Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények - segítséget...

Keresztények - segítséget kérek, mit tehetek?

Figyelt kérdés

10 éves házasok vagyunk férjemmel, nemrég derült ki, hogy neki kielégítetlen szexuális vágyai voltak, bevallotta, hogy (nem tudom másképp mondani) szadista és perverz vágyai voltak, már házasságkötésünk elejétől is, ill. egész életében, ami ellen képtelen ellenállni, mert elmondása szerint akkora erő. Mivel tudta, hogy én ilyesmire nem vagyok képes és nem is akarta behozni a házasságba, mikor már nem bírta tovább elfojtani, több alkalommal megcsalt. Elmondása szerint ez mind nem jelentett neki semmit, csak ki kellett jönnie annak a perverz feszültségnek, aminek a házasságunkban nincs helye. Megtalálta rá a megfelelő személyt, aki mindenre hajlandó volt neki, érzelemmentesen.

Én őt egy szerető embernek ismertem meg, két gyerekünk van, soha nem bántana, ezt mondta is, hogy ide hozzánk képtelen behozni ezt a szemetet, de fogalma sincs, hogy mit tegyen. Velünk akar maradni, minket szeret, állítólag "ezért" is tette ezt, de ez nálam nem állja meg a helyét.

Énbennem egy világ omlott össze, azt hittem, a házasságunk szent, együtt imádkozunk, katolikusan neveljük a gyerekeket, stb. Most ez az egész meg lett szentségtelenítve.

Iszonyú mértékű fájdalommal de úgy döntöttem, meg akarom harcolni a Megbocsátást, ami tudom, nehéz és hosszú út lesz, mert nekem ez nagyon nagyon fáj. Rengeteget imádkozom.

Ami nagyon bánt, az, hogy férjem bocsánatot kért, és megigérte hogy törekszik a jóra, de azt mondta, nem tudja megigérni, hogy ellen tud-e állni ennek az iszonyú mértékű vágynak. Most akkor én hogy bocsássak meg? Mit tegyek?

Ő is szeretne változni, de azt állítja, lehet, hogy ez genetikai defekt nála, és nem tudja legyőzni. Én mondogatom, hogy a szeretetben ill. Isten segítségével mindent legyőzhetünk, hiszen ezt tudtuk korábbról is, de ő azt mondja, fogalmam sincs nekem arról, hogy ez mekkora erő. És a legrosszabb, hogy ő meg van győződve arról, hogy szent marad a házasságunk, ha ő ezt a szennyet kiviszi belőle...


Mit lehet ilyenkor csinálni? Kérlek, ne ítéletet mondjatok, hanem segítsetek! Adjatok tanácsot, mit tehetünk (leginkább én) ez ellen a sátáni út ellen? Bármilyen ehhez tartozó irodalom, bibliai részek, de konkrét tanácsok és leginkább gyakorlati út volna nagyon hasznos. Vagy bárki, akihez fordulhatnánk.



2012. jún. 16. 09:30
1 2 3 4
 21/32 KMJ ***** válasza:
23%
Szerintem ha nem folyik benne vér akkor még jó is lehet, nem kell annyira rágörcsölni a vallási előírásokra, mert több kárt mint hasznot okozhat ha az ember csak abban reméli a megoldást. Szerintem ha alapvetően vonzódsz a férjedhez, és ő is hozzád, vér sem folyik, akkor nagy baj nem lehet.
2012. jún. 20. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem felháborító, hogy a 20-as szerint a mai világban a szado-mazo normális, a keresztények meg a szegény maradiak.

Szerintem a szado- mazo SEHOL nem normális, és pont annyi keresztény vallásos kedveli mint mint egyéb vallásos, meg mint nem vallásos, mert semmi, de semmi köze a vallásnak a szexuális orientációhoz, az ugyanis pszichológiai alapokon nyugszik, ami nem vallás. Mint ahogy a homoszexuális, pedofil papok meg a perverz férjek vallásossága sem ért az orientációjukkal szemben semmit.

2012. jún. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
51%

Na, akkor "kedves", de inkább szemtelen ateisták!


Nem érdekel a véleményetek, megtarthatjátok magatoknak nyugodtan, DE: Fogjátok már fel végre, hogy ez itt a VALLÁS kategória, és a kérdező kifejezetten KERESZTÉNYEK válaszait kérte.

Aki ezt nem tudja megérteni, annak minimum az intelligenciájával vagy a neveltetésével vannak bajok.

Ha nem tudtok adekvát választ adni (márpedig az említett feltételek miatt ez kizárt), akkor nem kell ide írogatni. Vannak más kategóriák, ahol az írás- és közlési kényszert ki tudjátok élni.

Nem mellesleg a szadista szexet és egyéb perverziókat többnyire még ateista körökben is perverziónak minősítik, úgyhogy nem tudom, miért kell itt kampányolni emellett...


A pszichológus-témához akkor mégis leírok egy megtörtént esetet, ami keresztényeknek NEM felel meg: arra az esetre, amikor egy alsós (!) kisgyerek önkielégítést végzett az iskolában tanítási órán, a pad alatt, de azért elég feltűnően; a pszichológus azt tanácsolta, hogy a tanítónő beszélje meg a gyerekkel, hogy ez rendben van, csinálhatja nyugodtan, de nem a teremben, hanem ha épp eszébe jut, akkor menjen ki a WC-be...

Ez elsőre nem is hangzik annyira rosszul, csak ha belegondol az ember a részletekbe és az esetleges következményekbe...

A tanárok végül is úgy döntöttek, hogy nem fogják ezt mondani a gyereknek; az iskolában ennek nincs helye, és kész. (Nem egyházi iskola, mielőtt valaki ezzel jönne.)

Tehát közel nem biztos, hogy ha nem keresztény pszichológushoz fordul valaki, akkor normális, elfogadható tanácsot kap.


És most ismét rátapadhat a pirosra, akinek nem tetszik a rendszer. :P

2012. jún. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
29%
Mondjuk nem tudom egyáltalán minek mennek a berta félék pszichológushoz, mikor elég lenne a bibliakör a helyi művházban? Ahhoz nem kell pszichológia szakot végezni és olcsóbb is.
2012. jún. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
27%

hihi :-o)


Mindegy, mert a nevezett a keresztény meg az ateista szó közti külöbséget sem tudja, miért tudná, hogy a pszichológia egy tudomány, vagy hogy a gyermekek szexuális fejlődésének periódusai milyenek, és hogy az tesz bármelyik vallásra, a hormonjai pedig nem olvassák a Bibliát,se mást bármilyen érdekes is az?(Függetlenül attól hogy a kisfiú tett és amit a felnőtt mondott neki, azzal én se értek ebben a formában egyet.)

Aki azt tartja az egyetlen helyes megoldásnak hogy a problémáira a válasz az legyen, hogy imádkozzon Istenhez meg Jézushoz, az valóban nem menjen pszichológushoz. A bibliakörben sokkal többen imádkoznának vele és pénzt se kérnek érte.

2012. jún. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik, kemény vita bontakozik ki arról, mi a normális. Természetesen mindenkinek az, amit maga annak tart. Csakhogy van általános értelemben vett normalitás, és szubjektív normalitás. Mindkettőnek jellemzője, hogy más embereknek nem okoz semmiféle kárt. A másodiknak ezen túl még az, ha egymás között el tudják fogadni, nem zavarja őket (egy idő után). Ebből következik, hogy ami valakinek abnormális, az másnak lehet normális úgy, hogy az a többieknek sem okoz problémát. Erről szól az egyneműek együttléte és más "abnormitás" is.


A konkrét esethez. Azt a bizonyos "erőt" bizony lehet teljesen elképzelhetőnek tartani, a történet lehet teljesen hiteles is. De ezt megítélni csak a két partner és esetleg egy jó szakember tudja. Sajnos nehéz megbízható, jó szakembert találni, elsősorban az általánosan egyre szaporodó igénytelenség miatt.

Az is világos, hogy kevés az ismeretetek a megfelelő megoldás megtalálásához, de a rosszhiszeműséget nem szokta jellemezni ilyen nyílt feltárás. Vagyis első körben feltételezném az őszinteséget.

Azt tudom elképzelni, hogy mindkettőtöknek tisztáznia kellene önmagában: mi a célja, mit tartana a legfontosabbnak. Elsősorban a saját maga számára, de figyelemmel a gyerekekre és a másik félre is. A többit ehhez kell igazítani, azt is, ki meddig képes (nem akar, az más) elmenni a kompromisszumokban. Ha a cél az addig boldognak tartott házasság fenntartása a lehetséges legjobb kapcsolattal, akkor a problémát ehhez kell igazítani, és nem mindenféle "általános" szabályhoz, véleményhez. Kérdés, hogy a férj milyen mértékben tudja minimalizálni ezt az igényét, és azt milyen formában. A választ csak ő tudhatja, de a feleség segíthet neki. Kérdés, a feleség mit képes elfogadni, miben képes változni, mire vállalkozni. Ezt is csak ő tudja megválaszolni, esetleg férji támogatással. A válaszokhoz talán az adhat könnyebbséget, ha mindkét fél érzi és érezteti: a problémát meg akarja oldani, mert fontos számára a kapcsolat. Képes áldozatokra, de ehhez segítséget vár és ajánl. A döntő, mennyire tudtok egymásban hinni, mennyire tudjátok a másikkal elhitetni, hogy érdemes és lehet. HA ebben van egyensúly, van remény. Az eredményt viszont nem tudom.

A tisztázás technikai lebonyolításához szakember segítségét kérni érdemes. Mindössze egy fontos feltétel van. Mindkettőtöknek hinni kell benne, mindkettőtöknek egyszerre kell vizsgálni, még mindig hisztek-e benne, és ha csak egyik is nemmel válaszol, új segítséget kell keresni. Az írásod alapján hozzá kell tennem: itt a hit alatt semmi esetre sem a vallási értelemben vett hitet értettem, hanem az egymásba vetett hitet. Jelen esetben csak ez számít, a másik nem ebbe a dimenzióba tartozik.

2012. jún. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
51%

@ 24 és 25:


Így együtt, ha már olyan jól megértitek egymást. :D


1. Hol írtam én azt, hogy _én_ pszichológushoz megyek vagy mennék??? Tessék szíves lenni újraolvasni, szövegértésre figyelünk. :D

2. Miért ne tudnám a különbséget a keresztény és az ateista szavak jelentése között? Nyafizni könnyű...

3. Mondtam én azt, hogy a bibliakör a megoldás? Vagy hogy én oda járok? A helyes válaszok: Nem és nem.

4. Utaltam akár halványan is arra, hogy egy gyereknek nem működhetnének a hormonjai vagy hasonlók? Ismét csak nem.


Tehát ennyit ért az írásotok: duma, duma, duma...


Nem mellesleg: egyáltalán nem szokványos, hogy egy kisgyereket abban a korban (7 - 8 évesen) ilyen szinten érdekeljen a szexualitás. A "nyilvánosság előtt" (tehát nem "elbújva") tenni pedig még inkább kirívó eset, aminek szintén megvannak a maga okai; ha ezeket megszüntetik, akkor jó eséllyel a "tünet" is elmúlik; de ezt nem részletezném tovább. Ez itt tényleg a Vallás kategória, nem a Szex. :D


Csak egyetlen dolog még, jól kapaszkodjatok meg: TANULTAM pszichológiát. Nem a művházban gyorstalpaló tanfolyamon vagy ilyesmi, hanem FŐISKOLÁN, kötelező tantárgyként. Ez úgy kezdődött, hogy az első félévben be kellett vágni az Atkinson-féle kb. 900 oldalas könyvet. :)

Aztán jött a fejlődéslélektan, a személyiségfejlődés zavarai, végül a szociálpszichológia; ezek után pedig a kötelező szigorlat.

Jaaa, bocs. :P


És tessék visszaolvasni az első válaszomat: mit javasoltam a kérdezőnek? Normális lelkigondozót ÉS / VAGY keresztény pszichológust.

Hűűűűhaaaa. :O


Megelőzendő a további zöldségeiteket: a "keresztény pszichológus" ugyanolyan egyetemi diplomával rendelkezik, mint az összes többi. Csak éppen nem ateista, nem is más vallású, hanem keresztény.


Úgyhogy erről ennyit, felesleges kapálóznotok. :P

2012. jún. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

"Szerintem felháborító, hogy a 20-as szerint a mai világban a szado-mazo normális, a keresztények meg a szegény maradiak"

Úgy látom nem értettél meg egy szót sem abból amit mondtam. Én keresztény vagyok. De sajnos, amint itt a hozzászólásokból is olvashatsz, sokak szerint "semmi baj a szado mazoval" meg amivel nem ártasz senkinek, az okés. (mondjuk itt a partnerének árt, mégpedig LELKILEG ÉS SÚLYOSAN)

Tehát: ezen a jelenségen én is szomorkodom, de sajna ilyen a világ.

2012. jún. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Azért kevés az olyan maradi keresztény aki hosszú évekig él egy perverzzel, méghozzá jól, szóval azért nem annyira maradi:))

Dehát ilyen a világ.

2012. jún. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim válasza:
a kérdés az, hogy ti mit találtok perveznek. ahogy olvastam a szöveget úgy vélem nagyon erősen vallásosak vagytok. az erkölcs egészen mást jelent ebben az esetben. lehet hogy egy - és ezt most nem megbántásképp írom - áltagos, a vallást nem ilyen komolyan vevő pár számára ez nem is számítana perverzségnek...
2012. okt. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!