Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik már jártak legalább...

Akik már jártak legalább egyszer a Hit Gyülekezet istentiszteletén (Budapest), elmondanák róla a véleményüket?

Figyelt kérdés
Sokan írnak ezen az oldalon negatív véleményeket a Hit Gyülekezetéről, de szerintem ezeknek az embereknek a nagy része még sosem volt az istentiszteletén. Csakis azoknak a véleményét várom, akik már egyszer legalább jártak ott, vagy rendszeresen járnak! Köszönöm!
2012. ápr. 25. 09:01
1 2 3
 21/28 mustafa33 ***** válasza:
26%
Igaz hogy istentisztelet, vagy mise dolgában konzervatív vagyok, a tridenti mise jobban tetszik mint a mai, de z nem lényeges. Nagyon nem az én világomból való a tapsolás a templomban és ilyesmi, annyira, hogy nem is vagyok hajlandó ilyenen részt venni. Ennek ellenére nem ítélem el, csak én személyesen nem kérek belőle. Ahogy a spenótból sem, de Popely eheti ha szereti. A HGY valami másért borzol. Hogy nem tartom oda valónak a tanúság produkciókat az is beleszámít, de nem nagyon. Túl amerikai, túl reklám szagú. Hitet terjeszteni, evangéliumot hirdetni kocsit szolídabban kell, mint biztosítási kötvényt vagy coca cólát eladni. De már a prédikátorok, vagy pásztorok, vagy minek nevezitek valójában nem tudom, is olyan benyomást keltenek mint az "imádunk Holden" reklám lila selyem zakkós narancssárga nyakkendős vigécje. Szóval számomra nem megnyerőek és a biznisment láttom bennük. Rám olyan benyomást tesznek, mint aki mindenáron és azonnbal akarja kicserélni a nézeteimet. Mindig a volt nyilvános pártgyűlések agitátoraira aszociálok.
2012. máj. 2. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 mustafa33 ***** válasza:
26%
Még annyi, a JT térítők maszületett báránykák hozzájuk képest. Azok egyáltalán nem ellenszenvesek nekem, bár nincs nálam esélyük, nem értek egyet velük és elutasítom térítésüket.
2012. máj. 2. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Hm... Átfuthatnád a Bibliát zenei szempontból, hátha neked is megváltozik a véleményed tapsolás és hasonlók tárgyában. :)

Mutatok egy kis zenéket ízlésformálás céljából. ;)

A neten találtam őket, de nagyon szívesen megnézném élőben:


Let's Gospel – Nekem már nincs

http://www.youtube.com/watch?v=zdvX_rDZwdM


Let's Gospel – Én csak azt tudom

http://www.youtube.com/watch?v=RNZzrhZgXMo


Let's Gospel – Gyere lant

http://www.youtube.com/watch?v=dSthW-fqZ7E


Let's Gospel – Az Úr szava

http://www.youtube.com/watch?v=C9g3ZAlDw8Y


Let's Gospel – Felismerések

http://www.youtube.com/watch?v=OoaQHpR9QHg


Let's Gospel – Van egy pásztor, van egy nyáj

http://www.youtube.com/watch?v=lrcuIqvuxBY


Let's Gospel – Boldog az, akit Te kiválasztasz

http://www.youtube.com/watch?v=7F_QLP4P5sM


És akármilyen konzervatív is vagy, vagy bármi más problémád is van, nincs jogod ilyen jelzőket használni embertársaidra.

Ez már megközelíti a nemrég itt, a GYK-n is felbukkant "turbóateista" ürge hívőkhöz való hozzáállását; ami neked sem tetszene, ha látnád... [Az egyesek által oly jónak tartott könyve szerintem egy nagy nulla, sőt duplanulla; a válaszírás kedvéért beleolvastam, majd darabokra cincáltam... :DDD ]


A pásztorokról írottakhoz nem tudok mit mondani, engem nem zavar ez a stílus, sőt. És ha az összehasonlítást komolyan gondoltad, az csak azt jelenti, hogy te még nem láttál olyan "igazi, vad" JT-t. Van itt, a GYK-n is vagy tíz tanú, ebből kettő nagyon durva (bár egyiküket pár hónapja nem láttam, a másik meg ritkán ír. Épp ma jött egy új válasz az egyik kérdésére, ami pedig már hetekkel ezelőtt lecsengett; a válaszoló végigolvasta az egészet, és ő is azt írta, hogy ilyen stílusú tanúkkal még nem találkozott...)

Tudtad pl. azt, hogy a tanúk szerint az egyetlen igazi vallás ők maguk, az összes többi hamis? De nem akarom teljesen szétoffolni a kérdést, úgyhogy inkább befejezem.


Ja, és spenót nyamnyam. :DDD

2012. máj. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 mustafa33 ***** válasza:

Szia Berta, azért ezt a kidobósdit hanyagolhatnád :(

Másnak is lehet véleménye nem csak neked.

A Goszpelt köszönöm, de nem szeretem (a kórusoktól meg hideglelést kapok, lehethogy gyerekkori trauma, mikor kényszerítettek bele). Inkább Chopintől Liszten keresztül Wagnerig.

A JT térítők nyaggatnak engem is otthon eleget, de szépen, udvariasan le szoktam őket szerelni és tisztelettel köszönünk egymásnak mindig. Minden vallás fundamentalista hajlamú követői kizárólag a sajátjukat tartják igaznak, de ezzel számolni kel ha kapcsolatba kerülsz velük. De rühellem, ha valaki a rámenős rábeszélést választja meggyőzés helyett. Ha valaki megmondja nekem hogy mit akarok, ahelyett hogy rávezetni igyekezne. A konzervativizmusomhoz az istentiszteletekkel kapcsolatban még annyitt, hogy azt tartom: ahogy nem való a templomba a kufár, úgy nem való a csepűrágó sem.

2012. máj. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Shalom, csak egy gyors kérdés, mert már rég aludnom kellene: Mi az a kidobósdi?

Ja, és nem mondtam, hogy másnak nem lehet véleménye, de azért az nagyon erős, ha agymosásról meg ilyesmikről beszélnek... Tudod, annak ellenére sértheti az embereket, hogy tudják, hogy nem igaz. Gondolom, neked sem esne jól, ha rád mondanák ugyanezt.


Jó éjt. :)

2012. máj. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 mustafa33 ***** válasza:
Shalom, a kidobósdi az, hogy az az ominózus agymosós válaszom már nincs meg. Nem tehetek róla, de épen a pásztorok stílusa kelti bennem ezt a benyomást. Nem amit mondanak, de ahogy mondják. Jó éjt, álmodj szépeket ☺
2012. máj. 3. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 mustafa33 ***** válasza:
Bocs mégis ott van, elnéztem. Mea culpa, mea culpa, mea culpa. Visszaszívom a kidobóst.
2012. máj. 3. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Shalom alechem, mustafa.


Kihagytad a "maxima" szót, te bálványimádó, tubafák alatt ücsörgő kabbalista. Te..., szegény vadmalacok réme. :DDD

[Remélem, jól esett... Achmedet akartam még megmutatni, de aztán eszembe jutott, hogy ezt már régebben megtettem. :) ]


Így legyen őszinte az ember, hogy bevall egyet s mást... Írtad volna oda ahhoz a bizonyos válaszodhoz, hogy az antiszemita kérdezőnek szól, nem töröltettem volna le. :P

Apropó: Tudtad, hogy Wagner erősen antiszemita volt? Amúgy sem szeretem a zenéjét, de így meg főleg nem. Hitler és bagázsa is odáig voltak érte, főleg a germán mítoszokkal kapcsolatos darabjaiért.


Ellenben a linkelt dalokat nyugodtan meghallgathatnád, ezek nem a hagyományos gospelek. Majdnem mind más stílusú, a népiestől a jazzig. És szó sincs kórusról, ne aggódj. (Azért megjegyzem, hogy a gyerekkori traumákból már ideje lenne kigyógyulnod, nem kötelező egy egész életen át hordozni a sebeket. :D )

Ha pedig még egyszer ilyen rondaságokat írsz, megkapod ajándékba a szovjet himnuszt, az Internacionálét és az összes létező mozgalmi dalt, amit megtalálok a YouTube-on; és ezt nyugodtan veheted fenyegetésnek. :P


Shalom. :)

2012. máj. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!