Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért számít minden bűnnek?...

Miért számít minden bűnnek? Hogy lehet így élni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy fiatal punkrocker lány vagyok, aki hisz Istenben. Igaz, hogy iszogatok néha, lázadó típus vagyok és néha benne vagyok pár verekedésben, de képes vagyok a megbocsájtásra és előbb-utóbb valamennyire megbánom a bűneimet. Láttam egy videót, amit egy kedves barátom mutatott nekem és elég érdekes volt. Egy lányról szólt, aki meghalt és Jézus megmutatta neki a Mennyek országát és a Poklot. Az utóbbiba a lány állítása szerint szörnyű szenvedések voltak és olyan emberek is oda kerültek, akik nem bánták meg a bűneiket, nem voltak képesek megbocsájtani. Még gyerekeket is látott, akik rajzfilmeket néztek (bután hangzik, de azt állították, hogy az bűn) és szófogadatlanok voltak a szüleikkel szemben. Oké, hogy a világ úgy nem helyes, hogy mindenki csak ölne, de ezek túl rövid láncok. Mi az, hogy semmit nem lehet megtenni? A hallottak után tartok a Pokoltól, de én igazán élni szeretnék és egy szent, teljesen tiszta életben nincs sok izgalom. Na, meg minek legyek teljesen jó, ha én nem olyan vagyok? A hazugok is a Pokolba mennek. Nektek mi a véleményetek erről? Túlzottan ateisták és mókás kedvűek hanyagolják a válaszadást. A valamit érő válaszokat előre köszönöm!


2012. márc. 13. 18:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek: jól látod hogy ha most körbenézel a világban akkor szinte minden bűnnek számít amit az emberek tesznek. Ez azért van így mert ma egy olyan korszakban élünk amilyen még nem volt soha a földön. Ma a közvélemény szemében természetes, sőt támogatott sok olyan dolog ami Isten szemében és a valóságban is bűn. Például meg nem született gyermekek meggyilkolása, kapzsiság, megvesztegetés, hiúság, abnormális szexualitás stb...

De ettől függetlenül én állítom hogy az ember csak akkor lehet boldog ha megtartja Isten parancsait és ezek szerint próbál élni. Ugyanis isten ezeket a parancsokat nem azért találta ki hogy kiszúrjon velünk, hanem pont ellenkezőleg, azért mert tudta hogy a gyilkosság, a hazugság és a többi bűn tönkreteszi az embereket.


"A hallottak után tartok a Pokoltól, de én igazán élni szeretnék és egy szent, teljesen tiszta életben nincs sok izgalom."


De igen van benne izgalom, sőt, Isten tudja igazán izgalmassá tenni az életet. Vagy gondolod hogy a Szentlélekkel való találkozás unalmas? Embereket gyógyítani kézrátétellel unalmas? Prófétálni unalmas? Angyalok üzenetét hallgatni unalmas? Az amikor látom hogy egy szervezet feloszlik az imám hatására unalmas? Szerintem nem...


Egyébként én régebben metálos voltam és szintén elég lázadó típus :) Verekedni azért nem verekedtem :)

2012. márc. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Azt tudnám tanácsolni neked, hogy a jövőben ne nézz olyan videókat melyek a pokollal rémisztgetve próbálnak közelebb vinni Istenhez.Istenhez szeretettel tudunk közelebb kerülni nem pedig félelemmel.

Másrészt a pokol nem hely, hanem állapot. Az az állapot, amelyben az Istent gyűlölő gonosz lelkek élnek. A szeretet tagadásának állapota. Isten a szeretet. A pokol a szeretet ellentéte, a gyűlölet, vagy úgy is fogalmazhatnék, hogy a szeretet hiánya. A pokol nem más, mint ezeknek a lelkeknek az állapota. A pokol az örök gyűlölet állapota. Isten szeretetének örökre szóló visszautasítása.


Én keresztényként nem azért tartózkodom a bűntől mert félek a pokoltól, hanem mert szeretem Istent, és bízom bölcsességében, hogy amit tanított nekünk,az javunkra válik, amitől pedig óvott minket az ártana nekünk, vagy másoknak.

Egyébként meg nem minden bűn.

A fiataloknak általában a 6. parancsolat betartása okoz nehézséget, nem értik, hogy miért fontos tisztán élniük. Ennek megértéséhez linkelek neked oldalt ahol sok hasznos olvasnivalót találsz: [link]

Ahhoz, hogy tudd miért érdemes az alkoholfogyasztástól óvakodnod(főleg fiatal korban)nem kell hívőnek lenned és azt hiszem ahhoz sem feltétel az Istenben való hit, hogy a konfliktusaidat ésszel és ne erőszakkal próbáld megoldani.

Próbálj meg úgy élni, hogy ne tégy olyat, amit nem szeretnél ha veled tennének.

Mindannyian bűnösök vagyunk,de amikor megérted Isten irántad érzett szeretetét (megváltás, Úr Jézus kereszthalála)és szívből vágysz rá, hogy Isten az életed része legyen, átadod neki az életedet,csodálatosan megváltozik az értékítéleted és gondolkodásod.

Szívből kívánom neked, hogy ez mihamarabb bekövetkezzen, mert visszatekintve a mostani életedre,érthetetlen lesz számodra, hogy hogyan tudtál eddig Isten nélkül élni.

Leírhatatlan boldogság az Úrral járni, semmihez sem hasonlítható teljesség érzés.A szerelemnél is 100000X jobb.

2012. márc. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat!

Valamennyire megnyugtattatok.

2012. márc. 14. 18:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!