Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi? Rossz emberek?...

Jehova tanúi? Rossz emberek? Hogy tesznek tönkre egy egész családot?

Figyelt kérdés

Szóval én református (ált.) suliba tanulok, és rengetegszer mondta az osztályfőnünk, hogy ha valaki jön hirdetni a "Jehovát" akkor közöljük vele, h "húzzál a p*csába" persze udvariasan, finoman... Mesélte, hogy csak ilyen apróságokat adnak aztán visszakövetelik a "ezerszeresét" és mondta, h ő ismer olyan családot akiktől elvettek házat mindent és még a nagyszülőktől meg a testvéreinek a családjától is és a rendőrség nem tudta lebuktatni a Jehovákat... Nem értem, h vajon hogy csinálják???

Meg azt se értem h idősebb nénik szokták (általában) hirdetni a vallást akikről nehéz elképzelni h tönkretegyenek..

Egyébként ők ölnek embereket?


Szóval ki az aki elmagyarázza, h hogy is működik ez??... De lécci ne körülírjátok hanem konkrétan, mert tudom, h sok ilyen kérdés van de senki nem írja konkrétan..



2012. jún. 22. 20:30
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/126 Mulder614 ***** válasza:
16%
Vajon saját tapasztalatod is kedves utolsó vagy csak linkelni szoktad mindig ezt a bugyuta oldalt?
2012. jún. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/126 anonim ***** válasza:
62%

Vidiripi


"Egyébként ők ölnek embereket?"


Logikusan gondolkodva. Ha ölnek embereket az nem tűnne fel valakinek. Mondjuk a megölt emberek családtagjainak. Ha más nem is de az legalább hogy eltűnt egy rokonuk. Elvileg az emberi reakciókat ismerve keresniük kellene s így a rendőrséget is értesítenék. Akiknek többek között az is a munkájuk hogy eltűnt embereket keressenek meg.


Az "elvett ház". Amennyiben egy ilyen ház elvétel valóban történt s a rendőrség is nyomozott az ügyben akkor ennek az eseménynek vannak írásos bizonyítékai. S nem is akármilyen hanem rendőrségi dokumentumok. De általában az ilyen ügyeket lelkesen megírják az újságok foglalkozik vele a helyi vagy az országos tv.

Szóval az osztályfőnök a saját elbeszélésén kívül tud mást is felmutatni? Újságcikk vagy tv riport stb.

2012. jún. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/126 anonim ***** válasza:
88%

Kedves Mulder614!


Igen, van elég sok tapasztalatom a tanúkkal kapcsolatban. A linkelt blog szerzőjének pedig még több, hiszen JT családban nőtt fel. De nem akarok most vitát nyitni veled, azt gondolom, hogy sok kört lefutottunk már itt a GYK-en.


Üdv.

2012. jún. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/126 anonim ***** válasza:
100%

Mulder614


A Te általad lefikázott jehovatanui.blog. elsősorban azoknak a megszomorított lelkű tanúknak a blogja, akik most ébredeznek, csak még homályosan látnak, de látják az utat a fény felé. A szabadulás felé.

És azoknak akiket kiközösítettek, mert szembe mertek szállni a hamis tanokkal.

Az oldal által bepillanthatunk a kulisszák mögé. Sajnos a tanúknak tilos bekukkantani. De bátrabbaknak sikerül, és hálásak is érte.

2012. jún. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/126 anonim ***** válasza:

Vidiripi tudod az emberek nem szeretik a skorpiók "hátra hagyott irodalmat" halálos mérgét.

Nem kötelező a vesztő soraiba állni.

2012. jún. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/126 anonim ***** válasza:
0%
csatlakozom az elöttem szolohoz, a Tanuk hivatalos Weboldala:WWW.Watchtower.org, vagy ;JW.org. ahogy irta az elöttem szolo, akiket a gyülekezet a helytelen magatartásuk miatt kiközösitették(ez is bibliai tanitás Pál apostol)azok csináltak ilyen oldalt, hogy "bosszut áljanak, és megosztottságot mozditsanak elö a tanuk gyalázásában. köszönöm.
2012. jún. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/126 anonim ***** válasza:
0%
utoirat:ennek ellenére ezek az emberek még rendezhetik az életüket és ujra élvezhetik a teremtö áldásait, merta testvérek szeretettel visszavárjákaz ilyen személyeket.és nem ölnek embert. ilyen még az eszükbe sincs. nem kaptak rá felhatalmazást,a teremtö nem ad semmilyen engedélyt erre senkinek ha tanu ha nem. mert megtartja az a jogot a teremtö magának hogy majd Ő eldönti ki mélto az életre, ki nem. a tanu aki lirta az elsö hosszu választ. köszönöm szép napokat.
2012. jún. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/126 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet általánosítva kimondani egy-egy csoportról, hogy rossz vagy jó emberek; mindenhol vannak ilyenek és olyanok is.


Az osztályfőnöködnek volt egy-két negatív tapasztalata, ezekből kiindulva általánosít, ill. valószínűleg előítéletes is a tanúk felé (Ez egy közismert pszichológiai jelenség, ugyanakkor nagy hiba is.)

Ha pedig tényleg így beszél a tanítványai előtt (trágár szavak + stílus), akkor azzal az emberrel valami baj van...


Én ilyen vagyonátírásról vagy öröklési balhéról nem hallottam még a saját környezetemben, és nem is olvastam ilyet; de ez nem jelenti azt, hogy nincs is. Ahogy látom, már van válaszoló, akinek van ilyen tapasztalata.

Az említett "idős nénikről" csak annyi jutott eszembe, hogy én találkoztam már fiatalabb korosztállyal is; de állítólag pont az idősebbek az agresszívabbak. Ezt ne úgy értsd, hogy tényleg ők tesznek tönkre valakit; egyszerűen arról van szó, hogy nagyon arrogánsan, fenyegető stílusban beszélnek emberekkel, tehát igen erőszakosak tudnak lenni.



@ Mulder614:


Vajon van saját tapasztalatod is? Vagy csak valakitől azt hallottad, hogy az egy bugyuta oldal, és most ellenőrzés nélkül visszhangzod? Ez milyen dolog már?



@ Kata:


Senki nem mondta, hogy a [link] lenne a tanúk hivatalos weboldala.


A kérdés pedig neked is szól: Ismered személyesen az összes ex-JT oldal tulajdonosait, hogy ilyen kijelentéseket mersz tenni? Ha nem, akkor miért általánosítasz? Tudod, hogy ez így rágalmazás, mivel olyasmit állítasz, ami nem igaz? Honnan veszed, hogy mik a szándékaik? Személyesen tőlük hallottad vagy olvastad? Vagy csak valaki mondta?

Olvasd el az előtted levő válaszokat, amikben leírták, hogy miről szólnak ezek a blogok a valóságban.


Az első válaszodban írottakkal kapcsolatban pedig:

- "... ez nem igazán vallás, hanem életforma" – írtad, már nem először.

Akkor a JT-k miért hirdetik nagyhangon mindenkinek, hogy a Jehova Tanúi az egyetlen igaz vallás? És persze ebből az is következik, amit néha hozzá szoktak tenni, hogy az összes többi vallás hamis...

- "... magam is több biblia forditásu bibliát olvastam. nincs különbség.annyi a változás, hogy modernizálták a szavakat."


Ha tényleg több Bibliafordítást olvastál már, akkor nagyon jól tudnod kell, hogy VAN különbség. Nagyon sok van, nem csak a szavak modernizációja; van egy kérdés, amiben pont ilyeneket gyűjtögetünk; nem számoltam össze, de ha eddig legalább 20 - 30 nem jött össze, akkor egy sem.


Őszinte választ ígértél a kérdezőnek a további kérdéseire; hát remélem, az én kérdéseimre is őszintén fogsz válaszolni. :)


Üdv. :)

2012. jún. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/126 anonim ***** válasza:
17%

kedves Berta. köszönöm az észrevételedet, egy szocskát elirtam és nem vettem észre.Nos a gondolatom az volt hogy VANNAK, akik létrehozták ezt a blogot, és bosszuskodnak, természetesen nem mindenki. köszönöm a helyreigazitásodat, nem volt szándékos.

a másik kérdésedre, a következöket kivánom elmondani és valóban öszintén.

Nos látom te is bár nagyon kevesen biblia olvaso ember vagy.azt jol tudod , hogy Jézus nem vallásokat hozott létre, hanem az életével, példamutatásával, bemutatta, milyen az aktiv keresztényi élet.egy keresztény nem ér rá unatkozni, mert mindig van mit tenni az isten munkájában.Tehát azért nevezzűk inkább életformának, mert nem csak vallani, hinni kell ezt, hanem élni is a nap 24. orájában.

A tanuk az iskolában sehol nem tanulják, hogy azt kell mondani, vagy hirdetni, hogy az Én vallásom az igaz. az apostolok sem ezt hirdették:"Na Én vagyok Péter, vagy Én vagyok Pál, és az Én vallásom az igaz."Ellenben a Jézustól kapott utmutatással bibliai alapelvekkel, példamutatásukkal is kikellett fejezniük, hogy Ök Jézus követöi, és elmondják, az embereknek a jó hirt, amit Jézus is hirdetett.Isten Királyságának, vagy országának jó hirét, mert ez az egyedüli megoldás az emberiség problémáira. igy aztán mi szeretnénk utánozni l.századi testvéreinket, igyekezni kell ugyanazokat az elvárásokat megtartani, mert akkor mondhato el valakiről, hogy a hite élő, és aktiv, nem passziv.de hogy megfelel, azt nem döntheti el senki saját magárol, még Jehova Tanui sem.

ha valaki pedig feddésben részesül mert feljebb kerekedett a tökéletlenség rajta azt sem azért kapja mert nem szereti a teremtö, vagy mi a testvérei. ez egy bibliai elöirás.mert ahogy irja, sokféle képpen megbotlik az ember.akik feddésben részesülnek megbánva büneiket változtatva gondolkodásukon ujra vissza johetnek, a testvérek szeretettel visszvárják, öket, csak rendezze a teremtövel az életét.talán ennyi. tisztelettel egy felebarátod kata.

2012. jún. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/126 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem elég kártékonyak. Súlyos lelki károkat okoznak. Mondok példákat, csak a jéghegy csúcsait: Van egy család ahova "belenevelik" szerencsétlen még nyíló tudatú gyerkőcöket. A fiatalok antiszocializálódnak a világtól szinte teljesen. Nem tanulnak meg randizni, szexuálisan teljesen determináltak lesznek a gyerekeik mire felnőnek. Nem képesek beilleszkedni egy társaságba stb. mert minden tilos volt nekik, mindig azon jár az eszik h vajon ez most tilos vagy még megengedett? Állandó büntudatban és félelemben(istenfélelem, félelem a világtól) nőnek fel még ha próbáljnak is egy ilyen mű látszat boldogság képet kifelé sugározni, belül nagyon szenvednek. Céltalan önsanyargatás. Az egyetlen cél h majd eljön az újvilág és ott majd végre "kitombolhatják" magukat, de addig nem, ez az életük nem arra van hanem a szenvedésre stb... Ilyen és ehhez hasonló agymosáson mennek keresztül heti legalább 3 alkalommal plussz a rengeteg kiadvány. Szerintem elég nagy kárt okoznak mert ha valaki felnőtt korában nemtud ebből kijönni akkor a valódi életútját már nem fogja megtalálni és soha nem lesz boldog, ezt a műboldogságot leszámítva. De amúgy szenvedés lesz az egész élete. Tulajdonképpen ők már megteremtik maguknak a saját kis helyi poklukat. És haláluk napján szembesülnek majd vele mikor megtudják h az egész életüket elpocsékolták csak mert nem voltak hajlandóak megvizsgálni az érem többi oldalát, hagyták magukat illúziókba manipulálni stb.
2012. jún. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!