Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van még a mai világban olyan...

Van még a mai világban olyan férfi, aki udvarolna egy szűz lánynak, és meg is várná vele a szexet a házasságig?

Figyelt kérdés
2011. okt. 21. 17:37
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
64%
Én biztos nem. És nem azért, mert érzéketlen divatmajom vagyok, hanem azért, mert nem vagyok keresztény, nem fogadom el a tanait, és nem értem, miért kellene a legnagyobb energiaforrásomat elzárnom.
2011. dec. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:
Persze
2011. dec. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:
62%
Ha szereti megvárná.A szüzesség nem szégyen!
2011. dec. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:
65%

Bűntudat? Ezzel önmagatokat korlátozzátok.

Sokkal lazábban kell kezelni ezeket a dolgokat. Nekem az számít, hogy ott és akkor, abban a pillanatban jól érezzem magam a lánnyal, különösebben nem érdekel, hogy korábban volt-e már férfival.


Ja és vallásos vagyok, a keresztény értékek közül több dolog is fontos számomra.

De nem hinném, hogy bármiféle szabálynak kell lennie arra, hogy mikor, kivel, mit, hogyan csinálok. Ezt hadd döntsem el én és az aktuális partnerem.

2011. dec. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:

Igen, van. Elég sokan vagyunk.


Én mormon vallású keresztény vagyok és vártam a házasságig a szexuális élettel. Jól döntöttem.

Hitünk szerint a szex a házastársi szeretet kifejezésének (örömszerzésnek)és a gyereknemzésnek az eszköze, amelynek a helye a törvényes (lelkileg, érzelmileg is stabil) házasságon belül van. Egyházunkban az "erkölcsi tisztaság törvénye" arról szól, hogy szexuális életünket kizárólag a törvényes házasság keretein belül éljük, ez a törvény része a keresztelkedési és templomi szövetségeinknek.

Szerintem ez fontos és jó dolog, mert megerősíti a házasságot és biztonságot ad a férjnek és feleségnek, továbbá biztos családi hátteret nyújt a felnövekvő gyermekek számára is.


bővebben:

www.jezuskrisztusegyhaza.hu

2012. okt. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 szabolcs1988 ***** válasza:

Ezaltak sokkal ertekesebbnek tekintjuk a hazastarsunkat. Nem lehetnek gondok azzal, hogy Te milyen voltal. Mert napjainkban sokszor megfigyelheto hogy nem maradnak egyutt a parok. Es ha udvarlas alatt lefekudnek, majd pedig szetvallnak. A lanynak mar van egy szennyfoltja. Es mi van akkor, ha ezek utan epp Te jonnel vele ossze. Vajon, hogy tekintenel erre a lanyra.

Lehet ahoz hasonlitani, mint amikor kapsz egy finom csokit, csak elotte jol megragcsaltak. Igy mar nem kellene biztosan.

Igy van ez a szuzesseggel is.

2012. okt. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!