Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi? Rossz emberek?...

Jehova tanúi? Rossz emberek? Hogy tesznek tönkre egy egész családot?

Figyelt kérdés

Szóval én református (ált.) suliba tanulok, és rengetegszer mondta az osztályfőnünk, hogy ha valaki jön hirdetni a "Jehovát" akkor közöljük vele, h "húzzál a p*csába" persze udvariasan, finoman... Mesélte, hogy csak ilyen apróságokat adnak aztán visszakövetelik a "ezerszeresét" és mondta, h ő ismer olyan családot akiktől elvettek házat mindent és még a nagyszülőktől meg a testvéreinek a családjától is és a rendőrség nem tudta lebuktatni a Jehovákat... Nem értem, h vajon hogy csinálják???

Meg azt se értem h idősebb nénik szokták (általában) hirdetni a vallást akikről nehéz elképzelni h tönkretegyenek..

Egyébként ők ölnek embereket?


Szóval ki az aki elmagyarázza, h hogy is működik ez??... De lécci ne körülírjátok hanem konkrétan, mert tudom, h sok ilyen kérdés van de senki nem írja konkrétan..



2012. jún. 22. 20:30
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 121/126 anonim ***** válasza:
Szerintem egész emberi volt a hangvétel végig.
2012. aug. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/126 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Én szerintem nincsen bennük semmi kivetnivaló. Elég jobban megismerni őket, pl. én egy reformátust sem ismerek, mégsem kezdek káromkodni, ha meglátok egyet. Rasszistaság lenne, ha bármi ismeret nélkül leszólnánk őket, mert jó emberek. Semmilyen mai ünnepet nem ünnepelnek, szülinaptól a karácsonyig, semmit. Egyetlen ünnepüket is csak ők tartják, ami tudomásom szerint április 11-én lesz, Jézus halálával kapcsolatban. Nem reklámnak akartam, csak érdekesség képp.

2017. ápr. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/126 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Elég jobban megismerni őket, pl. én egy reformátust sem ismerek, mégsem kezdek káromkodni, ha meglátok egyet."


Ha nem ismersz egyetlen reformátust akkor honnét fogod tudni hogy egy reformátust látsz?


"Rasszistaság lenne, ha bármi ismeret nélkül leszólnánk őket, mert jó emberek."


Kérlek nézz utána hogy mi is a rasszizmus! Mert nálad ez a fogalom teljesen más értelmet kapott mint amire használják az emberek és ezért ebből félreértések lehetnek ha nem tisztázod hogy mit is jelent!


"Semmilyen mai ünnepet nem ünnepelnek, szülinaptól a karácsonyig, semmit."


Én sem ünneplek egy csomó ünnepet akkor ez engem is különlegessé tesz? Vagy mi volt az értelme annak hogy ezt leírtad?


"Egyetlen ünnepüket is csak ők tartják, ami tudomásom szerint április 11-én lesz, Jézus halálával kapcsolatban."


A szóban forgó ünnep kizárólag Jehova tanúié akkor miért is ünnepelné más? Ez olyan mintha a magyarok megünnepelnék az amerikaiak függetlenségi napját.

Jézus halálával kapcsolatos megemlékezés illetően pedig tévedésben vagy! Először is ez nem egy külön ünnep amit csak és kizárólag Jehova tanúi tartanak meg! Bárki is állította ezt neked az hazudott!

Te magad is elismered hogy egyetlen reformátust sem ismersz. Ők is megemlékeznek Jézus haláláról s náluk is van Úrvacsorai alkalom, számos más egyházhoz és felekezethez hasonlóan! Tehát ne dőlj be a hazugságoknak nem csak Jehova tanúinál emlékeznek meg Jézus haláláról ez egy hatalmas nagy hazugság!

2017. ápr. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/126 anonim ***** válasza:

"Rossz emberek? Hogy tesznek tönkre egy egész családot?"

:


igen.


mert a lehető legnagyobb bűnt követik el a tökéletes egységet létrehozó Teremtő ellen.


az emberi lét legkisebbik sejtjét

a családokat vágják tönkre, szabdalják fel, különítik el-

az amerikai örtorony szekta vállalkozás anyagi érdeke szerint,

amit a VÉNEK /csak Ők akik elérhetők, kérdőre vonhatók/

a tömegeket manipulálva irányítanak.

2018. márc. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/126 anonim válasza:
100%

Én úgy látom, hogy a JT egy MLM mintára felépített piramisjáték.

Ha jól tudom az egyházba belépni, csak minden földi vagyon felajánlása után lehet.

A gyanútlan áldozat belső gyengeségére építik a taktikájukat. A közösséghez tartozás, a magasztos életcél, a belső béke vonzó lehet egy lelki válságban lévő, önmagában bizonytalan, csalódott, vigasz kereső embernek.

Az egyszerű, hívő egyháztag számára is kínálnak bizonyos előnyöket, amiért érdemes felhagynia a világi élettel. Ám igazán jól a közép és felső szinten lévő egyházi vezetők járnak.

Kényelmes életet élnek. Beutazzák a világot egyházi konferenciákra hivatkozva. Jó autókkal járnak, jókat esznek. Ingatlan adás-vételekkel, cserékkel, bérbeadással foglalkoznak. Nagyon is otthon vannak az üzleti életben való boldogulásban. Megforgatják az egyház tőkéjét.

Mindeközben folyamatosan megy az ideológiai (vallási) porhintés az alsóbb szinteken állók, a helyzetüket és az egyházat átlátni képtelen egyszerű hívők számára, hogy fogadják el a sorsukat és ne akarjanak lázadni a helyzetük ellen.

Ki van ez találva.

2021. júl. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/126 anonim ***** válasza:
51%

Vidiripi


"Ha jól tudom az egyházba belépni, csak minden földi vagyon felajánlása után lehet."


Jehova tanúi nem a Szcientológia egyház.

A tanúknál nincs ilyen kitétel szóval nagyon nem jól tudod!

2021. júl. 29. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!