt már a kezemben Krisnás könyv, illetve a Korán is. Tehát nem mondhatod, hogy nem ismerem Jehova Tanúit, mert emlékszem még könyvet is kaptunk tőlük, amiket olvastam is. Mégis ezek közül egyikre se mondom azt, hogy náluk az igazság. És miért? Azért, mert a Biblia alapján pontosan meg lehet mondani, hogy az elmúlt 2000 évben kik voltak, illetve ki ma is a látható Egyház.


A Jelenések könyvében található 7 levél gyakorlatilag egy prófétikus Egyháztörténelem. Ha megértjük a bevezetőlátomást, és azonosítjuk a szimbólumokat, akkor tudhatjuk, hogy a 7 levél nem csak annak annak a 7 Keresztény közösségnek szól, hanem 7 keresztény korszakot is jelent. Ezt sokindenből láthatjuk, részletekbe nem akarok belemenni, egy korábbi kommentemben ezalatt a kérdés alatt adtam egy linket egy 42 részes Jelenések könyve előadássorozatról.


Én úgy gondolom, hogy teljesen nyilvánvaló az, hogy az elmúlt 2000 évben mely felekezetek azok akiket Krisztus elismert az övéinek, akiket Ő indított el a történelmi pályafutásukra, már csak azért is, mert némely közösségeknek a létrejöttét előre megjövendöli a Szentírás, akiknél ott az igazság, és megbizatásuk van


Nem Jehova Tanúi a választott nép. Róluk semmit sem ír a Biblia. Csupán ők tartják magukat elhívottaknak úgy, hogy a Szentírás bizonyos kijelentéseit magukra alkalmazzák. Az sem szimpatikus nekem hogy mindig ezzel a ranggal büszkélkednek a Tanúk, náluk az igazság. Nekem sokkal szimpatikusabbak Dr. Reisinger János irodalomtörténész előadásai, írásai, mert nem a maga, és felekezete tekintélyére alapozza a magyarázatokat, nem büszkélkedik azzal hogy mennyi igazság van nála, pedig nagyon művelt, iskolázott hívő ember.


Természetesen, ezt nem várom el másoktól is hogy elfogadják az én nézeteimet, hiszen ahogy a Biblia mondja: Ahol az Úrnak Lelke, ott a szabadság. És ne haragudj meg Kedves Kérdező, ezzel nem kritizálni akarom a te Egyházadat, csupán reagáltam a hozzászólásodra.


Minden jót, és Isten áldását kívánom Neked is.


Tisztelettel: Mike

2011. okt. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/102 anonim ***** válasza:
0%

"Mutass egy ilyet, kíváncsi lennék rá" - (János 20:23).

----

"„A szivárvány az Isten trónja körüli nyugalmat és békét sugallta. Ehhez hasonlóan az angyal fején lévő szivárvány is a béke különleges hírvivőjeként azonosítja őt”


Ez is csak belemagyarázás" - (Ézsaiás 9:6, 7).

----

"a Szivárvány Isteni szimbólum ez világosan látszik a leírásokból. Ha nem lenne Isteni szimbólum, akkor más is megkaphatta volna ezt a jelképet."


De angyalról van szó a versben, nem esett le még most sem?

----

"Érdekes módon csak náluk lehet azokat az igehelyeket olvasni más fordításban nem, ezzel nagyon egyedül maradtak."

Büszkén vállalnánk, ha ebben az esetben így lenne - mint más tanokat tárgyalva, egyes versek esetében így is van -, de Jézus háromságban betöltött szerepe tagadásával bizony nem vagyunk egyedül! Pont a háromság hívei érvelnek rendszeresen olyan versekkel, melyet sok Bibliafordító helyesen, a szövegkörnyezetet is figyelembe véve fordít.

2011. okt. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/102 anonim ***** válasza:

Kedves 20:50-es válaszoló!


Ajánlatos lenne a szövegkörnyezetet, és a párhuzamos idehelyeket felkutatni...Másrészt pedig Jézus Istentagadása egyáltalán nem volt általános az első évezred elején, tulajdonképpen az Ariánusok voltak azok, akik olyan eszmét hirdettek a 4. században erről a kérdésről mint ti, és talán még az Unitárius vallás.


Számomra egyébként a beteljesületlen és többször módosított 1914-es jóslat, amely fix időpont volt, is a leleplező az Egyházzal kapcsolatban. Nem szabad ugyanis elfelejtetni:


"Ha a próféta az Úr nevében szól, és nem lesz meg, és nem teljesedik be a dolog: ez az a szó, a melyet nem az Úr szólott; elbizakodottságból mondotta azt a próféta; ne félj attól!" (5Móz 18,22)


És akkor még beszélhetnénk a Jehova szóról, amely a héber fül számára teljesen értelmetlen, nem jelent semmit. Így a 21. század elején inkább azt tanítják a felső oktatási körökben, ami tény, hogy a JHWH és az Adonáj kifejezésből lett összerakva. Tudom, mert hallottam egy főiskolai előadást, és azért hivatkozom rá.


Sokmindenre lehetne egyébként még hivatkozni


De nem akarom, megint ugyanazokat a dolgokat leírni amelyet már előttem is, leírtak rengetegszer ezen az oldalon. Én vallom, és hiszem hogy Jézus Krisztus Teremtő Isten, Istenként imádom, és hiszem azt is, hogy mint Isten járt a földön, emberi testben, és tanította az embereket.


Részemről lezártnak tekintem a beszélgetést, mert teljesen más a nézetünk a témával kapcsolatban. Minden jót kívánok, és elnézést az esetleges kellemetlenségekért.

2011. okt. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/102 anonim ***** válasza:

"Ajánlatos lenne a szövegkörnyezetet, és a párhuzamos idehelyeket felkutatni..."


Nincs Írás szerinti alapja annak a következtetésnek, hogy általában véve a keresztények, vagy éppenséggel a gyülekezetben a kinevezett vének, isteni hatalmat kaptak volna a bűnök megbocsátására. Viszont a fent idézettek szerint, amit Jézus a János 20:23-ban mondott a tanítványainak, az arra mutat, hogy Isten ebben a vonatkozásban különleges hatalmat adott az apostoloknak. Ezenfelül Jézus kijelentése összefüggésben lehet azzal, amit a Máté 18:18-ban az égi döntésekről mondott.

Nincs itt hely ennek a bővebb kifejtésére, de valóban egy csodaadomány volt, ami ideiglenes működött az első században.


"Jézus Istentagadása egyáltalán nem volt általános az első évezred elején..."


Szó sem volt itt sokáig "istentagadásról", mivel az teljesen egyértelmű volt, hogy Jézus valójában semmiféle háromságnak nem része, szóba sem került még tagadás szintjén sem. A Biblia pedig nem a hamis vallásnak íródott ugye...


Az 5Móz 18,22 pedig az ihletett prófétákról szól, tehát akik ma magukat szó szerint Isten ihletett prófétájának tartják, és nem Isten igazságát hirdetik, azok nagy bajban lesznek, amikor eljön a számonkérés. Ahogy már mondtam, a Tanúk már a legelején, az 1800-as évek végén leszögezték (azóta is sokszor), hogy nem tévedhetetlen ihletett próféták!


"... a héber fül számára teljesen értelmetlen..."


És vajon ma egy magyar fül számára mennyi "teljesen értelmetlen" név és szó van?! Következetlen ez az érv is. A Jeremiás vagy Ézsaiás név vajon mennyire minősül "összerakott műszónak" a mai modern nyelveken? Az eredeti kiejtéshez képest rá sem ismernének az ókoriak! De ez számít? Számít abban, hogy mindenki a maga nyelvén és kiejtésében szereti és használja?


Te azt vallasz, amit akarsz, jogod van hozzá. De a te felelősséged is, hogy milyen erős vagy gyenge érvekkel fogadsz el hitelveket.

Szerintem ha valóban érdekelne az, hogy a háromságistenben való hited milyen alapokon áll, akkor nem kevernél bele személyeskedő érveket, hanem letesztelnéd magadnak, hogy tényleg tudod-e bizonyítani, vagy gyakorlatilag minden érv könnyen cáfolható és következetlen értelmezésen alapul. Milyen könnyen átsiklottál pl. a Jelenések 10:1-s versén...

2011. okt. 22. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/102 anonim ***** válasza:

Tisztelt 00:54-es válaszoló!


Azért siklottam át sokmindenen, mert értelmetlennek tartom tovább folytatni ezt a beszégletést. Úgy érzem eléd rakhatok bármilyen bizonyítékot, te úgyis a saját érveiddel fogsz jönni. Akkor meg feleslegesnek tartom az én igazamat bizonyítani.


A Beteljesületlen próféciákról pedig: Jehova Tanúi vallják hogy náluk az igazság, ahogyan ez a kérdező kommentjéből is kitűnik, olvass csak vissza. Ha valaki az igazságot terjeszti, és biztos abban, hogy náluk az igazság, akkor ott nincs helye hamisságnak. Lehet, hogy nálad ez még belefér, de nálam a hamis prófétálás egyáltalán nem


Bárhogy is vesszük Jehova Tanúi Isteni próféciának tekintették azt amit/amiket jósoltak, vagyis az Úr nevében szóltak, és nem teljesedett be. Ez pedig hamis prófécia, akárhogy is vesszük. Nem kellett volna Isten nevében olyat mondani, ami a saját bölcsességükből adódott. Gondolom erre is van magyarázata a Tanúknak, de őszintén szólva nem érdekel. Tény az tény, és ezen nem lehet változtatni.


Ha te ehhez a felekezethet akarsz hát tedd, de én nem bízok ebben az Egyházban és nem szeretném elfogadni a tanításukat.


Minden jót!

2011. okt. 22. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/102 anonim ***** válasza:

Illetve: Ha pedig arra hivatkoznak hirtelen Jehova Tanúi hogy nem ihletett próféták akkor miért jósolnak? Akkor lenne joguk jövendölni, ha Isten adott volna nekik próféciákat.


De ha nem ihletett próféták akkor miért jövendölnek? Megvan írva:


"Ne találtassék te közötted...se jövendőmondó" (5Móz 18,10)


Szóval csiki-csuki ígyis úgyis...

2011. okt. 22. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/102 A kérdező kommentje:

Kedves 2011.10.21 19:45-ös válaszoló. Tisztában vagyok azzal, hogy nagyon sok vallás állitja magáról azt, hogy náluk az igazság. Nem szeretném megcáfolni ezt, mert tudom, hogy nem sok mindenre fogok menni vele. De érdemes ezt a néhány dolgot is megfigyelni. Nagyon sok kérdésben itt a gyakori válaszok oldalon felhozták Jehova Tanúi modern kori történelmét, valamint Charles Taze Russelt is. Hogy ezek a dolgok miért így történtek, tehát miért lett egy csoport, aki elkezdte tanulmányozni a Bibliát és jutottak arra a határozott következtetésre, hogy az akkori így mai vallások is, nem követik az igaz imádatot.(magának pedig Russelnek nem tulajdonitunk semmilyen dicsfényt, mivel tudjuk, hogy ő csak egy eszköz volt, aki Jehova felhasznált) A Máté 24: 45-47 versekben(és kérlek, hogy azokat a dolgokat, amiket ebben a kommentben felhozok, azokat alaposan vizsgáld meg, természetesen a Bibliaversekkel) ir bizonyos rabszolgákról és az urukról, aki elmegy. Itt egyértelmű és logikus, hogy ez az úr Jézus itt ebben a szövegrészben. Azt mondja, hogy amikor elmegy, vagyis Jézus felment az égbe, akkor egy idő múlva a rabszolgák elalszanak. Ez igy is történt. I.sz. 100 után a kereszténység kezdet szellemileg aludni, elkezdődött a hitehagyás. Ettől kezdve került be például a Háromság, a lélek halhatatlanságáról és a pokolról szóló tanitás. Ezt történészek és vallási professzorok is bizonyitják. De az irásszövegből kiderül, hogy amikor a háziszolgák ura visszatér, akkor lesz egy rabszolga csoport, ami várni fogja őt és tevékenykedni fog az ura Jézus érdekében. A Bibliából egyértelműen ki lehet számolni(ha gondolod, akkor leirom, hogy hogyan) hogy Jézus 1914-ben érkezett meg, ekkor megkapta azt, hogy ő legyen Isten Királyságának kinevezett királya(erről a királyságról ir a Dániel 2: 44) Ekkorra 1914-re volt egy csoport, aki már szellemileg ébren volt, mégpedig Jehova Tanúi, vagy ahogyan még akkor neveztük magunkat a Bibliakutatók. Ekkora már több 10 éve prédikáltuk az igazságot, már nyomtattunk és terjesztettük a kiadványainkat, valamint már akkorra lerántottuk a leplet azokról a hamis tanitásokról, amiket az előbbiekben emlitettem. És ahogy a Máté 24: 45-47-ben van, amikor az Úr visszatér és ilyen munkában találja a rabszolgát, mindene fölé kinevezi. Ez igy is lett, azóta Jehova Tanúi képviseli Jézus és az atyja Jehova érdekeit itt a földön.


Valamint Jehova Tanúi felelnek meg annak:

prédikálják az igazságot az egész földön mégpedig 236 országban Máté 24: 14; Cselekedetek 1: 8


Teljes mértékben ingyen végezik a munkájukat, nincs fizetés sem semmiféle juttatás Máté 10: 8


Nincsen megkülönböztető papi és laikus osztály. Ez is csak i.sz. 2. sz.-ban alakult ki,tehát nem része az igaz keresztényi tanitásnak Máté 23: 8


Használják és ismerté teszik Isten nevét, vagyis a Jehova nevet Jóel 2: 32; Róma 10: 13


Nem tanitják a Háromságot, a lélek hallhatatlanságát, a poklot, amik egyértelműen abban az időben került bele a keresztény tanitásba, amikor elindult a hitehagyás


Tisztában vagyunk azzal, hogy Jézus jelenléte már 1914-ben megkezdődött és igy az utolsó napokban élünk.


Nem használják a keresztet, mivel az egy pogány jelkép volt, valójában Jézust egy oszlopon feszitették meg


Lehetne még egy jó pár olyan dolgot megemliteni még aminek meg kell felelni az igaz vallásnak a Biblia alapján és ami csak Jehova Tanúira jellemző. Ha valaki tiszta szivű és igazán megakarja találni az igazságot, akkor ennyi is bőven elég lessz. Mert semmilyen más vallási csoport nem felel meg az igaz vallás kritériumainak

2011. okt. 22. 08:47
 68/102 anonim ***** válasza:

Tisztelt válaszoló!


Azért valamennyire tisztában vagyok a Jehova Tanúi Egyház létrejöttének körülményeivel, az alapító személyével és az 1914-es jövendöléssel is. Említettem, hogy hozzánk is jártak a Tanúk (Nagyon kedves emberek voltak, kedveltem is őket), sőt éppen tegnap hallgattam egy főiskolai előadást erről a felekezetről.


Tehát én tisztában vagyok azzal, hogy ez az Egyház minek tartsa magát, mi a hitvallása. Mégis, én már az 1914-es jövendölés kiszámításában is találok hibát. Nem szükséges leírni a kiszámítást, mert ismerem. A hitehagyással kapcsolatban is más véleményen állok, és meggyőződésem szerint a Máté 24,14 sem a Tanúk feladata, hanem más közösségé.


Igazából azért nem írok ellenérveket, mert nem szeretnék vitatkozni, hogy több oldalas vita kerekedjen ki ebből a beszélgetésből. Köszönöm szépen a felvilágosítást, minden jót kívánok!


Üdvözlettel: Mike

2011. okt. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/102 anonim ***** válasza:
Vagyis elnézést, "Tisztelt Kérdezőt" akartam írni ^^"
2011. okt. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/102 anonim ***** válasza:

Kedves Sándor (kérdező)!


Nem olvastam végig az összes kommentedet, de amelyeket igen, azok meglepően szelíd és udvarias hangnemben íródtak, elismerésem értük. Tudod, a fő probléma (legalábbis számomra) a Jehova Tanúival azon felül, hogy másképp fordítják és magyarázzák a Bibliát, az erőszakos és értetlen stílus szokott lenni; ill. az, hogy félremagyarázzák a leírtakat, vagy elterelik a témát. Szóval, nem tudom, kinek mi a tapasztalata, de nekem még soha nem sikerült zöld ágra vergődni egy kérdésben sem itt, a GYK-n.


Az eddigi JT-s viták rekordja vitán felül az, amit a 74%-os válaszadó linkelt be tegnap, azaz 2011. 10. 21-én 14:34-kor. Ezúton is köszönöm neki, már tegnap elkezdtem olvasni, nagyon érdekesnek tűnik. A végébe is belenéztem, ott már nagyon csúnya a stílus...

De úgy tűnik, tényleg érdemes végigolvasni a 80 oldalt, ha sokáig tart is.



A szokásos témákban a JT és más felekezetek képviselői közötti eddigi viták egy része a kereső segítségével: 5 oldalnyi kérdés, van köztük nem is egy olyan, melyre százon felüli válasz érkezett:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=jehova+tan%F..


Szerintem ezekbe is érdemes beleolvasgatni, ill. a következő honlapok anyagaiba is:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



Kívánom neked, hogy ha nem ragaszkodsz megszokásból vagy bármely más okból a félrefordításokhoz, ill. egy okkult alapokon álló szervezethez, hanem őszintén keresed az igazságot,akkor találj rá mielőbb, Isten segítsen téged utadon. :)


További szép estét!

2011. okt. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!