Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van még a mai világban olyan...

Van még a mai világban olyan férfi, aki udvarolna egy szűz lánynak, és meg is várná vele a szexet a házasságig?

Figyelt kérdés
2011. okt. 21. 17:37
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
49%
Persze én is várok vele addig.
2011. okt. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
0%

21:42

Úriember azért nem vagyok, csak van egy véleményem.

De azzal egyetértek hogy jó sok ilyen ember van, csak ez a lányoknak pont a lúzer kategória, ezért kell nekik a bunkó szoknyapecér.


10:55

Blabla... Nekem rohadt mindegy hogy hol szeded fel és hány percig reszeled. Majd ha életed első szerelme lesz a feleséged is, és a nászéjszakán fekszel le vele először, akkor elismerem hogy van fogalmad a szerelemről.

Nekem ne magyarázzon olyan, aki összevissza k*rogat aztán "megtalálta az igazit".


20:07

Ez hülyeség, mert ők azt látják jónak, nekik nem rohad hanem virágzik. Te csak a saját szemszögedről beszélsz. A konzervatív értékek elsorvadása nem jelenti automatikusan azt hogy rohad a társadalom. Mert semmire se megyünk álszent istenekkel meg erőszakos családokkal.

A közös erkölcs, ami fontos, az önismeret, a tekintetesség, de ezt senki nem érti meg, akit az ösztönei irányítanak, vagy porladt könyvek énekeit szajkózzák. Gondolkodni kéne, nem ösztön meg hit szinten élni.

2011. okt. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
55%
én is várok vele, az összes lányismerősöm is tud róla, és nem tartanak lúzernek, inkább úgy veszem észre, hogy tisztelnek miatta. És néhány emberkének ajánlanám a szives figyelmébe, akik azt írják, hogy inkább lefekszenek házasság előtt, de nem hisznek a vallásos maszlagnak, mert az szemellenzős dolog, hogy a bűn nem azért bűn és rossz és kerülendő, mert valaki kitalálta, hanem mert kárt okoz, fájdalmat és sebet. A várj a házasságig duma azért van, mert Isten jónak teremtette a szexualitást, az ember boldogságára akarta fordítani, és ezért emberhez méltónak is teremtette: nem az ösztönök szintjén kell tehát megélni. Az Isten által erre rendelt keret a házasság, ami egy életszövetség, ami halálig tart. Nem a házasság van a szexért, hanem a szex a házasságért, hogy egybetartó erő legyen a házasságban. Ha házasságon kívül éled meg, nincs a holtomiglan-holtodiglan elköteleződés a másik iránt, márpedig a szex ezt a nyelvet beszéli. Ha enélkül fekszel le, nem garantálja semmi, hogy a másik mellett fogsz maradni, és a mindenképpen bekövetkező konfliktusok szétzilálhatják a kapcsolatot. Ilyenkor nyilvánul meg a szexualitás egyik fájdalmas jellemzője, ami a házasságban áldás, rajta kívül pedig egy fájdalmat okozó dolog: kötődést okoz, aminek a szétszakítása hatalmas sebeket és fájdalmakat okoz óhatatlanul. Ezért fontos, hogy az öszöneinket meg tudjuk zabolázni, és jól megválasszuk a párunkat, akivel örök szerződést kötünk, és a szexet ezen belül éljük csak meg. Ezért a tiltás, hogy az embereket ettől a fájdalomtól kímélje meg, nem azért, mert a Jóisten gondolt egyet, és szívatni akart minket. És aki azt mondja, hogy lehetetlen, annak mondom, hogy nem az. Ne legyetek gyávák vállalni ezt, megéri! F
2011. nov. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki saját hite miatt nem akarja, az egy jó erőpróba. Viszont ha pokol tüzével riogat másokat és dekadensnek bélyegzi, az már saját bezárkózottságát és fóbiáit nyomja kifelé.


Rengeteg vallás engedi, pl az erős morális alapokat diktáló sintoizmus és a buddhizmus is, valamint még számtalan másik. Ők csaknem fognak emiatt örök kárhozatra ítéltetni az utolsó utáni napon, miközben végig tisztelettel éltek egymás iránt...

A keleti kultúrákban a női szűzesség inkább csak egy átlépnivaló vízválasztó vonal, mikor a lányból nő lesz (és a mai nyugatiban). Esetlegesen a hozománynál számít bele.

2011. nov. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:

Nem előzőnek írtam, ő teljesnen jól leírta normális álláspontját és szemszögéből nézve még egyet is értek vele, hanem a korábbi erőszakos "szemellenzős"-öknek (és pókhálósnak, akiknél inkább már agyi vaginizmusba csap át a dolog).

Amit leírtál az egy egészséges személyiségre utal és így biztos megtalálod akit keresel.

Részemről hozzáfűzni valóm van, hogy normális embereknél sem a szex az összetartó erő, én sem az alapján választok majd párt. Elsődleges az lesz, hogy emberként is társam legyen és boldog legyek vele. Rzt nem fogja befolyásolni, hogy előtte már nagyon együtt voltunk, nem "zilálja szét" a kapcsoaltot. Sőt, talán még el is mélyíti és egy bennsőségesebb kötődést is kialakít.


Igen, sok olyan van amikor látható, hogy egy kapcsolat alapja a "dugás" és a pénz, de azt ne kavarjuk bele a normális emberi kapcsolatok halmazába :)

2011. nov. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:

Én vagyok, aki még a kérdés kezdetén, az ún. "szeretkezős maszlagos szoknyapecéres, csak a dugáshoz értő, a szeretkezésről szerelemről mit sem tudó hülyegyerek."



Ezt imádom... kapásból le vagyok osztva, csak azért, mert nem osztozom ebben a SZÁMOMRA elavult, letűnt rendszer csökevényében. Nem is ismertek, szóval, ha lehet ne a magatokfajta ítéljen már meg, mert nem vagytok kevésbé nevetségesek nálam...


Ettől még nem kell leosztani, hogy semmit nem tudok semmiről. Több, mint 2 éve vagyok együtt (tudom, van aki már sokkal hosszabb ideje van együtt vkivel) a barátnőmmel, soha mással nem szeretkeztem, együtt vesztettük el és nem bántuk meg. Miért kellett volna még éveket várnunk, miért kellett volna ellent mondani annak, amire mindketten vágytunk? Állat vagyok, azért, mert nem tagadom meg magamtól a jót? Mert örömet okozok a páromnak és magamnak?

2011. nov. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! A 4-el előtted lévő vagyok. Sajnálom, hogy sokan kapásból, ismeretség nélkül elítéltek téged. Ezért próbáltam leírni én is azt, hogy az Egyház mit gondol erről, és mért nem gondolom én ezt elavultnak. Az, hogy nem hívőként is tartós kapcsolatban, és felelősen gondolkozva élsz együtt a barátnőddel, az nagyon dícséretes, és szurkolok, hogy sikerüljön egész életetekben együtt maradni. :) Ugyanakkor a végleges elköteleződés nélküli szexualitás nagy veszélyeket tartalmaz és nem mindenki ilyen szerencsés, mint ti vagytok, ezért van az Egyháznak ez a parancsa, ami sok fájdalomtól óvja meg az embereket. Nem érdemes kockáztatni. Szerintem abban egyetértünk, hogy a szex az életreszóló kapcsolatokra való. A hívők számára ez a házasságban valósul meg, ami nem patinás, vagy elavult, hanem sokkal inkább szent és tiszteletreméltó, mint ahogy minden együtt leélt és végigküzdött élet tiszteletreméltó.

Aki elvakultan és tudatos átgondolás nélkül szid és ítél el mindenkit, az is hibázik, de az is, aki egy-egy dolgot (teszem azt az Egyház tanítását) elvből elavultnak mond, anélkül, hogy tudná, mi az indoklása. Szerintem ez mindenki számára aktuális, és senki számára sem elavult.

2011. nov. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
Persze, elhiszem, hogy azok számára, akik hívők az Isten (vagy az egyház) parancsai soha nem lesznek elavultak, ezzel nincs is gond. Köszönöm, szépen, hogy szurkolsz (végre valaki, aki a korom miatt nem legyint egyből), 20 éves vagyok, szerelmes, elhiszem, hogy örökké tart, mert ez a normális...
2011. nov. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti voltam.
2011. nov. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
100%

Az Egyháznak ez a parancsa megóv a fájdalomtól? Ezek szerint MINDEN katolikus házasság boldog? Pár hónapja itt siránkozott egy katolikus nő, aki elvált a férjétől, állítólag egyházilag is, és épp vallást vált, hogy ahhoz is hozzámehessen. Nem hiszem, hogy a házasság előtti önmegtartóztatás annyit segített neki.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


Amúgy engem is leoltottak, az első barátommal vagyok, közös jövőt tervezünk, ház, gyerekek minden ami kell. De csak azért sem fogom magam rib@ncnak érezni, mert lefeküdtem vele. A szextől nem üresedett ki a kapcsolatunk, nem tiszteljük egymást kevésbé, nem tekintjük a másikat szexuális tárgynak és nem is okozunk egymásnak lelki fájdalmat. Nem vagyok könnyűvérű vagy deviáns. 8 osztályos katolikus gimnáziumba jártam, hittanból érettségiztem, az öcsém teológiai egyetemre járt. Nyugodtan lehet a pokol tüzével riogatni meg lepontozni, nem érdekel. És ha azért, mert a barátommal házasság előtt szexeltünk, a pokolra jutok, nem is akarok a mennybe menni. Ha ilyesmiért valaki elkárhozik, nem hiszem el, hogy Isten olyan jóságos lenne.


Ha valaki várni akar a házasságig, tegye azt, az ő dolga, én nem nézem le ezért, de ne mutogassanak rám ujjal azért, mert én nem így teszek.

2011. nov. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!