Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi? Rossz emberek?...

Jehova tanúi? Rossz emberek? Hogy tesznek tönkre egy egész családot?

Figyelt kérdés

Szóval én református (ált.) suliba tanulok, és rengetegszer mondta az osztályfőnünk, hogy ha valaki jön hirdetni a "Jehovát" akkor közöljük vele, h "húzzál a p*csába" persze udvariasan, finoman... Mesélte, hogy csak ilyen apróságokat adnak aztán visszakövetelik a "ezerszeresét" és mondta, h ő ismer olyan családot akiktől elvettek házat mindent és még a nagyszülőktől meg a testvéreinek a családjától is és a rendőrség nem tudta lebuktatni a Jehovákat... Nem értem, h vajon hogy csinálják???

Meg azt se értem h idősebb nénik szokták (általában) hirdetni a vallást akikről nehéz elképzelni h tönkretegyenek..

Egyébként ők ölnek embereket?


Szóval ki az aki elmagyarázza, h hogy is működik ez??... De lécci ne körülírjátok hanem konkrétan, mert tudom, h sok ilyen kérdés van de senki nem írja konkrétan..



2012. jún. 22. 20:30
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/126 anonim ***** válasza:
0%
ugy látom nem jön a válasz,. bocsi megint nem nagy betüvel kezdtem..Ha gondolod kedves válaszolo és van kérdésed ezzel kapcsolatban minden hátsó megtérités szándék nélkül szivesen válaszolok, irj a privátba te is, vannak már egy páran. kata
2012. jún. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/126 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Mindenki!

Nem vagyok Tanú.

Szeressük felebarátainkat!

Ezt is mondta Jézus.

A fentebbi válaszokat olvasgatva ezt nem igazán látom.

2012. jún. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/126 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


Nem írtam sehol sem azt hogy tömeggyilkosságról beszélsz.

Ebből kiindulva nem tudtam megtenni azt hogy kiforgatom a szavaidat. Azért mert ilyesmit nem csináltam.


"És ha ezek megtörténtek akkor jogosan feltételezhetem, h akár ők maguk is ölnek embereket.."

37. kommented. Meg a 25. kommentedben is többes számban említed az emberölést.


"Különben te úgy állítod be mintha én "tömegmészárlásról" beszélnék. -.-"


Te meg úgy állítod be mintha a tanúk sorozat gyilkosok lennének akik a pénzért meg más egyéb vagyontárgyakért ölik az embereket. Bár igazából az zavar hogy embereket akarsz beállítani gyilkosoknak. Pedig erre semmilyen bizonyíték nincs s még a rendőröket is lebecsülöd.

2012. jún. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/126 anonim ***** válasza:
69%

"Nem szívtam most, bár nem vetem meg mivel egy gyógyhatású készítmény."

"Én ebben azért nem lennék biztos. A mértéktelenség pedig pláne nem jó dolog (nem célzásnak írom). "


Legyél biztos benne, mert veled ellentétben én kutatásokat végeztem. Mértéktelenséggel pedig a cukorba, a sóba vagy akár a vízbe is bele lehet halni. Gondoltam ez alap dolog amit mindenki tud, de akkor nálad külön ki kell emelni. Nembaj!


"Nincs bennem düh senki iránt"

"Ez sajnos nem vígasztalsz, hogy mit hiszel."


Természetesen nem vígasztalni akartalak vele. Nem látok logikát ebben...



"Nem vagyok tanú, bár nem gondolom, hogy ez téged különösen érdekel.

Azért szóltam, mert túl messzire mentél (teljesen alaptalanul)."


Gondoltam h nem vagy tanu, nem is állítottam rólad. Az érveim alaposak voltak, melyekre egyetlen ellenérvet sem tudtál felhozni.


"Szerintem ne szendvedj tovább én ezt tudom tanácsolni csak"

"Rendben, akkor csatlakozom hozzád és mostantól együtt taposunk a másik magánéletébe teázgatás közben (mondva, hogy jogom van elmondani a véleményem, sőt mindenhez)."


Nem tudsz csatlakozni hozzám, én nem alapítok vallást, nem szeretném az emberek tudati szintjét manipulálni, sem kizsákmányolni őket, sem bekorlátozni, sem engedelmes alázatos szolgaságba taszítani őket.


A teát nem szeretem, ritkán iszom. A véleményét mindenkinek joga van elmondani, taposás pedig nem történt.



"Melyik a jobb szerinted?

1. Bort inni és vizet prédikálni?

2. Azt tenni, amit vallunk és hirdetünk."


Mindkettő lehet jó is rossz is, ez egyrészt helyzet függő, másrészt viszonyítási alapok kellenek a jó és rossz mércéjéhez.



"Bizony mondom neked, az első eset sem rosszabb annál, ha valaki bűnt prédikál és abban él.

A te válaszodból a szeretet áradt?"


Nemhiszem h a forum célja a szeretet árasztása, abban sem hiszek 24 órában szeretet kéne h árasszak magamból okkal vagy ok nélkül mindenki felé. Jézus sem tanított ilyet, csak ha nagyon félre akarod értelmezni. Számomra 2 féle ember van, az egyiket szeretem/kedvelem másikat pedig sajnálom. Téged sajnállak!


"Tulajdonképpen tartoznál egy bocsánat kérésel a Tanútól.

És sajnálom, hogy nyers voltam veled. (Tudtam, hogy ő szépen fog válaszolni, de az nem fog érdekelni). Ő oda fordította neked másik arcát, s én is így cselekedtem."


Akkor tartoznék bocsánat kéréssel ha nem hinnék benne h amit mondtam az IGAZ és megsértenék vele valakit. Egy tanut nagyon nehéz megsérteni, mivel nagyon durva szűrőkön keresztül látják a világod és az agyukat nagyon vastag köd borítja, hogy ne engedjék be a hitüket megingató információkat akármilyen logikusak legyenek is. Ezt külön tanítják nekik egyébként, hogy minden infó ami kintről jön zárják ki mert az a sátántól jön és megmérgezi a hitüket, ezért csukják be szemük és fülük amennyire csak lehet. Nem egy ilyen előadást hallgattam végig, hogy hogyan manipulálják a közönséget, úgyhogy hidd el tudom miről beszélek.


Neked is nagyon boldog napot!

2012. jún. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/126 A kérdező kommentje:

Vidiripi!

"Te meg úgy állítod be mintha a tanúk sorozat gyilkosok lennének akik a pénzért meg más egyéb vagyontárgyakért ölik az embereket. Bár igazából az zavar hogy embereket akarsz beállítani gyilkosoknak. Pedig erre semmilyen bizonyíték nincs s még a rendőröket is lebecsülöd."

Most nem megint úgy állítod be mintha tömegmészárlásról beszélnék??! -.-

Igen többes számban írtam de az lehet akár kettő is (általános alsós nyelvtan)!! Nem, ugye bár??! Viszont nem tettem semmilyen jelzőt rá, h temérdek, sok, esetleg rengeteg stb. ...

A rendőröket se szidtam, attól függetlenül ha azt írom ,h képtelenek rá. Mert egy egész világot behálózó "szektát" (bocs más kifejezést nem találtam) nehéz elfogni egy kis ország rendőreinek.

De persze nem mondom, h tisztelem a rendőröket a mai világban.. Csak a pénzre mennek.. (lefizetésekre gondolok)

Tudom, talán(!!) minden ember ilyen, de ha vlki rendőrnek megy akkor olyan legyen, h tényleg a hazája, és annak biztonsága érdekelje ne pedig a pénz!! Természetesen tisztelet a kivételnek!!! És ugyanúgy van kivétel a Jt-nál!!!

2012. jún. 26. 19:46
 56/126 anonim ***** válasza:
0%
#43/55....Más vallások nem reklámozzák magukat.Akkor mit harangoznak nap,mint nap,mint akiket zavar a csend.Vagy amikor a TV-ben arról rudósítanak,hogy hol mit tettek,jótékonykodás céljából,ilyen meg ilyen közösségek.Jézus azt mondta,ha valamit adsz, ne tudja a jobb kezed,hogy mit tett a bal.Ne kürtöltessetek magatok előtt,mint a farizeusok,meg az írástudók.
2012. jún. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/126 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Most nem megint úgy állítod be mintha tömegmészárlásról beszélnék??!"


Legyen neked a hited szerint! Csak arra nem jöttem még rá hogy mely szavaim vagy mely mondatom utal arra hogy tömegmészárlásra gondolok. Már csak azért is mert ha így lenne akkor azt írnám.


"Igen többes számban írtam de az lehet akár kettő is (általános alsós nyelvtan)!! Nem, ugye bár??! Viszont nem tettem semmilyen jelzőt rá, h temérdek, sok, esetleg rengeteg stb. ..."


Jómagam sem tettem semmiféle jelzőt a mondataimban. Még mindig nem értem miért gondolod ezt.

De leszögezném.

1. Nem gondoltam arra hogy tömegmészárlásról beszélsz.

2. A szavaidat nem forgattam ki.

3. Mivel te is többesszámot használtál így én is. Ezt érthetted félre talán. De hogy miért az rejtély számomra.

4. Továbbra sem hiszem el hogy emberek erőszakos bűncselekményeket követnek el. A szenvedő fél vagy felek meg ezt szó nélkül tűrik illetve a családjuk sem tesz semmit. S ráadásul ez nem egyedi eset.


De én itt ,ezt a témát lezárom!


"A rendőröket se szidtam, attól függetlenül ha azt írom ,h képtelenek rá."


Ki a franc beszélt szidásról? A nyelvtan talán nem az erősségem de én azt írtam hogy "lebecsülöd" őket. Ami az alábecsül szinonimája.

Azért a rendőrnyomozók elég jó hatékonysággal dolgoznak.

2012. jún. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/126 anonim ***** válasza:
0%
Melyik vallást tartjátok igaznak?...Azt amelyik az igazságot tanítja.Úgy, ahogy azt Jézus Krisztus hátrahagyta.Máté 28:19,20..,Menjetek hát és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket,kereszteljétek meg őket az Atyának,a Fiúnak és a szent szellemnek nevében, és tanítsátok meg őket arra,hogy megtartsák mindazt,amit parancsoltam nektek.És íme én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig.A minta,hogyan kell tenni?:..Márk 6:7...magához hívta (Jézus) a tizenkettőt,és elkezdte kiküldeni őket,...kettesével....Lukács 10:1.Ezek után az Úr kijelölt hetven másikat, és elküldte őket kettesével maga előtt,minden városba és helyre,ahová ő maga is menni készült...János 13:35.Arról fogja tudni mindenki,hogy az én tanítványaim vagytok,ha szeretet van köztetek.Most lehet azt monda,hogy van média,meg internet, nem kel ezért házról házra járni.Jézus idejében csak azért volt erre szükség,mert egyéb eszköz nem állt a rendelkezésükre.Hát ez elég nagy tévedés.Ugyanis a első században áltak szabadtéri színházak,arénák,amiknek kitűnő akusztikai tulajdonságaik voltak.Akár 1000 - 1200 ember hallhatta egyszerre az ott zajló eseményeket,előadásokat.Mégis a házról házra,...faluról falura való járást választotta Jézus.Szeretett volna mindenkinek közvetlenül adni személyre szabott tanácsokat,tanításokat,vagy válaszokat az adott,felvetett kérdésekre.Ma is ugyanez a cél.Ezért járunk a lefektetett,...hátrahagyott minta szerint eljárni.Hűen követjük Jézus utasításait.Mégegyszer kiemelném Jézus szavait a Máté 28:19,20-as versből az utolsó mondatot:És íme,én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig.Vagyis akik nem így járna el,azok bizonygathassák,hogy Jézus velük van,meg a szivükben van.
2012. jún. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/126 anonim ***** válasza:
20%

A Biblia nem Isten szava. Ha valóban biblia kutató lennél akkor tudhatnád, hogy kik? miért? miből? és hogyan kreálták a jelenlegi legalább 14 féle biblia különböző változatait. A bibliában szereplő "istenek" valójában magasabb fejlettségi szinten álló entitások. Ezt alátámasztja az összes ősi írás , tárgyi és képrajzi bizonyítékok.


Jehova akit imádtok a zsidók "Istene" volt. Akit jézus később ördögatyának hívot. Ha elolvasod a bibliát nem is találsz olyan részt, ahol Jézus Jehovához imádkozott volna. Jehova nagy valószínűséggel egyébként az ősi Atlantisz egyik lénye volt. A biblia leírása szerint is egy kifejezetten erőszakos, bosszúálló és vérengző isten, népirtó stb. Nem véletlenül kérte a vér áldozatokat is, mert szüksége volt a vérre.


Rengeteg gyilkosságért, lopásért, igazságtalanságért, ármánykodásért, különös kegyetlenséggel elkövetett gyerekgyilkosságokért felelős "isten". De ezt bizonyára te is tudod hiszen naponta mossák az agyatokat az ószövetség történeteivel. Amit egyébként részben a sumér eredettörténetből lopták, persze annak egy kicenzúrázott csökkentett változatát kreálták belé.


Másik meg, hogy milyen isten az aki kiválaszt egy népet és a többi fölé emeli? Ez aztán nagyon szeretetre méltó és nemes dolog. Neked tényleg szimpatikus isten? Hát ettől nemcsoda ha félsz, ilyen istentől én is félnék:D


Jézus nem járt házról-házra, tömeges előadásokat tartott. Az hogy a többi tanítványa miket ír le vagy állít, az semmilyen logikai alapon nem válik isten szavává. Max annyira isten szava mint ezek a sorok, amelyeket én írok. Mivel, és most légy erős: ahogy Jézus is, Én is Isten vagyok!


További kellmes életpocsékolást és tudatlanságot a kedves tanúknak, nekem semmi bajon velük amúgy!

2012. jún. 27. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/126 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Akit Jézus később ördögatyának hívot."


Mikor és hol nevezte így Jézus a mennyei Atyát?


"A biblia leírása szerint is egy kifejezetten erőszakos, bosszúálló és vérengző isten, népirtó stb. Nem véletlenül kérte a vér áldozatokat is, mert szüksége volt a vérre."


Igen voltak vér áldozatok de azok minden esetben állatok voltak.


"Rengeteg gyilkosságért, lopásért, igazságtalanságért, ármánykodásért, különös kegyetlenséggel elkövetett gyerekgyilkosságokért felelős "isten". De ezt bizonyára te is tudod hiszen naponta mossák az agyatokat az ószövetség történeteivel. Amit egyébként részben a sumér eredettörténetből lopták, persze annak egy kicenzúrázott csökkentett változatát kreálták belé."


Te össze kevered Moloch-kal. Ő volt az az isten akinek gyermekáldozatokat kellett bemutatni.

Moloch-ot imádó, bálványtisztelő zsidók gyermekáldozatokat mutattak be a Tófet vagy Táfet nevű tűzoltáron.

A Suméroktól loptak hát persze. Erről csak annyit hogy a régészeti kutatások szempontjából vizsgáld meg Ábrahámot s az ő életét. Hol élt a családjával Ábrahám és honnét is vándorolt el?

2012. jún. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!