Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi? Rossz emberek?...

Jehova tanúi? Rossz emberek? Hogy tesznek tönkre egy egész családot?

Figyelt kérdés

Szóval én református (ált.) suliba tanulok, és rengetegszer mondta az osztályfőnünk, hogy ha valaki jön hirdetni a "Jehovát" akkor közöljük vele, h "húzzál a p*csába" persze udvariasan, finoman... Mesélte, hogy csak ilyen apróságokat adnak aztán visszakövetelik a "ezerszeresét" és mondta, h ő ismer olyan családot akiktől elvettek házat mindent és még a nagyszülőktől meg a testvéreinek a családjától is és a rendőrség nem tudta lebuktatni a Jehovákat... Nem értem, h vajon hogy csinálják???

Meg azt se értem h idősebb nénik szokták (általában) hirdetni a vallást akikről nehéz elképzelni h tönkretegyenek..

Egyébként ők ölnek embereket?


Szóval ki az aki elmagyarázza, h hogy is működik ez??... De lécci ne körülírjátok hanem konkrétan, mert tudom, h sok ilyen kérdés van de senki nem írja konkrétan..



2012. jún. 22. 20:30
 81/126 anonim ***** válasza:
0%

Ez így van kedves válaszoló. De ez Jézus idejétől számítandó, mert nem lehet öldökölni.

Ez egy kis vissza tekintés volt az ókorra, amikor is a teremtő elrendelte a népének, hogy bizonyos nemzeteket,el kell távolítani.Nem azt mondtam hogy most is lehet.

De hát a Biblia beszél ezekről, azt hiszem ezt te is tudod.

2012. jún. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/126 anonim ***** válasza:
Nem tetszett soha az ókori öldöklés. Alapból nem tetszik ha valaki öldökléssel, háborúkkal szerez meg valamit. Visszataszító. Nekem jobban tetszik a szelídség szelleme.
2012. jún. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/126 anonim ***** válasza:
0%
Nyilván a teremtő sem azért tett ilyet mert unatkozott, s valóban ne is beszéljünk erről, de el kell fogadnunk, hogy az ókorban történt ilyen eseményeknek fontos jelentésük volt, még ha emberi szemszögből nehéz is megérteni. Persze itt csak azokat értem, amiket a Teremtö jóváhagyott, azokat nem amit az emberek engedély nélkül önhatalmulag követtek el:pl keresztes háboruk stb.
2012. jún. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/126 anonim ***** válasza:
33%
Csak annyit, hogy a teremtő nem akart semmit megszerezni, neki nincs semmire szüksége. ezért irtam, volt hogy nem mindent hagyott jóvá, csak ami a céljaihoz szükségesek voltak, vagy mert voltak nemzetek akik iszonyatos dolgokat müveltek és ezért rendelte el a pusztitásukat.
2012. jún. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/126 anonim ***** válasza:
24%

"A 72. válaszolónak tisztelettel.

Tévedés, mert ez a hozzá állás, vagy gondolkodás azt mutatja, hogy te nem bízol abban, hogy a teremtő a helyzet

magaslatán áll, és megtudja védeni a szavát.

Hidd el ha némelyek még is engedték maguknak, hogy belerondítsanak a bibliába, akkor is a teremtő tudja mi a módja annak, hogy ez kiderüljön.

Nem hiszem hogy megengedné azt amit te állítasz.

Példa erre,az, hogy maga az egyházak akarták elpusztítani a Bibliát, hogy a köznép kezébe ne kerüljön.

Hát ez sajna-bajna nem sikerült nekik.

Ugyan is a szent írás mindenkinek szól, mert mindenkinek egyformán be kell tartani a benne írottakat."


Igen ezt hívják vak, logikátlan hiszékenységnek. Annyira szeretnél hinni a bibliádban, hogy bármilyen szörnyűség és ellentmondás lehet benne, mindent megmagyarázol magadnak, hiszen összeomlana a világképed ha egyszer is logikusan belegondolnál az egészbe.


Igen elégették a legtöbb bibliában szerepelő és nem szereplő iratot. Viszont megkellet alkotniuk a saját bibliájukat, hogy a tömeget irányítani tudják. Majd beállították úgy, mintha csodával határos módon ez a biblia túlélte volna az üldöztetéseket. 1000 évvel ezelőtt a biblia nevében égették el a magyarok rováspálcáit is, mindig igyekezték eltűntetni az összes konkurens forrást, hogy az emberek csak ebből a bibliából tudjanak informálódni. De ez még semmi, mivel ebből is csak a papokon keresztül kapták az infót, így tettek rá mégegy szűrőt, triplán bebiztosítva a tudatlanság fenntartását.

2012. jún. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/126 anonim ***** válasza:
24%

"Nyílván megvolt az oka a teremtőnek amiért ezeket a nemzeteket eltávolította a helytelenségük miatt.

Azon a napon sem lesz másképp.s bár nem kötelessége megindokolnia tetteit, még is megteszi, leereszkedve hozzánk, közli gondolatait, és kérlel minket nem utasít."


Igen ezt én is hangsúlyoztam, hogy nyilván volt oka, hiszen egy okot kitalálni a legegyszerűbb dolog. De én meg azt mondom, hogy nincs az az indok, amivel ártatlan csecsemők mészárlására lehet parancsot adni. Aki ilyenre parancsot ad az lehet akármilyen hatalmas és nálunk fejledtebb entitás, de 100% hogy nem Isten.

2012. jún. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/126 anonim ***** válasza:
24%

"Ez így van kedves válaszoló. De ez Jézus idejétől számítandó, mert nem lehet öldökölni.

Ez egy kis vissza tekintés volt az ókorra, amikor is a teremtő elrendelte a népének, hogy bizonyos nemzeteket,el kell távolítani.Nem azt mondtam hogy most is lehet.

De hát a Biblia beszél ezekről, azt hiszem ezt te is tudod."


Ja értem, szóval az Isten ilyen kis bizonytalanka. Régen lehetett öldökölni, meg neki mindent lehet, hiszen ő az "Isten", mi meg kussoljunk és szeressük egymást! Nekem inkább egy hatalom mániás szadista pszihopatának tűnik ez az Isten.


Lám még mindig élek és egyre áldásosabbak a napjaim, pedig már napok óta, tulajdonképpen Jehovát "szidalmazom".

2012. jún. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/126 anonim ***** válasza:
18%
Mivel odáig fajult a dolog, hogy a Teremtő neve gyalázásra került ezért kivonom ezen oldalról magam.Imádkozom érted, hogy Jehova bocsásson meg neked Krisztus nevében.
2012. jún. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/126 anonim ***** válasza:

Inkább magadért imádkozz, mert a Te istened. Legközelebb meg ne hozd fel(hívd) mert bosszúálló isten.

De semmisnek is lehetne mondani a Te imádat mert ha nem vennéd észre, a gyülekezetben sem te mondod az imát. Te kedves Kata csak bólogatsz. Aki nem beavatott nem tud semmit. Nem voltál soha a Nagy testvér rezidenciáján, igazából nem is tudod mi zajlik a színfalak mögött.

Csak akkor légy ilyen bátor a prédikálásban, ha személyesen meggyőződsz annak igazáról, amit másnak

adagolsz.

A LÁTSZAT NÉHA CSAL.

2012. jún. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/126 anonim ***** válasza:
68%

Vidiripi


71. kommentelő!


"Nyugodtan reagálj. Tisztában vagyok az igerész értelmével és a környezettel. De köszönöm a tanácsot ha már érvet nem olvashattam."


Nem kell érvelnem ,hiszen azt mondod hogy tisztában vagy az értelmével.


"De áldozatok voltak ugyanis, Isten önkényesen gyilkolásra buzdította népét nagyon sok szituációban."


Hogy érted azt hogy önkényesen?


"Igen, nem nagyon tudod követni amiket írok. Ábrahám leírása zsidóeredettörténet míg a biblia legeleje ami a teremtést írja le az a Summéroktól van lopva, annak egy lerövidített kicsit áthamsított változata. Az egész a vatikán kreálmánya és nagyon szépen benyalja mindeki, ahogy látom."


Miért lenne a teremtéstörténet lopva? Kicsit áthamisított változata? Mit hamisítottak át? Vatikán? Ember! Mózes első könyvéről van szó. Hogyan tudta ezt a Vatikán hamisítani amikor még nem is létezett?

Te mit "nyaltál be"?

2012. jún. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!