Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok! Szerintetek bűn...

Katolikusok! Szerintetek bűn a házasság előtti szeretkezés?

Figyelt kérdés
2011. okt. 21. 13:30
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
100%
Igen, bűn.
2013. jan. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
41/ --és szerinted kinek bűn?- a férfinak vagy a nőnek vagy mind kettőnek?
2013. jan. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
Aki részt vesz benne.
2013. jan. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
53%

A szeretkezés soha nem bűn se férfinek se a nőnek, a legtermészetesebb vágy ami van a szervezetben-- szüksége van a szervezetnek a feszültség oldásra és kitisztulásra.


DE! Ha nem is bűn, még is meg kell várni azt az érett kort minden fiatalnak, amikor már képes felelősséggel átélni a szexualitást is. Részben a saját belső és testi fejlődése érdekében, részben az erkölcsi normák miatt-hisz az ember nem a vadonban él, hanem társadalomban és annak mindig és mindenhol meg vannak a szokásai, előítéletei, törvényei, amelyeknek bizonyos mértékben meg kell felelni ha nem akarja a fiatal azt, hogy kiközösítsék, pellengérre állítsák.


A lényeg a szexualitás független a házasságkötéstől a szexualitás az életnek velejárója azt meggátolni, visszafogni, a legnagyobb hiba. DE! a szexualitás csak két emberre tartozik, magánügy, azt kiteregetni, közszemlére tenni, szemérmetlen módon megélni, az már nem csak bűn de közönséges, állatias is. A szexuális életet kell élni, de csak diszkrét formában.


Házasság előtt is kell élni, azért ajánlatos, hogy párválasztás ne vakon történjen-ismeretlenül, hisz a szexuális vágyaink, szokásaink, játékaink, nagyon is belső eredetűek személyiség függőek-- tehát meg kell ismerni ahhoz egymást és más partnert is ahhoz, hogy NEKÜNK megfelelő párt, válasszunk és egy boldog házasság köttessék.

2013. jan. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 Balu86MH ***** válasza:
100%

az Egyház mai álláspontja szerint bűn a házasság előtti sex.

Az viszont, hogy elköveted-e a bűnt az teljes mértékben szíved joga, ha bűnös akarsz lenni hát ... Isten szabad akaratot adott.

2013. máj. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
0%
Balu az utolsó gondolatod csak, az IGAZ! "Isten szabad akaratot adott"
2013. máj. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim válasza:
Igen, bűn.
2013. jún. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:

Aki bűnnek tartja az nem normális, az egy bigott eszement!


Ezt én mondom, aki 64 éve férjhez ment és asszony, aki az első házasságát azért kötötte bután, mert szüzen ment férjhez, és nem ismerte azt az állatot akihez hozzáment!


Viszont a második házasságom, csak a szexuális életünk kipróbálása után kötöttem meg, és 50 éve vagyunk házasok!


Az ember azért ember, hogy használja a józan eszét mielőtt egy életre szóló kapcsolatot kötne bárkivel is, nem pedig valami babonaságot tanító bigott vallásos marhaságra hallgasson.


Először is minden embernek akár nő akár férfi meg kell ismernie önmagát, szexuális vágyainak színezetét, aztán azt az embert akivel élni szeretne és családot alapítani, mert egy házasság elsősorban és legelőször a szexualitás megfelelőségen múlik, hogy a szerelem megmaradjon olyan erős, hogy abból egy életre szóló szeretet, megbecsülés és hűség születhessen, mert csak így lehetséges elfogadni a másikat olyannak amilyen.


Mert nem vagyunk egyformák, más a természetünk, mások a szokásaink a dilijeink, és vágyaink, amit önmagunk elé tüzünk és emiatt sok ellentét keletkezhet, viszont a mély szeretet, amelyet a szerelem ébresztett és táplál az képes engedni, megértő lenni, ha máskor nem este egymás karjaiban kibékülni.

2013. jún. 26. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:

Bocsi,- 54 éve mentem először férjhez és 50 éve másodszor


Mit jelent az egymásnak megfelelés a mély szerelem szülte igaz szeretet? Elmesélem;


Nehezen viseli el a férjem, hogy nem dolgozik, még mindig eldolgozgatna másoknak,mert jó erőben van, de még a fiataloknak sincs munka, az ő szakmájába se. Igy nyugtalan, nem találja a helyét és meglóg egy ideje a kocsmába....Két hónapja megígérte, -- holnaptól nem fogok járni, én azt mondtam,- nem baj ha elmész, csak ne vigyél pénzt csak egy fröccsre és egy nap egyszer-- ne pedig ingajáratba.oda-vissza-oda-vissza.


Azóta az az ominózus holnap és még két hónap ma nem emlékezett arra du. 2 órakor, hogy 11 órakor kivette a kezemből a gyúródeszkát és ő sikálta meg helyettem... annyit ivott már mostanában minden nap.


Amikor szóvá tettem,akkor neki állt feljebb... Egy pár napja játsszuk ezt a játékot és csendben félre vonultam, reggel ismét kértem; ne igyál...


Ma viszont felforrt az agyam, és nem számoltam hova mennyit ütöttem, de azt tudom az utolsókat szemtől szembe jobbról balra, csak úgy csattantak a pofonok, azt hiszem a tekintetem se volt bársonyos! Csak annyit mondtam,irtózom a részeges férfitól, s nem tűröm hogy te azzá válj!


Délután 5. Csend volt, kiment a garázsba. Aztán bejött és kipakolta a spejzomat,előkészített mindent a holnapi festéshez... én bementem a spejzba és bocsánatot kértem, simogattam és elsírtam magam. Amire azt felelte megérdemeltem Te ne haragudj, -- de azért se hogy holnap elkezdem festeni a lakást nem várok jövőhétig.


Este már nevetgéltünk, a kisebbik unokám szintin játszott, és a férjem megforgatott egy brazil tangóra...


Na ilyen az igazi szerelem szülte szeretet, 50 év után.

2013. jún. 26. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 David82 ***** válasza:

Bűn. A házasságon kívüli szex paráznaságnak számít. Ha nem vagy házas, és úgy szeretkezel, akkor a paráznaság bűne lesz rajtad, ezután mindenképpen gyónni kell.

Ha házas vagy, és nem a házastársaddal folytatsz szexuális kapcsolatot, akkor házasságtörést követsz el, ami szintén bűn. Ezt tetézi, ha azonos neművel bonyolódsz ilyen kapcsolatba.

Mózes törvényei szerint még a maszturbáció is bizonyos bűn, mert utána tisztátalanná válik az ember.

Ezt írja a biblia Mózesnél: "Ha valakinek magömlése van, úgy az hagyja el a tábort, mosakodjék meg, és egy teljes napot töltsön távol, mert arra az időre tisztátalanná válik."

A megnyilatkozás sátorába való belépés előtt meg kell tisztulni, így azon a napon ne legyen magömlésed, ne szennyezzen be semmi bűn.

2015. ápr. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!