Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van még a mai világban olyan...

Van még a mai világban olyan férfi, aki udvarolna egy szűz lánynak, és meg is várná vele a szexet a házasságig?

Figyelt kérdés
2011. okt. 21. 17:37
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
23%

# 33/40

Ez még mindig csak egy keresztény teória...


# 36/40

Még mindig nem érted, de többször nem is fogom elmondani. Magasról teszek mások magánéletére, amíg nem bántanak vele senkit. Saját maguknak kárt okozni van joguk... Csak egyáltalán nem meglepő, ha valaki alkalmi kapcsolatokhoz folyamodik, hogy elavultnak látja ezt, mert ő képtelen az ösztönein uralkodni. Ez csak a saját kifogásod és igazolásod ahhoz, amiért állatként viselkedsz.

Ez meg tipikus hárítás, hogy nem ismerünk, nem kell tudnom a macskád nevét, meg anyukád születésnapját ahhoz, hogy tudjam, aki összefekszik bárkivel, ha viszket, az nem elkötelezett a szerelemben.


Ja és csak tovább rontod a helyzeted:


"Két éve vagyok együtt barátnőmmel, szeretem őt, ő is engem, ezért az esemény nem olyan nálunk, mint amikor házibuliban felszedsz valakit, aztán dugtok, mint a nyulak. Mindkettőben volt részem, elhiheted, tudom mi a különbség a kettő között. "


Most vagy hazudozol megint, vagy miután a barátnőddel "szeretkeztél és elvesztettétek", utána valakivel "dugtál mint a nyulak", ami ugye azért súlyosabb, mert 2 éve együtt vagytok.

Igaz fenn áll az a pszichopata változat is, hogy egyszer elvesztetted a szüzességed DUGÁSBÓL, utána meg életedben először dugtál valakit, aki iránt éreztél is valamit, tehát elvesztetted a SZERETKEZÉSI szüzességed.

Kíváncsi vagyok most milyen hazugsággal rukkolsz elő.


Kérlek, mesélj még, kérd számon rajtunk, miért osztunk ki ismeretlenül...


# 40/40

A hülyeséget nem gyógyítja az önmegtartóztatás, csak attól óv meg, hogy hülyeséget csinálj.

2011. nov. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
54%

40/41

Csak gratulálni tudok! A 33/41-es vagyok. Szerintem érthetően és jól leírtam, mért gondolja az Egyház így a dolgokat, de nem azt írtam, hogy ez GARANTÁLJA is a házasság sikerét. Mint te is tudod, gondolom, a házasságnak több része is van, és csak egyik síkja a szexualitás. Ha valaki megvárta ezzel a házasságot, de bunkó, trehány, hazudik, stb, azon ugyanúgy tönkremegy a házasság. És ha nem tudod belátni, hogy ez veszélyeket okoz, tudnék neked ajánlani néhány könyvet a témáról, amiket ha végigolvasol (amit nagyon kétlek) és utána tételesen tudod cáfolni a dolgokat és akkor is azt mondod, hogy szerinted nem bűn és nem hiba a házasság előtti/nélküli szex, és ezt bizonyítani is tudod, akkor majd beszélgethetünk. A könyvek: Tomka Ferenc: Biztos út, és M.B. Bonacci: Igazi szerelem. Én tudom, mit miért mondok, és tudom, hogy az Isten nem egy gonosz akárki, aki direkt szivatja az embereket értelmetlen és buta parancsokkal, az Ő parancsainak igenis van értelme! Egész életemben ezt tapasztaltam, és kívánom neked is, hogy tapasztald meg te is! Nem értek egyet azokkal, akik ledorongolnak titeket, hogy mért így csináljátok, de szerintem is ez az egyetlen biztos út, és szeretném, ha mindenki ezen tudna járni. Lásd meg, hogyha az emberek legalább próbálkoznának betartani ezt a parancsot, kevesebb szíveszakadt, sebekkel küszködő emberrel találkoznánk, akik már képtelenek is a másikat igazán szeretni, mert a sok kapcsolatukban elhasználták magukat. Nem fenyegetni próbálkoztam az előzőekben is, csak rávilágítani, hogy az Egyház, az Isten nem gonoszak, a keresztények nem elmaradottak, hanem igenis értéket őriznek és hordoznak a világban, az Isten szeretetét. És Isten szeretete valódi, személyes, szeret mindenkit, és önmagáért szereti őket. Ő nem taszít senkit a pokolba, a pokol mindenkinek a saját választása. Azzal választod, ahogyan élsz, ahogy az emberekhez viszonyulsz. És igenis óvatosan kell bánni ezzel a témával, mert az egyik legszebb, de a legnagyobb sebeket is okozó dolog a világon. Isten tudja, mit hogyan alkotott, ezért adja meg, hogyan kell rendeltetésszerűen használni, hogy igazán boldogok lehessünk. Kívánom neked is, hogy az legyél! :)

2011. nov. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
Mihez gratulálsz?
2011. nov. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
32%

Drágáim, nemcsak a keresztény vallás tiltja a házasság előtti szexet.

Az egyik legjobb barátom buddhista, és őneki még nincs barátnője, de azt mondta, hogy ő mindenképpen várni akar a házasságig a szüzessége elvesztésével,mert így érzi helyesnek. Képzeljétek, van olyan ismerősöm,aki semmilyen vallási felekezethez tartozik, hisz ugyan Istenben, de semmilyen vallást nem gyakorol, mégis vártak a párjával a szexuális kapcsolattal a házasságig, mert így érezték helyesnek, pedig a lány sem gyakorol semmilyen vallást. Ez egyszerűen náluk szívből jött. Ha valakinek nem jön valami szívből, akkor csak kényszerként fogja megélni az adott vallás szabályait.

Üdv: 29/L

2011. nov. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:

# 44/44

a buddhizmus nem tilt semmit, a buddhizmus tanít, ajánl, nem parancsol. a buddhista bármit megtehet, amíg úgy érzi hogy nem a vágyai irányítják.

kevés tudással ne akarj egy közelkeleti vallást egy távolkeleti tanítással összehasonlítani.

2011. nov. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
16%

Utolsónak: a buddhizmus valóban nem tilt, nem parancsol,ezt én is tudtam.

A legjobb barátom, aki buddhista, ennek ellenére nem akar lefeküdnisenkivel sem, amég nem találja meg a párját,akivel házasságot köthet. Hogy ez miért van, nem tudom: ő azt mondja, hogy nála ez szívből jön. Hogy mi van az ő szívében, azt nem tudhatjuk, azt csak Isten tudhatja, mert csak Isten lát bele az emberi szívekbe.

Egybuddhistától kellene megkérdezni, hogy mit gondol arról a buddhista testvéréről, aki így érez a házasság előtti nemi kapcsolatról, én erről nem mondhatok semmit, mivel nem vagyok buddhista.

Üdv: 29/L

2011. nov. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
100%

A buddhizmus nem tiltja a házasság előtti nemi életet, a barátod saját döntése szerint cselekedett. Jobb higgadtan érvelni, mint őrjöngve hülyét csinálni magadból.


Valahogy a keresztény vallásra jellemző megértés, hit és isten igéinek terjesztése és egyebek valahogy nem tökröződnek megnyilvánulásaidban. Dühös írásaid, dogmatikus szitkozódásod és agresszív fenyegetőzésed nagyon nem helyes még ateista felfogással sem. Neked kemémy lelki problémáid vannak, egyáltalán nem vagy kiegyensúlyozott (ami pont a vallásos emberekre jellemző).

Így bizony kerülni fog minden férfi és tök mindegy kit küldenek utatba.

2011. nov. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:

# 46/47

arra próbáltam rávilágítani hogy hülyeség volt a párhuzamod


# 47/47

nem biztos, egy hasonlóan elvakult hívő biztosan boldoggá tenné

2011. nov. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
39%
Én is vártam. És nem bántam meg. Egyáltalán nem elavult dolog ez. Meg hát, kit érdekel, ha valami régi, ha egyszer jó és bevált. A kenyérből is jobb a hagyományos kovászos (Lipóti), mint a modern, szétadalékozott, nem? :)
2011. nov. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy van, de nem biztos, hogy jó várni a szexel a házasságig.

Saját példámat írom le. Egyetlen kapcsolatom volt a férjem előtt, és bizony a szex nem volt valami fergeteges. Nem volt rossz, de eget rengető sem. Mivel az akkori párom emberileg csalódást okozott, így szakítottam vele. Majd megismertem a férjem, akivel 2 hét után lefeküdtünk egymással, és bizony az volt az igazi. Akkor értettem meg mi a jó abban, ha két ember szeretkezik. 6 éve vagyunk együtt, született egy csodás babánk. Esküvő még nem volt, bár a baba érkezése előtt eljegyeztük egymást. Nekünk többet jelent az egymásnak tett ígéret, mint a papír. Ettől függetlenül valamikor megtartjuk az esküvőt is. Boldogok vagyunk, és sokszor halljuk a barátainktól, hogy a mi kapcsolatunk a példa előttük, mert annyira ritka a mai világban, hogy ilyen harmonikusan működjön egy kapcsolat.

Barátnőmék hamar összeházasodtak, mert úgy illik. A szex azonban annyira nem működik közöttük, hogy el akarnak válni. Folyamatos a feszültség közöttük.

Nem a szex a legfontosabb a kapcsolatban, de nagyon fontos! Ha nem működik az megmérgezi a napokat, és nem mellesleg egy csodás élménytől fosztja meg a párt. Nem kell fűvel-fával, nem kell mindent mindenáron kipróbálni, de házasságba nem mennék, amíg nem tudnám, hogy passzolunk-e szexuális téren is egymáshoz.

2011. dec. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!