Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Felvehetem-e az iszlám vallást...

Felvehetem-e az iszlám vallást úgy, hogy reformárus a férjem vagy előbb el kell válnom?

Figyelt kérdés

2012. máj. 29. 07:46
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Nem tériteni akartam,mert nem neveztem meg egy vallást se az iszlám helyett,csak ez egy nagyon veszélyes ut ami kivúlröl nem is latszik annak,és igen én azt hiszem es azt vallom,hogy minden embernek Jézusra van szüksége,mert egyedül csak ő általa van üdvösséggünk.
2012. júl. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Annál nem sok veszélyesebb van, hogy egy emberben hiszel és embert gondolsz Istenek.
2012. júl. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Isten,Jézus es a Szent Szellem ugyanaz,nem emberben hiszek hanem Istenben
2012. júl. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Erről egy Korán idézet jut eszembe: Ne érts félre kérlek.

"...Ne lépjétek túl a határt a ti vallásotokban és ne mondjatok Allahról mást, csak az igazságot! Jézus, a Messiás, Mária fia csupán küldötte Allahnak, és az ő szava, amit sugalmazott Máriának, és Allahtól küldött lélek. Higgyetek hát Allahban és az Ő küldötteiben és ne mondjátok azt, hogy: "Három!" Hagyjátok abba! Jobb az nektek! Allah csupán egyetlen isten. Magasztaltassék! Nincs szüksége gyermekre, amikor Övé mindaz, ami az egekben és a földön van. Allah kiváló istápoló!"

2012. júl. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
az Allah szó arabul Istent jelent. Nem az Isten neve.
2012. júl. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Nos én a biblia Istenében hiszek egyedül,mindenkinek joga van bármi másban hinni,de én hiszem hogyha valaki igazan keresi az Urat az megtalálja.„Szeretem azokat, akik engem szeretnek, megtalálnak engem, akik

keresnek" (Péld 8,17).Isten áldjon

2012. júl. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Béke legyen Veled! Köszönöm a beszélgetést!
2012. júl. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Én is köszönöm a beszélgetést,Isten legyen veled
2012. júl. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
Kérem ne vesszenek össze ezen. Én az egész leki tusám és keresgélésem alatt arra jöttem rá, hogy nem a vallás számít Istennek, hanem a szívetek. Szeressétek Őt, szolgáljátok örömmel és engedelmesek legyetek. Találtam muszlimok között is olyan embert, akit megajándékozott szeretetével és a keresztények között is. Ezért ne ítéljétek el a másikat, mert csak Isten tudja, hogy ki fog üdvözülni és ki nem. Bízzatok benne. Mindannyian Őt szeretnétek szolgálni és imádni. Egy Istent imádtok. Ő a csodálatos tiszta szeretet.
2012. júl. 8. 17:55
 30/30 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Nem vesztünk össze, teljes egyetértés van, az elején volt kisebb nézetbeli eltérés ugyan, de mindenki másképp látja. Ez egy beszélgetés volt, nem kicsit OFF, de mindenki jó szájízzel távozott, én ebben majdnem 100%ig biztos vagyok:) CSODÁLATOSAK A SZAVAID:) (ez nem kiabálás csak a gondolat erősebb kiemelése)
2012. júl. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!