Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik már jártak legalább...

Akik már jártak legalább egyszer a Hit Gyülekezet istentiszteletén (Budapest), elmondanák róla a véleményüket?

Figyelt kérdés
Sokan írnak ezen az oldalon negatív véleményeket a Hit Gyülekezetéről, de szerintem ezeknek az embereknek a nagy része még sosem volt az istentiszteletén. Csakis azoknak a véleményét várom, akik már egyszer legalább jártak ott, vagy rendszeresen járnak! Köszönöm!
2012. ápr. 25. 09:01
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Péter, ha még olvasod: hogy érted, hogy túl liberális életmódot élnek? Szerintem kimondottan törvénykezőek egy csomó dologban.

Aki a kisgyerekekkel kapcsolatos dolgot írta, azzal teljesen egyetértek, de azért sokan vannak, akik nem viszik este a gyerekeiket, az én hgy-s ismerőseim közül szinte senki. Hülye szülők sajnos mindenhol vannak. :(

2012. ápr. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
81%

Én rendszeresen járok, elég régóta, és sok a pozitív tapasztalatom, az életemet Jézus megváltoztatta, és folyamatosan áldást kapok az Úrtól ebben a gyülekezetben. Nyilván máshol is kaphatnék, de ide járok, és itt kapok. :) Áldás alatt elsősorban nem anyagi dolgokat értek, de ilyen tekintetben is történt már csoda az életemben.


Vannak visszás dolgok, tényleg, jó lenne ha nem lennének, de vannak. Szerencsére nem igazán lehet szerintem olyan negatívumot felhozni, amit általánosítani lehetne minden gyülekezeti tagra. Mindenki másmilyen, más háttérből jön, és nem mindenki tart ugyanott Isten igazságának megismerésében. Pál leveleit olvasva nekem nagyon úgy tűnik, hogy ez már régen is pontosan így volt.

Persze én is sorolhatnám a pásztoroknak az ez nem tetszik - az sem tetsziket, de jobb módszernek tartom az egymásért való imádkozást. :) Ugyanígy teszek a más gyülekezetbe járókkal is.

üdv

2012. ápr. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
86%

Én is rendszeresen járó hívő vagyok,és nagyon szeretek a gyülibe járni.

Sokan ítélkeznek róla,mert nem voltak még ott,nem volt személyes megtapasztalásuk Istennel,és mindenféle kamudumára ugranak.De ezzel nem kell törödni.

Nekem is tetőtől talpig megváltoztatta az életemet(persze pozitiv irányba).Előtte református voltam,de soha nem történt semmi az életemben,kipróbálás szinten "voltam katolikus" is és egyik vallás sem nyújtott semmit,hiszen nem működik náluk a még Szent Lélek sem.

Szerintem menj csak el a gyülekezetbe,és ne azzal törödj h más emberek mit csinálnak ott,hanem figyeld az Istentiszteletet,keresd az Urat! Hidd el itt megtalálod ;)

2012. ápr. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem, hogy a Szent Lélek, miért lett náluk szellem? Még a démonűző rituáléjuk is eléggé... hát érdekes. Nekem olyan zavaros az egész, viszont dicséretes tőlük, hogy tartanak kaja meg ruhaosztást.


Katolikus miséket is fel lehetne dobni pl a gospel nekem nagyon tetszik. Rengeteget énekeltünk a kórussal templomban, de sose szerettem pl a miséket, meg aztán olyan unalmas kórusműveket énekeltünk, viszont néha becsúszott egy két gospel dal, amiket viszont imádtam. Igaz annak mások a gyökerei, de akkor is vidámabbak, de még a lassúbb dalok is élvehetőbbek, mint egy két oldalon kiáriázott Amen.

Azért írtam ezt, mert a popbulik amiket csinálnak a gyülisek azok se tetszenek.

2012. ápr. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
33%
Én senkit nem szeretnék megbántani komolyan, ezért előre is elnézést kérek a tagoktól, de nekem nem tetszik a Hit Gyülekezete
2012. ápr. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
96%
A lélek azért lett szellem, mert az eredetiben is úgy van, és minden más nyelvre is normálisan fordították le (Holy Spirit, stb.), csak magyarul lett valamiért lélek belőle, pedig a lélek és a szellem nem ugyanaz.
2012. ápr. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
90%

Figyeljetek,a gyüliben mindent a bibliára alapoznak,semmit nem maguktól cselekednek.

Vegyük például a dícséretet:

Zsoltárok könyve:98:5 Zengedezzetek az Úrnak hárfával, hárfával és hangos énekléssel;

Zsoltárok könyve:150:5 Dicsérjétek őt hangos cimbalommal, dicsérjétek őt harsogó cimbalommal.

na ez most nem arról szól h búskomoran dúdolgass valamit egy templomba.Valószínűleg nem ez tetszik Istennek.

És a "démonűzéseik"-re példa

Márk Evangéliuma:9:18 És ahol csak előfogja, szaggatja őt; ő pedig tajtékot túr, a fogát csikorgatja, és elfonnyad. Mondám hát tanítványaidnak, hogy űzzék ki azt, de nem tudták.

Sokan ezen botránkoznak meg,hogy mit művelnek az emberek,de hisz ha ez van megírva,akkor miért vonják kétségbe?!miért feltételezik h ez rossz,és manipuláció?!

pontosan azért mert tudatlanok,és szeretnek okoskodni..sajnos :/

2012. ápr. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 mustafa33 ***** válasza:
15%
Tisztelem Őszentségét a Dalajlámát, ugyanúgy Őszentségét a római Pápát és Őszentségét az örmény Katholikoszt, az Izrael Istenét, az egyetlen Allahot, a prófétákat Mózest, Jézus Krisztust, Mohamedot, de a Hit gyülekezete egy népbutító agymosó biznis.
2012. ápr. 29. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
szerintem meg annyira unalmas életed lehet,hogy azzal foglalod le magadat,hogy mész a divat utána....ha valakinek nem tetszik akkor nekem se ! huha de kemények vagyunk ezzel a véleménnyel :D pff
2012. ápr. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
79%

Szia!


Én érdeklődőként, majd megtérésem után vendégként voltam néhányszor látogatóban a Hit Gyülekezetében: egyszer a Folyondár utcában, talán kétszer-háromszor a Sportcsarnokban, ill. néhány alkalommal a helyi (vidéki) gyülekezetben. Később jártam rendszeresen is közel 4 éven át, főleg a helyi gyülibe (szintén vidék, de másik város, mivel idő közben elköltöztünk), a Csarnokba ritkábban, és főleg a szerdai alkalmakra. Tehát van némi rálátásom a dologra, nem csak egyszeri tapasztalatból beszélek, pláne nem hallomásból. Az "összkép" számomra mindenképp pozitív, a HGY-t az egyik legjobb gyülekezetnek tartom, ami ma létezik Magyarországon. Természetesen nem tökéletes, mint egyik közösség sem, de lényegesen több a pozitívum, mint a negatívum.


Először is nem árt tudni, hogy a HGY egy ún. neoprotestáns felekezet; ezen belül a pünkösdi karizmatikus irányzathoz tartozik, amelynek világszerte ~ 600 millió tagja van, tehát nem egyedi jelenség.

Ez az irányzat sokak számára lehet furcsa vagy idegen, ízlés kérdése.

Mint ahogyan itt valaki említette a neten terjedő videók egyikét: van, aki "elájul" tőle [valószínűleg a készítők célja is ez volt vele...], de vannak, akiknek ez nem jelent gondot. [Egyszer az egyik pásztor mondta, hogy meg kell nézni személyesen, mert belülről nem olyan szörnyű, mint kívülről. :D ]

És tudok olyan esetről is, amikor valaki megnézett egy ilyen videót, és nagyon megtetszett neki a második részben szereplő Face to face zenekar, úgyhogy meg is kereste őket a YouTube-on. :D

Én magam pedig szintén kedvet kaptam újból meglátogatni a gyülekezetet az utóbbi hónapokban, már csak amiatt is, hogy itt, a GYK-n annyi butaságot leírtak róluk, gondoltam, megnézem, változott-e valami; már kétszer sikerült is elmenni szerdai alkalomra, és mivel semmi negatívat nem tapasztaltam a vádak és rágalmak közül, sőt, jól éreztem magam, majd még szeretnék is menni. :D


A dicséretek általában azoknak nem szoktak tetszeni, akik egyáltalán nem bírják a könnyedebb műfajokat; pedig a Bibliában gyönyörűen végigkövethetőek a példák, hogy hogyan "működött" és fejlődött a zene, a dicséret az idők során; kezdve mondjuk a tengeren átkelő tömeggel, akik Mirjam vezetésével énekeltek és táncoltak a fogságból való szabadulásuk örömére [dobbal és csörgőkkel, nem orgonával...], Dávid királyig, aki megszervezte a Templomban a "24 órás dicsőítő szolgálatot": profi énekesek, kórusok és zenekarok szolgáltak "váltott műszakban" a Templomban folyamatosan.

Megint leírom a saját hozzáállásomat: amikor először láttam utcai evangélizáción keresztényeket gitárral, dobbal stb., teljesen el voltam képedve, úgy gondoltam, a kettőnek semmi köze egymáshoz. De aztán véleményt változtattam, amikor meggyőződtem ennek a formának a létjogosultságáról, hasznosságáról. És persze az sem elhanyagolandó szempont, hogy kisgyermek korom óta - néhány év kihagyással - elég intenzíven foglalkozom zenével (ének-zene tagozatos osztályok, zeneiskola, énekkar, stb.)


A másik, amibe kívülállók bele szoktak kötni, a nyelveken szólás. Pedig a vonatkozó igeversek teljesen világosak az 1. Korintus 14: 22 - 28-ban, ha nem ragadunk ki egy-két mondatot a szövegkörnyezetből:


"A NYELVEK tehát JELÜL VANNAK, nem a hívőknek, hanem A HITETLENEKNEK; a prófétálás pedig nem a hitetleneknek, hanem a hívőknek. Azért ha az egész gyülekezet egybegyűl és mindnyájan nyelveken szólnak, bemenvén az idegenek vagy hitetlenek, nem azt mondják-é, hogy őrjöngtök? De ha mindnyájan prófétálnak és bemegy egy hitetlen, vagy avatatlan, az mindenektől megfeddetik, mindenektől megítéltetik, És ilyen módon az ő szívének titkai nyilvánvalókká lesznek; és így arcra borulva imádja az Istent, hirdetvén, hogy bizonnyal az Isten lakik ti bennetek. Hogy van hát, atyámfiai? Mikor egybegyűltök, MINDEGYIKŐTÖKNEK VAN van zsoltára, tanítása, nyelve, kijelentése, magyarázata. MINDENEK ÉPÜLÉSRE LEGYENEK.

Ha valaki nyelveken szól, kettő vagy legfeljebb három legyen, mégpedig egymás után; és egy magyarázza meg: HA PEDIG NINCSEN MAGYARÁZÓ, HALLGASSON A GYÜLEKEZETBEN; HANEM MAGÁNAK SZÓLJON ÉS AZ ISTENNEK."

--> Tehát Pál szerint a nyelveken szólás jel a hitetleneknek, építő cselekedet / tevékenység; "a gyülekezetben" (= a gyülekezet előtt mintegy beszédként) csak akkor történjen, ha megmagyarázzák, mert csak így épít; egyéb esetben pedig egyénileg, ekkor magát a személyt építi.


Eleinte egyébként nekem is furcsa volt a "hangzavar", de mivel egy-egy alkalmon többszáz vagy többezer ember van jelen, az nem megy csendesen... :D


Az anyagi területen is a Biblia szerint van a tanítás: önkéntesen, kényszer nélkül adható a tized és az egyéb adományok is. Engem még soha senki nem kényszerített adakozásra, és nem is tudok ilyesmiről.


És valóban sok-sok ember élete változott már meg a HGY-ben; szerintem (magánvélemény!) aki őszintén akarja, annak sikerül is. Aki pedig csak lötyögni megy, nem Istent keresi, annak nem.

Ismétlem, vannak problémák, de azok nem attól fognak elmúlni, hogy szidják a gyülit vagy a tagokat.


Hát, részemről ennyi, remélem, tudtam segíteni.


Üdv. :)


U. i. a 10-eskének: Ha legközelebb megyek, szóljak neked, hogy menjünk együtt? :D

Mustafa, te pedig kaptál egy fekete pontot az eddigi pirosak mellé. :(

2012. ápr. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!