Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi? Rossz emberek?...

Jehova tanúi? Rossz emberek? Hogy tesznek tönkre egy egész családot?

Figyelt kérdés

Szóval én református (ált.) suliba tanulok, és rengetegszer mondta az osztályfőnünk, hogy ha valaki jön hirdetni a "Jehovát" akkor közöljük vele, h "húzzál a p*csába" persze udvariasan, finoman... Mesélte, hogy csak ilyen apróságokat adnak aztán visszakövetelik a "ezerszeresét" és mondta, h ő ismer olyan családot akiktől elvettek házat mindent és még a nagyszülőktől meg a testvéreinek a családjától is és a rendőrség nem tudta lebuktatni a Jehovákat... Nem értem, h vajon hogy csinálják???

Meg azt se értem h idősebb nénik szokták (általában) hirdetni a vallást akikről nehéz elképzelni h tönkretegyenek..

Egyébként ők ölnek embereket?


Szóval ki az aki elmagyarázza, h hogy is működik ez??... De lécci ne körülírjátok hanem konkrétan, mert tudom, h sok ilyen kérdés van de senki nem írja konkrétan..



2012. jún. 22. 20:30
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 91/126 anonim ***** válasza:
0%

"Miért lenne a teremtéstörténet lopva? Kicsit áthamisított változata? Mit hamisítottak át? Vatikán? Ember! Mózes első könyvéről van szó. Hogyan tudta ezt a Vatikán hamisítani amikor még nem is létezett?

Te mit "nyaltál be"?"


A vatikán még a 17. században is módosította a bibliát. Mért ne tudná bele ollózni a sumér történetet? Az sokkal régebbi mint amikor a bilbia íródott. De ezek bizonyított tények amikről beszélünk igazából, mivel megtalálták a cserepeken.

2012. jún. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/126 anonim ***** válasza:
0%

"Mivel odáig fajult a dolog, hogy a Teremtő neve gyalázásra került ezért kivonom ezen oldalról magam.Imádkozom érted, hogy Jehova bocsásson meg neked Krisztus nevében."


Én is azt mondom h magadért imádkozz! Hidd el tudok magamra vigyázni és nem félek a zsidók Istenétől. Jézusnak és Jehována egyébként semmi köze egymáshoz. Majd ha mutatsz nekem egy biblia verset ahol Jézus Jehovához imádkozik...

2012. jún. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/126 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"A vatikán még a 17. században is módosította a bibliát. Mért ne tudná bele ollózni a sumér történetet? Az sokkal régebbi mint amikor a bilbia íródott. De ezek bizonyított tények amikről beszélünk igazából, mivel megtalálták a cserepeken."


Na most már tényleg írd le hogy mit is hagytak ki a Bibliából! Milyen cserepeken s mit is találtak azokon a cserepeken?

2012. jún. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/126 anonim ***** válasza:
0%

"Na most már tényleg írd le hogy mit is hagytak ki a Bibliából! Milyen cserepeken s mit is találtak azokon a cserepeken?"


Kutass utána. Én már egyszer végig csináltam. Ha minden emberrel külön átkéne vennem újra és újra az egészet, belebolondulnék, legalább 2 hetes kutatómunka. A te életed, szóval neked kell megdolgozni a tudásért is.

2012. júl. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/126 anonim ***** válasza:
0%

Azt hogy kihagyták egyes fordításokból ezt a nevet, arrol nem Én tehetek. Ezért aztán sosem fogsz olyan biblia forditást találni ahol Jézus Jehovához, és nem saját magához imádkozik. De ez már felfogás kérdése.

Jézus utalásai egyszerűek érthetőek, nem csűri csavarja filozófiai értelmezésekkel, hanem úgy tanít, hogy mindenki, még a "tanulatlan" ember is megértse.

Nem tudom azt hogyan lehet másként értelmezni, hogy Jézus azt mondta, hogy "felmegyek az Atyához, az Én istenemhez.

Annyira egyszerű a mondat.Ki az Ő, azaz Jézus istene?

Kihez megy Jézus fel? Kihez imádkozik.

Ki az aki azt mondja keresztelkedésekor Jézusnak, hogy :"

"Ez az Én szeretett fiam, akiben gyönyörködöm;

Mit ért az alatt Jézus, hogy az Atya NAGYOBB NÁLA.

Teljesen világos hogy itt két személyről van szó.

De ezzel sosem gondoltuk azt, hogy Jézus lényegtelen volna, vagy jelentéktelen, vagy sosem mondtuk, hogy Jézust ne vegyük figyelembe.Sőt, folyamatosan kihangsúlyoztuk, hogy igen nagy szerepe van Az Atyja szándékának, megvalósításában, Armageddon után 1000. évre, Jézus fog uralkodni mint Isten királyságának királya a földön az embereken.

Hogyan lehetne leminősíteni.

Bár azt nagyon jól tudjuk, hogy sokan úgy gondolják, hogy Ő a mindenható teremtő Isten és ezt az "aki engem látott, látta az Atyát" kijelentésre alapozzák, miközben a másik kijelentése Jézusnak ellent mond ennek.Az "atya nagyobb nálam," az atyától tanultam " az atya a hatalmat nekem adta, az atya felhatalmazott.

Jézus teljes élete Az Atyjáról való tanúskodásban gyökerezett, s hogy maradéktalanul elvégezze a feladatot amivel az Atyja megbízta.Ez volt a küldetése, többször jelentette ki, hogy "MÁS VÁROSOKNAK IS HIRDETNEM KELL ISTEN KIRÁLYSÁGÁT, MERT EZÉRT KÜLDÖTTEM.

éS A jELENÉSEK KÖNYVÉBEN IRVA VAN, HOGY AZ EZER VÉGÉN, VISSZA ADJA AZ ATYJÁNAK A KIRÁLYSÁGOT,AZ URALMAT AMIT MOST AZ ATYJA AZ ő, AZAZ jÉZUS HATALMA ALÁ HELYEZETT.

Mi ebben a leminősités?

2012. júl. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/126 anonim ***** válasza:
Kata neked nincs egy önálló gondolatod?
2012. júl. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/126 anonim ***** válasza:
30%

Vidiripi


"Kutass utána. Én már egyszer végig csináltam. Ha minden emberrel külön átkéne vennem újra és újra az egészet, belebolondulnék, legalább 2 hetes kutatómunka. A te életed, szóval neked kell megdolgozni a tudásért is."


S hol kezdjek neki? Mutatsz egy kiindulási pontot? Illetve te hogyan kezdtél neki?

2012. júl. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/126 anonim ***** válasza:
0%

Önálló gondolat?

Szerinted amikor olvasom és tanulmányozom a bibliát itthon, gondolod, hogy itt ülnek a mumusok, és vigyáznak, nehogy használjam az elmémet, amit a teremtő adott?

Sokat elmélkedem a biblia lapjain, és magam ami észre vételem van, azt megosztom a gyülekezetben a testvéreimmel.S a testvéreim, ugyan ezt csinálják otthon és ők is elmondják a kutatott írásokból mire jutottak. és érdekes módon szinte egyeznek, pedig nem beszéltünk össze.

Persze vannak olyan mély gondolatok amihez mélyebbre kell ásni a bibliába. de mint valaki írta, igen sok időt igényel, heteket vesz igénybe.

Ehhez szükség van a teremtő szent szellemére, hogy megértsük Isten mélységes dolgait. Ezt nem lehet félóra alatt megérteni megmagyarázni.

Persze vannak gondolatok, melyek egyszerűek, s hamar fel lehet fogni az értelmét.

Mint azokat, amiket írtam.Ha elemezünk egy mondatot az nem ránézésre megy.

Egy mondat áll állítmányból, alanyból, stb.

Mit állít Jézus, hogy elküldte az Atya. Miért küldte el?

Hogy minden városnak hirdesse a királyság jó hírét.

Miért mondja ezt Jézus,? mert az atyja Így tanította.és még folytathatnám.

Ha Jézus egyenlő lenne az Atyával, akkor a mondatnak teljesen más kép kellene szólnia, nem?

Pl: Azért jöttem hogy hirdessem a jó hírt, és nem tenné hozzá, hogy Őt valaki elküldte, akit Atyának szólít, hiszen Ő maga az Atya.

Meg azután, hogy: Az atya ahogy tanított, úgy szólok.

Miért tanította meg saját magát Jézus, hogyan szóljon hiszen tud magától szólni, miért kell ezt saját magától megtanulni?

Ehhez nem kell magyarázat, ezt önállóan meglehet érteni.köszönöm.

2012. júl. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/126 anonim ***** válasza:

Még sosem olvastad Jézus szavait, hogy úgy érezted neked szól?

Nem úgy tűnik, hogy kutatod az írást, mert mindig az egységes tanításra alapozol, minden gondolatod erre épülnek. KIZÁRÓLAG AMIT AZ ŐRTORONY KIAD KÖTELEZŐEN.

A biblia kutatás nálam annyi, hogy megnézem, hogy a vallás amiben vagyok igazságon alapszik -e? Ezzel nem veszitek semmit, csak előrébb jutok ismeretben.

Itt van pl: a kérdés feltevője egy őszinte választ nem kapott tőletek, mert a valóság homályba marad. Betanulod, hogy mit kell mondanod, természetesen csak azt ami szépnek mutatnak neked a gyülekezetről.

Én nem írhatom le az igazat a kérdezőnek, mert azonnal rágalmazónak, és hazugnak lennék titulálva.

2012. júl. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/126 anonim ***** válasza:
0%

Kedves válaszadó, a személyes biblia kutatás nem társulat, vagy őrtorony függő. Ezért hívják személyesnek.

Nyilván olvastad a Berea beliekröl Pál írását.

Ők utána néztek annak, hogy amit Pál mondott az írásokban, hogy úgy vannak e?

Nem mondták, hogy :"hát Pál mondta, fogadjuk el punktum.

Nem nem. Mint a Bereaiak , úgy mindenki személyesen megvizsgálja az otthonában az írásokat, hogy úgy vannak e.

A hit nem hiszékenységen, hanem meggyőződésen alapszik.

Ha már itt tartunk, sokan hiszékenyek más felekezeteket illetően.Hát a lelkész úr ezt mondta.Egyszer megkérdeztem egy idősebb hölgyet, miről beszélt a lelkész.

a válasz így hangzott:" nem tudom de annyira szépen beszélt" Hát ő nem is tudna így utána járni hogy amit mondtak, az úgy van -e.

2012. júl. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!