Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki az a személy, aki tiszta...

Lsandor kérdése:

Ki az a személy, aki tiszta szívvel arra vágyik, hogy megtudja mit is tanít valójában a Biblia?

Figyelt kérdés
Kérdezz és válaszolok Biblia alapján
2011. okt. 16. 10:32
 71/102 anonim ***** válasza:

@A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 10-20 17:45


Szia!


Az előbbi kommentemben említett GYK-s kérdés egyik válasza ill. JT válaszadója kapcsán találtam egy oldalt ugyanazon a honlapon, ahonnan bemásoltad Raj Tamás válaszát.

Nem a cikk lényeges, hanem alatta a kommentek.


[link]


Ha már láttad ezeket ezelőtt, akkor viszont csak nekem meglepetés a 3 név egyezése. :)


Shalom. :)

2011. okt. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/102 A kérdező kommentje:

Kedves Mike.

Csak annyit akarok még elmondani az 1914-es dátummal kapcsolatban, hogy azt, hogy ez a számítás megfelelő azt a világesemények mutatják, amik 1914-ben és azt követő években. Mert Jézus azt mondta, hogy amikor megkapja Királyságát, akkor azt a világesemények fogják mutatni. Mivel mikor Jézus megkapta egyből tevékenykedni kezdett, mégpedig kivetette Sátánt és a gonosz angyalokat az égből. Erről ír a Jelenések 12: 7-12. Ahogy itt írja ez azt eredményezte, hogy Sátán jajokat hozott a földre és a világeseményke azt bizonyítják, hogy az 1914-es év tényleg fordulópont volt a világeseményekben. Egyből kitört a világháború. Tehát ezek az események, amelyeknek meg kellett történniük a Királyságuralom melegalakításakor, ezek bizonyítják, hogy az 1914-es év kiszámolása helyes.

2011. okt. 23. 07:37
 73/102 A kérdező kommentje:

Kedves 2011. 10. 22 20:42-es válaszoló.

Köszönöm szépen. Valamint azt is, hogy törődöl velem. Tudod én nem vagyok az a személy, aki elhisz valamit, csupán ezért, mert azt mondják, hogy ez így van. Amiben hiszek, abban teljes mértékben meg vagyok győződve, mégpedig számos bizonyiték alapján. Teljes mértékben biztos vagyok abban, hogy a mi forditásunk, az egy páratlan és kiváló forditás. Ahogy az egyik kommentemben idéztem, az egyik professzor szavait, csak az igazság pontos megértését szolgálja. Ha kétség merülne is fel bennem efelől, akkor van nekem egy régi Károli Gáspár Bibliám is és összehasonlitom vele, de eddig még csöpnyi bizonyitékát sem látom annak, hogy

2011. okt. 23. 07:43
 74/102 A kérdező kommentje:
hogy a mi fordításunk, azért készült volna, hogy alátámassza a tanításainkat.
2011. okt. 23. 07:54
 75/102 A kérdező kommentje:
Azzal kapcsolatban, hogy Jehova Tanúi változtattak egyes tanításokon. A Biblia arról beszél, hogy az igazság megértése egyre világosabb lesz, egészen a délig. Tehát a különböző dolgok pontos megértése folyamatos. Jehova szervezete folyamatosan halad előre és ezzel igyekszik lépést tartani a földi szervezete is. Isten folyamatosan tárja fel a dolgokat, ez az oka csupán, hogy egyes tanítások ki lettek igazítva
2011. okt. 23. 07:57
 76/102 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Tudom hogy hogyan kell kiszámítani ezt az 1914-es dátumot, de ezzel kapcsolatban azért néhány dologra felhívnám a figyelmed:


Dániel könyve alapvetően két részből áll. Az első 6 történeti rész rész, a második 6 fejezet prófétikus rész. Ezáltal kivétel a 2. fejezet, mert az egyszerre történeti és prófétikus rész, de az előzmények annyira hozzákapcsolódnak a próféciához, hogy ezt nem írhatta külön Dániel. Azt láthatjuk hogy a Dánieli jövendölésekben azok a vázlatpróféciák mind megegyeznek egymással. A 4 világbirodalmat először fémek, majd állatok formájában mutatja be Isten ( 2., 7. fejezet összefüggése) A 8. fejezetben ugyanezet mutatja be az Úr, de ott már a Médekkel és a Perzsákkal kezdődik a vázlatprófécia, azért, mert abban az időben i.e. 550/549 már a Babiloni birodalom éveiből nem sok van hátra. ugyanez folytatódik a 11. fejezetben ugyanazok az államhatalmak, csak más szimbólumokkal. Dániel könyvének tehát kristálytiszta szerkezete van, itt nem lehet eltévedni, mert a jövendölések egymással párhuzamosak, oda-vissza magyarázzák egymást.


A 4. fejezet azonban kivétel, mert a 4. fejezet próféciája nem a világbirodalmakra vonatkozik, nem jellenek meg az államhatalmak szimbólumokban, nem párhuzamos a többi jövendöléssel. Az a prófécia kizárólag Nabukodonozornak adatott, nem az emberiség jövőjére vonatkozik. A Jelenések könyve 12. fejezetének értelmezéséhez, pedig ha a szimbólumokat azonosítod a Biblia alapján, akkor rájössz hogy az a fejezet, ami egyébként egy bevezetőlátomás a könyv utolsó nagy egész történelmet átfogó vázlatpróféciájához, nem az 1914-es dátumot akarja igazolni, hanem valami egészen mást mutat be.


Végezetül pedig egy történelmi dokumentumról szóló komment:


"Aki egy kicsit is ismeri a történelmet, annak ma már nem kérdés, hogy mikor volt Nabukodonozor trónralépésének pontos dátuma, hiszen a múlt században feltárt anyagtáblák feliratai alapján ez napra pontosan megmondható: ie. 605. szeptember 7. (lásd pl. [link] Ez alapján Jeruzsálem eleste ie. 586. Ami még egyáltalán nem biztos az a 70 év vége, hiszen a Méd Dárius szerepéről csak a Biblia tesz bizonyságot, amit a tanúk ezen a ponton nem vesznek figyelembe. Így az általuk kreált 2520 éves prófécia nem 1914-ben, hanem 1935-ben jár le, amikor semmi fontos esemény nem történt


Persze lehetne még ezt ragozni, de úgygondolom hogy ennyi is bőven elég.


Üdvözlettel: Mike

2011. okt. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/102 A kérdező kommentje:
Akkor kedves Mike és sok mások, egyezzünk ki abban, hogy nemsokára majd kiderül, hogy kiknek is van igazuk
2011. okt. 23. 21:06
 78/102 anonim ***** válasza:

"Úgy érzem eléd rakhatok bármilyen bizonyítékot, te úgyis a saját érveiddel fogsz jönni."


A Jelenések 10:1 az a saját véleményem? Nálad nem az van oda írva, hogy "angyal"-ként mutatnak be egy Jézushoz megszólalásig hasonlító szerepben lévő személyt?


"Ha valaki az igazságot terjeszti, és biztos abban, hogy náluk az igazság, akkor ott nincs helye hamisságnak."


Következetlen érvelés, kedves válaszoló. Ugyanis az első századik tanítványok is az igazságot hirdették, mégsem voltak hibátlanok és voltak tévedéseik, alaptalan várakozásaik, melyekről csak később derült ki, hogy mi volt az. Jehova Tanúi pedig szintén nem tévedhetetlenek. Az irodalmaik pedig NEM EGYENÉRTÉKŰEK a Szent Bibliával!

Vannak olyan közösségek (mint pl. a mormonok), ahol létezik ilyen "ihletettnek" tartott irodalom, de mint mondtam, mindenki el fog számolni a tetteivel. Az is akit félrevezetett Sátán az ilyenfajta ihletéssel.


Így aztán az egyoldalú megfogalmazásod így helyesebb: "ha valaki az igazságot kutatja és nem tartja magát tévedhetetlennek (mint hit és erkölcs dolgában a pápa), akkor menet közben becsúszhatnak tévedések, de aki komolyan meg akarja találni az igazságot, az nem fog ezekhez dogmaszerűen, vagy "hagyománytiszteletből" ragaszkodni!


"Bárhogy is vesszük Jehova Tanúi Isteni próféciának tekintették azt amit/amiket jósoltak, vagyis az Úr nevében szóltak, és nem teljesedett be."


Ez nem igaz (még ha nem is tőled származik, de akkor sem igaz)! Sohasem "jósoltak Isten nevében".


-------


"Nem szükséges leírni a kiszámítást, mert ismerem. A hitehagyással kapcsolatban is más véleményen állok, és meggyőződésem szerint a Máté 24,14 sem a Tanúk feladata, hanem más közösségé."


Majd nemsokára kiderül kinek lesz igaza. Azoknak, akik az emberi történelmi adatokra támaszkodnak, vagy akik a bibliát hitelesnek tartják ebben is.

Teszi más teljes közösség is rajtuk kívül világméretekben a Máté 24:14-t?


-----


Berta Wooster pedig mindig elköveti azt a hibát, amikor nem az eredeti forrást akarja tisztán megismerni, hanem terjeszti a fertőt, amiről azt hiszi, hogy igaz. Őt ezek szerint nem az Isten igazsága érdekli a bibliából, hanem pusztán szorgalmasan hasonlítgatja egymáshoz a hamis dolgokat anélkül, hogy az eredeti érdekelné.

2011. okt. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/102 anonim ***** válasza:
88%

Tisztelt 37%%-os válaszoló!


Én azt vettem észre, hogy az a legnagyobb probléma veled kapcsolatban, hogy nem vagy hajlandó elismerni, hogy nem mindenki fogadja el a te nézeteidet. A Kedves Kérdezővel végülis láthatod hogy kiegyeztünk, mindketten elmondtuk a véleményünket, ugyan nem értettünk egyet de megegyeztünk.


Nem értem, te mi célból akarod folytatni továbbra is ezt a vitát? Evvel csak a Jehova Tanúi közösséget hozod szégyenbe. Az pedig elég nagy probléma, mert amikor gyerekkoromban hozzánk jártak a Tanúk, akkor nem így viszonyultak a dolgokhoz, ahogy te, nem próbálták mindenáron megtéríteni az embereket.


Én sose azt próbálom elérni az embereknél, hogy mindenáron higyjenek nekem. Az én módszerem az, amikor írok/beszélek ezekről a dolgokról hogy leírom a véleményemet, aztán hagyom az embereket gondolkodni.


"Mindent megpróbáljatok; a mi jó, azt megtartsátok!"- Mondja Pál apostol az (1Thess 5,21)-ben. Én is amondó vagyok. Aztán hogy ki mit tart meg, az már nem rajtam múlik :-)


Isten áldását kívánom!


Üdvözlettel: Mike

2011. okt. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/102 anonim ***** válasza:
0%

"Én azt vettem észre, hogy az a legnagyobb probléma veled kapcsolatban, hogy nem vagy hajlandó elismerni, hogy nem mindenki fogadja el a te nézeteidet."


Egyrészt nem az én nézeteimről van szó. Másrészt tisztában vagyok vele (mint minden Tanú), hogy sokan nem fogadják el a bibliai igazságot. De ettől még el kell mondani. Hogy nem fogadod el? A te dolgod, jogod van hozzá. Senki sem kényszerít és ennek örülj. Örülj, hogy nem Jehova Tanúi fognak kényszeríteni arra, hogy fogadd el a nézeteiket.


"Nem értem, te mi célból akarod folytatni továbbra is ezt a vitát?"


Csak válaszoltam arra, ami engem érintett. Úgy tettem, ahogy szinte mindenki tesz.

De te miről beszélsz? Ki akarja "mindenáron megtéríteni" az embereket? Ebben a megfogalmazásodban semmi sem stimmel. Sem "mindenáron", sem "megtéríteni" nem fog senkit egy Jehova Tanúja! Ez egy olyan vád, aminek semmiféle valóságalapja nincs. Ha valaki olyanokat ír a Tanúkkal kapcsoltban, ami nem igaz, akkor válaszolok. De egészen biztosan mindenki így van a saját világnézetével kapcsolatban, ha nem veszi félvállról.


"Én sose azt próbálom elérni az embereknél, hogy mindenáron higyjenek nekem."


Én az Írásokkal érvelek, mert az a végső tekintély hitkérdésekben, nem pedig a "véleményemmel".


(1Tesszalonika 5:21) "Bizonyosodjatok meg mindenről; erősen ragaszkodjatok ahhoz, ami jó."


Ugye mennyire mást jelent ebben a fordításban?

2011. okt. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!