Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Felvehetem-e az iszlám vallást...

Felvehetem-e az iszlám vallást úgy, hogy reformárus a férjem vagy előbb el kell válnom?

Figyelt kérdés

2012. máj. 29. 07:46
1 2 3
 11/30 Granulátum ***** válasza:

Az hogy lehet, hogy te rátaláltál az iszlámra, a férjed meg nem?


Nem beszél(get)tek egymással?

2012. máj. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Beszélgettünk erről, de ő nem szeretne áttérni, mert egyrészt megigérte a nagyapjának, másrészt ő nem látja olyan szigorúnak Istent. Hisz benne, imádkozik és hálát ad neki.
2012. máj. 31. 12:02
 13/30 anonim ***** válasza:

ő nem látja olyan szigorúnak Istent.

Azért szeretnéd áttérni az iszlámra mert "szigorú", vagy valamit én nem értek. Egy kedves barátom muzulmán, a családja is, sokszor mondta nekem, hogy szeretne áttérni a keresztény vallásra mert azok az emberek kevesebbet hazudnak! Az lehet, hogy maga a vallás szigorú de sajnos a legtöbb muszlim azokat nem igazán tartja. Nem is biztos hogy azért mert rossz ember vagy kétszínű, csak ugy hozta az élet hogy elkerültek otthonról, a családjuktól és ahol most élnek nagyon nehéz lenne követni azokat a "szabályokat". Írhatnék most sok példát hogy ezt megmagyarázzam, de ha szeretnéd felvenni ezt a vallást bíztos tudod miről is beszélek.

2012. máj. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
Nem azért szeretnék áttérni, mert szigorú, hanem Istennek igértem. Erre esett a válsztása persze azok után, hogy sok hibát követtem el és szerintem haragszik rám, különösen most hogy húzom az időt. Már nem munkálkodik bennem. Az iszlámon keresztül jöttem rá, hogy ő létezik, potosabban egy bemutató videó volt arról, hogy mi bizonyítja a korán isteni eredetét. Félek az örök kárhozattól, de a vallás szigorúságától is. Különösen aggaszt a nyílvános imádkozás és a ruházat, mivel itt nem öltözködik úgy senki. A férjem disznó húst is eszik így még, ha nem is szeretetném érintkezhetek vele (hússal), vagy amihez hozzáért. A szüleim és a férjem se helyeslik és ha valami rosszat mondanak a vallásról, akkor még velük se beszélhetek. Van 2 gyerekem is, így még nehezebb. Jó lenne, ha csak egy vallás lenne, mert így az embernek nem mindegy, hogy miben hisz vagy nem hisz, mert ha tévesen hiszi elkárhozik.
2012. máj. 31. 16:47
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy idepofátlankodom, csak lenne néhány mondatom a kérdezőhöz.

Kedves Kérdező!

Az általad leírtakból nekem az jön le, hogy valami nagyon súlyos lelki válságban szenvedsz, megromlott a viszonyod Istennel valami ok miatt, nem találod a helyedet a világban. Ezt a problémádat sem az iszlám, semmás vallás nem fogja neked megoldani. Először a lelki problémáidat oldd meg, rendezd a viszonyodat Istennel, derítsd ki, miért nem találod a hlyedet, mi miatt van lelkiismeretfurdalásod, stb. Ha ezek után is úgy érzed, az iszlám az utad, akkor vedd fel az iszlámot, de ha a fentebbi dolgokat nem léped meg, és úgy leszel muszlim, az nagyon nagy pofára eséshez vezethet, de ez bármelyik más vallásnál is így lenne, akármelyiket is vennéd fel.

A helyzetedet bonyolítja, hogy van egy férjed, meg két gyereked is, ezért alaposan meg kell fontolni, mit csinálsz.

Üdv: egy hölgy, aki nem muszlim

2012. jún. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

Ne hadd magad becsapni a Biblia is tele van tudományos csodákkal. Es meg magyarázza , hogy miért vannak azokban a könyvekben is. Jézus szeret.


http://www.youtube.com/watch?v=8KX2-J6uS-o



Igy néz ki ha valaki az igazságot cselekszi :) :)

2012. jún. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy Isten mit gondol rólam, de azt hiszem ezt le kell írnom. Nekem volt néhány csodás élményem Istennel. Mutatott olyan érzelmeket, amiket csak ő adhat egy embernek. Boldog az az ember, aki meg tudja ezeket tartani, aki Isten akaratában tud élni. Aki olvasott vallásos könyveket az valószínűleg hallott ezekről. Én sajnos csak később olvastam róla. Akit megajándékoz ezzel az Úr az ne legyen önző és ne kövessen el bűnt, mert elmúlik és törekedjen átadni másoknak azt a szeretetet. Remélem ez segít majd valakinek.
2012. jún. 27. 18:42
 18/30 anonim ***** válasza:
Isten szeret teged,olvasd a bibliat es megtalalod a valaszt a kerdeseidre,nem az iszlam a megoldas,a biblia az Isten szava,es ha kered Istent o valaszol neked,es a Szent Szellem elvezet teged a igazsagra,neked Jezusra van szukseged,o eltudja venni a felelmeidet es a ketsegeidet csak bizd ra magad,Isten soha nem akarna hogy muszlim legyel,Isten aldjon meg teged es adjon neked bolcsesseget es bekesseget.
2012. júl. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
18. válaszoló, na ezt nevezik térítésnek. mintapéldája vagy. Miért kell befolyásolni valakit?... Megy, ha akar, ha nem akar, akkor nem. :)
2012. júl. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
"Isten soha nem akarna hogy muszlim legyel" ... ezzel is jól minősíted saját magad. Nem vagy te isteni leszármazott, hogy tudd, hogy Isten mit akar. Senki sem tudja, mert mi emberek vagyunk, egyikünk sem tud többet másikunknál. A nézőpont megint más dolog. Jaj, pedig annyira sok jófej keresztény ismerősöm van, még fanatikusak is, de te túllősz mindegyiken :)
2012. júl. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!