Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért gyűlölik Sátánizmus?!

Miért gyűlölik Sátánizmus?!

Figyelt kérdés

Mint Sátánista kérdem a nagyérdemű publikumot!

Egyesek, miért Csak a keresztyének által meghamisított, és elferdített képet képesek csak meglátni, ha felmerül az a kérdés: mi is az, hogy Sátánizmus?!

1: A Valódi és ismétlem Valódi Sátánizmus, már több ezer évvel a kereszténységnek nevezett betegség előtt is létezett. Ugyan, akkoriban még Sátánt és a többi Istent/Démont más nevekkel illették.

2: Ebben a vallásban, nincs vér illetve állat áldozás! Ugyan vannak olyan szervezetek akik magukat Sátánistának vallják, de ők a kereszténység által megalkotott és elferdített Gonoszban hisznek ami egyenlő a kereszténység valódi természetével. (ha valaki nem értené, itt a magyarázat: Kedves keresztények, mivel tudjátok megmagyarázni az elmúlt kétezer év alatt elkövetett vérengzéseket amiket, a ti istenetek nevében követtek el, vagy az inkvizíciót, ami ártatlanok ezreit küldte máglya halálra?) Ezekhez a csoportokhoz általában olyanok csatlakoznak akikben, már eleve ott van a gonoszság, szadizmus, és így keresnek mentséget/okokat a tetteikre. + Ezzel még a kereszténység kezére is játszanak, azáltal, hogy Sátán Atyánk rossz hírét terjesztik!

3: Vannak a divat Sátánisták akikről inkább nem akarok beszélni.

Na a mondandóm lényege az lenne, hogy bárki aki elég erőt érez magában, az jöjjön, és mondja el a saját véleményét a dolgokról, De csak akkor ha hajlandó belemenni egy kis hitvitába. Persze a kulturáltság keretein belül!


2012. febr. 12. 20:52
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 anonim ***** válasza:

#39-es: minden gondolatoddal egyetértek..


Az általánosítást nem szívlelem,nagyon jól tudjuk,hogy nem attól igazi keresztény valaki,hogy meg lett keresztelve,még csak attól sem,ha minden vasárnap látni a templomban.

2012. febr. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/68 anonim ***** válasza:

Nagyon helyes!

Szerencsére túl az "általános alsó tagozatán" én tanultam latint... :)

2012. febr. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/68 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Akik sátánistának vallják magukat azoktól szeretném kérdezni hogy mivel magyarázzátok azt hogy vannak emberek - például akik okkultizmussal foglalkoznak - akikért miután imádkoznak értük elkezdenek kiabálni meg rángatózni aztán pedig sokkal jobban érzik magukat, megszabadulnak és boldogok lesznek. Nekem van ilyen ismerősöm akivel ez megtörtént.

De mondok egy másik példát is. A nővérem gyónáskor fiatalabb korában mindig egyszerűen elájult. Egyszer egy olyan paphoz került aki amikor ezt látta imádkozott érte és többet ez nem fordult elő.

Szóval ti hogyan magyaráznátok az ilyen eseményeket?

2012. febr. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/68 A kérdező kommentje:

Soli Deo Gloria!

Egyedül istené a dicsőség!

Hú ehhez tényleg komoly latin tudás kell! De az is elég ha az ember református, mert ha jól tudom nekik ez a ,,jelszavuk".

utolsónak:

Úgy, hogy a Démonok senkit nem szálnak meg. Ez a ti angyalaitoknak a szokása.

Az pedig, hogy a pap imádkozik érte, és jobban lesz. Nem gondolod, hogy esetleg, csak figyelemhiányban szenvedett, és ezért csinálta, amit tett? Vagy az is lehetett, hogy egyszerűen nem akart misére járni...

2012. febr. 14. 21:34
 45/68 anonim ***** válasza:

Nem vagyok református,viszont tanultam jó pár évig latint.


De azért érdekelne,hogy pontosan milyen jóságos a Te "Atyád"?? Csak mert ha valóban olyan jó,igazságos,és szeretetreméltó,akkor nem gondolod,hogy Istennek kéne hívni,és magadat kereszténynek?


Láttad őt szemtől szemben valaha? Mit nyújtott neked,amitől a hódolójává lettél?


(Ez nem provokálás,mint amiket te írsz,valódi választ várok!)

2012. febr. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/68 anonim ***** válasza:

"Úgy, hogy a Démonok senkit nem szálnak meg. Ez a ti angyalaitoknak a szokása."


De a mi angyalainknak miért lenne célja az hogy valaki ne tudjon gyónni vagy hogy ne tudjon imádkozni? (ilyen is előfordul hogy valaki egyszerűen nem képes kimondani egy imának a szavait) Vagy ha Isten angyalai produkálnák a megszállottságot akkor miért kezdenének sikoltozni az imától, az Oltáriszentségtől, a kereszttől vagy az egyéb szent dolgoktól?


"Az pedig, hogy a pap imádkozik érte, és jobban lesz. Nem gondolod, hogy esetleg, csak figyelemhiányban szenvedett, és ezért csinálta, amit tett? Vagy az is lehetett, hogy egyszerűen nem akart misére járni..."


Gondolom az ájulásról beszélünk itt. Szerintem azt hogy ki mikor ájul el senki se tudja szabályozni, de még ha tudná, egy lány akkor is nagyon szégyenlené hogy ilyet tesz (a nővérem legalábbis biztos). Ráadásul ő szeretett volna gyónni és hiába próbált ellenállni ennek a dolognak.

De egyébként a nővéremet csak példának hoztam fel, sok más hasonló esetről lehet olvasni beszámolókat könyvekben vagy az interneten. Don Amorth atya könyvét ismered? Ő a vatikánban dolgozik mint ördögűző már hosszú évek óta és a könyvében sok olyan dolgot leír ami elég meglepő és a hittanórákon nem tanítják.

Vagy itt van egy másik könyv is amelyben nagyon sok beszámoló van a démonok működéséről:

[link]

2012. febr. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/68 anonim válasza:
54%
Félni, visítozni a kereszttől? xD ugyan ez hazugság! Miért félnének tőle?! Ez is azt bizonyítja mennyire nem vagytok képben. Az meg, hogy miért szállnák meg az angyalok az embereket? Rettenetesen egyszerű a válasz. Ha már itt vagyunk akkor mindjárt elmondom, hogy ők szoktak így reagálni! Nem azért mert félnek vagy bántja őket, csupán, hogy besározzák a Démonokat. Ha valakit megszáll egy Démon, akkor ő annak teljes tudatában van, és nem kap rohamot, nem ájul el, stb! Tudom, mert velem is volt már ilyen! Ha valakit érdekel szívesen elmesélem annak az élményem, ami egyáltalán nem volt rossz! Sőt! Nagyon jó érzés volt. (Ezért mondtam, hogy talán találkoztatok vele, hogy tudjátok? Mert mi bármikor tudunk találkozni tanító és vezetőinkkel, köztük Atyánkkal is!)Teljes béke, nyugalom, és szeretet érzése fogott el. Az angyalok szokása úgy megszállni valakit, hogy nincs tudatában, és mindössze mindenféle fura dolgok történnek vele! Majd mikor jön a nagy "ördögűzés" valójában az angyal nagy drámaian elhagyja az áldozat testét. Az, hogy miért gyógyítanak meg, stb az azért mert magukat állítják így be a jó, rendes, csupaszív lényeknek, de eme szép álca, csúf belsőt takar!
2012. febr. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/68 A kérdező kommentje:

46#-os már bocs, de a kérdésed elég értelemtelen...

47#-es neked, az előttem szóló tökéletesen felelt, így én nem írok már hozzá semmit.

No de 46-os, hogy bővebben kifejtsem a válaszom.

1:,,tanultam jó pár évig latint" ha csak nem jogásznak vagy papnak készültél akkor nem volt sok értelme, de egészségedre, elvégre, egy kultúrnyelvről van szó...

2: Figyú, te valamit, nagyon nem értesz, és most csak kardoskodsz az ,,igazad" mellet.

Sátán Atya követőit azért hívják Sátánistának, mert ez a Istenünknek a neve! Ha nagyon hivatalosan akarom megfogalmazni akkor mi politeisták vagyunk. Magyarán Több Istenhívők, mert számunkra a Démonok is Istenek.

De ez inkább csak kerítés valóban!

1: a Szerepek Isten - Ördög fel lettek cserélve

És amiért ti nem nevezitek az isteneteket Kiss. Pistának

ezért nem nevezzük misem másképp mint a neve: Sátán/Enki

2: Ahhoz, hogy láthasd, előbb el kell érned egy bizonyos szellemi szintet, addig max csak a jelenlétét érezheted.

3: Nem nyújtott semmit! Ő nem egy kufár aki azt mondja, hogy adok a lelkedért cserébe egy mercit, vagy egy nagyobb házat! Ha nem önként csatlakozol, hanem azért, hogy hasznot hajts belőle, na akkor vagy tényleg divat Sátánista! Viszont ha igazi elkötelezettje vagy és követed az Ő útmutatásait akkor segíteni fog, utad során, nem kell nagy dolgokra gondolni. pl: szorult helyzetben váratlan pénz jutalom...

2012. febr. 15. 21:06
 49/68 anonim ***** válasza:

"előbb el kell érned egy bizonyos szellemi szintet" cccc

[link]

2012. febr. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/68 anonim ***** válasza:

Enyhén szólva tapló módon viselkedsz olyanokkal is,akik nem bántottak téged annak ellenére,ahogyan te bánsz velük...


A sátánista szót még mindig nem kell nagy "s"-sel írni,ahogyan a keresztény szót sem,így ezt ne vedd már sértésnek....


Elvárod,hogy a "megtapasztalásodat" mindenki elfogadja, miközben te másokét képtelen vagy,pedig ezernyi ellenpélda van.

A gonosztól eredő "tapasztalat" még jó hogy kellemes,hisz ezért "kísértés".


A szellemidézés is valóságos dolog,ezt senki nem tagadja, ahogyan a gonosz létezését sem,és ez a kettő elég szorosan összefügg.


Kívánom,hogy még időben észhez térj... És bármennyire is játszod a lázadó tinédzsert,ezt komolyan kívánom neked...

2012. febr. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!