Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények - segítséget...

Keresztények - segítséget kérek, mit tehetek?

Figyelt kérdés

10 éves házasok vagyunk férjemmel, nemrég derült ki, hogy neki kielégítetlen szexuális vágyai voltak, bevallotta, hogy (nem tudom másképp mondani) szadista és perverz vágyai voltak, már házasságkötésünk elejétől is, ill. egész életében, ami ellen képtelen ellenállni, mert elmondása szerint akkora erő. Mivel tudta, hogy én ilyesmire nem vagyok képes és nem is akarta behozni a házasságba, mikor már nem bírta tovább elfojtani, több alkalommal megcsalt. Elmondása szerint ez mind nem jelentett neki semmit, csak ki kellett jönnie annak a perverz feszültségnek, aminek a házasságunkban nincs helye. Megtalálta rá a megfelelő személyt, aki mindenre hajlandó volt neki, érzelemmentesen.

Én őt egy szerető embernek ismertem meg, két gyerekünk van, soha nem bántana, ezt mondta is, hogy ide hozzánk képtelen behozni ezt a szemetet, de fogalma sincs, hogy mit tegyen. Velünk akar maradni, minket szeret, állítólag "ezért" is tette ezt, de ez nálam nem állja meg a helyét.

Énbennem egy világ omlott össze, azt hittem, a házasságunk szent, együtt imádkozunk, katolikusan neveljük a gyerekeket, stb. Most ez az egész meg lett szentségtelenítve.

Iszonyú mértékű fájdalommal de úgy döntöttem, meg akarom harcolni a Megbocsátást, ami tudom, nehéz és hosszú út lesz, mert nekem ez nagyon nagyon fáj. Rengeteget imádkozom.

Ami nagyon bánt, az, hogy férjem bocsánatot kért, és megigérte hogy törekszik a jóra, de azt mondta, nem tudja megigérni, hogy ellen tud-e állni ennek az iszonyú mértékű vágynak. Most akkor én hogy bocsássak meg? Mit tegyek?

Ő is szeretne változni, de azt állítja, lehet, hogy ez genetikai defekt nála, és nem tudja legyőzni. Én mondogatom, hogy a szeretetben ill. Isten segítségével mindent legyőzhetünk, hiszen ezt tudtuk korábbról is, de ő azt mondja, fogalmam sincs nekem arról, hogy ez mekkora erő. És a legrosszabb, hogy ő meg van győződve arról, hogy szent marad a házasságunk, ha ő ezt a szennyet kiviszi belőle...


Mit lehet ilyenkor csinálni? Kérlek, ne ítéletet mondjatok, hanem segítsetek! Adjatok tanácsot, mit tehetünk (leginkább én) ez ellen a sátáni út ellen? Bármilyen ehhez tartozó irodalom, bibliai részek, de konkrét tanácsok és leginkább gyakorlati út volna nagyon hasznos. Vagy bárki, akihez fordulhatnánk.



2012. jún. 16. 09:30
1 2 3 4
 31/32 Loisz ***** válasza:

Új tag vagyok,- csak most jutott el hozzám a segítség kérésed.- Hívő keresztyénként tudom az egyetlen igazi segítséget Nektek! - Szeretettel mondom, nem ítélkezésből, - sajnos a férjed súlyos megkötözöttsége: bűn.


A bűnből egyedül Jézus Krisztus tud megszabadítani. Ő mondta: "Ha a Fiú megszabadít titeket, valósággal szabadok lesztek." Ján 8,36


A másik ígéret: " Isten Fiának vére megtisztít titeket minden bűntől. - Ha megvalljuk bűneinket, hű és igaz Ő és megbocsátja és megtisztít minket minden gonoszságtól."

1 Ján 1,7-9


Gyakorlatilag Isten előtti őszinte imában, szívbeli bűnbánattal meg kell vallani ezt a bűnt, el kell ítélni, meg kell tagadni - és kérni Jézus Krisztus helyettes kereszt-áldozatáért Isten bűnbocsánatát és a szabadítását.


Ha olyan nagy a teher,hogy egyedül nem bírja, igénybe kell vennetek pasztorál pszichológus segítségét. Tudok nevet mondani, ha igényled és privátban kéred.


Kedves asszony-testvérem, aki hívőnek vallod magad. Kérlek, ne ítéld el a férjedet, ő szeret benneteket és nem akar elveszíteni. Saját erejéből és elgondolásából, amit tett, - hogy szerinte "kivitte a házasságotokból" - jó akaratról tanúskodik és arról, hogy bizony ennek leküzdéséhez segítségre van szüksége. Nemcsak szakember, hanem szerintem nagyon is a Te segítségedre is.


Kérlek, harcold meg az Úr előtt és kérd Tőle a megbocsátás ajándékát, Ő meg fogja adni és erőt is ad, ha kéred ahhoz, hogy támogasd a férjedet. Istennek semmi sem lehetetlen, meg tudja szabadítani,- a házasságotokat pedig megmenti !


Az Úr áldjon és segítsen meg !

Szeretettel

Loisz

2012. nov. 23. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy valaki valaha fellapozza-e ezt a kérdést újra, de 5 év távlatából szeretném leírni, hogy Isten segítségével sikerült megharcolni a megbocsátást. Annak idején kértem a férjemtől, hogy imádkozzon, de nem voltam biztos benne, hogy kellően megteszi, ezért elkezdtem érte és helyette is imádkozni. Ne röhögjetek ki, volt, hogy kétszer mondtam el egy-egy imát, helyette is. Ezenkívül böjtölni kezdtem érte, hogy nyerjen bocsánatot a bűne az Istennél. Elkezdtem a másik nőért is imádkozni (ez már a nem-normális kategória a nem keresztények szemében), és megpróbálni megbocsátani neki. Úgy láttam, hogy a megbocsátásnak két pillére van, az egyik a döntés, amit meg lehet hozni ésszel is. A másik viszont a fájdalom, a megalázottság stb. érzése, amit végig kell küzdeni. Istennel könnyebb, mert erőt ad. Szóval ezzel az úttal egyszercsak újra normális lett minden. Majdnem egy évre rá voltunk egy mécs hétvégén, ahol a szentlélek hatására is, de végleg kiengesztelődtünk, a legbelsőbb kételyeinkkel is. Azóta is együtt vagyunk, tudunk beszélgetni is a dologról, sokkal közelebb kerültünk Istenhez, Most már 5 éve ennek, és minden rendben van. Nem könnyű út, de ajánlom a megbocsátás végigharcolását mindenkinek, akit hasonló probléma ér.
2017. febr. 25. 22:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!