Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi? Rossz emberek?...

Jehova tanúi? Rossz emberek? Hogy tesznek tönkre egy egész családot?

Figyelt kérdés

Szóval én református (ált.) suliba tanulok, és rengetegszer mondta az osztályfőnünk, hogy ha valaki jön hirdetni a "Jehovát" akkor közöljük vele, h "húzzál a p*csába" persze udvariasan, finoman... Mesélte, hogy csak ilyen apróságokat adnak aztán visszakövetelik a "ezerszeresét" és mondta, h ő ismer olyan családot akiktől elvettek házat mindent és még a nagyszülőktől meg a testvéreinek a családjától is és a rendőrség nem tudta lebuktatni a Jehovákat... Nem értem, h vajon hogy csinálják???

Meg azt se értem h idősebb nénik szokták (általában) hirdetni a vallást akikről nehéz elképzelni h tönkretegyenek..

Egyébként ők ölnek embereket?


Szóval ki az aki elmagyarázza, h hogy is működik ez??... De lécci ne körülírjátok hanem konkrétan, mert tudom, h sok ilyen kérdés van de senki nem írja konkrétan..



2012. jún. 22. 20:30
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/126 anonim ***** válasza:
24%

Nem a mennyei atyát hívta így, hanem a zsidók Istenét ahogy fentebb is írtam:

János 8:44

"Ti az ördög atyától valók vagytok, és a ti atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni. Az emberölõ volt kezdettõl fogva, és nem állott meg az igazságban, mert nincsen õ benne igazság. Mikor hazugságot szól, a sajátjából szól; mert hazug és hazugság atyja."


Nem keverek össze semmit. Tudom, hogy állat áldozatok voltak, nem írtam h emberi. Viszont nagyon sok emberi vérengzésért is felelős, olyan értelemben azok is áldozatok voltak. Sokszor adott parancsot gyilkolásra.


Ábrahámtól kezdődik a zsidók eredettörténete, az már nem summér. Semmi köze a zsidóknak a summérokhoz. Ábrahám paktumot köt egy magasabb szinten álló entitással, akit ma valami torz módon egy igaz istenként próbálnak beállítani ebben a többszörösen átírt hamisított és kicenzúrázott bibliában.

2012. jún. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/126 A kérdező kommentje:

Vidiripi!

Oké zárjuk le, de azért kérdezted, h mikor állítottad azt, h én tömeggyilkosságról beszélnék.

Idéznék Tőled: "Te meg úgy állítod be mintha a tanúk sorozat gyilkosok lennének akik a pénzért meg más egyéb vagyontárgyakért ölik az embereket."

Most mond meg itt nem úgy állítod be, h én tömegmészárlásról/sorozatgyilkosságról beszélnék???

Na jó de hagyjuk mert semmi értelme vitatkozni. Mindenben lehet találni kiforgatni valót...

2012. jún. 27. 14:10
 63/126 anonim ***** válasza:
33%

Iszonyatos olvasni a tetvérekhez nem illő vitát.

Annak a kedves felebarátomnak aki azt irja hogy a Biblia nem isten szava: Maga az Irók, kijelentik Pl: a 2Timóteus 3:16-17.ben: "A teljes irás Istentől ihletett és hasznos...)

vagy a "Péter 1:21:...soha nem iratott ember akaratábol, hanem Istentől szoltak emberek , amint a Szent szellem vezette Őket.

Másrészről kizártnak tartom, hogy az 1600 év alatt a 40. ember által irodott könyv amiben különböző korban különböző háttérrel rendelkező emberek, (akik nem is ismerték egymást)egy témán végig vonuló könyvet irtak volna csak úgy.

Ez olyan mintha Én elkezdenék irni egy könyvet, és 20. év múlva valaki folytatja de ugy hogy nem néz bele az Én irásaimba, és azon Ember után is ir valaki 50. év mulva és a végén egy téma kikerekedik öszhangban és még a jövöre vonatkozó próféciák is vannak benne.A teremtö hozzájárulása nélkül lehetetlen.

2012. jún. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/126 anonim ***** válasza:
0%

Tovább folytatva , megvolt az oka, amiért egy népet választott ki. Ha figyelnéd a proféciákat tudnád miért.Először is Ábrahámnak megigérte, hogy sokan fognak származni töle, és ebből a leszármazási vonalon keresztül vezette végig ezt a születést.Jákobnak akit Késöbb Jehova Izraelnek nevezte el, újra megigérte, hogy az Ő leszármazási vonalán fog a megigért "mag" azaz messiás eljönni.És ez végig van vezetve a nemzetség táblázatokban, ami késöbb az Isai fia Dávid királynak is megigértetett, és igy tovább. Tehát az igéretét betartva egy vérvonalon igérte a messiás eljövetelét. Ezért lettek az izraeliták kiválasztva és ezért tiltotta a teremtö, hogy keveredjenek más népekkel. Mindazon által itt megemlitendő, hogy ha valaki nem ezen nemzetböl származott és Izrael Istenét akarta szolgálni, imádni, jöhettek, amiröl leirások is vannak, csak azokat a törvényeket kellett nekik is betartaniuk, mint a választott népnek.Lásd a Moábita Ruth,vagy a kánaánita parázna nő Ráháb(Jeriko falainál)stb.És nem volt vérengzö isten.Az hogy időközönként elpusztitott, vagy elpusztittatott nemzeteket(Edomiták,Babilon)az zaért volt mert betelt a pohár az iszonyatos dolgaik miatt, mint pl a gyermek áldozatok bemutatásával foglalkozo nemzet akik az isteneknek gyererekeket áldoztak fel. Nyilván nem türhette a végtelenségig ezt a gyalázatot, még belegondolni is iszonyu. Nem majd hagyta volna, hogy örökké ilyen ocsmányságokat tegyenek.S megkell emliteni, hogy elötte mindig figyelmeztette ezeket az embereket mielött büntetést szabott volna ki rájuk, hogy hagyjanak fel ezekkel. Majd várt, de nem a végtelenségig.Most ugyan igy embereken keresztül figyelmeztet mindenkit, hogy nem fogja sokáig türni a mocskos dolgaikat, de nem fog örökké várni.

Ezért nem vérengző, csak gondolj már bele. KI a vérengző.

2012. jún. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/126 anonim ***** válasza:
0%
Még csak annyit, hogy nézzünk már a versek elé, és mögé. Jézus aki az Atyátol Jehovátol jött, hogyan lenne már a Sátánnal egyenlő. A zsidó vallás vezetöknek azt mondta, hogy a cselekedeteik azt bizonyitják, hogy az Ördög az etyjuk, mert nem azt teszik amit a teremtő mond, hanem ellenkezőleg. Ezért mondta hogy az Ördög az Ő istenük, mert gyilkos volt az is és Ők is, mert Jézus is megakarták, és megis ölték.
2012. jún. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/126 anonim ***** válasza:
24%

"Annak a kedves felebarátomnak aki azt irja hogy a Biblia nem isten szava: Maga az Irók, kijelentik Pl: a 2Timóteus 3:16-17.ben: "A teljes irás Istentől ihletett és hasznos...) "


Timóteus-nak fogalmam nem volt, h majd belefog kerülni az írása egy nagy könyve. Továbbá nem derül ki ebből, h Timóteus milyen írásra gondolt (sajátjára? máséra? stb)

Harmadik cáfolat: azért mert egy író kijelenti h ez vagy az, isten szava, számodra automatikusan azzá válik? Ilyen hiteles személy neked Timóteus? Mégis mire alapozod? Nekem mért nem hiszed el hogy én vagyok az Isten szava? Érdekes, majd 1600 év múlva elhiszed nekem is?



"Másrészről kizártnak tartom, hogy az 1600 év alatt a 40. ember által irodott könyv amiben különböző korban különböző háttérrel rendelkező emberek, (akik nem is ismerték egymást)egy témán végig vonuló könyvet irtak volna csak úgy.

Ez olyan mintha Én elkezdenék irni egy könyvet, és 20. év múlva valaki folytatja de ugy hogy nem néz bele az Én irásaimba, és azon Ember után is ir valaki 50. év mulva és a végén egy téma kikerekedik öszhangban és még a jövöre vonatkozó próféciák is vannak benne.A teremtö hozzájárulása nélkül lehetetlen."


Tévedés!... Mért? a történelem könyvek szerinted hogyna készültek? Sok író feljegyzéseit használják fel hozzá, különböző korban különböző háttérrel, (akik nem is ismerték egymást), ezeket felhasználva írnak belőle egy témán végig vonuló könyvet. Nincs ebben semmi csoda.


Vannak sokkal ősibb írások, sokkal hosszabb terjedelemben, melyek sokkal nagyobb időket ölelnek körül mint a véres biblia. Többekközött belőlük lett lopva a biblia bizonyos részei is. Nem Isten vagy a szentszellem állított össze a bibliát, hanem a vatikán ezt is fontos tisztázni.


A többire majd később válaszolok ha lesz időm...

2012. jún. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/126 anonim ***** válasza:
33%
Kedves Válaszolo. ugy látom nem vagy tisztába a helyzettel. Ugyan is a Timoteus nevét viselő könyvet Pál apostol irta. Söt Pál irta a korinthusiaknak is meg Titusnak is Stb.a leveleket. Már itt elrontottad, amiböl az látszik hog nem is ismered a szentirást, és amihez nem értesz abba nem jó bele szolni.
2012. jún. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/126 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Most mond meg itt nem úgy állítod be, h én tömegmészárlásról/sorozatgyilkosságról beszélnék???"


Nem úgy állítom be hogy tömegmészárlásról beszélsz. Ennek ellenére többször is felhoztad ezt. De mivel többes számot használsz így én is többes számot használtam. Ennyi.

De te a szavakon lovagolsz. Ám legyen. Akkor te hogyan fogalmaznál úgy hogy senki ne gondoljon arra hogy tömegmészárlásról van szó?


61. válaszoló!


"Nem a mennyei atyát hívta így, hanem a zsidók Istenét ahogy fentebb is írtam: János 8:44 "


Erre különösebben nem is reagálok. Világosan látszik hogy nem vagy tisztában ezen igerész értelmével. Csak egy gyengécske tanácsot tudok neked adni: - Vizsgáld meg a szövegkörnyezetet!


"Nem keverek össze semmit. Tudom, hogy állat áldozatok voltak, nem írtam h emberi. Viszont nagyon sok emberi vérengzésért is felelős, olyan értelemben azok is áldozatok voltak. Sokszor adott parancsot gyilkolásra."


Miért is adott parancsot arra hogy megöljék azokat az embereket? Nem ,azok az emberek nem áldozatok voltak. Áldozatot szertartás keretében mutattak be. De amiről te írsz azokban az esetekbe erről szó sincs.


"Ábrahámtól kezdődik a zsidók eredettörténete, az már nem summér. Semmi köze a zsidóknak a summérokhoz. Ábrahám paktumot köt egy magasabb szinten álló entitással, akit ma valami torz módon egy igaz istenként próbálnak beállítani ebben a többszörösen átírt hamisított és kicenzúrázott bibliában."


Ácsi bácsi! Korábban ezt írtad a 59. kommentben.


"Amit egyébként részben a sumér eredettörténetből lopták, persze annak egy kicenzúrázott csökkentett változatát kreálták belé."


Akkor most lopták vagy nem lopták ez itt a kérdés? Mit cenzuráztak ki?

Ugye tisztában vagy vele hogy Ábrahám Ur városából való?

2012. jún. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/126 anonim ***** válasza:
0%

Csatlakozom az elöttem szolóhoz. Nem értem hogy akik nem ismerik a történelmi részét, és a miértjét az eseményeknek, mit okoskodnak? Elöször olvassátok el és aztán lehet fitogtatni az egyet nem értést.

Persze nem könnyü olvasmány a biblia, mivel bizony nem idörendi sorrendbe jönnek a könyvek.PL:Jób könyvét a Zsoltárok elött találjuk Pedig ezt a Könyvet is Mózes irta.

Persze a Mózes az 5. könyve végén meghalt, és utánna Józsué könyve következik, majd még 10. másik irás.s csak utánna Jób könyve. ezért aztán nem egyszerü.Figyeljünk...köszönöm.

2012. jún. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/126 anonim ***** válasza:
24%

"Kedves Válaszolo. ugy látom nem vagy tisztába a helyzettel. Ugyan is a Timoteus nevét viselő könyvet Pál apostol irta. Söt Pál irta a korinthusiaknak is meg Titusnak is Stb.a leveleket. Már itt elrontottad, amiböl az látszik hog nem is ismered a szentirást, és amihez nem értesz abba nem jó bele szolni."


Ezen a logikai elven haladva senki nem alkothatna véleményt semmiről. Hiszen senkinek nem áll rendelkezésére a 100%-os hibátlan tudás. Egyébként a téma szempontjából lényegtelen amit írtál, ezért valószínúleg csak téma elhárításnak szántad. Ismerem annyira a bibliát, hogy megtudjam állapítani, semennyire sem szent. És pláne nem isten szava. Lehet, hogy jobban ismered a bibliát én viszont más forrásokból is informálódom.

2012. jún. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!