Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok! Szerintetek bűn...

Katolikusok! Szerintetek bűn a házasság előtti szeretkezés?

Figyelt kérdés
2011. okt. 21. 13:30
1 2 3 4 5 6
 21/52 zsuzsanna23 válasza:
66%
19 évesen úgy gondoltam, igen. Ma már tudom, hogy rosszul gondoltam, mert ha megteszem, nem ezt a szexuálisan rossz házasságot élném.
2011. okt. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 napietus ***** válasza:
71%
52%-os, te elmehetnél inkvizítornak, amilyen bigott vagy. csak a másik oldalon állsz, de nehogy azt hidd, hogy egy grammal is különb vagy a vallásos bigottaknál.
2011. okt. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
22%
Sok lökött itt vitázik a hülyeségeken, persze, majd meghalsz aztán megkapod a jegyzőkönyvet öcsém hogy hányszor dugtál miket csináltál aztán irány a pokol....
2011. okt. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
73%

20 évesen azt gondoltam, hogy nem. Most van egy sexuálisan jó, de lélekben szegény házasságom.

Ma már másként választanék és nem érdekelne, hogy milyen a férjem az ágyban, mert vannak ennél fontosabb dolgok is.

2011. okt. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim válasza:
38%

Alapjában véve nyugodt ember vagyok, nem szokásom kikelni magamból, de ez a tény a katolicizmus legocsmányabb dolga a létezésétől kezdve. Könyörgöm, (általában) minden ember, szex útján fogan. Amennyiben ez bűn lenne, nem győzne az egyház gyóntató szolgálatot fent-tartani 0-24-es "ügyfélfogadási idővel."

Csupán csak bele kell gondolni a dolgokba. Akik nem szeretnék valamilyen okból kifolyólag összekötni az életét a másikkal, akkor az nem is nemzhet utódot? Ugyan csak ebbe a kategóriába tartozik az a tény, hogy egy katolikus vallású és egy pl: református vallású nem kötheti össze életét, csak akkor, ha az egyik fél vallást vált. Szóval én, mint Papíros! katolikus beleszeretnék egy teszem fel református vallású hölgybe, már nem is köthetem össze vele életét és nem is "élvezhetném" a hölgy társaságát.

2011. okt. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 napietus ***** válasza:
73%

"református vallású nem kötheti össze életét, csak akkor, ha az egyik fél vallást vált"


ez sem így van. sőt, ökumenikus esküvő is lehetséges, voltam is ilyenen.


megint egy ember, aki tájékozódni nem tud, de fröcsögni, azt igen. szánom az ilyen mentalitású embereket :S


amúgy a házasság előtti szex a református egyház szerint is bűn, meg az összes történelmi egyház szerint.

2011. okt. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim válasza:
58%
Az egyház szemében igen. Ha az ember a lelkiismeretére hallgat, akkor meg nem.
2011. okt. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
75%

az ember lelkiismerete tévedhet. Azt az alakítja, amit az ember lát maga körül, nem feltétlen az, ami helyes. Pl.: polinéziában megszokott dolog volt a kannibalizmus, tehát nem is volt miatta lelkiismeretfurdallása az ég világon senkinek. A szuperego-lelkiismeret emberek által kialakított, ahogy felneveztek, amikor rávertek a kezedre, hogy ez rossz, amikor azt mondták, hogy a házasság előtti szex helyes. De Isten szava, mely a Szentírásban megőriztetett, az nem tévedhet. Inkább rá bízom magam, mint az emberekre, és keresem azt a lányt, aki hasonlóan gondolkodik.


egy katolikus pszichológus hallgató

2011. okt. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
48%
Hát akkor bízd rá magad aztán reménykedj hogy a végén talán azt mondod hogy jé tényleg így van.
2011. okt. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:

@tegnap 22:38


Nézd, én sem látom előre a jövőt, csupán remélhetek, mind te :). De egy biztos, ezek nem olyan középkori dolgok, mint amilyennek ezt könnyű látni (nem mondom, hogy te azt teszed), sokkal inkább egy életstílus, ahogy Jézus Krisztus szerint az embernek az életét helyesen kell élnie. Ja, és boldog az Animáció Világnapját :)

2011. okt. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!