Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyek a legjobb keresztény...

Melyek a legjobb keresztény viccek?

Figyelt kérdés

Kizárólag normális, nem trágár, nem ellenséges, nem stb. másokat és azok vallását sértő irományokra lennék kiváncsi!


Érdekelnek napjaink legjobb és minden idők legjobb keresztény viccei. Csak bátrán! Jöhet bőven!


Jó szórakozást mindenkinek:)



2012. jún. 21. 16:00
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

Na, végre megtaláltam...



A KÁROLI család egy napja



Reggel


Apa: Ébredj, fiam, és kelj fel a te nyoszolyádról. Óh, te rest, meddig fekszel? Mikor kelsz fel a te álmodból? Még egy kis álom, még egy kis szunnyadás, még egy kis kézösszefonás, hogy pihenjek; így jő el, mint az útonálló, a te elkésésed, és a te igazolatlan órád, mint pajzsos férfiú!


Fiú: Hallottam szavad, atyám, és megfélemlék. Vajon tűzfolyam lövellt-é ki a hegyek ormán? Vagy az ég dörög nyári zápor idején? Ó, nem, csak atyám ébreszt engem hangos fennszóval.


Apa: Hamar kelj föl tehát, és mosódjál meg a fürdőszobában, minek előtte anyád is használná azt, és őt kivárván elkésésed oly bizonyos lenne, mint ahogyan hajnal követi a sötét éjszakát.


Fiú: Szavaid lelkem mélyébe hatottak, atyám, ímé engedelmeskedem, bármely szenvedés hatja is át amaz én földi sátorházamat.


Apa: Helyesen szóltál, fiam. Csakhogy amiképpen ajkad kötelezte magát, azonképpen cselekedjék a te tested is, nehogy mellébeszélvén megcsaljad magad.


Délben


Anya: Az ebédidő ímé elközelgetett, eredj el hát, fiam, hamar, és mosódj meg a te kezed tisztátalanságából, mert boldog a férfiú, aki tiszta kezeket emelhet magasba, valamint a leveseskanálhoz.


Fiú: Felelj nékem, anyám, igaz beszéddel: mi lészen nékünk ételünk?


Anya: Ímé, tökfőzeléket készítettem az én uramnak és az én uram szemtelen fiának. Életerő az a te izmaidnak, és növényi rostok a te beleidnek.


Fiú: Avagy van-é értelme kezeimet fáradságosan megtisztítani, amikor ez hitvány eledelt utálja az én lelkem? Amint az eb visszatér az ő okádására, úgy kell majd nekem is visszatérnem, hogy feltakarítsam, amit kivetett a számon az én bensőm.


Anya: Jól figyelmezz most rám, te megszégyenítő gyermek, hogy rosszul ne menjen sorod. Mert valamint megtörli a szolgálólány a portól a dédpapa képmását, úgy töröllek én képen tégedet tüstént, ha felkelvén el nem végzed nagy sietséggel, amit parancsolék néked.


Fiú: Bizony, mondom néked, anyám, sok szenvedés által kell nékünk bejutnunk a mennyek országába, hol nem lészen többé sem jaj, sem könny, sem kézmosás, sem tökfőzeléknek szüntelen fogyasztása.


Délután


Apa: Eredj el, fiam, a te íróasztalodhoz, és szánd oda a te tested és a te lelked amaz te leckéid elvégezésének. Mert tanulás által öregbedik a tudás, és a tankönyv szorgalmas olvasása gyümölcsöz kiváló érdemjegyet.


Fiú: Ímé, atyám, a lélek kész, de a test erőtelen. Sőt annak felette a lélek sem kész, de a test mindazonáltal valójában erőtelen. Az imént gyengeségnek lelke vett vala erőt rajtam. Így szóla nékem az én lelkem: heveredj le a te nyoszolyádra, és mérd meg a te lázadat, ha nem vírusos influenza tört-é ki rajtad.


Apa: Fiam, figyelmezz az én szavamra, mert élet lesz az tenéked, és egész testednek egészség. Mert én eltökélém magamban, hogy ha a tanulásnak te hirtelenjében hozzá nem látol, bizony nem vonom meg tőled a vesszőt, sőt bővölködendesz majd a te tomporodat érő sűrű csapásokban. Avagy kínoz-e még téged a láz, és terheli-é erőtlenség a te tagjaidat?


Fiú: Ó, nem, atyám, úgy érzem, mintha elhagyna engem a láz, és ímé feloldattam az én erőtlenségemből. Lészen annakokáért tanulás és sírás és fogaknak csikorgatása.


Este


Fiú: Ímé, szorgalmatosan tudakozódtam a TV műsorban, és megtaláltam azt, amit az én szívem keresett. Kapcsoljuk hát be az készüléket hamar, hogy ne késedelmeskedjünk ama felettébb kívánatos programot megtekinteni.


Apa: Felelj hát nékem, fiam, avagy miféle műsor légyen az, melyet megtekinteni te oly igen kívánkozol?


Fiú: Ó, atyám, amaz műsor tartalma előttem nem ismeretes, olvasám azonban címét, mely azon nyomban vágyat ébreszte az én szívemben.


Apa: Mi légyen tehát amaz kívánatos film címe?


Fiú: A texasi láncfűrészes gyilkos visszatér.


Apa: Halld tehát szavam, ó, gyermekem: bizony mondom néked, ég és föld elmúlnak, de úgy idő el nem fog múlni, hogy mi amaz műsort megtekintenénk, ha mindjárt a készüléket kell is szétvernem a favágó fejszével. Mert könnyebb a tevének a tű fokán átbújni, mint amaz műsornak megjelenni a mi készülékünk képernyőjén. Az idő immár későre jár, térj meg hát hamar a te ágyasházadba, és szenderülj álomba. Ímé, én emlékszem, mely fáradtság járta át tagjaid csak kevés időnek előtte, midőn a tanulásnak ideje eljőve.


Fiú: Avagy nincsen-é megírva, hogy az Úr, a mi Istenünk késedelmes a haragra, és nagy kegyelmű? Miképpen lehet hát, hogy az én atyám nem fárad bele az én szüntelen való egzecíroztatásomba? Ímé, az én napjaim nagyobb része nyomorúság és fáradság, amely gyorsan tovatűnik, mintha repülnénk. Bizony megemésztetem a te haragod által, és a te búsulásod által megromlom. Ki tudhatja a te haragodnak erejét, és a te félelmességed szerint való bosszú-állásodat? És nekem soha nem adtál egy kecskefiat, hogy az én barátaimmal vigadjak!


Apa: Fiam, te mindenkor énvelem vagy, és mindenem a tiéd. Vigadnod és örülnöd kellene tehát, hogy fedél van a te fejed fölött, bővölködsz ennivalóban, és lyuk találtatik a te tomporodon. Ímé, a kecskehús pedig drága, és nehéz beszerezni. De halld hát szavam, eljön még az idő, és az holnap délután lesz, hogy felkelvén elmegyünk a gyülekezet sportnapjára, és lészen ping-pongozás és röplabdázás, és sípcsontoknak hangos csattogása.

Légy hát követője azoknak, akik hit és hosszútűrés által öröklik a kedvükre eltöltött szabadidőt.



(A Debreceni szabadkeresztyén gyülekezet honlapjáról)

2012. jún. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

He-he-he:)

Tudtam, éreztem, hogy ezért lesz ilyen károlis az első vicc xD Már az első mondat után...

Közben én is találtam néhány viccet még, szerintem jók:)


Ha van kedved elmagyarázhatod a műsorosat, de csak ha nem túl hosszú. Mert akkor előbb elolvasom a bibliát:P Amúgy nem, tényleg nem akarlak terhelni vele, ha hosszú.


A Mózist értem:)

Egész más lenne most a világ xD

Cigányos viccet azért biztonságért nem küldök.



A plébános találkozik a falu egyik vadászával. Megkérdi tőle, van-e sok vad az idén.

- Hogyne volna! Ma reggel küldtem épp egy nyulat a plébános úrnak!

- Nagyon köszönöm! - hálálkodik a plébános.

Hazatérve kérdezi a szakácsnőjét a nyúl felől, de az azt mondja, nem küldtek el semmit.

A plébános másnap kérdőre vonja a vadászt:

- Hol a nyúl?

- Nahát, az a szemtelen! Itt ugrált az erdőszélen, mondtam neki, menjen el a plébános úrhoz! Hát nem ment? Ez igazán nem szép tőle!



A pap a plébánia kerítését szögeli. Egy kisfiú áll ott és vigyorogva bámulja.

- Na, kisfiam, te mire vársz itt?

- Arra, hogy a pap bácsi mit fog mondani, ha az ujjára csap a kalapáccsal!



Így szól a pap a híveihez:

- Jövő héten a hazugság bűnéről fogok prédikálni. Hogy megértsétek, miről van szó, olvassátok el Márk evangéliumának 17. részét.

A következő vasárnap a szószékre lépve megkérdezi a híveket, hogy hányan olvasták el Márk evangéliumának 17. részét. A templomban minden kéz a magasba emelkedik.

- Márk evangéliuma csak 16 részből áll - mondja a pap ravasz mosollyal az arcán.

- Most pedig hallgassátok prédikációmat a hazugságról.



Elment a katolikus pap a szabóhoz és csináltatott magának egy reverendát.

Mikor fizetni akart, mondja a szabó:

-Én paptól nem fogadok el pénzt. Vigye el, az Isten segítse meg!

-Na,nem fogadom el ingyen, majd holnap hozok egy keresztet ezért.

Megérkezik a református pap is és csináltat magának egy papi ruhát. Mikor fizetni akar, a szabó megint nem akar pénzt elfogadni.

-Ha nem akar pénzt elfogadni, hát majd holnap hozok magának egy bibliát!

Elmegy a zsidó rabbi is kaftánt csináltatni, de a szabó szintén nem akar tőle elfogadni pénzt, erre így szól a rabbi:

-Hát köszönöm, majd holnap küldök magához egy másik rabbit!!!

2012. jún. 23. 04:30
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

Szia :)


Ne hari, vagy nem vettem észre az utolsó kommentedet, vagy csak elfelejtettem, de most válaszolok. :)


Megpróbálom röviden elmagyarázni:


Ami a szájon bemegy... --> Jézus mondta a tanítványoknak, hogy nem az fertőzteti meg az embert, ami a szájon bemegy. A hosszabb magyarázattól most eltekintek; de annyit azért tudnod kell, hogy ez nem azt jelenti, hogy nyugodtan ehetsz romlott kaját. :P


Mai étel: aranyalma ezüsttálcán, avagy mit együnk böjtölés alatt? --> A Példabeszédek könyvében van egy mondat: "Mint az aranyalma ezüsttálcán / ezüsttányéron, olyan a helyén mondott ige." (25:11 a Károliban)

"A word fitly spoken is like apples of gold in settings of silver. (A King Jamesben)


Kishitűek – Jézus mondta, hogy ne legyenek kishitűek a tanítványok.


Vasárnapi iskola = régen hívták így, az utóbbi évtizedekben már inkább gyermek bibliakör v. ilyesmi neveken fut.


Aranymondás = a bibliaórákon a gyerekeknek egy-egy igeverset szoktak megtanítani, vagy feladják házinak, hogy kívülről meg kell tanulni. (Ezek egy-két mondatosak általában, úgyhogy nem nehéz.) De ez is egy régi kifejezés, felénk nem használják már.


elhamarkodja a kézrátételt --> Pál apostol írta, hogy nem szabad elhamarkodni a kézrátételt; ezt sokan a sima kézrátételes imára vonatkoztatják, tehát hogy nem szabad bárkinek bármikor bárkiért kézrátétellel imádkozni, és ez így is van. De vonatkozik a pásztorok, presbiterek stb. megválasztására is (az ÚSZ-ben értük is kézrátétellel imádkoztak a szolgálatba lépésükkor).


Konkolydancia - Felesleges témákról... --> Nekem a búza és a konkoly példázata ugrik be, ami egy nagyon érdekes történet. Viszont a felesleges rész a búzán a pelyva, erről is van szó a Bibliában (a búza megmarad, a pelyva megy a kukába); szóval szerintem itt valamit összekevertek. A másik lehetőség, hogy én vagyok a tökfej, és nem jól tudom. :D


Talitha kum -->Jézus ezt mondta egy kislánynak, akiről azt hitték, hogy meghalt; azt jelenti: Kislány, kelj fel.


Lelkes állatok – A Jelenések könyvében, Károli fordításában van így; akkor még (1500-as évek) az állat szónak más volt a jelentése; maga a kifejezés élőlényt jelent.


a nyomtató ökör száját be ne kösd! - Ige, valahol az Ószövetségben. :D

De Pál is hivatkozott erre valamelyik levelében. Ez egy rendelkezés volt, hogy a mezőgazdasági munkát végző ökrök hadd ehessenek nyugodtan munka közben a gabonából.


A test gyakorlása --> Pál szerint a test gyakorlásának kevés haszna van; ez nem azt jelenti, hogy semmi, hanem kevesebb, mint a szellem "edzésének".


kar izma --> szójáték, a "karizma" szóra.


A betű öl... --> ... a Szellem pedig megelevenít. (Hosszú és bonyi a magyarázat, most kihagynám. :D )


megkövezi áldozatait --> a megkövezés volt régen az egyik ítéletvégrehajtási mód (halálos ítéleteknél); igazából a Bibliában sok bűnre ez volt előírva büntiként; gyakorlatilag meg alig néhány esetben hajtották végre. Tehát már akkor is volt kegyelem. :)


Fsz.: Derék Prince --> Derek Prince, az egyik leghíresebb 20. sz.-i bibliatanító volt, sajnos 2003-ban elköltözött. Szóval, ez az ő neve egy ékezet különbséggel.


Lement a nap - Bűnbánati műsor azoknak, akik még mindig haragszanak valakire --> "Haragudjatok, ámde ne vétkezzetek. A nap le ne menjen a ti haragotokkal!" - mondja az Ige. Sokan azt hiszik, hogy egy kereszténynek nem is szabad haragudnia, blablabla; pedig de. Ez pont arról szól, hogy természetes dolog a harag valahol, csak ne tartogassa az ember sokáig, hanem nyugodjon le mielőbb. Mi ismerősökkel szoktunk is bohóckodni adott esetben, hogy még nem ment le a nap, tehát még nyugodtan morciskodhatunk egy-egy dolog miatt; meg hogy majd este bocsátunk meg, nem most, meg ilyesmik. :D


Nos, ennyi volt. Remélem, így már oké. :)



És azért egy viccet is írok, nehogy már kimaradjon:


A zsiráf és a dinoszaurusz beszélgetnek.

Zsiráf: Noé bejelölt téged a Facebookon?

Dinoszaurusz: Nem... Miért?

Zsiráf: Á, semmi, semmi...


:)))

2012. jún. 29. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

Helló, Kérdező!


Látom, kiemeltetted a kérdést. :)

Gondolod, hogy most aktívabbak lesznek a felhasználók? :DDD


Tudok még két viccet:


Mise előtt szól a pap a kántornak:

- Ha azt mondom: Eresztendusz galambusz, akkor te kiereszted a galambokat!

Elkezdődik a mise, azt mondja a pap:

- Eresztendusz galambusz!

De a galambok nem jönnek. A pap kicsit hangosabban mondja:

- Eresztendusz galambusz!

De a galambok most sem jönnek. A pap már üvölt:

- Eresztendusz galambusz!

Erre a kántor visszakiabál:

- Megettendusz macskandusz!


És hogy a HGY-sek se maradjanak ki:


- Mi a hitesek kedvenc színe?

- Hát azÚr. :)


:)))


Erről viszont eszembe jutott Adrian Plass Kegyes kétbalkezes c. könyvéből egy hasonló poén; csak nem tudom pontosan. Meg akartam keresni a könyvespolcon a könyvet, de nem találtam. Lehet, hogy kölcsönadtam valakinek, aztán ott maradt. (Nem az első eset lenne: ezt a könyvet eddig háromszor vagy négyszer vettem már meg... :DDD )

Javaslom neked is, keresztény könyvesboltokban vagy normál könyvesboltok keresztény részlegén keresd. :)


Viszont találtam ehelyett két katolikus kiadású vicceskönyvet, úgyhogy rám a továbbiakban is számíthatsz. :)


Írok is rögtön egy párat:


Optimizmus


Egy püspök leveléből: Nemrégiben egy idős hölgyet látogattam meg, hogy felköszöntsem a századik születésnapján:

- Szeretettel köszöntöm, és Isten áldását kérem az életére. Száz év igazán sok, és ön mégis olyan fiatalos. Remélem, a következő évben ismét találkozunk.

A hölgy aggódva nézett rám:

- Ó, talán nem érzi olyan jól magát a püspök úr?


Telefonhívás


A plébános az egyházi körlevél halálozási rovatában a saját nevét találta. Rémülten hívta fel a püspökét, hogy az ügyet tisztázza. Az meghallgatta, majd eltűnődve felelt:

- Én is olvastam az újságot... De tulajdonképpen honnan telefonál, plébános úr?


Ki-ki a párjával


Két kispap beszélget:

- Már tíz órát vettem héberből.

- Na és tudnál is héberül beszélgetni?

- Igen, egy olyannal, aki szintén csak tíz órát vett.


Ez már csak így van...


Ha a pap látogatja a híveit: - mindig szimatol.

Ha nem jár vendégségbe: - nem érdeklik a hívei.

Ha saját autója van: - világias.

Ha nincs: - nem halad a korral.

Ha időt hagy a gyónónak: - túl hosszadalmas.

Ha röviden végzi: - nem hallgatja meg az embereket.

Ha díszíti a templomot: - feleslegesen költekezik.

Ha nem: - mindent hagy tönkremenni.

Ha fiatal: - nincs tapasztalata.

Ha öreg: - nyugdíjazni kellene.

Ha meghal: - pótolhatatlan.


A tökéletes pap


A tökéletes pap tíz percig prédikál. Elítéli a bűnöket, de senkinek sem okoz fájdalmat. Reggel nyolctól éjfélig dolgozik, és ő takarítja a templomot is.

A tökéletes pap bruttó százezer forintot keres havonta, jól öltözött, új autót vezet, jó könyveket vesz, és minden héten ötezer forintot eladományoz. Huszonkilenc éves, és negyven év tapasztalata van. És mindenekelőtt: jól néz ki.

A tökéletes pap fiatalokkal dolgozik, de legtöbb idejét idősekkel tölti. Mindig komoly arccal mosolyog, jó humora van, erre hivatása kötelezi. Naponta tizenöt otthont látogat meg, de mindig elérhető a hivatalában, ha szükség van rá.

A tökéletes papnak mindig van ideje a közösség tanácsát és javaslatait meghallgatni. Egyetlen egyesület ülését sem mulasztja el, és állandóan a hitetlenek megtérítésén fáradozik.

A tökéletes pap mindig a szomszédos plébánián lakik.


Isten éltesse


A püspök a számvevőhöz:

- A szeminárium teteje beázik, a székesegyházban tolvajok garázdálkodtak az éjjel, felmondott a szakács, nincs takarítónő, a pénzünk is kevesebb, mint kellene... Szeretnék végre valami jó hírt is hallani.

Mire a számvevő halkan:

- Szerdán lesz a születésnapom.


A nulla


Az egyházmegye számvevője az egyik szegény plébánia papjához:

- Tízezer forint segélyt kértél a plébániád számára. A püspök úr engedélyezte; itt írd alá. Ja, és máskor ügyelj a helyesírásra, ha kérvényt írsz: a tízezer forintot csak négy nullával írják, nem öttel.


Álmos szigor


A dogmatikaprofesszor meséli kollégájának:

- Nagyon fáradt vagyok, az utóbbi időben nem tudom magam rendesen kipihenni. Ma éjjel is mit nem álmodtam? Azt, hogy Aquinói Szent Tamás elégségesre felelt nálam dogmatikából!


Micsoda idők!


A plébános modern, szintúgy a káplán is. A közösségben viszont akad egy pár vénlány, minden újnak ellensége.

Egyszer közülük ketten a plébánoshoz siettek:

- Plébános úr, ez már sok! A káplán egy órája még a templomban volt teljes ornátusban, és most... most a strandon láttuk fürdőnadrágban!

- Nem értem a felháborodásukat - mosolyog a plébános. - Fordítva talán jobb lett volna?


Illő illem


A rátarti gróf felkereste a szentéletű plébánost, aki íróasztalánál ülve, munkájából fel se nézve odaszólt:

- Tessék helyet foglalni.

- De uram - monda a gróf indignálódva -, én gróf Szapháry vagyok!

- Ezer bocsánat, gróf úr! Akkor tessék talán két helyet foglalni.


:)))


Egyelőre elég volt a gépelésből... :P


További szép estét! :)

2012. júl. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

Berta, ezek zseniálisak! Mikori és milyen kiadós könyvek ezek? :D


Eszembe jutott mégegy. :)


Az apuka megbetegszik, így vasárnap nem tud templomba menni. A fiát viszont elküldi, és külön a lelkére köti, hogy nagyon figyeljen oda, hogy otthon aztán tovább tudja adni a hallottakat. A gyerek el is megy, persze nem túlzottan figyel oda, majd hazatérvén odamegy az apjához.

- Na, miről prédikált a lelkész?

- A bűnről.

- És mit mondott róla?

- Ellenzi.

2012. júl. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

Szia. :)


Köszi. Én meg attól féltem, hogy senkinek nem fognak tetszeni, mert nem "modernek", és abszolút szexmentesek. :P


A te vicced is jó, bár ismertem, csak feleség és férj szereplőkkel. :)


A könyv címe Viccözön; a Szent Gellért Egyházi Kiadó (Szeged) adta ki 1991-ben. Majd gépelek még be nemsoká belőle. :)


Addig is két "kicsit off", hogy ne unatkozzatok. ;)


Egy emeletes bérház ablakában egy arab rázza a szőnyegét. A ház előtt álló fickó felszól neki:

- Na, mi van, Ali? Nem indul? :)



Mit tanulhatsz meg a szüleidtől?


1.Megbecsülni mások munkáját: "Ha mindenáron meg akarjátok ölni egymást a testvéreddel, kint csináljátok! Most takarítottam fel."

2.Vallást: "Jobb lesz, ha imádkozol, hogy kijöjjön a folt a fehér ingedből!"

3.Az időutazás alapjait: "Úgy megcsaplak, hogy a jövő héten térsz magadhoz!"

4.Logikát: "Azért, mert én azt mondtam!"

5.Tornamutatványokat: "Most nézd meg, hogy néz ki itt hátul a nyakad!"

6.Bőrön át táplálkozást: "Fogd be a szád, és edd meg a vacsorád!"

7.Türelmet és kitartást: "Addig ülsz itt, amíg a spenót el nem fogy!"

8.Meteorológiát: "Úgy néz ki a szobád, mintha tornádó söpört volna át rajta!"


Jaaa, eszembe jutott még egy:


A pásztor és az evangélista elmennek az erdőbe, és egy vadászházban szállnak meg. Elindul az evangélista az erdőbe sétálni, a pásztor a házban marad. Telik-múlik az idő, egyszercsak futva jön az evangélista, a nyomában egy hatalmas barnamedve.

Az evangélista beszalad a házba is, de rögtön megy is kifelé, s közben visszakiabál:

- Pásztor, te lelkigondozd ezt a frissen megtért medvét, én meg megyek a következőért!


:)))

2012. júl. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

Sziasztok, újra itt:)


"Gondolod, hogy most aktívabbak lesznek a felhasználók? :DDD"

Háát...Nem valószínű, de reménykedtem benne. Ha viszont nem emelem ki a kérdést, lehet ezeket a szupi vicceket nem olvashattam volna.:P

Látom Kata poénját is linkelted. Kár, hogy ő neki nem volt kedve most ehhez:)


Az alis viccen nagyon nevettem xD Habár az nem keresztény. Még ami különösen tetszett az a "Isten éltese" és "A nulla" volt.


"Javaslom neked is, keresztény könyvesboltokban vagy normál könyvesboltok keresztény részlegén keresd. :)"

Nem tudtam, hogy létezik külön keresztény könyves bolt is... Köszi, a tippet:)

Ha gondolod, akkor nekem adhatod a sokszorosan eltűnt könyvet és akkor megveheted a boltban ötödször:P Na jó csak vicceltem;)


A #25 válaszolónak is köszönöm a jó pofa viccét xD


Már késő van, úgy hogy én most csak egy poént fogok linkelni.

Berta már linkelte a másikat, amit akartam. De szerintem ez nem csak vicc, hanem érdemes rajta elgondolkodni, mert nagyon igaz.


Egy keresztyén ember azt álmodta, hogy a pokol kapujánál állt, és megkérdezte:

„Vannak itt katolikusok?"

„Igen", hangzott a válasz.

„Protestánsok?"

„Igen."

„Mások is?"

„Igen!"


Megszomorodva ment el onnét, majd a menny kapujához érkezett. Ott ugyanazokat kérdezte.


„Vannak itt katolikusok?"

„Nincsenek", volt a válasz.

„Protestánsok?"

„Azok sem!"

„Hát akkor kik?"

„Itt csak bűnösök vannak, akiket Jézus Krisztus megváltott."


Majd még írok, ha találok valami jót:)

De ti is linkelhettek, mert mindet el fogom olvasni. De csak ha van időtök:)

2012. júl. 14. 02:36
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

Húú, ez a vicc is tényleg milyen igaz már... :)


Kata poénját azért írtam le, mert ő nem volt hajlandó; valami olyan kifogással, hogy nem akar másokat megbántani vagy mi... :D

Amúgy ő az első JT, akit láttam poénkodni, úgyhogy nagyon meglepett. Igaz, a stílusa is jelentősen eltér a többiekétől, akik pedig vannak vagy húszan itt, a GYK-n; de csak kb. tíz ír aránylag rendszeresen, a többiek vagy csak hébe-hóba, vagy már régebben leléptek. (Egy régi kérdésben láttam - utólag - egy nagyon-nagyon normális stílusú JT-vént (az náluk olyan pap-szerűség), ő volt az első pozitív élményem; de azóta sem láttam őt új kérdéseknél.


-------


Tessék szíves lenni engem, a műszaki zsenit felhomályosítani, hogy egy sima szövegbeírás az miért "linkelés"???

Én teljesen abban a hitben élek, hogy belinkelni más honlapokat szoktunk, másképp mondva: bemásoljuk a honlap címét vagy URL-jét vagy mi a csoda... Rosszul tudom?


-------


Keresztény könyvesboltok márpedig vannak. :)))

Mutatom őket, abban a sorrendben, ahogy kerestem a címeket:


CLC Budapesten a Hársfa utcában (VII. ker.); plusz Debrecenben és Miskolcon:

[link]

Itt jelenleg nincs meg a könyv... :(


Good News Budapesten a Dob utcában (VII. ker.):

[link]

Sajnos most itt sincs... :(((


De a Sorsfordító könyvesboltnál megvan. :)

Megrendelhető online, ill. megvásárolható személyesen is, a boltban: Bp., VII. Rottenbiller u. 24

[link]


-------


És akkor most jöhet a következő adag a Viccözönből. :)


Száll az ige...


A plébános levélben számol be paptársának a frissen megválasztott egyházközségi képviselőtestület alakuló gyűléséről: << Összejövetelünket leginkább egy szentírási mondattal tudom jellemezni: "Itt az egyik ezt kiabálja, a másik meg azt. A gyülekezet vad felindulásban volt, és a legtöbben nem tudták, hogy miért is jöttek össze." (ApCsek 19,32) >>


Meglepő


A plébános találkozik borissza hívével:

- Barátom, boldog vagyok, hogy végre jó útra térsz! - köszönti. - Úgy örültem, amikor tegnap megpillantottalak a misén.

- Ahá – morogja maga elé a megszólított. - Tehát tegnap ott is voltam?


Méltó köszöntés


Vilinek süteményt kellett vinnie a plébános úr születésnapjára. A mamája a lelkére kötötte:

- Ha a plébános úr kinyitja az ajtót, illedelmesen mondd: Dicsértessék, plébános úr! Megértetted?

- Igen.

Hazajövet az anyuka megkérdezte, minden rendben ment-e.

- A plébános úr nem volt otthon.

- És?

- A házvezető néni nyitott ajtót.

- És?

- Neki így köszöntem: Üdvözlégy, Mária!


A tulajdonjog változása


Miből tudhatjuk meg, hogy hány éve szolgál egy házvezetőnő a plébánián?

Vegyük példának a baromfiudvarra tett megjegyzéseit:

Az első évben: - Milyen szépek a plébános úr csirkéi!

A második évben: - Milyen szépek a csirkéink!

A harmadik évben: - Milyen szépek a csirkéim!


Hálóingek


A házvezetőnő hazahozza a miseingeket a tisztítóból. Ravaszkásan megkérdi a plébánostól:

- Tudja-e, hogy tulajdonképpen mi is a miseing?

- Micsoda kérdés! - méltatlankodik a plébános.

Erre a házvezetőnő előveszi a mosoda számláját, és felolvassa:

- Hálóing két személyre, mosva és vasalva.


A fő bűn


Az öreg plébános szentgyónását végzi. Sorolja a hibáit, majd a végén hozzáteszi:

- ... és visszabeszéltem a káplánomnak.


Nagycsütörtök


Az evangélikus lelkipásztor nagycsütörtökön egy katolikus kocsissal utazott esti istentiszteletre a szomszéd faluba. Útközben, mivel fárasztó napja volt, egy sonkás kenyeret evett. A kocsis megbotránkozott:

- De lelkész úr! Nagycsütörtökön sonkás szendvics???

- Miért? Jézus is evett a páskabárány húsából nagycsütörtökön – válaszolja a lelkész.

Mire a kocsis:

- Igen, de gondoljon arra, hogy mi történt vele azután!


Rendőrvicc


A plébános dolgozatot írat a gyerekekkel "Mi leszek, ha nagy leszek?" címmel. Karcsi írása:

"Én rendőr szeretnék lenni, hogy segíthessek az embereken."

A plébános a következő megjegyzést írja a dolgozat alá:

"Akkor kezdd máris a testvéreddel, Robival. Ő ugyanis bankrablónak készül."


Hittanórai fogalmazás


"Nemrég egy csokrot kötöttem a mezőn. Aztán feldobtam a levegőbe, és azt mondtam: Nézd csak, Istenem, neked csináltam! De a virágcsokor széthullott. Jött egy tehén, és megette az egészet. Nehéz a jó Istennek örömet szerezni."


A szeretet cselekedetei


- "Éheztem, és ennem adtatok, szomjaztam, és innom adtatok, vándor voltam, és befogadtatok, mezítelen voltam, és felruháztatok." - sorolja a plébános. - No, gyerekek, ki tudja folytatni a felsorolást a saját életéből vett példával?

Gergő jelentkezik:

- Kócos voltam, és fésűt adtatok...


Ennyi lett volna a móka mára, ha közben eszembe nem jutott volna, hogy hátha le lehet tölteni valahonnan a könyvet...

És yeeeeaaaah, megvan! :)

Letölteni csak tagsági izével lehet, az meg pénzbe kerül, viszont díjmentesen olvasható a teljes könyv:


*****


Ajánlom tisztelettel a másik kollégának is. :DDD



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. júl. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

Már megint én... :P


Az előbb elfelejtettem, hogy kisebb városokban is vannak / lehetnek keró könyvesboltok; pl. nálunk is volt pár évig egy, de jelenleg nincs.

Igazából szerintem azért nincs túl sok, mert minden gyülekezetben van könyves szolgálat; úgyhogy meg lehet venni vagy rendelni bármit, ami csak létezik a keresztény könyvpiacon. Legalábbis amelyik gyüliket én ismerem, mindegyiknél van ilyen.


És közben kiderült a legutóbbi Kegyes kétbalkezes sorsa: előre megfontolt szándékkal elajándékoztuk... :)

Hogy azóta miért nem vettem meg újból, azt nem tudom. Lehet, hogy nem hiányzott annyira, mivel már annyiszor olvastam, hogy kívülről tudtam szinte az összes poént.


De most megint elkezdtem olvasni... Úgyhogy néhány órára leléptem. :D

2012. júl. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

Saluti:)


Szerintem nem csak JT papok vannak ezen az oldalon. Úgy értem biztos vannak egyéb papok is. Majd kiírok ezzel kapcsolatban egy kérdést, mert érdekel. Arra gyanakszom, hogy többen is vannak itt, akik plébánosként funkcionálnak.

Amúgy meg, én eddig 3 JT felhasználótól kaptam privátot, de nem számolom:)


"Tessék szíves lenni engem, a műszaki zsenit felhomályosítani, hogy egy sima szövegbeírás az miért "linkelés"???"

Ennek nem műszaki magyarázata van, hanem pszichológiai xD

Nem te vagy a hülye, ne aggódj! Teljesen igazad van. Én beszélek már össze-vissza:)


Köszi a könyves boltok linkjét. Látod ezek már linkek :P

És az a közös bennük, hogy a 7. ker -ben vannak.

Valószínűleg jövőhéten meglátogatom egyiket.

Egyelőre nekem még nincs viccem, csak azért írtam most ide, hogy ne legyél abban a hitben, hogy "műszakilag" nulla vagy xD


A könyvet meg nagyon szépen köszönöm xD Nekem elég az, ha olvasni lehet.

Nem halok bele, ha nem tölthetem le. De azért majd megpróbálom kiváncsiságból az is:P


Kellemes olvasást:)


Az előbbi viccek közül a Máriás a legjobb és a fésűs:P

szerintem....



Ha már írtam viszont írok én is valamit:


A zárdában az apácafőnök a halálos ágyán fekszik. A nővérek körbeveszik, imádkoznak fölötte, egyikük egy pohár langyos tejjel kínálja a szenvedőt, de az nem kér inni. A nővér kimegy a konyhába a pohárral, mivel eszébe jut, hogy van ott egy üveg Whisky, amit még tavaly karácsonykor kaptak. Beleönt egy nagy adagot a tejbe. Visszamegy és újból megkínálja a haldoklót. Az apácafőnök kortyol egyet, majd egy még nagyobbat, végül kiüríti az egész pohárral, és megkönnyebbülten hanyatlik vissza a párnára.

Így szól hozzá az egyik nővér:

- Anyám, kérem adjon nekünk egy utolsó tanácsot!

- Azt a tehenet el ne adjátok!



Jézus megkérdezi tanítványait:Szerintetek ki vagyok én?

És mondák a tanitványok: te vagy létünk alapjának eszkatológiai manifesztációja, a kerigma amiben interperszonális kapcsolataink legvégső értelme tárul fel előttünk!

Jézus: MI vaaaaaan?



Három ember meghal egy autóbalesetben, és a mennyországban Szent Péter kérdezi tölük, mit szeretnének, ha a hozzátartozóik mondanának a temetésükön. Az egyik azt mondja:

- Én szeretném, ha tartanának egy beszédet arról, milyen jó családapa voltam.

A másik mondja:

- Én szeretném, ha arról beszélnének, hogy milyen hasznos voltam a társadalomnak.

A harmadik:

- Én csak azt szeretném, ha azt mondanák: "Odanézz, megmozdult!"

2012. júl. 14. 17:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!