Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok! Szerintetek bűn...

Katolikusok! Szerintetek bűn a házasság előtti szeretkezés?

Figyelt kérdés
2011. okt. 21. 13:30
1 2 3 4 5 6
 11/52 Smartguy86 ***** válasza:
41%
17:05 @ 79% - Ebben látod igazad van. Még szerencse, hogy erre pl. az evolúcionisták nem gondoltak. Meg a kutató biológusok sem. Meg úgy általában senki, akinek van agya. :DDD Nagy gebasz lenne, ha mindenki azt hinné, ami a Bibliában van. Már rég kihaltunk volna...
2011. okt. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim válasza:
30%
Gyakorlatilag a házasság utáni szeretkezés is az, ha nem gyermekfogantatási szándékkal történik. A katolikus dogma számos része a bibliai üzenet kiforgatásán alapszik, ennek segítségével gyakoroltak a vallási vezetők tejhatalmat a középkorban. Szerencsére az emberiség fokozatosan lépéseket tesz az ilyen jellegű tévedések levetkőzésére, de még mindig vannak maradványok ilyen téren. Amint látod, a katolikus egyház is folyamatosan megújul, és az én véleményem az, hogy a legősibb és legelemibb parancsolat végső testi kifejezéséről beszélünk, amit nem az "intézményesített házasság" szabályoz...
2011. okt. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
61%

1. Katolikus vagyok, szerintem nem bűn.

2. Miért a katolikusokat kell mindig fikázni? A pogány vallásokban sem számított erénynek azért, nagyon el vagytok tévedve ha azt hiszitek, hogy igen!

2011. okt. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim válasza:
6%

Kedves utolsó!


1. Örülök., hogy saját elképzelésed is van a vallásoddal kapcsolatban, és nem veszel mindent készpénznek amit hallasz.

2. Nem értem miért kevered bele a pogányokat a dologba, amikor semmi közünk nincs a kérdéshez. A tisztánlátás végett pedig fogadd el, hogy másoknak más a véleménye, bár nem kell eltűrni az igénytelenséget. Továbbá, ha én tiszteletben tartom a vallásod és véleményed, azt hiszem joggal várhatom el ugyanezt.


A kérdésre válaszolva, bár nem vagyok vallásos, de szerintem egy kapcsolat nem a szeretkezésnél kezdődik. Ha az egész csak azon alapul, akkor az nem lesz hosszú életű. Ettől függetlenül nem mondanám bűnnek.

2011. okt. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
91%

Igen, szerintem az, de meg tudom érteni azokat, akiket a világ meggyőzött arról, hogy okés.


Szerintem az Anyaszentegyház nagyon sok ideológia támadását túlélte már, rengeteg dolog akart beférkőzni a falai közé, de ezek akkor is és most is, jöttek-mentek. A világ jelentős része (de nem az egésze) ma elfogadja a házasság előtti nemi életet, emiatt úgy tűnik, mintha mindenhol teljesen normális lenne ez a felfogás. De ismétlem: az ember hibázik, el tudom fogadni, ha vannak olyan katolikusok (vagy református, evangélikus, mert elvileg ez rájuk is vonatkozik), akik nem tudják megállni.


Személy szerint én úgy hiszem, hogy ez a házasság kitolódása miatt gond, ami az átlagéletkor megnyúlásával együtt jött. Amikor harminc évig éltek az emberek, normális volt, hogy már tizenéves-huszonévesen házasok voltak, nem is volt baj a házasság előtti szex annyira. A karrier-család, és a termékek kipróbálása, az azok közötti válogatás így csapódott le az ember életén. Nem beszélve arról, hogy a reklámokban a szexualitásra és az agresszivitásra játszana rá leggyakrabban, mert azok a legerősebb emberi ösztönök között vannak. Nem csoda, ha valaki a nap éber pillanataiban autóból is látja a plakátokon azokat a gyönyörű photoshoppos nőket. Ez egy mesterségesen elért nemi felfokozottság. Ilyen ingertömeg az emberi szexualitást a végletekig nyomja ki, mert hatalmas iparágak épültek erre pl.: szexuális játékok, olajok, stb..., melyeknek e hatalmas mértékű eladását nem lehetne fenntartani felfokozott szexualitás nélkül.


Szóval szerintem helytelen, én bűnnek tartom, de nem ítélhetek el senkit emiatt.



egy katolikus pszichológus hallgató

2011. okt. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
83%

Ámen (az utolsó reakcióval teljesen egyetértek)


"Ne ítélj, hogy ne ítéltessenek!"

De amúgy bűn. Ha nem érzed annak, ez van, szíved joga.

2011. okt. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
81%
A szexuális életet Isten "kedvességből" teremtette élvezetesre, mivel az utód nemzése volt a cél vele. Csinálhatta volna fájdalmasra is, akkor nem lennének ilyen hülye kérdések. Rójátok fel Istennek, mert olyat teremtett amit élveztek. Na grat.
2011. okt. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 napietus ***** válasza:
92%

"Gyakorlatilag a házasság utáni szeretkezés is az, ha nem gyermekfogantatási szándékkal történik." le vagy maradva, ez már rég nem így van. a jegyesoktatáson mondták, hogy régen valóban volt ilyen vélemény, de ez már jó ötven éve nem az egyház hivatalos álláspontja. házasságon belül nem bűn a szex, akárhányszor akármilyen céllal csinálják.


jó lenne ismerni azt annak az egyháznak az álláspontját, amit bírálsz...

2011. okt. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
54%
Az egyháznak érdekes mindig változik az álláspontja ez bűn meg az bűn,ha az lenne akkor a pokolban lassan nem lenne hely , ezeket a szabályokat meg házasság hülyeségeket emberek hozták létre nem holmi istenségek, és reagálva arra -hogy katalizátor kéne meg mechanika hogy az agy tudja hogy mikor kell szex- érdekes módon nem látsz állatokat rohangálni az utcán akik minden jött ment másikat meg akarnak d.ugni és tök8 mit mondtok ugyanolyan ösztöneink vannak mint nekik azért több itt is az állat mint amúgy a világban, semmivel nem különb az ember azért mert civilizált, pont ezzel tesszük tönkre a bolygót, nem is értana egy világvége a sok hülyének.
2011. okt. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
0%
olyan orszagokat vegyünk, ahol valamiért még megőrzött valamit a katolikus egyház a valamikori tekintélyből, pl Lengyelország,ahol az egyház mindig a függetlenségért harcolt (nem volt nehéz a gyűlölt pravoszlávok ellen) Nos minden gyónás központi kérdése a nemi élet, ami csak gyerekcsinálás céljából engedélyezett. Még az is érdekli a gyóntatót, hogy nem húztad e véletlenül ki a végén, mert az is tilos, mint az óvszer, a kalendárium figyelembevétele is tilos. Nyugi, ez itt is igy lesz, a fülkésforradalom a gyóntatófülkébe vezet, hogy még patriótább legyélés ne dugj csak papi engedéllyel.
2011. okt. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!